יעוץ לגבי שם למסעדה+חוו"ד ללוגו

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

פ. 770

משתמש רשום
מתובלת נשמע כמו אוכל ביתי של פעם, געפילטע פיש עם הרבה פלפל שחור...

אולי -
גרילה
גריל-אין
הגריל

עיצוב גראנג'י שחור-צהוב-כתום

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אלי אלימלך;594508:
אגב, 'גריללוי-ה'? להשלמת המיתוג עליך לפזר תמונות הבבא קאטי, חאמסות בכל שולחן, ומזבח קטורת לתפאורה מושלמת.:D:D

על האש נתפס, לפחות לדעתי, כאוכל ישראלי-מזרחי מתובל היטב (ושלא יקומו עלי האשכנזים אבל תראו לי בעל סטקייה אשכנזי - בלי גזענות, בדיוק כמו שלא יהיה ספרדי בעל מסעדת אוכל יהודי כמון גפילטע פיש).
אז כן, זה בדר"כ לא מדובר במסעדות שפונות לעשירון העליון ולכן השם מתאים מבחינת הקונוטציות וקהל היעד וגם מתגלגל נחמד על הלשון...

דרך אגב, מסעדת על האש המצליחה ביותר באילת נקראת בשם "הללויה" - ולא - אין שם חמסות, קטורת ותמונת בבא...

מה שכן אני מסכימה שבמקרה כזה יהיה נכון לתת לעיצוב מוטיב קצת יותר עממי כי הוא לא יכול להיות יותר מידי אקסלוסיבי ויוקרתי.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י אלי אלימלך;594508:
מי קהל היעד?
אם צעירים, תוססים, שוחרי טרף בשרני, ומחפשים אש בעיניים, הרי ש'על האש'/מתובלת/שיפודים פלוס, בהחלט עונה על הצרכים.
אם קהל היעד הינו פגישות עסקיות, זוגות צעירים, קהל שמרני ומכובד, חפשו שם יותר רגוע משמות המכילים בשרניות.

אגב, 'גריללוי-ה'? להשלמת המיתוג עליך לפזר תמונות הבבא קאטי, חאמסות בכל שולחן, ומזבח קטורת לתפאורה מושלמת.:D:D

ואז תפגוש בקהל סועדים עטויי גלאביות מדיפים ריחם למרחוק, תמהונים ואקסצנטריים דוברי ארמית-קדומה, אשר ייכנסו ויברכו בשם עליון את המוכר ההלום, יתקיימו שם שיעורי קבלה מעשית וחכמת הפרצוף, ישבו שם הלומי יין ושדופי קדים וישירו זמירות מוזרות בעגה מזרחית ובניב מחרחר...
בקיצור, בני אדם מן הישוב ידירו את רגליהם מרחק ת"ק פרסה

קברניט

משתמש צעיר
ענ"ד: על האש, טוב, ומבטא לגמרי את המסר [כל סוגי הבשרים על האש]. הבעיה, זהו שם כללי מאוד. אלף, אני מאמין שיש כבר הרבה מסעדות בשם הזה, בית, זה כמו שתקרא לחנות מכולת: מכולת, או חנות פיצה: פיצריה. לא נתפס כאן איזו פינה. אין כאן 'חאפ'.

השמות האחרים, 'פרגית וסטייק', חלקי בעליל, וחסר ניצוץ. 'אַכוֹל ושַתֹה' - צליל פרעסערי שלילי לגמרי. 'גרִילֶלויָה' - מדליק לגמרי, ממש מגניב, אם כי צריך לבדוק את קלות ההגיה שלו. נשמע לי טיפה מסובך. 'מתובלת' - לא אמרת כלום. לא בשר, לא על האש. 'סעודתא' - יש יציאה, חסר הקשר ספציפי.
'שיפודים+' - כאילו מה? שם למסעדה?

קברניט

משתמש צעיר
בנוסף, אני מתחבר במקצת להודעתו של הרשל'ה. למה? לא יודע. תחושת בטן [רעבה].

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י הרשל'ה;594499:
לי יש מסקנה אחרת, ייתכן וקצת מרחיקת לכת:
הלקוח לא הולך לשלם לך כפי שסיכמתם.
צודק! הוא הולך לשלם הרבה יותר.....

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
לדעתי, עם השמות האלו, עדיף שתשאיר אותו 'על האש'.

חוץ מזה, יהיה נכון לבדוק מיהו קהל היעד של המסעדה:
למסעדה עממית - 'על האש' 'איש הגריל' 'גריל-מן' (עם ציור של סופרמן מחזיק שיפוד...) - זה מצוין.

למסעדה קצת יותר ברמה - 'גריליות' או משהו בסגנון יתאים.
אתה יכול ללכת על שם לועזי - 'פוּאֶגוֹ' (אש בספרדית) לדוגמה, או כל שם אחר (כמו 'אל-גאוצ'ו ודומיהם).

רק תעשה טובה ותעדכן אותנו מתי הפתיחה, כתובת וכו'...:)

Deena

משתמש פעיל
מה לעשות ש"על האש" עדיין נשמע לי הכי טוב..

Deena

משתמש פעיל
נכתב ע"י eden7115;594537:
על האש נתפס, לפחות לדעתי, כאוכל ישראלי-מזרחי מתובל היטב (ושלא יקומו עלי האשכנזים אבל תראו לי בעל סטקייה אשכנזי - בלי גזענות, בדיוק כמו שלא יהיה ספרדי בעל מסעדת אוכל יהודי כמון גפילטע פיש).
נו, זה בסדר. אני אשכנזיה וכשאני רוצה בשר טוב אעדיף לקנות מה"מבינים" הספרדים. מה לעשות שהתיבול הזה מריח טוב יותר..

פרלי קבלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
דווקא ב"הללויה"-פעם אחרונה שהייתי שם היו תמונות על הקיר של בעל המסעדה עם באבות ורבנים (יש גלריה באתר שלהם)...-המסעדה מצליחה כי היא היחידה שיש לה מהדרין באזור,
משהו עם צליל ספרדי/פורטוגזי דווקא נשמע טוב

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
חשבתי על על'אש בתור מילה מחוברת.

בצליל זה פונה לקהל יעד 'בשרני', שוחר שוורמות ודומיהן, ובמשמעות זה פשוט זה, בתוספת נופך סלנג'י.

אם הוא מכניס ג'ינגל טוב לרדיו וכו' זה אמור לרוץ, ליצור אוירה ולקרא למי שזה באמת מדבר אליו- אבל לא רק.
בהצלחות!!

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
טוב מה לעשות שבסופו של דבר הלקוח הוא זה שמחליט....
ובמיוחד אחרי שהוא קיבל פה מכמה עידוד לשם הזה, הוא בחר ב... "מתובלת"...
לדעתי גם היה יותר טוב אם היה נשאר בעלהאש אבל את זה הוא ממש לא רצה, והוא גם התיעץ עם עוד כמה "מביני דבר" שהמליצו לו על מתובלת.... וזה השם שנבחר ברוב קולות....
תודה רבה לכולם על העזרה! אין ספק שעזרתם לי ולו להחליט.

ולכל הרעבים שעלה ריר בשפתם.....;)
המסעדה נפתחת בעז"ה כבר בחמישי הקרוב בקרית אתא ברח' העצמאות 51 כשהפתיחה הרשמית (עם החגיגות והבלאגנים) היא ביום ראשון.
בואו בהמוניכם...... יהיה טעים...:)

הרשל'ה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נקווה רק שבעל העסק מבין בצליה - מעט יותר מההבנה שלו בשמות....

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מצטרפת לברכות ההצלחה.
רק הערת אגב: הילדים שלי קוראים לגבינה מתובלת -"גבינה מטומבלת". נקווה שבמקרה זה לא יבוא הבטוי המופלא הזה לידי שימוש...;)

טוהר

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
לעניות דעתי-
חבל שיש כאלה שקוראים לעצמם בעלי מקצוע בתחום ומציעים שמות כלכך לא מתאימים.

בהצלחה למרות השם.

אני מקווה בשבילו שיחליף יועצים כשיתחיל במיתוג והמיצוב של העסק שלו. בכל מקרה הם הולכים לעבוד קשה כדי למצוא דרך להשתמש בשם הזה.

אדיר (-:

אולי מעניין אותך גם...