דרוש מידע יש כאן מישהו שהשקיע בקרקע חקלאית?!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אודה למידע
יש כאן מישהו שהשקיע בקרקע חקלאית?!
מי הציע לכם את העסקה?
לפני כמה זמן?
האם הופשר לבנייה?
לפי מה נקבע המחיר?
הבאתם שמאי חיצוני?
מה התהליך?
נתקלתם בבעיות?
אודה לשיתוף של כל מידע מבעלי ניסיון בעניין לתועלת הציבור.

ניתן לשתף אותי במידע במייל rhon @ rhon.co.il
נא לציין אם יש הסכמה לפרסום הדברים.

נערך לאחרונה ב:

קל זכות

קל זכות כאן בשבילך 02-642-80-80
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אודה למידע
מי הציע לכם את העסקה?
לפני כמה זמן?
האם הופשר לבנייה?
לפי מה נקבע המחיר?
הבאתם שמאי חיצוני?
מה התהליך?
נתקלתם בבעיות?
אודה לשיתוף של כל מידע מבעלי ניסיון בעניין לתועלת הציבור.
לי יצא לנסות לסייע בעבר, לאדם שנעקץ על ידי חברה ששיווקה קרקעות חקלאיות במשולש החקלאי באשדוד
מדובר בסיפור מלפני כחמש שנים.
אם זה רלווטי עבורך, אוכל לנסות לבדוק אם עוד יש לי את החומר (במידה ורלוונטי אוכל לשלוח לך באימייל).

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אנחנו עשינו בירור מקיף הבנתי שאשדוד זה נפילה ענקית שאין סיכוי בחיים שמישהו אי פעם יבנה שם משהו
מצאנו השקעה חלופית שכבר ראינו פירות ממנה סכום הכניסה היה די קטן
תוך כמה חודשים כבר הוערך מחדש בעוד 40 אלף שח
אשמח מאד לתת פרטים לתועלת הציבור
ושוב תזהרו תשמרו על הכסף ואל תכנסו בלי לברר עם עורך דין כמו שעשינו
אודה לשיתוף
במה השקעתם ?
איפה זה אוחז היום?
מה התובנות שלכם?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@ניק 8503 העלה כאן מכתב מהרב ברוורמן

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אספר לכם סיפור. לפני כ 25 שנה חמותי הלכה לעולמה והשאירה לנו דירה. הדירה נמכרה והכסף חולק בין היורשים. באותה תקופה חבר הציע לי ולעוד כמה חברים עסקה להשקיעה בקרקע חקלאית צמודה למכון ויצמן ברחובות שתכף תופשר כי חלקות קרובות כבר בתהליך הפשרה.
החברים שלי הלכו על העסקה ואני ״הפחדן״ שפחד להשקיע את כספי הירושה תפסתי רגליים קרות ממש טרם חתימה על החוזה. החברים שהשקיעו עד היום לא ראו גרוש מההשקעה חוץ מהנייר שהם חתמו עליו ואני שהשקעתי את הכסף באפיקים אחרים ניצלתי.

ג.ס.

משתמש רשום
לדעתי הקיצוניות שיש במגזר החרדי לגבי קרקעות חקלאיות היא מוגזמת בואו תשמעו עסקה טובה.
חבר שלי קנה קרקע חקלאית בשדה דוב בתל אביב זכות לדירה אחת הוא שילם על זה 750 אלף שקל. היום המחיר של הקרקע עומד על מליון 500.
לדעתי קרקע חקלאית אם נפתח תיק תב"ע כבר שווה מאוד.
וגם לבדוק טוב עם שמאי שאולי הקרקע שקנית תזכה אותך לבסוף למבני ציבור ופיצוי כספי קטן.
ביהודה ושומרון זה כבר סיפור של עוד יותר שנים ולכן עדיף לא לקנות שם אפילו אחרי שנפתח תיק תב"ע.
יש אבל עוד נקודה יש חברות שקונות כמה אלפי דונמים וכדי לכסות את הרכישה הם מוכרים כמה מאות זכות לדירות. ואז הם הולכים לישון מבחינתם הם לא השקיעו שקל. שם לדעתי לא שווה לקנות כי לחברה איןש ום לחץ לדחוף את הפרוייקט כי אין להם עלויות מימון.

Shainec

משתמש צעיר
לדעתי הקיצוניות שיש במגזר החרדי לגבי קרקעות חקלאיות היא מוגזמת בואו תשמעו עסקה טובה.
חבר שלי קנה קרקע חקלאית בשדה דוב בתל אביב זכות לדירה אחת הוא שילם על זה 750 אלף שקל. היום המחיר של הקרקע עומד על מליון 500.
לדעתי קרקע חקלאית אם נפתח תיק תב"ע כבר שווה מאוד.
וגם לבדוק טוב עם שמאי שאולי הקרקע שקנית תזכה אותך לבסוף למבני ציבור ופיצוי כספי קטן.
ביהודה ושומרון זה כבר סיפור של עוד יותר שנים ולכן עדיף לא לקנות שם אפילו אחרי שנפתח תיק תב"ע.
יש אבל עוד נקודה יש חברות שקונות כמה אלפי דונמים וכדי לכסות את הרכישה הם מוכרים כמה מאות זכות לדירות. ואז הם הולכים לישון מבחינתם הם לא השקיעו שקל. שם לדעתי לא שווה לקנות כי לחברה איןש ום לחץ לדחוף את הפרוייקט כי אין להם עלויות מימון.
שדה דב מזמן לא קרקע חקלאית אישרו שם תבע לפני כמה שנים הסיבוך שם היה עם בעלי הקרקע לא קשור לחקלאית בכלל

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לדעתי הקיצוניות שיש במגזר החרדי לגבי קרקעות חקלאיות היא מוגזמת
מאמינה שבדיוק בשביל זה פתחו את האשכול,
נמתין קצת ונראה אם הקיצוניות מוצדקת או לא.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
יש הבדל בין קרקע בצפון תל אביב
(שדה דב)
שברור שיבנו שם,
וככל שיחכו, המחיר יהיה גבוה יותר
לבין קרקע חקלאית באנארף...

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש הבדל בין קרקע בצפון תל אביב
(שדה דב)
שברור שיבנו שם,
וככל שיחכו, המחיר יהיה גבוה יותר
לבין קרקע חקלאית באנארף...
כדאי לדייק (כאמור מנסיון אישי) יש הבדל בין קרקע בצפון תל אביב לקרקע חקלאית (ולא משנה היכן היא נמצאת).

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כדאי לדייק (כאמור מנסיון אישי) יש הבדל בין קרקע בצפון תל אביב לקרקע חקלאית (ולא משנה היכן היא נמצאת).
הכוונה שיש מורכבות מובנת בקרקעות חקלאיות
ויש קרקעות חקלאיות בהתנחלויות שאז המצב מורכב פעמיים.
כמו דורות עילית, מצפה יהודה וגם גבעת זאב.

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הכוונה שיש מורכבות מובנת בקרקעות חקלאיות
ויש קרקעות חקלאיות בהתנחלויות שאז המצב מורכב פעמיים.
כמו דורות עילית, מצפה יהודה וגם גבעת זאב.
לא בטוח כלל, נראה לי שקרקע ביו״ש שעברה כבר את הסקר והיא אדמות מדינה בתוך קו כחול היא הרבה יותר קרובה (היום) לקרקע בתל אביב מאשר לקרקע חקלאית (יש אפילו מקרים בתל אביב שהקרקע גם לאחר 50 שנה לא הופשרה לבניה).

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
המעניין הוא שהשקעה בקרקעות חקלאיות, יש לה מאפיינים דומים לסטארטאפים.

• סיכויי הצלחה לא גבוהים בד"כ.
  • מחיר ההשקעה נמוך בד"כ (אם אתה מבין, ולא נפלת סתם בפח של איזה ערב שיווק.)
  • משקיעים שם רק מי שיש לו כסף מיותר להימור הזה.

ותמיד המשווק ימצא דוגמה טובה של סטארטאפ שהצליח, או קרקע שהופשרה בעבר.
יקיש מהמקרה הזה לכל הענף.
וימצא את הפראיירים שישקיעו אצלו, כסף לא מיותר, וביוקר. :(

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום

קל זכות

קל זכות כאן בשבילך 02-642-80-80
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לי יצא לנסות לסייע בעבר, לאדם שנעקץ על ידי חברה ששיווקה קרקעות חקלאיות במשולש החקלאי באשדוד
מדובר בסיפור מלפני כחמש שנים.
אם זה רלווטי עבורך, אוכל לנסות לבדוק אם עוד יש לי את החומר (במידה ורלוונטי אוכל לשלוח לך באימייל).
שלחתי לך במייל את כל החומרים (לאחר קבלת רשות מהנעקץ) כולל הקלטות שיחות
תראה אם יש שם משהו שיכול לעזור לך

נדלניסטית

משתמש חדש
אודה למידע
אנחנו רכשנו קרקע שבהגדרה שלה נקראת קרקע לא מוסדרת,
אין לי מושג אם זה אותה הגדרה של קרקע חקלאית או שזה משהו שונה.

מי הציע לכם את העסקה?
קנינו ישירות מהבעלים
לפני כמה זמן?
לפני קצת פחות משנה
האם הופשר לבנייה?
אין צפי שזה יקרה לפני שיעברו 10 שנים.
לפי מה נקבע המחיר?
הבאתם שמאי חיצוני?
המוכר קבע את הסכום ובהכירנו טוב את האזור המדובר זה היה סכום הגיוני.
מה התהליך?
נתקלתם בבעיות?
הגענו למוכר דרך פרסומת בעיתון,
קיבלנו ממנו את כל הפרטים על הקרקע המדוברת.
שלחנו הכל לעו"ד שהכרנו שאמר שהוא לא רוצה לקחת אחריות
החלטנו לרדת מהעסקה.
המוכר התקשר לנדנד שנקנה והביא שם של עו"ד משלו שממליץ העסקה.
חיפוש בגוגל על העו"ד הראה שמדובר באדם אמין ועדיין זה לא שכנע.
פנינו לעו"ד נוסף שהכרנו שאמר שהעו"ד שהמוכר הביא הוא אמין וניתן לסמוך עליו.
הרמנו טלפון לעו"ד שהומלץ על ידי המוכר ושמענו פרטים.
חזרנו עם כל הפרטים לעו"ד (רביעי לבינתיים) ששמענו עליו המלצות מכלי ראשון שיש לו מומחיות בעסקאות מורכבות.
אותו עו"ד טען לנו שמדובר בעסקה בעלת סיכונים רבים ופירט לנו מהם.
החלטנו שוב לרדת מהעסקה.
המוכר לחץ שניפגש שוב עם העו"ד שלו וקיבלנו הסבר מפורט יותר על הסיכונים שמהם חששנו.
חזרנו לעו"ד משלנו והגענו למסקנה שאמנם חלק מהחששות לא רלוונטיים אבל עדיין יש סיכונים.
הרמנו טלפון לעוד עו"ד שמפורסם כמומחה בדברים מהסוג הזה שאמר לנו שמדובר בעסקה טובה למי שלא ייפול מהכיסא באם הסכום ייעלם.
פנינו לעירייה לברר של מי הקרקעות באזור והתברר שמדובר בחברה שבנתה המון פרוייקטים מוכרים ולכאורה הקרקע שצמודה לקרקע המדוברת הולכת להיות אחד הפרוייקטים הבאים.
התלבטנו המון, נתנו סכום כסף גדול לצדקה ובסוף חתמנו.
הקרקע בבעלותנו וכרגע יש לנו את הזכות החוקית לפתוח שמה אוהלים, להניח מחסנים או כל שימוש אחר שאפשר לעשות עם אדמה מלאת סלעים וקוצים.(נשמח לקבל מהגולשים רעיונות רווחיים יותר )
מדובר בהמון המון שעות עבודה שהלכו על בירורים ואם להוסיף את זה לסכום הכולל של העסקה זה מייקר בעוד טיפה.
ואם להוסיף לזה גם את השעות בירורים שהלכו לעסקאות שלא יצאו בסוף לפועל זה מייקר בעוד קצת.
עדיין אין לנו מושג אם עשינו עסקה טובה או לא, נדע את זה בעוד לפחות 10 שנים....

אגב, הניק שלי די מוכר פה
עניין הקרקע פחות
ולכן הסיפור נכתב תחת ניק אנונימי.

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה