דרוש מידע יודעים לספר (מל' תספורת)? בואו לתרום ידע לטובת כולם!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

מרחבית

משתמש מקצוען
אכן חיוני לקבל הדרכה אמיתית ומעשית.
ייתכן שמי שאצלו לא עקרוני גילוח ב 0 - עדיף לספר לא פחות מ 2 במכונה - זה יוצא בהחלט קצר למי שרוצה קצר, אך לא קצר מ 5 מ"מ (במכונות תספורת המוכרות לי), ככה שאין אפשרות להיכשל.

אירילה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
אכן, כשמספרים במספר 0, מי שלא יודע את ההלכות היטב - איפה בדיוק מתחיל המקום שאסור לגלח - הן מבחינת הגובה, הן מבחינת הרוחב - עלול לעבור בקלות איסור חמור מדאורייתא ח''ו. וייתכן מצב של פאות ארוכות ויפות, ראש מגולח קצר - ו... איסורי דאורייתא השם ירחם.
מי שמספר עם מספר גבוה כדרך הליטאים, (ואיננו גוזר בצדדים עם מספריים) - איננו יכול להיכשל בזה.
הדברין נכונים אכן על אפס זה אמנם יפה ומכבד אך מסוכן מאוד מבחינה הלכתית מי שרוצה יכול להעלות פה תמונה ונראה אך ממספר שתייים וחצי זה בסדר ברוב המכונות כל אחד שיבדוק את המכונה שבה הוא משתמש כי כל מכונה שונה בקצת וזה משמעותי מבחינה הלכתית כמובן שמבחינה חסידית מה שמתאים זה שכל איזור הפאות לא יהיה מסופר אבל הלכתית אין בעיה
המון הצלחה

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי

קבצים מצורפים

• 2.png
    2.png
    1.1 MB · צפיות: 40
  • 1.png
    1.png
    1.4 MB · צפיות: 41

יארמולקע

משתמש רשום
אני סיפרתי את הילדים על אפס בגלל פשלה שקרתה בתספורת של אחד מהם, אנחנו לא משפחה חסידית, ולכן לא היה לי נסיון אם כזו תספורת, אנחנו משאירים פוני וכו' (אצל ספר) דיברנו עם השכן החסידי הוא הסביר לנו בקצרה איפה הגבולות וכו'

אגב יש כאלה שזה באמת נראה יפה עליהם, ומה שכן זה הרבה יותר נוח.

אולי נאמץ את זה לעוד כמה פעמים, הילד שלי אהב את זה. (במיוחד בחופשת הקיץ - מותר להשתחרר קצת)

מה דעתכם?

אירילה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
אני סיפרתי את הילדים על אפס בגלל פשלה שקרתה בתספורת של אחד מהם, אנחנו לא משפחה חסידית, ולכן לא היה לי נסיון אם כזו תספורת, אנחנו משאירים פוני וכו' (אצל ספר) דיברנו עם השכן החסידי הוא הסביר לנו בקצרה איפה הגבולות וכו'

אגב יש כאלה שזה באמת נראה יפה עליהם, ומה שכן זה הרבה יותר נוח.

אולי נאמץ את זה לעוד כמה פעמים, הילד שלי אהב את זה. (במיוחד בחופשת הקיץ - מותר להשתחרר קצת)

מה דעתכם?
חד משמעית זה משחרר נחמד ולא מצריך ניסיון רב מדי ונותן מראה טהור

אירילה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
תודה על ההדרכה
אפשר גם הסבר על איך הפוני עצמו
אם יש גדילה לצד מה עושים
וגם על פס
תודה רבה
אשמח שתעלו תמונה של הפוני כדי שאני יבין במה מדובר גדיל ה לצד הכוונה צימחה הפוכה ?
אתה הפס זה פשוט אבל בגלל שקל מאוד להתבלבל כמעט ואין סיכוי לעשות בפעם הראשונה מושלם תתחילו בלעשות במכונה באפס גבוה מתחילת הסיבוב שאחרי האוזן ותתחילו לרדת וכשמגיעים למטה לחיבור בין הצד ללמטה לעשות בצורה עגולה ועדינה עדיף להתחיל מרחוק להתקרב לאט לאט ואם יצא קצת לא מוצלח תעדכנו או תעלו תמונות ונראה ביחד איך לתקן עכשיו או להבא אנין ל מישהו שמוכן שנסריט את התספורת שלו ונעלה כשנמצא מיד נעלה וכך כולנו נחסוך כסף והרבה כסף לראש השנה
במידה ויש שאלות הארות או הערות כאן המקום והזמן
המון הצלחה

מרחבית

משתמש מקצוען
חבל מאוד שזה רק נחלת הציבור החסידי, ובשאר הציבורים כמעט ולא נפוץ..
האם ניסיתם פעם לספר את כל הראש של הילד (אם הוא מסכים...) במספר 2 במכונת תספורת בה מספר 2 משאיר כ 6 מ''מ? בלי פוני ובלי דירוגים ובלי פס, רק להשאיר פאות בגודל המקובל אצל ליטאים?
ייתכן שתספורת כזו תהיה יפה לטעמכם וגם נוחה לכם לא פחות מ 0, ואולי אפילו נוחה יותר מחסידים - כי הפאות יותר קצרות...
ומאידך לא תכנסו לחשש של איסור דאוריתא במקרה שלא הכל נהיר לכם עד הסוף, או שבטעות המכונה החליקה יותר.

נערך לאחרונה ב:

יארמולקע

משתמש רשום
מה שצריך לעשות זה פשוט משפחה עם כמה ילדים שלכל אחד יש צורת שיער שונה מטבע הדברים, שמוכנים שיסריטו אותם לטובת הציבור, ולהריץ עליהם את כל התהליך, מפוני מעוצב ועד קרחת מלאה ככה נוכל ללמוד את כל התהליך וכל אחד יקח את השלב המתאים לו.

נאמר קודם שתספורת אפס זה סוג של חוויה, (גם לאלה שלא משתייכים לציבור החסידי) אז קדימה מי מוכן להסריט?

יארמולקע

משתמש רשום
אנחנו עשינו פעם אחת
האם ניסיתם פעם לספר את כל הראש של הילד (אם הוא מסכים...) במספר 2 במכונת תספורת בה מספר 2 משאיר כ 6 מ''מ? בלי פוני ובלי דירוגים, רק להשאיר פאות בגודל המקובל אצל ליטאים?
ייתכן שתספורת כזו תהיה נוחה לטעמכם לא פחות מ 0, ואולי אפילו יותר מחסידים - כי הפאות יותר קצרות...
עשינו פעם אחת אפס בגלל פשלה של תספורת בבית, בדרך כלל היינו הולכים למספרה כדי לעשות תספורת מקצועית עם פוני וכו'.

אני בהתחלה נבהלתי ממש, אבל אחרי מעשה זה היה הרבה פחות גרוע ואפילו מהנה.

באר שבע

משתמש חדש
מה שצריך לעשות זה פשוט משפחה עם כמה ילדים שלכל אחד יש צורת שיער שונה מטבע הדברים, שמוכנים שיסריטו אותם לטובת הציבור, ולהריץ עליהם את כל התהליך, מפוני מעוצב ועד קרחת מלאה ככה נוכל ללמוד את כל התהליך וכל אחד יקח את השלב המתאים לו.

נאמר קודם שתספורת אפס זה סוג של חוויה, (גם לאלה שלא משתייכים לציבור החסידי) אז קדימה מי מוכן להסריט?
להסריט תספורת?

אירילה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
צריך למצוא ילד שמוכן אנשים שיספרו זה הבעיה הקטנה צריך למצוא ילד שההורים מסכימים או אם הוא גדול שהוא מסכים ונסריט אותו

יארמולקע

משתמש רשום
לך יש את הידע(בטוח) , ואת הילד (כנראה), תוכל לצלם ולהעלות.

אגב אתם עושים תספורת חסידית בד"כ? אתם ליטאים? (אם אפשר לשאול....) (דוגמא להשראה)

אירילה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
לך יש את הידע(בטוח) , ואת הילד (כנראה), תוכל לצלם ולהעלות.

אגב אתם עושים תספורת חסידית בד"כ? אתם ליטאים? (אם אפשר לשאול....) (דוגמא להשראה)
ידע יש ילד יש פחות מתחשק לי להעלות סירטון של הילד שלי למקום שכווווולם ייראו אותו בתספורת אני עושה תספורת חסידית אבל אפשר לעשות תספורת ליטאית ומיד אחר כך לעשות תספורות חסידית

מרחבית

משתמש מקצוען
אנחנו עשינו פעם אחת

עשינו פעם אחת אפס בגלל פשלה של תספורת בבית, בדרך כלל היינו הולכים למספרה כדי לעשות תספורת מקצועית עם פוני וכו'.

אני בהתחלה נבהלתי ממש, אבל אחרי מעשה זה היה הרבה פחות גרוע ואפילו מהנה.
הבנתי, ולמעשה לא הגבתי על הרעיון הכללי שהעלתם - לאמץ תספורת חסידית. משאירה לאחרים לדון על כך...
ניסיתי רק להאיר נקודה מסוימת, שאלה שמעוניינים בקונספט הזה, לעניות דעתי מאוד כדאי לאמץ מספר שמותיר 5 מ"מ - ולא מספר 0.
בכל מקרה, ללמוד את ההלכות האלה בפירוט ועל ידי המחשה - זה רעיון מאוד מבורך.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה