עזרה יש לך אפשרות לבטל את גזירת החד פעמי. נשארו 4 ימים להתנגדות

מרחבית

משתמש מקצוען
השאלה לא הייתה אם יש אנשים שזה יותר קשה להם או לא, אלא אם חשוב לצמצם את צריכת הכלים החד פעמיים.
ודאי זה קשור. כי תמיד שוקלים דבר מול דבר. חשוב לצמצם, נכון. גם חשוב להקל על נשות ישראל, זה גם נכון.
בסוף, אחרי שנותנים משקל לכל צד - מכריעים. כך זה בכל העניינים. ואם יש חילוקי דעות במשקל של דבר, ודאי הכף תכריע אחרת.
(עובדה שאת עצמך מביאה את הטיעון שזה סתם הרגל ולא בעיה ולא נורא לחזור לשטיפת כלים).

נערך לאחרונה ב:

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ויש חרדים שהתחנכו שמה שעוזר לעבודת השם כל עוד לא נוגד את מצוות התורה או נכלל בכלל נבל ברשות התורה הרי שהוא כלי עזר לעבודתו ית' ואינו רק כשר אלא גם רצוי ומומלץ.
אין בידיעתי באיזה סגנון בית חרדי התחנכתם, רק זאת אדע, שאותנו חינכו לשמירת הסביבה מעולם לא נזרוק לכלוך ברשות הרבים הבקבוקים ברשותנו ממוחזרים באורח קבע, הבניין מעולם לא התלכלך על ידינו והתודעה שלנו מאד מפותחת בערכי שמירת הסביבה כל עוד זה לא מפריע לעבודת השם, זו הגישה היהודית האותנטית.

ואכן קשה לנהל דיון כאשר מנסים לחנך רק את הזולת ולא את עצמינו, להתבצר בעצמינו ולא להבין את קשיי הזולת.
הגישה היהדוית האותנטית לדידך. לא אבסולוטית, לא חד משמעית.
בינתיים ההודעות שלך עונות אחת לאחת למשפט הסוגר שלך...

loving music

משתמש מקצוען
אני נגועה בדבר ולא אובייקטיבית בכלל, וזאת רק פרשנות, כך שאולי אני היחידה שמפרשת את זה כך,
אבל בכל אופן - לי באופן אישי, זה -
כלים חד פעמיים זה לא צורך אנושי חזק וגם לא צורך חשוב, זה הרגל מזיק ומגונה
- נראה כמו חינוך,
וזה -
שוב, ושוב, ושוב:
תחיו את החיים שלכם כמו שנוח לכם.
תקנו מוצרים מתכלים במחירים מופקעים, תימנעו לחלוטין משימוש בחד פעמי, תמחזרו כל בקבוקון.
אני מאד מעריכה את זה. אני חושבת שאקולוגיה היא דבר חשוב מאד, שכל אחד צריך לקחת את זה בחשבון בהחלטות שהוא עושה, ואני באמת מעריכה את מי שמוכן לשלם על זה מחירים.
אבל בבקשה - אל תחליטו לי איזה מחיר "חכם לשלם" ואיזה לא. בסדר?
זו בקשה גדולה מדי?
- לא

קצרה

משתמש מקצוען
מה שאת כותבת זה גישה של או הכל או כלום.
אם לא מטילים מס עצום על בשר, שלא יטילו מס עצום על חד פעמי.

אני בעד שיתחילו ממה שיותר מזהם.
צריכת בשר מזהמת פי אלף יותר?

כדאי לשים עליה מס לפני שנטפלים לחד פעמי שנצרך על ידי מעוטי יכולת שאוכלים בשר בקר בעיקר פעמיים שלוש בשנה - לחג.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ודאי זה קשור. כי תמיד שוקלים דבר מול דבר.
עובדה שאת עצמך מביאה את הטיעון שזה סתם הרגל ולא בעיה ולא נורא לחזור לשטיפת כלים.
נכון, את זה עושים בזמן הדיון על החוק, אבל עכשיו אנחנו לא נמצאים שם.
מה שאני כותבת זה לא טיעון בעד החוק, אלא ניסיון לתת פרופורציה לטענות שעולות כאן. יש טענות רציניות (זה לא באמת עוזר לשמירה על הכדור), ויש טענות מגוחכות.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הגישה היהדוית האותנטית לדידך. לא אבסולוטית, לא חד משמעית.
בינתיים ההודעות שלך עונות אחת לאחת למשפט הסוגר שלך...
אדרבה, למדו אותנו מהי הגישה היהודית האבסלוטית בעניין.
ואני התבצרתי בעמדתי, ולא הזקתי לך בגללה, את מתבצרת ומזיקה לכל מרובות הילדים, יחי ההבדל הקטן.

קצרה

משתמש מקצוען
נכון, את זה עושים בזמן הדיון על החוק, אבל עכשיו אנחנו לא נמצאים שם.
מה שאני כותבת זה לא טיעון בעד החוק, אלא ניסיון לתת פרופורציה לטענות שעולות כאן. יש טענות רציניות (זה לא באמת עוזר לשמירה על הכדור), ויש טענות מגוחכות.

אז זהו שאין דיון על החוק.
הוא הוכנס תחת מטרית התקציב
לחוק ההסדרים הכלכלי
על ידי גורמים תקציביים בלבד.

ולא מתקיים/יתקיים דיון והליך חקיקה רציני עליו.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

כדאי לשים עליה מס לפני שנטפלים לחד פעמי שנצרך על ידי מעוטי יכולת שאוכלים בשר בקר בעיקר פעמיים שלוש בשנה - לחג.
זה מה שאני טענתי מתחילה.
מדוע לא ימוסו רכבי העשירים שנים שלשה כלים למשפחה שמזהמים פי אינלי מושג כמה יותר מהחד"פ ועוד המוני דוגמאות טובות שאתם הבאתם.

קצרה

משתמש מקצוען
אם מחיר שיחות הסלולרי יעלו, אני אצמצם את השימוש, בדיוק כפי שנהגתי כשמחירי השיחות האלו היו יקרים מאוד.
אני זוכרת היטב את נתקופה שלא היו כלים חד פעמיים. הכל היה בסדר ולא נורא בכלל שנחזור לשם. קשה לעשות שינויים, נכון, אבל זה טוב ויעיל.

ואם ייקרו את מחיר החבילה הבסיסי?
עצם השימוש בטלפון יעלה 200 שקל לחודש לפני עלות השימוש.
תוותרי על הטלפון לחלוטין?
את את כל כך אוהבת סביבה - כדאי שתחשבי על זה כבר עכשיו.

ו- אני די מזועזעת.
את משתמשת כיום בחד פעמי עם כל הנזק שהוא עושה??
רק כשיהיה מס תפסיקי להשתמש בו? :eek:

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

אני לא יודעת מה מזהם יותר.
אני גם לא קובעת את החוק.
כשתהיי בבית המחוקקים את מוזמנת לעשות את הסדר הנכון בעינייך.
בינתיים, זה שלא ממסים את ייצור הבשר לא אומר שלא נכון למסות את צריכת החד פעמי.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אדרבה, למדו אותנו מהי הגישה היהודית האבסלוטית בעניין.
ואני התבצרתי בעמדתי, ולא הזקתי לך בגללה, את מתבצרת ומזיקה לכל מרובות הילדים, יחי ההבדל הקטן.
אני לא הזקתי לך. אני אמרתי את דעתי.
כשאני אחוקק את החוק תוכל לנסות לטעון את זה כנגדי.

• תודה
Reactions: y&m

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אז זהו שאין דיון על החוק.
הוא הוכנס תחת מטרית התקציב
לחוק ההסדרים הכלכלי
על ידי גורמים תקציביים בלבד.

ולא מתקיים/יתקיים דיון והליך חקיקה רציני עליו.
זה לגמרי נושא חשוב.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני גם לא קובעת את החוק.
בינתיים זה שממסים חד"פ ולא בשר, מעלים מחירי רב קו ולא ממסים מכונית שניה, ממסים שתיה מתוקה ולא אלכוהול במס גבוה יותר כי הוא יותר מזיק, ולקינוח גזירת המעונות, מוכיחים שאין בית מחוקקים הוגן, יש שנאת חרדים, והרבההההה!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ואם ייקרו את מחיר החבילה הבסיסי?
עצם השימוש בטלפון יעלה 200 שקל לחודש לפני עלות השימוש.
תוותרי על הטלפון לחלוטין?
את את כל כך אוהבת סביבה - כדאי שתחשבי על זה כבר עכשיו.

ו- אני די מזועזעת.
את משתמשת כיום בחד פעמי עם כל הנזק שהוא עושה??
רק כשיהיה מס תפסיקי להשתמש בו? :eek:
הגיוני מאוד שאוותר. שנים רבות הסתובבתי לי סלולרי (לא רק מטעמים כלכליים).
אם השימוש בטלפון יעלה יקר מדי בשבילי אצמצם מאוד את הצריכה (כך היה כשהיינו ילדים. מי זוכר את העובדה שעיקר השיחות היו בערב, ושיחות בינעירוניות בכלל)

אני לא משתמשת בחד פעמי.
המעט של המעט שאני קונה, אקנה גם כשהמחיר יעלה.
ושוב, עדיף לדבר לגופם של דברים ולא לגופם של אנשים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בינתיים זה שממסים חד"פ ולא בשר, מעלים מחירי רב קו ולא ממסים מכונית שניה, ממסים שתיה מתוקה ולא אלכוהול במס גבוה יותר כי הוא יותר מזיק, ולקינוח גזירת המעונות, מוכיחים שאין בית מחוקקים הוגן, יש שנאת חרדים, והרבההההה!
נכון, יש שנאת חרדים. צריך את החוקים האלו כדי להבין את המציאות?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

קצרה

משתמש מקצוען
אני גם לא קובעת את החוק.

אני יודעת מה מזהם יותר.
בגלל שאני אוהבת להיות מודעת למעשי.

ואת הזיהום הכי בעייתי יותר בירוא היערות
הוא הגורם להתחממות הגלובלית.

את החד פעמי מאשימים יותר בהכחדת מיני בעלי חיים ימיים ונזק לאקולוגיה הימית.

ואני שמחה שהגעת למסקנה הנכונה-
ההתקוממות של אנשים נגד חוק שמחוקקים עליהם - מוצדקת וראויה.

העובדה שאנשים יושבים בבית המחוקקים וקובעים עבורם חוק שאינו הוגן ולא לפי הסדר הנכון.
ובמיוחד שהחוק בא מכיוון של העלאת הכנסות המדינה על חשבונם ולא מכיוון של חבר כנסת "ירוק" כלשהו.
היא בהחלט סיבה היונית מוצדקת ואנושית להתקומם.

העובדה שמיקום השכבות החלשות נדחק כרגע לאופוזיציה אינה סיבה מוצדקת בעיני השכבות החלשות לשלם את כל עלות הוצאות המדינה באמצעות סוגי מסים משונים למיניהם.
ודמוקרטי ואלמנטרי - להתקומם.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תבדקי שוב אם זה נקרא לגופם של אנשים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה