כללי ישור טקסט ע"י הרחבת אותיות בפוטושופ

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

לב_1

משתמש רשום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אשמח לקבל הסבר איך ממקמים טקסט בפוטושופ ע"י הרחבת אותיות כמו בספר תורה שמרחיבים את האות ל או את האות ת' איך עושים את זה בצורה אוטומטית?
מקוה שהסברתי את עצמי באופן ברור.
תודה רבה!

kosta770

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
באיזה גירסה של פוטושופ אתה עובד?

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חפש מפת תווים [charmap] בהתחל > בחירת פונט רצוי > העתקה של הגליף > הדבקה בתוך פ"ש.

כמובן - רק אם הגליף מובנה בתוך הפונט

א

אליהו פריד

אורח
צריך שהטקסט יהיה מיושר לשני הצדדין עם אופציית Naskh מופעלת (כמובן שהפונט צריך לתמוך בזה)

לב_1

משתמש רשום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עוד קצת הסבר

קודם למי ששאל אז אני עובד ב-CS6
לגבי ה"גליף" מה פירוש? אני לא יודע מה זה לצערי...
גם Naskh אני לא יודע
בקיצור אם אפשר הסבר יותר מובן ובשפה פשוטה למתחילים
תודה רבה

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
קודם כל אתה צריך לעבוד עם פונט אופן טייפ.
אם אתה מנסה לעשות את זה עם פונט גוטמן סת"ם, לא תצליח.

אחרי שיש לך פונט אופן טייפ, אתה בוחר אותו, ובחלון בחירת הפונט בפוטושופ מסמן את אופציית ה-Naskh - ואחרי בחירת יישור לשני הצדדים - הפוטוטשופ ישתמש אוטומטית באותיות המורחבות שמובנות בפונט בכדי למלא את הרווחים.

לב_1

משתמש רשום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
האם לקנות פונט אופן טייפ זו הברירה היחידה?!

האם לקנות פונט אופן טייפ זו הברירה היחידה?! או שיש איזו שהיא דרך להסתדר אחרת?
זה מאוד יקר ולא משתלם לי כרגע.
תודה רבה!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
קודם כל, אצל פונטייפ כל הפונטים מגיעים כאופן טייפ - ועכשיו יש להם מבצע משתלם שמשלמים 39 ש"ח בחודש לחצי שנה וכל חודש ניתן לבחור 5 משקלים - ז"א: בסוף החצי שנה אתה מקבל 30 משקלים ב-234 ש"ח.

(ולא, אין אפשרות אחרת לעשות את זה, אלא אם כן בא לך להעביר את הטקסט לאילוסטרייטור, להמיר לעקומות ולמתוח כל אות כמה שצריך כדי שהשורות יראו מיושרות... :))

Vista

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לי יש פוטושופ 2017CC אולי ישהו יכול לעזור לי איך לעשות את זה כי אני לא מסתדר ולא מוצא את הNaskh

תודה רבה למי שיכול לעזור לי

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
עד כמה שאני יודע אין בפוטושופ אפשרות של יישור naksh [זה רק באינדיזיין]...

אבל יש שתי אפשריות להרחיב אותיות מתרחבות [אם זה קיים בגופן, כמובן]:
1] ע"י חלונית Glyphs, שם יכולים למצא את כל הגליפים [=אותיות] הנכללים בגופן, ואם יש אותיות רחבות אפשר להכניסם משמה ע"י קליק פעמיים.
2] בגופנים של פונטייפ ושל @איתמר נתן יש עוד דרך - ע"י ליגטורות - זאת אומרת אם
מקלידים ">" [חץ; ע"י shift-תי"ו] אחר האות למ"ד [למשל] תקבל למ"ד רחב.
אבל שימו לב שהמקלדת צריך להיות על עברית כדי שיעבוד, וגם [בכמה גופנים] צריכים להדליק את הליגטורות בחלונית character.

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אינדיזיין מי עושה מלל בפוטו

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כנראה שהכוונת לזה.
‏‏לכידה.JPG

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אבל זה ירחיב תמיד את האותיות המתרחבות, ולא רק לצורך יישור [כמו שה-naksh עושה באינדיזיין]...
אתה צודק מאוד!
אבל אם תשים לב לשאלה שלו אז כנראה זה מה שמחפש

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איפה נמצאת האופציה הזו באילוס' חוץ מב-Glyphs?

נשר גרף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אפשר לבחור אותיות מסוימות וללחוץ כאן לפי הסימון

קבצים מצורפים

• upload_2019-1-8_12-3-36.png
    upload_2019-1-8_12-3-36.png
    KB 181.3 · צפיות: 68

סגנון-7

מיתוג ותדמית | אסטרטגיה מדוייקת | קמפיינים מנצחים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
הפתרון כאן:
upload_2019-1-8_14-41-7.png

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
Untitled-2-01.jpg למה אין לי את האופציות האלה?
אצלי החלון הזה מופיע כך:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה