בריאות טריק קריטי לסובלים ממיגרנה

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
את הטריק כתבה ניקית שאיני זוכרת את שמה בחכמת נשים, והוא פשוט הצלת נפשות.
לפעמים לוקח לי זמן להיזכר בו במתקפת כאבים שמשביתה אותי, אבל כשאני נזכרת אני מיישמת באופן מיידי, ופלאי פלאים! המיגרנה פשוט מתפוגגת לאחר דקות!!!
הטריק פשוט מאוד, רגילים לשתות קפה בבוקר נכון?
כמה כפיות את מכניסים בכוס? כפית אחת?
הפעם תשימו 2!
2 כפיות?
שימו 4!
זה עובד! למרות שלכאורה זה מנוגד להגיון הפשוט, שכן קופאין הוא מזון שנכנס בקטגוריית מחוללי המיגרנה.

ולמה אני מביאה אותו כעת לפניכם? כי היום זה הבוקר הרביעי שהתעוררתי עם תחושה שעוד דקה איזה עורק מתפוצץ לי מעל העין, והייתי די חסרת אונים לאחר שניסיתי את כל תצוגת המשככים שעומדת בארון ולא הועילו במאום, ומשום מקום נזכרתי בקסם הפילאי הזה, שלמען האמת הפעם לא נתתי לו סיכוי. אבל הוקסמתי, הטריק עשה את פעולתו, ולמען הסובלים אני מניחה אותו כאן.

אסתיס

משתמש מקצוען
באת לי ממש בזמן
כולי פיצוצי ראש......
אנסה,
בל"נ אעדכן

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
קפאין במינון גבוה דווקא נחשב לטוב.
אחת התרופות הטובות למיגרנה היא אקסידול שמכילה שילוב של: אקמול, קופאין ואספירין.

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
קפאין במינון גבוה דווקא נחשב לטוב.
אחת התרופות הטובות למיגרנה היא אקסידול שמכילה שילוב של: אקמול, קופאין ואספירין.
טוב מאד לדעת.
גם על הקופאין וגם על האספירין.

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא יוכל להיות,
באקומול פוקוס יש קופאין
זה מה שכתבה גם @y&m, שבמינון גבוה זה נחשב לטוב.

בכל אופן, בכל מאמר שתקראו על מחוללי מיגרנה קופאין יופיע ברשימה, וגם הרופא יטרח לספר לכם על זה.
לכמה כפיות סוכר את מתכננת להגיע ?!
אני לא מעלה את כמות הסוכר.
ובואו לא נכנס לזה, אנחנו כאן לגמור את המיגרנה, תכלס עוזר? הסוכר לא זה שיעיק עלי כרגע.

ללדת אחרת

משתמש פעיל
ולכל המכורים לקפה והסובלים ממיגרנות שאין להם "נעילה" - מסתבר שמה שחסר זה לא הקפה של הבוקר אלא הקפה של ערב- ליל יום כיפור - וכבר כמה וכמה שנים שאני מערבבת 2-3 כפות קפה במעט מים ושותה דקה לפני הדלקת נרות - עושה פלאים! אגב - גם ארקוקסיה 90 יעיל מאד בהיותו תרופה בשחרור מושהה.

hugh

משתמש חדש
זה לא משהו שעובד אצל כולם, יש אנשים שסובלים ממגרנות שנגרמות להם דווקא בגלל יותר מדאי קפאין ובהם התרופות עם קפאין לא רק שלא עוזרות אלא גם מחמירות את הכאב

שיינדי אייזנבך

מנהלת 'מכון שי' המרכז להכשרה לאבחון ייעוץ וטיפול
מנוי פרימיום
כאבי הראש נגרמים הרבה פעמים דווקא בגלל הקופאין. הגוף התרגל לכמות הקופאין הרגילה ומבקש עוד. כעת תתמכרו לכמות כפולה של קופאין, וכעבור תקופה כבר גם זה לא יהיה מספיק.
הפתרון - כמה פשוט וכמה קשה. להיגמל לחלוטין מהקפה. לא בבוקר ולא בערב.
לסבול יומיים מכאבי ראש פיצוצים.
ואחר כך - שקט.
נגמרה הסאגה של המיגרנות.
תנסו ותשתפו בתוצאות.

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כאבי הראש נגרמים הרבה פעמים דווקא בגלל הקופאין. הגוף התרגל לכמות הקופאין הרגילה ומבקש עוד. כעת תתמכרו לכמות כפולה של קופאין, וכעבור תקופה כבר גם זה לא יהיה מספיק.
הפתרון - כמה פשוט וכמה קשה. להיגמל לחלוטין מהקפה. לא בבוקר ולא בערב.
לסבול יומיים מכאבי ראש פיצוצים.
ואחר כך - שקט.
נגמרה הסאגה של המיגרנות.
תנסו ותשתפו בתוצאות.
הי שיינדי, יכולה לומר לך שאני כמעט ולא שותה קפה, וכשאני שותה זה ממש מעט.
הטריגר אצלי למיגרנה שונה, חלק מהטריגרים זה סטרס או אור שמש.
ובכל אופן 2 כפיות קפה, כפית סוכר, מים וחלב.
והופ, הלכה המיגרנה אחרי 3 יממות מסיטות עם פיצוצי ראש ובחילות.

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כשאני לא שותה כוס קפה בבוקר אני סובלת מכאבי ראש
אבל לא חבל? כ''כ הרבה קפה זה לא בריא.

דבושה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
למי שסובל בצום יש בבית מרקחת פתילות למבוגרים עם שילוב של קפאין
עוזר לעבור את הצום בשפיות...

עושה שליחות

משתמש צעיר
מה עם מי שלא אוהב קפה ולא שותה בכלל??
יש פתרונות?
וממש לא רוצה להתחיל להיות מכורה לזה.....

ללדת אחרת

משתמש פעיל
אם מישהו כאן מכיר תופעה של אאורה מיגרנוטית - מה שנקרא מיגרנה של הראיה - עם או בלי מיגרנה אחרי ההתקף - אשמח לדעת

אופססס ;)

משתמש מקצוען
אם מישהו כאן מכיר תופעה של אאורה מיגרנוטית - מה שנקרא מיגרנה של הראיה - עם או בלי מיגרנה אחרי ההתקף - אשמח לדעת

בטח:(
רק שימו לב שמי שסובל ממיגרנות כאלו אסור להם סוג מסויים של תרופות יעודיות למיגרנה. אמרה לי את זה נוירולוגית מנהלת מחלקה. היא הסבירה לי שבמיגרנה הכלי דם מתכווצים והתרופה היעודית מרחיבה אותם. באאורה הכלי דם קודם מתרחבים ואז יש את הטשטוש ראיה ואח"כ מתכווצים ויש את הכאב ראש. ולכן אם לוקחים את התרופה הזו בשלב האאורה אז זה מרחיב עוד את הכלי דם. וכשהראיתי את הסיכום שלה לרופא משפחה שלי הוא אמר לי שממש צריך לשים לב לזה ולא כל רופא אוחז את זה. (אני לא זוכרת איזה סוג. יותר מאוחר אני ינסה לחפש איפה זה כתוב לי)

כמובן שמה שכתבתי כאן הוא לא תחליף להתייעצות עם רופא. יתכן ויש עוד נתונים משפיעים.

ללדת אחרת

משתמש פעיל
בטח:(
רק שימו לב שמי שסובל ממיגרנות כאלו אסור להם סוג מסויים של תרופות יעודיות למיגרנה. אמרה לי את זה נוירולוגית מנהלת מחלקה. היא הסבירה לי שבמיגרנה הכלי דם מתכווצים והתרופה היעודית מרחיבה אותם. באאורה הכלי דם קודם מתרחבים ואז יש את הטשטוש ראיה ואח"כ מתכווצים ויש את הכאב ראש. ולכן אם לוקחים את התרופה הזו בשלב האאורה אז זה מרחיב עוד את הכלי דם. וכשהראיתי את הסיכום שלה לרופא משפחה שלי הוא אמר לי שממש צריך לשים לב לזה ולא כל רופא אוחז את זה. (אני לא זוכרת איזה סוג. יותר מאוחר אני ינסה לחפש איפה זה כתוב לי)

כמובן שמה שכתבתי כאן הוא לא תחליף להתייעצות עם רופא. יתכן ויש עוד נתונים משפיעים.
וואו!
אבל מי לוקח תרופות באמצע האאורה? איך את בטוחה שהוצאת את התרופה הנכונה מהמגרה? :)
אבל לפי זה הפטנט של המים גם לא מומלץ. זאת נקודה ממש חשובה.
באיזה תדירות מופיעה לך אאורה? עשית סיטי ראש? אני הבנתי שאם במקום פעם בחצי שנה שנה זה מופיע פעמיים בחודש צריך לערוך בירור משמעותי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה