ילד בן 3+ שלא מצליח להגמל

זה רק אני

משתמש רשום
אני על סף ייאוש,
הבן שלי בן ה3+ כבר ארבעה ימים בבית כדי לנסות להגמל.

0 הצלחות!!
כל הזמן עושה רק על הרצפה ותוך כדי או אחרי מודיע לי "אני צריך לשרותים"
מה אני עושה איתו????
יש פתרון?
(מדובר בילד נורמטיבי לחלוטין, חכם ונבון ב"ה ללא בעיות תחושה מיוחדות וכדו')

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מייאש בהחלט! אני מבינה את ההרגשה הקשה ומאחלת לך הצלחה רבה !
לדעתי העניה, ילד בגיל כזה, חכם , מבין ומדבר, צריך לשנות גישה, להלביש לו טיטול, להגיד לו - 'אנחנו רואים שקשה לך, אתה כבר ילד גדול ואתה תחליט מתי אתה כבר רוצה להוריד את הטיטול,'
באיזשהו שלב, הילד לא ירגיש נח ויתחיל להתבייש מהחברה ואז הוא יחליט לקחת אחריות על עצמו ויעשה את זה לבד.
נראה לי שילד בן 3 שכבר נמצא 3 ימים בבית ולא הולך כלום - סימן שזאת לא הדרך שמתאימה לעבוד איתו וחבל להמשיך כך, זה מכניס ללחצים ומתחים בין ההורים לילד, זה נותן לילד הרגשה לא טובה, הוא לא מצליח וכו'. לכן זה מה שאני חושבת, להפסיק להלחיץ אותו ואותך ביחד, לשלוח אותו עם טיטול לגן ולהגיד לו שהוא יכול לבקש מהגננת אם הוא רוצה ואותו דבר בבית, זה סתם שיטה ששמעתי לאחרונה שהיא מאוד מצליחה בכל השלבים והגילאים - לא להוריד טיטול, ולהשאיר בבית. לעשות סוף שבוע, ללמד את הילד שיקלוט את הרעיון ואז להמשיך לשלוח אותו רגיל, פעם או פעמיים ביום הגננת מורידה את הטיטול ומושיבה על השירותים, וזה עובד מצויין.

yd7691

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
זה כל כך קשה!!
אמרה לי שכנה מבוגרת ירושלמית וחכמה
יש לה 13 ילדים בלי עין הרע-
"אני מסכימה ללעשות עוד בר מצווה עוד חתונה עוד לידה ...וכו..
אבל ליבש ילד עוד פעם אני לא מסכימה"!! זה הדבר שהכי קשה!!"
אין לי אלא ליעץ לך להתפלל ...
הרבה הצלחה

לילי 1

משתמש מקצוען
בגיל נמוך יותר אמנם, אבל כשראיתי אצל ביתי שזה נכנס כבר לגבול של מאבקי כח, הפסקנו הכל וחזרנו שוב אחרי חדשיים. ההחלטה היתה נבונה מאוד. מאוד.

זה רק אני

משתמש רשום
נכתב ע"י מרגלית100;n4907498:
מייאש בהחלט! אני מבינה את ההרגשה הקשה ומאחלת לך הצלחה רבה !
לדעתי העניה, ילד בגיל כזה, חכם , מבין ומדבר, צריך לשנות גישה, להלביש לו טיטול, להגיד לו - 'אנחנו רואים שקשה לך, אתה כבר ילד גדול ואתה תחליט מתי אתה כבר רוצה להוריד את הטיטול,'
באיזשהו שלב, הילד לא ירגיש נח ויתחיל להתבייש מהחברה ואז הוא יחליט לקחת אחריות על עצמו ויעשה את זה לבד.
נראה לי שילד בן 3 שכבר נמצא 3 ימים בבית ולא הולך כלום - סימן שזאת לא הדרך שמתאימה לעבוד איתו וחבל להמשיך כך, זה מכניס ללחצים ומתחים בין ההורים לילד, זה נותן לילד הרגשה לא טובה, הוא לא מצליח וכו'. לכן זה מה שאני חושבת, להפסיק להלחיץ אותו ואותך ביחד, לשלוח אותו עם טיטול לגן ולהגיד לו שהוא יכול לבקש מהגננת אם הוא רוצה ואותו דבר בבית, זה סתם שיטה ששמעתי לאחרונה שהיא מאוד מצליחה בכל השלבים והגילאים - לא להוריד טיטול, ולהשאיר בבית. לעשות סוף שבוע, ללמד את הילד שיקלוט את הרעיון ואז להמשיך לשלוח אותו רגיל, פעם או פעמיים ביום הגננת מורידה את הטיטול ומושיבה על השירותים, וזה עובד מצויין.

בגדול, את כנראה צודקת, ותודה על התשובה המפורטת.
אבל מה לעשות שטיטול ממש לא מפריע לו?
גם אין לו שום בעיה עם זה שאחותו התאומה גמולה כבר מזמן והוא עדיין עם טיטול.
כרגע הוא בגן פרטי, אבל אוטוטו הוא נכנס לחיידר, ואני רועדת לאפשרות שאז עדיין לא יהיה גמול.
יש אולי פתרון מעשי אחר?

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הגדול שלי היה כך, לא הבין בכלל מה הפואנטה. אז ראשית אעודד אותך: ילדים חכמים- כשהאסימון נופל הוא נופל ומאז אין פספוסים. אבל קשה לאסימון ליפול,.
קודם כל, למה הוא לא הולך לגן? לדעתי זה מוסיף ללחץ.
וכמה עצות... להחזיר טיטול לא רלוונטי מבחינתי. התחלת גמילה הוא בן 3+, אז להמשיך בנחת ובשמחה עד הסוף הטוב, אחרת גם הוא יבין שזה הפיתרון ויהיה לך יותר קשה לגמול אותו. לא נראה מדברייך שמדובר במאבק כח. סתם האסימון לא נפל לו.
אז שימי לו מכנס קצר הכי פשוט שיש, תקני כמה כאלו, שלא יכאב הלב שהוא כל פעם מרטיב מכנס יפה. לנו יש חצר מאחורי הבית, אז לנו התאים לצאת "להשקות עצים", ועמדנו ממול העץ ולא יצא כלום ושוב כלום... עד שפעם אחת יצא לו. ועשינו מזה חגיגה שהוא השקה את העץ... ונתתי לו כמה שוקולד ציפס... ועשינו כל החגיגה הנדרשת... והאסימון התחיל ליפול...
בנוסף, הייתי משיבה אותו על הישבנון, אפילו חצי שעה... מביאה לו שולחן קטן,טושים, משחקים, מכוניות, ספרים... וכך היה מתעסק עד שהיה מצליח ואז היינו חוגגים כי חווה הצלחה.
ויש שיטת גמילה ששמעתי עליה, נראה לי קוראים לה "השיטה האינטנסיבית", העיקרון לתת לילד לשתות המון ולרוץ הרבה לשירותים, אם תרצי פירוט של כל שלבי השיטה אנסה לחפש לך.

אביגיל 24

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י זה רק אני;n4907595:
בגדול, את כנראה צודקת, ותודה על התשובה המפורטת.
אבל מה לעשות שטיטול ממש לא מפריע לו?
גם אין לו שום בעיה עם זה שאחותו התאומה גמולה כבר מזמן והוא עדיין עם טיטול.
כרגע הוא בגן פרטי, אבל אוטוטו הוא נכנס לחיידר, ואני רועדת לאפשרות שאז עדיין לא יהיה גמול.
יש אולי פתרון מעשי אחר?

זה לטא אוטוטו זה לפחות 4 חודשים
והיום יש חוק שבגן 3 יש שלוש גננות במיוחד בשביל זה לפחות חודשים ראשונים את יכולה לשלוח בשקט עם בגד להחלפה
וזה תפקיד הגננת השלישיתלעזור בדברים אלו

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא יקרה כלום אם הוא ילך לחיידר עם טיטול
מקסימום הוא יעשה פעם מלוכלך וישלחו אותו הביתה.
בגיל הזה גם מי שגמול יכל לפספס או לא להצליח להתנקות בשרותים.
זה לא צריך להלחיץ אותך

פלאפון

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אני גיליתי, שמיד אחרי שמתייאשים, תוך כמה שעות זה מתחיל לרוץ.
העיקר זה לא להפסיק.

זה רק אני

משתמש רשום
נכתב ע"י אביגיל 24;n4907620:
זה לטא אוטוטו זה לפחות 4 חודשים
והיום יש חוק שבגן 3 יש שלוש גננות במיוחד בשביל זה לפחות חודשים ראשונים את יכולה לשלוח בשקט עם בגד להחלפה
וזה תפקיד הגננת השלישיתלעזור בדברים אלו

הוא ילך שנה הבאה בעז"ה לחיידר שזה עם רבה ולא גננת כך שזה לא אפשרי.

התחלתי לחשוב שאולי זה משהו פיזי- שהוא לא מרגיש את הצורך להרטיב, ולכן זה בלי שליטה. יש דבר כזה?
(כבר ארבעה ימים כך. מה עושים?)

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
סבלנות, סבלנות, ושוב סבלנות!
לא הייתי הולכת אחורה בכזה גיל, מה גם שאת צודקת שבחיידר לא ישושו לקבל ילד עם טיטול...
מה שכן- הייתי מנסה להושיב אותו גם בלי שביקש (אחרי ששתה, ועבר מספיק זמן מהפעם הקודמת), ואז עם משחקים או פעילות מעניינת לחכות שזה יקרה (אפילו קצת...), ולעשות מזה ענין גדול.
הרבה הצלחה! אל תדאגי, בבר מצווה הוא כבר בטוח יהיה יבש...

קטנטנים

משתמש חדש
מנסיון של ילד בכזה גיל, פשוט החזרנו את הטיטול ואחרי 3 חודשים פתאום זה הלך בקלות ב"ה.

זה רק אני

משתמש רשום
תודה לכל התגובות.
נראה לי שאני אחכה עד סוף השבוע, ואם לא תהיה ברירה אני באמת אחזיר לו. כי זה ממש מוגזם.
היום למשל שלחתי אותו לגן עם טיטול בגד ים- שאפשר להלביש כמו לבנים.
מבחינתו הוא יודע שהוא צריך ללכת לשרותים, אך לפחות כשמתפספס זה לא על הרצפה...
נקווה לישועות.

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ואו
אנחנו באותו מקום
רק שב"ה במעון שלו רוב הילדים גמולים
אז פשוט שלחנו אותו לגן עם טיטול ומעליו לבנים
מה שקרה- הוריד את הטיטול בגן
והלך כמו כל הילדים לשרותים
בבית פיספס ולא הסכים ללכת לשרותים ובגן רק בשרותים אפילו בשינה...
וכשהגננת מספרת שהיום גלש לו היא לא מבינה איך אנחנו רגועים- בבית כל הזמן.
קנינו לו מתנה לכבוד הגמילה וגיל 3 יום הולדת וחלאקה- משהו שביקש הרבה זמן ויקר יותר לכן לא קונים סתם
אופניים 3 גלגלים
ביום שגמול ולא גולש יכול להיות איתם- ביום שגולש לו פשוט אין אופניים.

כמו כן הרב אמר לא לשים ציצית אם לא גמול, כשהגיע לגיל 3 ושבוע בכה שרוצה ציצית
התנאי- מקבל רק שלא גולש
ב"ה עוזר נהדר.
וודאי שיש ימים שגולש עדיין אנחנו רק בשבועיים שאחרי.

לדוג' השבוע היתה המסיבה בגן אחרי החלאקה באותו יום רק גלש בלי סוף כנראה מהתרגשות והודיע לי שהיום אין אופניים...

ודרך אגב אמרו לנו שלבנים יותר קשה.
משהי הביאה לנו שרפרף נמוך מאד(יותר מכל שרפרף אחר) מתעגל שקנתה באיקאה והילד עומד עליו
http://www.ikea.co.il/catalogue/Chil...ories/60248418
מה שעזר הרבה יותר מישבנון.

בהצלחה לכולם

חנה4

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
תגידי לו שכל פעם שהוא עושה בשירותים הוא יחלק משהו לכל האחים, (משהו קטנטן)
זה גם ידרבן אותו לזכור ולא לפספס, וגם ידרבן את האחים להזכיר לו...

זה רק אני

משתמש רשום
נכתב ע"י chanak4;n4910021:
תגידי לו שכל פעם שהוא עושה בשירותים הוא יחלק משהו לכל האחים, (משהו קטנטן)
זה גם ידרבן אותו לזכור ולא לפספס, וגם ידרבן את האחים להזכיר לו...

כל הזמן אני אומרת לו את זה ואפ' פעמיים כשהצליח בטעות- עשינו מזה עסק וחלק לכולם,
אבל זה לא מצליח לדרבן אותו ואפ' כבר אמר לי:לא רוצה שוקולד, כששכנעתי אותו לשבת בשרותים.
זהו, לבינתיים החזרתי לן את הטיטול. התיאשתי:(:(:(:(:(

דוכי בחול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני קניתי חבילת גלידה (עם 5 טעמים), וכל פעם שעשתה קיבלה קצת מכל טעם,
והשמחה היתה רבה,
זה מאוד עזר לה להיגמל (בגיל 3 )

פדואלה

משתמש סופר מקצוען

לי זה נשמע יותר קטע שהוא מנהל את כולם על הזרת הקטנה שלו...
אם את מרגישה שזה אכן זה, ואת רוצה עוד טיפונת להתאמץ(אם את מסוגלת).
פני באישי, נראלי שאוכל לעזור.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פוזי;n4909815:
ואו
אנחנו באותו מקום
רק שב"ה במעון שלו רוב הילדים גמולים
אז פשוט שלחנו אותו לגן עם טיטול ומעליו לבנים
מה שקרה- הוריד את הטיטול בגן
והלך כמו כל הילדים לשרותים
בבית פיספס ולא הסכים ללכת לשרותים ובגן רק בשרותים אפילו בשינה...
וכשהגננת מספרת שהיום גלש לו היא לא מבינה איך אנחנו רגועים- בבית כל הזמן.
קנינו לו מתנה לכבוד הגמילה וגיל 3 יום הולדת וחלאקה- משהו שביקש הרבה זמן ויקר יותר לכן לא קונים סתם
אופניים 3 גלגלים
ביום שגמול ולא גולש יכול להיות איתם- ביום שגולש לו פשוט אין אופניים.

כמו כן הרב אמר לא לשים ציצית אם לא גמול, כשהגיע לגיל 3 ושבוע בכה שרוצה ציצית
התנאי- מקבל רק שלא גולש
ב"ה עוזר נהדר.
וודאי שיש ימים שגולש עדיין אנחנו רק בשבועיים שאחרי.

לדוג' השבוע היתה המסיבה בגן אחרי החלאקה באותו יום רק גלש בלי סוף כנראה מהתרגשות והודיע לי שהיום אין אופניים...

ודרך אגב אמרו לנו שלבנים יותר קשה.
משהי הביאה לנו שרפרף נמוך מאד(יותר מכל שרפרף אחר) מתעגל שקנתה באיקאה והילד עומד עליו
http://www.ikea.co.il/catalogue/Chil...ories/60248418
מה שעזר הרבה יותר מישבנון.

בהצלחה לכולם

נראה לי שלילד בן 3 שמתפספס לו צריך לנהוג בסובלנות ועניניות לחלוטין. להחליף בלי הרבה דיבורים. איך שאני מסתכלת על זה להביא לו עונש כזה כבד (מבחינתו זה מאוד כבד...) על פספוס בגלל שהתרגש??? הוא לא שולט על זה כל כך טוב. ואם פספס אז לדעתי פשוט להשתתף בצערו ולהחליף.
אני לא אשת חינוך... אבל אם אצלכם עובד זה מצויין. אני מדמיינת את בן השלוש שלי בלי אופניים בגלל שפספס (שלא באשמתו או סתם בגלל שהיה עסוק מידי...) זה מתכון למאבקי כח ולפספוסי דווקא. (בסגנון של "אם לא תתני לי שלוק אני אפספס על הרצפה...")
עכשיו כשמתפספס לו אף אחד לא עושה עניין והוא מבין שאולי באמת לא כדאי לעשות מזה עניין. ורק הוא מפסיד שצריך עכשיו להחליף בגדים. ואני משדרת לו כמה עצוב לו שפספס. אז בפעם הבאה שכמעט מתפספס- הוא ילך לשירותים.

חיה12

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י זה רק אני;n4909662:
תודה לכל התגובות.
נראה לי שאני אחכה עד סוף השבוע, ואם לא תהיה ברירה אני באמת אחזיר לו. כי זה ממש מוגזם.
היום למשל שלחתי אותו לגן עם טיטול בגד ים- שאפשר להלביש כמו לבנים.
מבחינתו הוא יודע שהוא צריך ללכת לשרותים, אך לפחות כשמתפספס זה לא על הרצפה...
נקווה לישועות.

טיטול בגד ים אינו אטום לנוזלים.
יש טיטולים מיוחדים לגמליה (הדעות חלוקות על יעילות השימוש בהם)

בכלאופן, הרבה הצלחה!!!!

אצלינו מה שעזר זה הרבה סבלנות, בלי עונשים!! :mad:
פשוט לא להבהל כשמרטיב או מלכלך (למרות שלפעמים זה ממש מרגיז)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה