יש דרך לזהות באיזה פונט אתר מסוים משתמש?

• פותח הנושא rutt
  • פורסם בתאריך

rutt

משתמש מקצוען
ממש לא.
אפשר ע"י שמסתכלים, ומזהים...
לי לא זכור שהשתמשתי בפונט הזה אז אני לא יודעת את שמו...

תחזרי למעלה ותראי שנראה שהגבת לשאלתי - האם אפשר לדעת ע"י צפיה במקור הדף? השבת: "גם אפשר..."

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אפשר על ידי הקשה על F12, בדוק אלמנט, לגלול קצת ולראות כמו בצילום מסך. זה על כל אלמנט בHTML אפשר לבדוק אותו כך.
הוא מומלץ לכל הדפדפנים?
זה של גוגל והוא אמור לתמוך בהכל. בדרך כלל יש כל מיני אופציות שונות של משחקים של CSS שלא תופסים יפה בכל הדפדפנים כמו פלקס למשל, אבל בגוף הפונט, כל פונט, לא אמורה להיות בעיה אם הוא נטען יפה למערכת. פונטפייס לא נתמך בכל הדפדפנים תמיד, כי הוא יחסית די מאוחר ואפשר תמיד לבדוק מה עובד ומה לא בקישור הזה
https://caniuse.com/#search=fontfa

ושאלה אחרונה - אם אני מורידה את הקובץ הנ"ל - זה נותן לי את כל המשקלים? בולד, נטוי וכו'?
את יכולה להגדיר מה את רוצה שירד לך, ואת יכולה להשתמש בזה בכל מערכת שהיא כולל וורד ואינדיזיין. רק קחי בחשבון שזה טרוטייפ, ולא אופן טייפ.
ולכן אפילו שיש להם פרנק ריל, בגלל שאין לו קורניג מתאים הוא לא טוב לעימוד, אבל בתג, בגלל שאפשר לקחת קרנינג מפה לשם אפשר גם לעשות עם זה ספר יפה עם קרניג מתאי בלי הרבה בעיות.

2018-08-28_220112.jpg

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

אחד שצייר

משתמש רשום
השאלה האמיתית היא : האם יש דרך למנוע מאנשים לגנוב פונטים מאתר..
(כל פונט שאתה מטמיע הלקוח יכול להוריד ידנית..).

rutt

משתמש מקצוען
השאלה האמיתית היא : האם יש דרך למנוע מאנשים לגנוב פונטים מאתר..
(כל פונט שאתה מטמיע הלקוח יכול להוריד ידנית..).
איני יודעת במה היא כל כך אמיתית, אבל בכל אופן מומלץ לך לפתוח פוסט חדש עם השאלה הזו, כך יש סיכוי שייתייחסו אליה.

rutt

משתמש מקצוען
בעברית לא משנה, באנגלית יש הבדל, השליטה בזה היא ג"כ דרך CSS וגם בזה יש תאימות דפדפנים, ותוכלי לראות דוגמות חיות (ומדהימות, אם יורשה לי לומר) כאן
https://css-tricks.com/understanding-web-fonts-getting/

נוכחתי לראות שגם בעברית זה משנה אופן טייפ או טרוטייפ, מפני שאם יש באתר פסוקים עם טעמי מקרא, הם לא יופיעו בצורה טובה, והאותיות ישתבשו.
כך זה על כל פנים בפונט openSans

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נוכחתי לראות שגם בעברית זה משנה אופן טייפ או טרוטייפ, מפני שאם יש באתר פסוקים עם טעמי מקרא, הם לא יופיעו בצורה טובה, והאותיות ישתבשו.
החכמתני. תודה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה