טיפ מטורף לנקיון הבית, חייבת לשתף אתכן!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

ראש_יהודי

משתמש פעיל
אני גם אוהבת להשתמש עם מים ומרכך בשביל שטיפת רצפות, אבל זה יוצא מאד יקר לשטוף את הרצפה..., לא?
ואני עולה כאן על הגל ושואלת, אם יש למשהי טיפ מוצלח לניקוי מסילות, (של מרפסות, ארונות הזזה וכדו')

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י מגה;901045:
שמים הכל ביחד באותו דלי? חומר שטיפה, אקונומיקה, ומרכך כביסה?
מה היחס?
האם זה מתאים למרצפות רגילות?

כן, בדלי השטיפה,
אצלי זה מרצפות רגילות וגם במרצפות גרניט פורצלן מט.
אין לי נסיון עם ריצוף מבריק.

chyz

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
למרצפות רגילות זה לא מסיר את הברק?

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
למניעת סכנה

ישנם חומרים מסויימים שכאשר הם מתערבבים עם אקונומיקה, היא הופכת לגז קטלני,(שימש למלחמה כימית במלחה"ע הראשונה) כלור.
על כן כתוב עליה שאין לערבב אותה עם שום דבר למעט מים.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י eliezer;901096:
ישנם חומרים מסויימים שכאשר הם מתערבבים עם אקונומיקה, היא הופכת לגז קטלני,(שימש למלחמה כימית במלחה"ע הראשונה) כלור.
על כן כתוב עליה שאין לערבב אותה עם שום דבר למעט מים.

צעד נוסף,
אקונומיקה היא בסיס ולכן אין לערבב אותו עם אף חומצה.
אקנומיקה הינה מחטאת ומלבינה - מפרקת חלבונים, אך אינה מנקה או מפרקת שומן - בשביל הנקיון זה חיוני לעבוד איתה עם חומר נוסף אפ' אמה (אני אוהבת סנו X חול או קרם, השילוב של שניהם מעולה!!)

מי שלא מתמצא שישתמש רק עם אקנומיקה ג'אוול - אקנומיקה שהוסיפו לה כבר מפרק שומנים ושלא יערבב.

צל

משתמש צעיר
נכתב ע"י ראש_יהודי;901064:
אני גם אוהבת להשתמש עם מים ומרכך בשביל שטיפת רצפות, אבל זה יוצא מאד יקר לשטוף את הרצפה..., לא?
ואני עולה כאן על הגל ושואלת, אם יש למשהי טיפ מוצלח לניקוי מסילות, (של מרפסות, ארונות הזזה וכדו')

מה הכוונה ניקוי מסילות? יבש?רטוב?

בכל אופן אענה למרות שאינני יודעת למה התכוונת,לניקוי יבש של המסילות (ואצלי הן צרות במיוחד ורבות ה"ב) קניתי "בטכנו מיקס" בב"ב צינור מיוחד שמתאים לכל סוגי שואבי האבק ומתלבש על זה מצוין. הרעיון שלו הוא,שזה צינור גמיש יש לו בקצה מברשת ופתח לשאיבת האבק וכו'. כל הסיפור הזה עולה בסה"כ 40 ש"ח (לפני שנתיים) מאז כבר שלחו אותי לקנות במשפחה עוד כמה ולא גומרים להודות ... זה מצוין גם כשמנקים את הכסאות בסלון וברווח הצרבין המושב למשענת זה נכנס ולא משאיר כלום.
ואם השואב שלך הוא גם על רטוב אז מצוין תרויחי את שניהם.

לשם זיהוי המוצר: צינור שחור עם קצה אדום. בחנות זו ידעו בדיוק למה את מתכוונת.

בהצלחה!

ראש_יהודי

משתמש פעיל
נכתב ע"י צל;901126:
מה הכוונה ניקוי מסילות? יבש?רטוב?

בכל אופן אענה למרות שאינני יודעת למה התכוונת,לניקוי יבש של המסילות (ואצלי הן צרות במיוחד ורבות ה"ב) קניתי "בטכנו מיקס" בב"ב צינור מיוחד שמתאים לכל סוגי שואבי האבק ומתלבש על זה מצוין. הרעיון שלו הוא,שזה צינור גמיש יש לו בקצה מברשת ופתח לשאיבת האבק וכו'. כל הסיפור הזה עולה בסה"כ 40 ש"ח (לפני שנתיים) מאז כבר שלחו אותי לקנות במשפחה עוד כמה ולא גומרים להודות ... זה מצוין גם כשמנקים את הכסאות בסלון וברווח הצרבין המושב למשענת זה נכנס ולא משאיר כלום.
ואם השואב שלך הוא גם על רטוב אז מצוין תרויחי את שניהם.

לשם זיהוי המוצר: צינור שחור עם קצה אדום. בחנות זו ידעו בדיוק למה את מתכוונת.

בהצלחה!

תודה! אני מתכוונת לטיפים לניקוי מסילות אבל לא ע"י שואב אבק, (אין לי שואב אבק..)

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש לי פטנט מבריק מוצלח יותר לפעם הבאה שנגמר לך החומר לשטיפת רצפות, אפשר ללוות כוס משכנה!
ולגבי קרמיקה מבריקה, להורים שלי יש, והם פעם בכמה זמן שופכים על הרצפה בתפזורת פיירי לכלים והרצפה יוצאת מ-ר-א-ה!

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אא;900954:
אז ככה, גיליתי אותו ממש באקראי.
בדרך כלל שוטפים את הרצפה עם חומרי רצפה רגילים (ריצפז וכאלה) ונקי וסבבה.

אך מה לעשות, נגמר חומר הרצפה וצריך לשטוף את הבית?
היצירתיות של בעלי הביאה אותו לשטוף עם.... מרכך כביסה.
וחוץ מהנקיון המצוין, הריח בבית פשוט מדהים!

בקיצור, מאז חוץ מחומרי הרצפה, אקונומיקה וכאלה תמיד מוסיפה מרכך כביסה.
זה נותן לבית ריח משכר. מומלץ ביותר!

במקרים קריטיים מן הסוג הזה נוהגים לאמר "גיליתם את אמריקה מאוחר מאד"
אני עושה שימוש במרכך המון זמן. פשוט הרצפה שלי אלרגית לחומרים אחרים.תענוג האהההההה...

מנגו

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י pinati;900964:
אני כבר הרבה זמן שוטפת עם מים חמים עד רותחים + סבון כלים+ חומץ.
ומעבירה עם מרכך כביסה.
רצפה מבריקה וריח מדהים!

פינתי, יש לי מלא שאלות!:)
איזה רצפה יש לך?
אם את עונה שיש לך ריצוף רגיל: איזה? ישן או חדש (מרצפות 20X20 או 40X40 ס"מ?)
איזה סבון כלים?
ובאיזה שלב את מוסיפה את מרכך הכביסה?

לי יש ריצוף יחסית ישן אבל שמור מאוד, ואני שוטפת עם אקונומיקה ומים, ומרעננת אח"כ את הריח והברק עם חומר רגיל לרצפה. (של פנטסטיק).
במרכך השתמשתי תמיד רק בפינות להפצת ריח, אבל שלא יעשה כתמים.
הייתי שמחה להשתדרג...

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י pinati;900964:
אני כבר הרבה זמן שוטפת עם מים חמים עד רותחים + סבון כלים+ חומץ.
ומעבירה עם מרכך כביסה.
רצפה מבריקה וריח מדהים!
ברצפות רגילות צריך להזהר עם חומץ
חומץ הוא חומר מסיר אבנית, ואם שופכים ממנו על רצפות רגילות הוא לוקח מהן את האבנית עם הברק הטבעי והסינטטי גם יחד, ואח"כ גם כשמבריקים עם סנו סופר פוליש וכדו' לוקח זמן עד שהרצפה חוזרת לעצמה!

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מנגו;901332:
פינתי, יש לי מלא שאלות!:)
איזה רצפה יש לך?

נכתב ע"י גפ"ן;901348:
ברצפות רגילות צריך להזהר עם חומץ

גם בישן וגם בקרמיקה- ראיתי תוצאות מדהימות.

בדירתי- שהריצוף בה קרמיקה, השכנים התלוננו שלא שמו להם את אותו ריצוף...:rolleyes: עד שהתחילו גם הם בשיטה הזו.

ובדירה שאני גרה כיום (שגילה עולה על 50), הרצפות נהיו ראי.

את המרכך אני לא שופכת על הרצפה, אלא מעט מאוד בתוך דלי עם מים, טובלת וסוחטת את הסמרטוט.

ד.א. שמעתם על קצף ניקוי? אצלי הוא החומר הכמעט יחיד בבית- לכיורים, לאסלות, לכיריים, לחלונות(לא הברקה)...

מנגו

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אז את שוטפת בשני שלבים?
פעם אחת שטיפה עם מים חמים, סבון וחומץ, גורפת, ואז מנגבת עם סמרטוט טבול במרכך עם מים?

טוב טוב, תודה. למדתי משהו.
ממילא תמיד עבדתי בשני שלבים בגלל האקונומיקה. אבל הסבלנות שלי אליה נגמרה. כל פעם להזהר ככה על הבגדים... אין לי כח.

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
דילגת על המילה "סוחטת"!
רק מעבירה עם זה.

מנגו

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני אסחט אני אסחט.
פשוט לא הסתדר לי להוסיף את המילה בתחביר של המשפט.;)

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רגע, את לא מעבירה סמרטוט אחרי הגריפה?
או שלא הבנתי אותך או שכן:)

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י pinati;901385:
גם בישן וגם בקרמיקה- ראיתי תוצאות מדהימות.

בדירתי- שהריצוף בה קרמיקה, השכנים התלוננו שלא שמו להם את אותו ריצוף...:rolleyes: עד שהתחילו גם הם בשיטה הזו.

ובדירה שאני גרה כיום (שגילה עולה על 50), הרצפות נהיו ראי.

את המרכך אני לא שופכת על הרצפה, אלא מעט מאוד בתוך דלי עם מים, טובלת וסוחטת את הסמרטוט.

..

א. תני לי להבין, בדירה שאת גרה היום, יש לך רצפות רגילות סטנדרטיות לא גרניט ולא קרמיקה?
ב. בטח שבקרמיקה החומץ יעשה פלאים כי קרמיקה מנקים עם חומרים מסירי אבנית, כי היא לא אבן. מה שקורה ברצפות רגילות שהן בעצם אבן ולכן הן נאכלות מכל מסיר אבן כלשהו.
ג. מי יוצר את הברק? המרכך או החומץ?או שאולי חומר הניקוי? בדקת כל אחד בנפרד?

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הרצפות רגילות וקטנות...
לא בדקתי אחד אחד (פשוט אני לא קונה חומרים אחרים)
ואמת שיש לי מקום אחד לא מבריק בבית. והוא בחדר עבודה מול המחשב, יש לי את ה"כסא המשרדי". (אולי הן לא הספיקו להתברק:confused:)

צל

משתמש צעיר
נכתב ע"י pinati;901503:
הרצפות רגילות וקטנות...
לא בדקתי אחד אחד (פשוט אני לא קונה חומרים אחרים)
ואמת שיש לי מקום אחד לא מבריק בבית. והוא בחדר עבודה מול המחשב, יש לי את ה"כסא המשרדי". (אולי הן לא הספיקו להתברק:confused:)

אהההה.... עכשיו אני מבינה למה במקום של הכסא ליד המחשב המרצפות נהיו פתאום בלי ברק. יו מה עושים לזה? שטפתי שם כבר כמה פעמים.

chyz

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
פינתי, אפשר בבקשה את סדר הפעולות ואת הכמויות במדויק?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה