עזרה יועצ/ת מס? - עזרה קטנה

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני צריך ייעוץ והכוונה קלה - אשמח בפרטי
אני שכיר, ורוצה במקביל לפתוח תיק במס הכנסה כעצמאי,
איך כדאי לעשות את זה,
איזה סכומים כדאי לדווח מראש בלי להגיע לתקרת המס ועוד,
תודה

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
דבר ראשון פותחים תיק במע"מ, עד הכנסות של כ-100,000 בשנה (מעט פחות אבל בערך) הם הכנסות פטורות.
מאד משנה הגדרת המקצוע, כי יש מקצועות שלא יכולים להיות עוסקים פטורים.
אחרי פתיחת התיק במע"מ הולכים לפתוח תיק במס הכנסה, מס תשלם לפי גובה ההכנסות שלך, (כולל הכנסותיך כשכיר)
אחרי כן פותחים תיק בביטוח לאומי, (ניתן גם בפקס, או דרך השירות האישי באתר הביטוח הלאומי), כאן עם הכנסותיך כעצמאי הם פחות ממוצע חודשי של 2300 ש"ח בחודש, אתה מוגדר כעצמאי שאינו עונה להגדרה, לא משלם ב.לאומי, ולא זכאי לקצבאות בגין ההכנסה.
בין 2300 למחצית השכר הממוצע במשק אם אתה מוגדר "עצמאי שאינו עונה להגדרה" אתה משלם ולא זכאי לקצבאות כך שמאד כדאי לדעת מה הממוצע ומה להצהיר בטפסים.
רצ"ב המסמכים הנדרשים לפתיחת תיק

קבצים מצורפים

• פתיחת עסק.rar
    KB 793.8 · צפיות: 18

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
תודה רבה
רציתי רק לדעת, האם זה משנה כמה אני מרוויח כשכיר וכמה כעצמאי
- כעצמאי - אני לא אמור לעבור את בממוצע של 2300 ש"ח לחודש
וכן איך אני עושה את התיאום מס ביניהם

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
תודה רבה
רציתי רק לדעת, האם זה משנה כמה אני מרוויח כשכיר וכמה כעצמאי
- כעצמאי - אני לא אמור לעבור את בממוצע של 2300 ש"ח לחודש
וכן איך אני עושה את התיאום מס ביניהם
אין צורך לעשות תאום ביניהם, כעצמאי אתה אמור להגיש בסוף שנה דוח למס הכנסה, אחרי שמס הכנסה קולטים אותו הם מעבירים אותו לב.לאומי, ואז אם עברת את הממוצע הזה, תקבל הודעת חיוב מב.לאומי.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שוב תודה רבה

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אחרי פתיחת התיק במע"מ הולכים לפתוח תיק במס הכנסה

פתחתי תיק במע"מ
כעת אני צריך לפתוח במס הכנסה,
לא ברור לי לאיפה אני בדיוק צריך ללכת, לפקיד שומה - גביה?
וא"כ, לאיזה פקיד שומה, אני גר בירושלים ויש 3 כאלו...
תודה מראש....

אפיק הפקות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בכל מקרה אתה משלם ביטוח לאומי
גם כשאתה לא עונה להגדרה ולא זכאי לקצבאות.
המינימום לתשלום בכל מצב - 125 ש"ח.

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
פתחתי תיק במע"מ
כעת אני צריך לפתוח במס הכנסה,
לא ברור לי לאיפה אני בדיוק צריך ללכת, לפקיד שומה - גביה?
וא"כ, לאיזה פקיד שומה, אני גר בירושלים ויש 3 כאלו...
תודה מראש....
אתה הולך לפק"ש למודיעין והם מפנים אותך לאדם הרלוונטי, ניתן גם לשלוח פניה בפקס, או דרך "צור קשר" באתר רשות המיסים.
אין לי נסיון בפק"ש ירושלים, כך שאני לא יודעת לאן אתה שייך, אולי האחרות שמסתובבות כאן ידעו לעזור לך

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אברך כולל משלם ב. לאומי ?
לזה היא התכוונה שכל אחד משלם ב.לאומי.
אם אתה עוסק שעונה להגדרה, אז אתה משלם ב.לאומי לפי עיסוקך, ולא את הסכום המינימלי הזה.

לא הבנתי על איזה שאלה ענו לי פה.... ועדיין אני לא מבין..

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
לא הבנתי על איזה שאלה ענו לי פה.... ועדיין אני לא מבין..
כל אזרח ישראלי מגיל 18 צריך לשלם ביטוח לאומי.
הסכום הוא 172 ש"ח לחודש. אם הוא תלמיד ישיבה הוא משלם 125 ש"ח לחודש.
זה נכון למי שאינו עובד.
מי שעובד משלם אחוז מסויים מהכנסתו. כשלשכיר חלק מדמי הביטוח משולמים ע"י המעסיק. ועצמאי משלם הכל בעצמו.
עצמאי שאינו עונה להגדרה ראה משמעות באתר ביטוח לאומי https://www.btl.gov.il/Insurance/National Insurance/type_list/Self_Employed/Pages/default.aspx

ממשיך לשלם את הסכום המינימלי.

אפיק הפקות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אברך משלם ב. לאומי.
עצמאי משלם ביטוח לאומי - בכל מצב.
אם אתה לא עונה להגדרה - 125
אם אתה עונה להגדרה - זה לפי אחוזים מסך הרווח.
אבל כולם משלמים.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אולי לא הובנתי...
אני בכלל לא שאלתי על נושא הביטוח לאומי...
ובנוסף, אני לא רשום כלל כאברך במשרד החינוך (דתות), ויש לי תלוש משכורת (ראו לעיל - לגבי מה לעשות כשכיר + עצמאי) כך שמשלמים עליי ביטוח לאומי,
וגם כעת עם פתיחת תיק עוסק פטור אני לא אמור לשלם ביטוח לאומי עם גובה ההכנסה המשוערת (והלוואי שכן...;)).
כך שלא הבנתי איך נכנס לכאן הנושא הזה...

בכל מקרה - תודה לכולם על הרצון הטוב...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה