יעוץ בבחירת מופע

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
היה בו חיזוק ברוחניות.
חיזוק בגאווה היהודית.

נחל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י bhj;650769:
סתם שאלה,
מה עשינו לפני שהיו כל הסרטים הללו?
אולי פשוט ישבנו בסוכה ונהננו עם המשפחה בחג הקדוש הזה???

אני ממש רואה טעם לפגם בכל הקולנוע החרדי הזה,
ואני יודעת שיקפצו עלי מכל הכוונים
אבל זוהי דעתי.

זה לא מתאים לא לבחורות ולא לנשים ולא לילדות ולא לאף אחד!!!
מקומנו הוא בבית עם המשפחה ואפשר להנות גם ככה!

(אגב, ראיתי גם מודעה שהכניסה לגברים בלבד, על זה בכלל אני לא מדברת... ה' ישמור, לאן הגענו????)

טוב, אז לא קפצו עליך משום כיוון...
אבל ברשותך, למרות שאני מבינה גם את ההסתייגות, אני רוצה להציג זוית ראיה שונה.

אנשים נבדלים זה מזה בצרכים. אחת נהנית בבית וטוב לה, אחת זקוקה לאיורור בחוץ.
תחשבי על אשה שמשקיעה הרבה אנרגיה בבית. זה יכול להיות ילד שקשה לה להתמודד איתו, בחור ישיבה שחווה תקופה קשה לא באשמת אף אחד, ומקרין מתח בבית, אמא מבוגרת שנמצאת אצלה, תינוק קטן שיש לו דלקת אוזנים מתמשכת, וסתם - גידול ילדים דורש בדרך כלל הרבה כח וסבלנות.
מגיע החג. היא לא עובדת פחות, אלא הרבה יותר.
ערב אחד היא יוצאת להתאוורר. היא נהנית וטוב לה.
היא צריכה להתנצל, או שהיא ראויה להערכה על כך שהיא דואגת גם לכוחות שלה?

(אם אף אחד לא דוחף אותה לזה, והיא מעצמה יודעת לדאוג לעצמה, היא ראויה עוד יותר להערכה. הרבה יותר קל להתמסכן, מאשר לבחור לדאוג לעצמינו, ולחזור הביתה עם חיוך.)

ומה עשינו פעם?
מה עשינו כשלא היו פלאפונים? לא שמנו לב לחסר, כי הם פשוט לא היו, וגם לא סבלנו מהבעיות שהם מביאים איתם, אבל האם לכן נפסול אותם?
הרבה דברים היו שונים פעם. יש דברים שהיו חסרים, ויש דברים שלא היו חסרים, אבל היום חלק מהאנשים נזקקים להם.
העובדה שדבר מה לא היה פעם, אינה אומרת מאומה. נכון יותר לבדוק האם הוא משרת מטרה חיובית או שלילית.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י נחל;651786:
טוב, אז לא קפצו עליך משום כיוון...
אבל ברשותך, למרות שאני מבינה גם את ההסתייגות, אני רוצה להציג זוית ראיה שונה.

אנשים נבדלים זה מזה בצרכים. אחת נהנית בבית וטוב לה, אחת זקוקה לאיורור בחוץ.
תחשבי על אשה שמשקיעה הרבה אנרגיה בבית. זה יכול להיות ילד שקשה לה להתמודד איתו, בחור ישיבה שחווה תקופה קשה לא באשמת אף אחד, ומקרין מתח בבית, אמא מבוגרת שנמצאת אצלה, תינוק קטן שיש לו דלקת אוזנים מתמשכת, וסתם - גידול ילדים דורש בדרך כלל הרבה כח וסבלנות.
מגיע החג. היא לא עובדת פחות, אלא הרבה יותר.
ערב אחד היא יוצאת להתאוורר. היא נהנית וטוב לה.
היא צריכה להתנצל, או שהיא ראויה להערכה על כך שהיא דואגת גם לכוחות שלה?

(אם אף אחד לא דוחף אותה לזה, והיא מעצמה יודעת לדאוג לעצמה, היא ראויה עוד יותר להערכה. הרבה יותר קל להתמסכן, מאשר לבחור לדאוג לעצמינו, ולחזור הביתה עם חיוך.)

ומה עשינו פעם?
מה עשינו כשלא היו פלאפונים? לא שמנו לב לחסר, כי הם פשוט לא היו, וגם לא סבלנו מהבעיות שהם מביאים איתם, אבל האם לכן נפסול אותם?
הרבה דברים היו שונים פעם. יש דברים שהיו חסרים, ויש דברים שלא היו חסרים, אבל היום חלק מהאנשים נזקקים להם.
העובדה שדבר מה לא היה פעם, אינה אומרת מאומה. נכון יותר לבדוק האם הוא משרת מטרה חיובית או שלילית.

אני כמעט לא יוצאת בחג לסרטים וכד'

ותאמיני לי שאם היו מביאים לי את זה סתם באמצע היום יום הייתי יוצאת ונהנית הרבה יותר,
החג לכשעצמו הוא פסק זמן.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י mig;651788:
אני כמעט לא יוצאת בחג לסרטים וכד'

ותאמיני לי שאם היו מביאים לי את זה סתם באמצע היום יום הייתי יוצאת ונהנית הרבה יותר,
החג לכשעצמו הוא פסק זמן.

זה בדיוק ההוכחה שכל אחד והאופי שלו וההנאה שלו!!!
ואם את רוצה יש היום גם בזמנים אחרים לא רק בחול המועד!

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י mig;651788:
החג לכשעצמו הוא פסק זמן.
ולעומת זאת- אני במשך כל השנה עובדת גם בוקר וגם ערב. אין לי זמן לצאת, לנשום ק"ו לראות סרטים (אני מאד אוהבת את התענוג הזה) סוף כל סוף בא חול המועד, אבא של הילדים שלי נמצא גם הוא בבית ויכול לשמור עליהם בנחת, אין עבודה. אז כל החג נחים בצוותא עם המשפחה וערב אחד יוצאים עם האחיות / חברות. מה פסול בזה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה