יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

hhtt11

משתמש צעיר
לא של מזרחי.
וזה אחרי שיש לנו שם כיום משכנתא ורוצים לקחת חדשה עם סכום גבוה יותר.
וזה אחרי שהיא עשתה לי (הפקידה) הנחה בריביות בתנאי שנפתח שם חשבון
וזה אחרי שהיא אמרה לי שבגלל שזה רק 45% מערך הדירה (מדרגות באחוזים משהו...) ולא יותר היא יכולה לשחק עם הריביות ולתת לי הצעה מעולה!!!!!

by6199

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא של מזרחי.
וזה אחרי שיש לנו שם כיום משכנתא ורוצים לקחת חדשה עם סכום גבוה יותר.
וזה אחרי שהיא עשתה לי (הפקידה) הנחה בריביות בתנאי שנפתח שם חשבון
וזה אחרי שהיא אמרה לי שבגלל שזה רק 45% מערך הדירה (מדרגות באחוזים משהו...) ולא יותר היא יכולה לשחק עם הריביות ולתת לי הצעה מעולה!!!!!
עבודה בעינים, אני מציע להתחיל כאן https://digitalforms.leumi.co.il/mortgage-request-new/page0/0?rid=bKpeJnnmhGwE קישור להגשת בקשה בלאומי, תהליך של כמה דקות ולמחרת מקבלים אישור עקרוני בד"כ ואח"כ מתחילים מו"מ על הריבית, הכל באמצעות המייל, כשמגיעים לנוסחה מתאימה רצים לשאר הבנקים ובודקים מה האפשרויות הזולות יותר

בקרוב

משתמש רשום
אשמח לעזרה, קיבלתי הצעה מפועלים לא חשוב כרגע ההצעה, הנקודה העיקרית, אני מוציא משכנתא ע"ס 690000 ש"ח, והפקידה שרטטה לי תכנית של הלוואת פריים 207000 ש"ח שזה 30% מהמשכנתא, ושאר ה70% למסלולים אחרים, אמרתי לה מיד שאני מעוניין בפריים שליש (זה החלק הכי זול), ואז אמרה לי שבנק ישראל מאשר רק 30%, ביררתי אח"כ ואני רואה בהודעת ב"י שמותר שליש שזה 230000 ש"ח אז בפגישה שניה בקשתי שתעלה לשליש (לא הזכרתי לה שדיברנו כבר ע"ז) ושוב היא אמרה אותה משפט, אמרתי לה שבדקתי ובנק ישראל מאשר שליש, אז היא הבריקה עם משפט מחץ חדש, שבנק הפועלים קיבל החלטה שלא להקצות לפריים יותר מ30%, שאלתי ממתי והיא ענתה שהחל מיולי האחרון.
רציתי לדעת האם למישהו ידוע על כזאת הנחייה של הפועלים (חושדני שזה מצוץ מהאצבע)
ב. האם הבנק רשאי להגביל את החלק של הפריים ?
(ואולי יש כאן מישהו שהוציא משכנתא בפועלים בחודש-יים האחרונים, בפריים שליש?)

A052

משתמש סופר מקצוען
אשמח לעזרה
הבנק לא חייב לתת הלוואה בכלל, וודאי שהוא לא מחוייב ל"שליש" פריים והוא יכול לתת רק 0.3% בפריים.
ידוע לי שגם בנקים אחרים (כבר מס' שנים) נותנים רק 30% בפריים ולא 33%.
לכן תבדוק את ההצעה מול בנקים אחרים, ותתמקח על עצם ההצעה, ואל תתווכח איתם על ה3% האלו.

בהצלחה.

by6199

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אשמח לעזרה, קיבלתי הצעה מפועלים לא חשוב כרגע ההצעה, הנקודה העיקרית, אני מוציא משכנתא ע"ס 690000 ש"ח, והפקידה שרטטה לי תכנית של הלוואת פריים 207000 ש"ח שזה 30% מהמשכנתא, ושאר ה70% למסלולים אחרים, אמרתי לה מיד שאני מעוניין בפריים שליש (זה החלק הכי זול), ואז אמרה לי שבנק ישראל מאשר רק 30%, ביררתי אח"כ ואני רואה בהודעת ב"י שמותר שליש שזה 230000 ש"ח אז בפגישה שניה בקשתי שתעלה לשליש (לא הזכרתי לה שדיברנו כבר ע"ז) ושוב היא אמרה אותה משפט, אמרתי לה שבדקתי ובנק ישראל מאשר שליש, אז היא הבריקה עם משפט מחץ חדש, שבנק הפועלים קיבל החלטה שלא להקצות לפריים יותר מ30%, שאלתי ממתי והיא ענתה שהחל מיולי האחרון.
הוצאתי בפועלים פריים 33% תאריך לקיחה 17/07/18

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אני כן קבלתי הצעה אצלם ב33%

הבנק לא מחיוב לתת הלואה

תראה על כל העיסקאות ביחד תבדוק עוד בנקים

היועץ

משתמש צעיר

כל התשובות נכונות !!
א. בנק ישראל מגביל את הבנקים לתת משכנתאות במסלול ריבית הפריים לא יותר מ 1/3 מהסכום הכולל של המשכנתא. אך אינו אוסר לתת 33% במסלול זה.
ב. הבנקים רשאים לקבוע מדיניות בקשר לחלקו של מסלול הפריים בסכום הכולל של המשכנתא.
ג. יש בנקים שמלכתחילה מציעים רק 25% מסכום המשכנתא במסלול הפריים
ד. הכל נתון למו"מ עם הבנק .
ה. הכי חשוב! גם אם תמצא בנק שייתן לך 33% במסלול הפריים ,זה לא יהיה בחינם. אלא על חשבון הריביות במסלולים האחרים או במסלול הפריים .
ו. על מנת להשוות באופן נכון בין ההצעות השונות של הבנקים ,יש לחשב את הממוצע המשוקלל של הריביות בכל המסלולים ואת השינויים העלולים לחול בשנים הבאות (שינויי ריבית ,הצמדות,)

בקרוב

משתמש רשום
ועכשיו לעצם ההצעה, דעתכם עליה,
א. מאוד חשוב לי לא להקנס אחרי עוד 6 שנים (מחיר למשתכן, והיתכנות גבוהה למכירה בלי צורך לגרירה).
207K. (שלושים שנה) פריים -0.5
161665 (20 שנה) 2.68 % צמוד (זכאות) בלי קנס פ"מ
79835 (10 שנים) 3.7% קבוע ל"צ, (ככה"נ ללא קנס מתחת לממוצע משכנתאות)
241500 (30 שנה) משתנה כל 5 ל"צ C+3.1 היום זה 4.44% (נשמעת טיפה גמישה בזה בעשירית או שניים)
בזה הקנס הוא עד התחנה הקרובה.

גמד

משתמש מקצוען
שלום
שמחתי לראות שיש כאן מענה מקצועי
רציתי לשאול את היועץ
לקחתי משכנתא בסך 270000 ל-15 שנה
על דירה בשווי 820000 [ככה עלתה וככה נתן השמאי]
בהחזר של 2350 ש"ח לחודש ל-7 שנים ואח"כ 1250 לחודש בערך
כיום אחר 16 חודשים המשכנתא ביתרה של 246.246[בלי עלות פריעה מוקדמת]
והמסלולים שנשארו הם
פריים לא צמוד 62.072 -1.40%
קבועה צמוד למדד 79.510-3.39%
משתנה כל חמש שנים צמוד למדד 104.663 -3.97%
סה"כ מסך המשכנתא הפריים25.21% הקבועה % 32.29 והמשתנה %42.50
אני שילמתי בינתיים כ-37849
[אין לנו ערבים וכן גם אין ביטוח נכס]
יצא לי שס"ה אני מחזיר 327341
זה נכון?
והאם הריביות שוות?
או כדאי לעשות שינוי
אני יוסיף עוד
שבקבועה אני מחזיר בחודש 1095
במשתנה815
ובפריים415
והקבועה תסתיים ב 2025 קרוב ל-8 שנים מהלקיחה
וכרגע עד ל 2025 הריבית בתשלום החודשי כ 700 ש"ח
ואח"כ עד הסוף הריבית 237 ש"ח

אשמח לתשובה
שבת שלום

נערך לאחרונה ב:

טעם של פעם

משתמש פעיל
שלום
שמחתי לראות שיש כאן מענה מקצועי
רציתי לשאול את היועץ
לקחתי משכנתא בסך 270000 ל-15 שנה
על דירה בשווי 820000 [ככה עלתה וככה נתן השמאי]
בהחזר של 2350 ש"ח לחודש ל-7 שנים ואח"כ 1250 לחודש בערך
כיום אחר 16 חודשים המשכנתא ביתרה של 246.246[בלי עלות פריעה מוקדמת]
והמסלולים שנשארו הם
פריים לא צמוד 62.072 -1.40%
קבועה צמוד למדד 79.510-3.39%
משתנה כל חמש שנים צמוד למדד 104.663 -3.97%
סה"כ מסך המשכנתא הפריים25.21% הקבועה % 32.29 והמשתנה %42.50
אני שילמתי בינתיים כ-37849
[אין לנו ערבים וכן גם אין ביטוח נכס]
יצא לי שס"ה אני מחזיר 327341
זה נכון?
והאם הריביות שוות?
או כדאי לעשות שינוי
אני יוסיף עוד
שבקבועה אני מחזיר בחודש 1095
במשתנה815
ובפריים415
והקבועה תסתיים ב 2025 קרוב ל-8 שנים מהלקיחה
וכרגע עד ל 2025 הריבית בתשלום החודשי כ 700 ש"ח
ואח"כ עד הסוף הריבית 237 ש"ח

אשמח לתשובה
שבת שלום
לברוח כמו מאש

מקוריות

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הי שלום
ברצוני לדעת אם יש ברשותי דירה ואני מעוניין לקנות עוד דירה עם מימון מלא של משכנתא בשיעבוד שתי הדירות אני יוכל לקבל?
כך מישהו טען לי

by6199

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הי שלום
ברצוני לדעת אם יש ברשותי דירה ואני מעוניין לקנות עוד דירה עם מימון מלא של משכנתא בשיעבוד שתי הדירות אני יוכל לקבל?
כך מישהו טען לי
בגדול קיים אפשרות כזאת במידה ותשעבד דירה ראשונה תקבל עד 75% מימון על הדירה השניה 50% מימון

by6199

משתמש מקצוען
D I G I T A L
קיבלתי היום אישור עקרוני נוסף לנכס שאני מטפל בו ואכן בנק הפועלים החל לתת רק 30% פריים התקרה ירדה קצת

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה