רעיון? יח"ד קטנה -- איך לחלק ?

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
איך כדאי חלק את היח"ד הנ"ל ?
על פניו נראה שיש כנראה כמה אופציות
אשמח לשמוע רעיונות שיעזרו לי להחליט
{לא להתיחס למדרגות --- אבל אפשר לנצל מתחת }

דירה 1.png

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תמהני על השאלה
אלא אם זו הרמה להנחתה
לא מתאים לכבודו...

במידה ומדובר ביח"ד קלאסית לצורכי זוג חרדי קלאסי
חדר השינה אמור להיות בקצה השמאלי, לקבל חזית ולהותיר גם לסלון
מטבח יכול להיות מתחת למדרגות או ליד חדר שינה
ומשערת שיש עוד כיוונים:
צילום מסך 2024-09-13 020945.png

צילום מסך 2024-09-13 020946.png

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תמהני על השאלה
לא מתאים לכבודו...
תודה על ההתיחסות -- כבודו מלא עולם ומשרתיו שואלים ,,, :)
מצוב כיווני מחשבה שאני חשבתי לפני שהעלתי לפורום -- וזה בערך הרעיונות שהעלית
חשבתי שאולי מישהו יפתיע עם רעיון אחר -לניצול הכניסה לבית
שירותים -- יוצר מסדרון מעצבן
מטבח --- להכנס ישר לבלגן של המטבח --לא משהו
אבל כנראה שאין ברירה ---מה עדיף לדעתך ?
אופציות.png

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
השמאלי

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא אהבתי שהחדר חוסם את החלון הגדול.
לחדר מספיק חלון קטן.
את האופציה השניה של @רותי וינברג
לדעתי היא מעולה.
האופציה השניה של @רותי וינברג --זה בעצם האופציה השמאלית נ"ל --רק בהבדל להחליף בין הסלון למטבח
זה יהיה יותר נכון לדעתכם ?----- נראה לי שיצא מטבח קטן

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני פחות אוהבת שהשירותים בתוך החדר, כך אם מארחים אי אפשר להכניס אותם לשירותים...
נכון מסכים --אבל ביח"ד --לא כל כך מארחים וגם אם כן -- שיכנסו לחדר שינה -- מה יכול להיות ?

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
פחות מפריע לי שהשירותים בתוך החדר
כמו זה שהוא גוזל את כל החזית המוארת
(אלא אם זה חלון ענק אך פונה לקיר/ היזק ראיה/ אין אור ואוויר כמעט)
לכן כן הייתי הולכת על הכיוון השמאלי
את המטבח מעבירה לכניסה, מנסה להכניס אותו ככל הניתן מתחת למדרגות
ואפשר לתת מעט הסתרה מהכניסה כך שלא מיד הוא נחשף
את הסלון כן הייתי משאירה ליד החלון ושירותים יזכו ג"כ לחלון ליד החדר

ᕄᘕᑊꗪ

משתמש צעיר
תודה על ההתיחסות -- כבודו מלא עולם ומשרתיו שואלים ,,, :)
מצוב כיווני מחשבה שאני חשבתי לפני שהעלתי לפורום -- וזה בערך הרעיונות שהעלית
חשבתי שאולי מישהו יפתיע עם רעיון אחר -לניצול הכניסה לבית
שירותים -- יוצר מסדרון מעצבן
מטבח --- להכנס ישר לבלגן של המטבח --לא משהו
אבל כנראה שאין ברירה ---מה עדיף לדעתך ?צפה בקובץ המצורף 1771470
אני מאוד אוהבת את האופציה הימנית
אין לי בכלל בעיה עם זה שהמטבח בכניסה
כמו שזו"צ לא כ"כ מארח גם אין לו בלאגן במטבח....
אפשר לעשות כניסה לשירותים מהסלון ואז זה לא מתוך החדר.

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כמו זה שהוא גוזל את כל החזית המוארת
(אלא אם זה חלון ענק אך פונה לקיר/ היזק ראיה/ אין אור ואוויר כמעט)
לכן כן הייתי הולכת על הכיוון השמאלי
את המטבח מעבירה לכניסה, מנסה להכניס אותו ככל הניתן מתחת למדרגות
ואפשר לתת מעט הסתרה מהכניסה כך שלא מיד הוא נחשף
כלומר אם הבנתי --האופציה הראשונה שהצעתם נ"ל --הכי טובה -- אבדוק את העניין בשרטוט מדויק
למרות שגם בסלון בשני האופציות שלי -- יש חלון וגם אפשר לפתוח עוד חלון --אבל שירותים עם אוורור בהחלט שיקול משמעותי

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בהתאם להצעתך נ"ל --אופציה 3 מצוב -- אולי באמת הכי נכון יש בזה גם יתרון שאפשר להציג את הסלון כמו עוד חצי חדר וזה מעלה את ערך השכירות לדירה

קבצים מצורפים

• או3.png
    או3.png
    KB 21.6 · צפיות: 7

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בהתאם להצעתך נ"ל --אופציה 3 מצוב -- אולי באמת הכי נכון יש בזה גם יתרון שאפשר להציג את הסלון כמו עוד חצי חדר וזה מעלה את ערך השכירות לדירה
מקסים!
יש חתך למדרגות שנראה אולי אפשר לנצל את החלל מתחת טוב יותר? אולי לטובת המטבח
ושוקלת להעביר כביסה לאזור אמבטיה וחדר
להצר את חדר שינה למינימום (לא נדרש פה רוחב חדר תקני) ע"מ לתת סלון רחב יותר וממילא יותר אור ואוויר לחלל המרכזי

שרי ארנד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני רואה עכשיו את התגובות, תוכ"ד שאני מנסה לעשות סקיצה,
ואכן הסקיצה שעשיתי דומה לאופציה 3 , בעיני היא הכי מוצלחת!
מפריע לי שדלת ח. שינה מול פתח הבית, אולי כדאי שהכניסה לחדר תהיה מהסלון? לשיקולך.
לגבי מיקום המטבח - שפותחים את דלת הבית והוא נראה במלואו, (פחות מפריע לזו"צ) אפשר לשנות את כיוון דלת הבית לצד השני.

אא-אסתר

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אפשר אולי להציב ספה של 2 מושבים [מקובל ביחדות דיור] ואז להניח אותה מתחת לחלון וזה נותן תחושה מרווחת יותר

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
האופציה הכי טובה,
אבל הייתי מנסה להכניס את השרותים במקום של המכונת כביסה- ולנצל את שיפוע המדרגות, להעביר את פינת האוכל למקום של השרותים.

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה לכל המשיבים -- מאוד פותח את הראש ועוזר לקבל החלטות
איך לא? -סה"כ מבוסס על הרעיון שלכם :)
יש חתך למדרגות שנראה אולי אפשר לנצל את החלל מתחת טוב יותר? אולי לטובת המטבח
לא הייתי רוצה לסבך את התוכנית ולהכנס לכל מיני נישות --וגם זה יגרום שהמטבח לא יהיה בקו ישר
ושוקלת להעביר כביסה לאזור אמבטיה וחדר
אין מקום -- ואז צריך להגדיל את השירותים בשביל זה על ח"ש החלל הציבורי שגם ככה לא כזה גדול
להצר את חדר שינה למינימום (לא נדרש פה רוחב חדר תקני) ע"מ לתת סלון רחב יותר וממילא יותר אור ואוויר לחלל המרכזי
אפשר אולי להעביר א ת הדלת של החדר לסלון כמו שהציעה @שרי ארנד --ואז להקטין את החדר ל 240 -- שווה בדיקה
לגבי מיקום המטבח - שפותחים את דלת הבית והוא נראה במלואו, (פחות מפריע לזו"צ) אפשר לשנות את כיוון דלת הבית לצד השני.
רעיון מצוין !!!
אפשר אולי להציב ספה של 2 מושבים [מקובל ביחדות דיור] ואז להניח אותה מתחת לחלון וזה נותן תחושה מרווחת יותר
רעיון נחמד --אני נותן את הכבוד לשוכרי הדירה להחליט מה לשים שם --אולי בכלל מיטת תינוק ?
אבל הייתי מנסה להכניס את השרותים במקום של המכונת כביסה- ולנצל את שיפוע המדרגות, להעביר את פינת האוכל למקום של השרותים.
בהחלט מעניין אבל אני לא רואה איך זה מסתדר -- ואיפה יהיה המטבח ?

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
ש- שרותים
ח2- חדר שני -אפשר להחליף בין חדר השינה לחדר 2
להרחיב את חדר 2 ולהקטין את החדר שינה לחצי חדר כדי לרווח את פינת האוכל.

אם יש לכם רעיון למקום אחר למקרר אפשר להזיז את המטבחון יותר קרוב לדלת ואז הכניסה לשרותים גם תתקדם והנישה של המכונת כביסה תהיה יותר נגישה ומנוצלת
או3.png

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בהחלט מעניין --אבל הבעיה כמו שכבר העירו קודם --שזה לא נכון לחסום את כל החלון הגדול שנותן אור לדירה
זה אולי היה מתאים אם היה עוד מטר לרוחב משמאל

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
יש לך קונפליקט אם אתה רוצה לעשות את המטבחון צמוד לכניסה- פינת אוכל לא רחוקה ממנו- וגם להשתמש בחלון הגדול בשביל החדר המרכזי.
זה מבזבז לך מקום- כי החלון הגדול הוא בקצה השני של היחידה- הכי מרוחק מהכניסה.
בעצם המטבח ופינת האוכל חייבים להיות צמודים לכניסה- אם אתה רוצה בשבילם את החלון הגדול, אתה בהכרח מבזבז מקום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה