עזרה טלפתיה של סופרים?

וו החיבור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
קרה לכם פעם שראיתם כפילויות של רעיונות בכתיבה?
מביך, נכון?

בחודשים הקרובים בס"ד אמור לצאת ספר שכתבתי לילדים.
העלילה נכתבה כבר בחורף ללא מקורות השראה מספרים אחרים.
בשבת התגלגל לידי ספר ולתדהמתי אני רואה חלק מהרעיון בספר שלי כתוב שחור על גבי לבן בספר אחר....
לשנות זה בלתי אפשרי. הספר מוכן לדפוס.
אבל מרגיש לי דפוק.
מה עושים?

פינגווין

משתמש מקצוען
עצה פרקטית אין
אולי נחמת שוטים קטנה
שאני מאמינה שזה קורה הרבה
(לי קרה פעם בכתבה שבוע לפני שפרסמתי את שלי בעיתון אחר, אבל זה בקטנה)
אבל רוב האנשים לא ישימו לב לחלקים הזהים
רק מי שכתבה ונתנה את נשמתה לכל מילה
רואה את ההשוואה

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
חלק מהרעיון בספר שלי כתוב שחור על גבי לבן בספר אחר....
אין כמעט ספר שלא יחפוף בחלקים מסויימים לספרים אחרים. ודאי בספרות ילדים. בכל אופן, אני מאמינה שתמצאי הבדלים משמעותיים ביניהם, ותראי מה נקודות השוני הוסיפו לספר שלך.

תכל'ס, אין ספר אחד שיכול להוות בשורה לכלל האנושות. הספר שלך, אם הוא טוב, ימצא חן בעיני אנשים רבים, ייקרא בהנאה על ידיהם, ואם יש בו חידוש גדול, אולי ישנה את העולם עבור כמה. הוא גם יידחה על ידי אחרים, מחוסר עניין, מחוסר כסף לשלם עליו, מאי נשיאת חינו של שמך המתנוסס עליו בעיניהם, בגלל הסתייגות מהציורים, בגלל שאט נפש מהפונט, אז עכשיו נוספו לרשימה גם אלו שיידחו אותו כי כבר קראו פעם משהו שנגע בנושא, אולי.
זה כואב. אבל אין לזה באמת משמעות.
לכולנו יש את החשק להוציא את היצירה שעוד לא היתה, החלום בהתגשמותו. במציאות, אין באמת חדש תחת השמש, אבל מן הצד השני, אף אחד לא כתב ולא יכתוב בדיוק כמותך, אם את כותבת בכנות.

אבי2000

משתמש סופר מקצוען
כתבתי פה סיפור, תחת שם סיפור מהחיים.. https://www.prog.co.il/threads/סיפור-מהחיים.562776/
והנה יצא לי אחרי זה לרפרף ולקרוא את האתגר, ואז אני רואה את זה.. https://www.prog.co.il/threads/אתגר-דו-שבועי-אקטואליה.559525/post-7813958
שבעצם יוצא הרעיון שאוב מזה, פשוט זה קצת מביך שזה נראה שלקחתי את הגרעין שלו והשתמשתי בזה.. למרות שבאמת לא ראיתי את זה קודם, נו... צריך להתנצל?
אז לא, לא צריך להתנצל, אבל אם אפשרי אז כדאי להבהיר...
אוקיי, הרי חל הבהרה זו מעכשיו..
סורי, @Mendel Amitay

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
קרה לי כמה פעמים - לא עם ספרים שיצאו לאור ב"ה אלא עם סיפורים שהתחלתי לכתוב - ואז גיליתי שיש כבר סיפורים בעלי רעיון דומה...
אכן לא נחמד...

Mendel Amitay

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
רעיונות מעין אלו לא הומצאו היום ולא אתמול. אפשר לקרוא לזה 'סוגה' או נישה בכתיבה - לנסות לשכתב אירועים עתיקים בצורה אקטואלית.

זה ששנינו נתפסנו לאותה סיטואציה תנכית היא לכאורה כי מדובר באירוע יוצא דופן שמתכתב מצוין עם פוליטיקה בת זמננו. (למרות שקצת עיון במפרשים מוכיח שזה לא ממש פוליטיקה של כסאות)

הסתכלתי בקטע שכתבת ולדעתי זה אפילו לא חופף, בטח שזה לא נראה שהשתמשת ברעיון שכתבתי. אז לדעתי, גם אם שני אנשים כתבו על אותו דבר והביעו אותו רעיון, אם הם לא העתיקו - אין מצב שזה יראה דומה.

ובלי קשר לכלום, יש מושג שנקרא השראה. זה יצירה של מישהו שגרמה לך ליצור יצירה משל עצמך. וזה בסדר וחיובי.

Mendel Amitay

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתבתי פה סיפור, תחת שם סיפור מהחיים.. https://www.prog.co.il/threads/סיפור-מהחיים.562776/
והנה יצא לי אחרי זה לרפרף ולקרוא את האתגר, ואז אני רואה את זה.. https://www.prog.co.il/threads/אתגר-דו-שבועי-אקטואליה.559525/post-7813958
שבעצם יוצא הרעיון שאוב מזה, פשוט זה קצת מביך שזה נראה שלקחתי את הגרעין שלו והשתמשתי בזה.. למרות שבאמת לא ראיתי את זה קודם, נו... צריך להתנצל?
אז לא, לא צריך להתנצל, אבל אם אפשרי אז כדאי להבהיר...
אוקיי, הרי חל הבהרה זו מעכשיו..
סורי, @Mendel Amitay

בתגובה לזה

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אכן, קורה.
ולפעמים אפילו לפרטי פרטים. קשה להאמין.
ואחר כך, לך תוכיח.

ראו דיון חופף בעבר, כאן:

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה