יום נפלא שכזה... | מצב התחבורה הציבורית בירושלים

גולדברג.

מעצב גרפי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גם לי מותר להוציא קצת קיטור (הסיפור אמיתי לחלוטין, או לפחות עלול להיות כזה).

בוקר טוב אומרת לי רעייתי בשעת בוקר לא מוקדמת, כמנסה לרמוז לי שזמן קריאת שמע חולפת ועוברת בעוד דקות ספורות. אני חושב לרגע להתעצבן - מה, היא לא מבינה שהבוקר בירושלים אינו כל כך טוב - בנושא ההגעה למקום חפצי, ומיד מוותר לה – כי היא הרי לא מבזבזת חצי יום בתוך סאונה יבשה שמשמשת לאוטובוס.

בלית ברירה אני מקים את עצמי מהמיטה האהובה עלי מכל, אני לא מהאלו שמפספסים את זמן קריאת שמע בשביל תענוגי שינה כאלו ואחרים. נוטל ידיים, מתפלל, אוכל משהו ורץ לתחנה הממוקמת מרחק מה מהיחידה העלובה בה אני גר (עוד משהו שמעצבן אותי מידי פעם, כשאבא שלי משכיר את דירתו שהשקיע בה הון תועפות – הנמצאת אי שם בקריות, ליהודי שאינו שומר תו"מ, ואינו נוהג להקפיד על 'ביומו תיתן שכרו', וגם כשמואיל בטובו לשלם משהו תמיד זה ילווה בתירוצים שונים של כאילו הצנרת התפוצצה לשכנה מלמעלה בפרצוף, והוא כמובן דורש הנחה של לפחות 'חלק' מהסכום. וכשאני מתגורר במחסנון 20 מטר, מוזנח ובלי מזגן, ואני משלם הון תועפות מידי חודש בחודשו – אין לי את הרשות לדרוש אפי' לתקן את הרעש המעצבן שיוצא לי מהמזגן ישירות אל האוזן שגם כך אינו משהו...).

ולענייננו, הגעתי סוף סוף לתחנה (האמת היא שחם לי מאד, אך אין לי זמן לחשוב על זה, כי תיכף אני יאחר לכולל משמעותית..), יחד איתי עומדים עשרות אם לא מאות אברכים, נשים וילדים הממתינים לישועה שתגיע ותיקח אותם למחוז חפצם. אני מחייג ל'קל קו' בפעם המי יודע כמה, והדובר שם עונה לי בשיא האדישות, כאילו לא חם היום, וכאילו לכולנו יש זמן – תחנה--- קו 71 יגיע בעוד ש-ל-ו-ש-י-ם ו-א-ר-ב-ע דקות. כולי כרגיל כבר מתפוצץ מזעם, שלושים וארבע דקות, זה בלתי נסבל, ובמיוחד שעד אז כמות האנשים יכפיל את עצמו. לרגע חולפת בי המחשבה לרכוש מיד ברדתי מהאוטובוס הזה – מרצדס יוקרתי, שבו אוכל לפחות להתרענן תחת מזגן, אך מיד אני מבין כי אין זה דבר אפשרי בשבילי, ראשית, כי עדיין אין לי רשיון, ועד שיגיע זמן טסט רביעי, יתכן וְימָצא פיתרון לבעיה (אני אוהב מידי פעם להשלות את עצמי). שנית, עדיין לא נוצר בעולם – האדם שיאות לתרום לי סכום שיאפשר לי אפי' לקנות רכב מסוג חבוט שאין בו אפילו מזגן...

בסוף כמו תמיד עוברים להם ברוגע שלושים וארבע דקות + 6 דקות שהתווספו לזמן הנ"ל, ומרחוק אני כבר מתחיל לראות את העשן, וכשמתקרב אני מגלה שהעשן הזה שראיתי, אינו אלא ארגז עשוי פלדה – על גלגלים, עליו רשום במסך דיגיטלי כיאה למדינת ישראל 2019 – 71 לגילה. בתוכו אני רואה מאות אנשים מצטופפים ומזיעים כאילו מובילים אותם חלילה ל..., לא נותרה לי ברירה מלבד להצטרף לאותם מאות שהופכת זה עתה לאלפים (כמעט כמובן..), ואני כמעט מצטער שלא הספקתי להיפרד מרעייתי והילדים, או לפחות לכתוב צוואה.

47 דקות חלפו עלי כמתואר, ואני כבר שומע את הכרוז מכריז בקול סמכותי כזה - כי התחנה הבאה: כיכר השבת. לאחר דקות ספורות אני מוצא את עצמי בחוץ, מנסה לנשום אויר צח, שאך לפני זמן קצר (תכלס הוא היה ארוך, אבל לא חשוב) היה חם ובלתי נסבל.

אני מציץ רגע בשעוני ומגלה שכבר הגיע זמן המנחה, לשנייה אני נבהל אך מיד אני נזכר שכך היה גם אתמול ושלשום. תיכף ומיד אני עובר את הכביש ועושה את הדרך הנ"ל וכמתואר ואף גרוע יותר מהנסיעה בהלוך...

לילה טוב אומרת לי רעייתי בשעת לילה לא ממש מאוחרת, כמנסה לרמוז לי שיום ארוך לפנינו – מחר מיד כשיפציע השחר. ואני חושב לרגע לחייך לעצמי, לילה זה דבר מתוק, במיוחד לאחר יום נפלא שכזה. אך מיד מוותר על החיוך – שמא גם מחר יהיה לי יום נפלא שכזה...

נערך לאחרונה ב:

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
צודק לחלוטין (ולצערי לא רק בירושלים).
אהבתי שהכנסת אותו בקטגוריית - בקשת תפילה - רק יכול לעזור :D:D:D

נערך לאחרונה ב:

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מהמם!!
אני לא מירושלים אבל גם כאן המצב לא שונה בהרבה שהתחברתי לכל מילה...

היא לא מבינה שהבוקר בירושלים אינו כל כך טוב,
זה קצת צרם לי...
בכ''א בראשו של כל יהודי יש מקום אחר לעיר הזו והביטוי הזה קצת לא נעים בהקשר אליה...

אולי כי אני לא שם אבל זו תחושתי..

גולדברג.

מעצב גרפי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מהמם!!
אני לא מירושלים אבל גם כאן המצב לא שונה בהרבה שהתחברתי לכל מילה...

זה קצת צרם לי...
בכ''א בראשו של כל יהודי יש מקום אחר לעיר הזו והביטוי הזה קצת לא נעים בהקשר אליה...

אולי כי אני לא שם אבל זו תחושתי..
השתדלתי לתקן ככל שהתאפשר, בהחלט מסכים עם הדברים.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מציע לך לעבור לדירה של האבא בקריות ובכך יפתרו כל הבעיות.
לאביך יהיה שוכר מדהים ויר"ש.
אתה תחיה בדירה ראויה לשמה ובמחיר שפוי, ובכסף שתחסוך תקנה אוטו.
מסתמא גם תעבור שם טסט יותר בקלות, ואולי אפילו תתעשר מדין הרוצה להעשיר יצפין.
אפילו קו 71 יהיה זיכרון רע שהולך ונמוג בעשן.

רק מה, אתה תהיה "מהקריות". אל תשים.

ב: ;)

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

''עם משפחה אוכלים צ'ולנט לא עושים עסקים...'':rolleyes::)

מם יוד

משתמש פעיל
נכון, יש מינוסים רבים לתחבורה הציבורית בירושלים
אבל הנסיעה בה היא חוויה הרבה יותר חיובית מהקטע הדביק הנ"ל
מרוב שהוא כתוב טוב, הוא משאיר טעם (ריח) טוב פחות.
על החתום
המתגעגעים לירושלים
עם כל המינוסים

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נהדר!!!
הערה קטנה - רצוי למעט בסוגריים, בייחוד כאלו שתולשות את הקרוא מרצף הסיפור ומשמשות כהערות ברובד אחר.

גולדברג.

מעצב גרפי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תודה לכל המעירים ולכל הההצעות, אקח אותם לתשומת ליבי.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
על החתום
המתגעגעים לירושלים
עם כל המינוסים

נסעתם לאחרונה בקווי כביש רמות בשעות העומס?
לא רק שהוא לא הגזים - הוא המעיט בתיאור שלו...

גולדברג.

מעצב גרפי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אתה תחיה בדירה ראויה לשמה ובמחיר שפוי, ובכסף שתחסוך תקנה אוטו.
מסתמא גם תעבור שם טסט יותר בקלות, ואולי אפילו תתעשר מדין הרוצה להעשיר יצפין.
אפילו קו 71 יהיה זיכרון רע שהולך ונמוג בעשן.

רק מה, אתה תהיה "מהקריות". אל תשים.

ב: ;)
אשקול את ההצעה היטב

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
על החתום
המתגעגעים לירושלים
עם כל המינוסים

שכנה סיפרה לי אתמול איך "נסה" על נפשה מהאוטובוס המיוזע. לביתה הממוזג.
חוויית הנסיעה בירושלים היא נוסטלגיה עמומה.

וברורררר שאין כמו ירושלים.

רותי רפפורט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אאחר.
סליחה, אני אלרגית לעניין.
וגם זה לא בא לי בטוב:
אנשים מצטופפים ומזיעים כאילו מובילים אותם חלילה ל..
אם התכוונת למה שחשבתי שהתכוונת.
הזיכרון הזה קדוש מכדי שנחלל אותו בהשוואות כאלו.
אבל הקטע כתוב מצוין, ממש מרגישים שותפים לנסיעה...
כבני ברקית אני מתענגת על כך שירושלמי מצהיר שבירושלים חם!!!...
בד"כ הם מכחישים את זה מכל וכל.

גולדברג.

מעצב גרפי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אם התכוונת למה שחשבתי שהתכוונת.
הזיכרון הזה קדוש מכדי שנחלל אותו בהשוואות כאלו.
תודה על ההערה.
האמת, הסתפקתי, הרגשתי כאילו אני מכחיש שואה חלילה. לכן לא כתבתי בפירוש, אך כנראה לא היה צריך להיאמר כלל.
היות וכתבתי את זה לאחר נסיעה מתישה ומעצבנת, לא הצלחתי לשים גבולות. חבל..

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

אולי מעניין אותך גם...