טיפים קצרים למקלידים

תיבת נח

משתמש רשום
כהקשר לאשכול הזה www.prog.co.il/showthread.php?t=73738, רציתי לתת קצת טיפים לא לפני עריכה אלא תוך כדי הקלדה, אם כי זה עוזר בעיקר למקלידים בספרות תורנית בעיקר.
זה אמנם מצריך טיפה עבודה בהתחלה אבל זה ממש משתלם להמשך.
בספרות תורנית משתמשים הרבה עם ראשי תיבות "א"כ" אע"פ וכו' וכו', בדר"כ צריך ללחוץ גם על מקש השיפט וגם על מקש הפסיק, ב"תיקון שגיאות אוטמטי" [בוורד 2003 לוחצים F7 ושם בתיבת שיח בחלק הימני למטה יש לחצן "אפשרויות תיקון שגיאות אוטמטי", בוורד 2007 זה נמצא בצלמית בצד ימין למעלה לא יודע איך קוראים לזה..., ושם ב"אפשרויות WORD" "הגהה" "אפשרויות תיקון שגיאות אוטומטי".
בתיבת שיח של "החלף" כותבים ",א" ב: ""א" וכך את כל הא' ב', [אותיות סופיות צריך לעשות פעמיים דהיינו החלף ",ככ" ב""ך", אחרת גם אם עושים החלף "ך" ב"ך" הוא יחליף את זה ב"כ".
2. כמו כן בקובץ שיש בו הרבה ראשי תיבות שחוזרים על עצמם לדוגמא" עדות שאי אתה יכול להזימה" בדר"כ כותבים "עשאאי"ל" ולכתוב את זה כל פעם זה קצת מסובך, אפשר לעשות החלף: עשא [אין כזו מילה במילון כך שלא מסתבכים עם זה], ב: עשאאי"ל, וכן על זה הדרך.
בהצלחה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אופס, רק אני לא הבנתי את א'?
ותודה על השיתוף!

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י GRN;572071:
אופס, רק אני לא הבנתי את א'?
ותודה על השיתוף!
פשוט מאוד: במקום ללחוץ על גרשיים, דבר הדורש לחיצה כפולה (על שיפט+פסיק) מקלידים פסיק במקום של הגרשיים. לדוג': במקום א"כ מקלידים א,כ. בתיקון שגיאות אוטומטי מכניסים החלפה של כל אות מאותיות הא"ב שמופיע לפניה פסיק בגרשיים+אותה אות, וכך מקבלים במקום א,כ - א"כ. ה'פטנט' הוא שבנורמה לא יופיע פסיק לפני אות בלי רווח ביניהם.
מה שכתוב בנוגע לאותיות סופיות לא הבנתי.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה. הארת את עיני ועזרת לי מאוד.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לי אישית אין בעיה עם הקלדת הגרשיים כולל השיפט. הבעיה היא שבהקלדה מהירה נשאר ה'שיפט לחוץ באות הבאה וזה יוצא בערך ככה:
כ"E מרן אדמו"R שליט"T

agav

משתמש פעיל
נכתב ע"י עדיאל;572470:
לי אישית אין בעיה עם הקלדת הגרשיים כולל השיפט. הבעיה היא שבהקלדה מהירה נשאר ה'שיפט לחוץ באות הבאה וזה יוצא בערך ככה:
כ"E מרן אדמו"R שליט"T
מצאתי את האופציה של תיקון שגיאות אוטומטי שימושית מאוד בשביל כל הילדים החורגים האלה - למשל במקום גרשיים שכרוך בלחיצה על שיפט ובמתיחה צדית לא טבעית ולא נוחה של הזרת, נתתי פקודה להחליף כל שני גרשים רצופים (מקש ה-W) בגרשיים. אין צורך להדגיש כי מבחינת ספירת תוים הגרשיים הופכים לתו אחד (במקרה של מחיקה למשל מספיקה לחיצה בודדת.)
(אגב, טוב גם עבור שגיאות רווחות כמו תא במקום את ודומותיהן, אבל מן הסתם אין בכך חידוש.)

בוורד הקודם שלי (2003) השתמשתי הרבה גם בהשלמה אוטומטית. יעיל במקרה של ביטויים שכיחים או נושא מרכזי (עד שלש שעות, דביטול לא מהני וכד') הקלדה של אותיות ראשונות של הרצף מאפשרת לי השלמה בלחיצת 'אנטר', ולפעמים זה חסך לי ממש כתיבת משפטים שלמים. רק צריך לשים לב שההשלמה אפשרית רק כשהיא בלי תוספות (אותיות שימוש והטיות) במקרים של שכיחות גבוהה ניתן להזין גם את ההטיות בהשלמה האוטומטית.
(לצערי לאחר שדרוג לוורד 2007 נתעלמה ממני הלכה. המוצא הישר יבורך ברכת הדיוט.)

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י agav;572838:
מצאתי את האופציה של תיקון שגיאות אוטומטי שימושית מאוד בשביל כל הילדים החורגים האלה - למשל במקום גרשיים שכרוך בלחיצה על שיפט ובמתיחה צדית לא טבעית ולא נוחה של הזרת, נתתי פקודה להחליף כל שני גרשים רצופים (מקש ה-W) בגרשיים. אין צורך להדגיש כי מבחינת ספירת תוים הגרשיים הופכים לתו אחד (במקרה של מחיקה למשל מספיקה לחיצה בודדת.)
(אגב, טוב גם עבור שגיאות רווחות כמו תא במקום את ודומותיהן, אבל מן הסתם אין בכך חידוש.)
החילוק הוא, כשעושים ",א" לוחצים רק לחיצה אחת, ואילו כשעושים פעמיים גרש צריך ללחוץ 2 לחיצות [למקלידים הרבה זה ממש משנה, בפרט כאשר ישנם פעמים רבות ר"ת],
אמנם יש שמשתמשים בזה לצורך פתיחת וסגירת סוגריים [סוגר פותח פעמיים פסיק, סוגר סוגר פעמיים גרש], אך כמובן כל אחד לפי הרגלו.
בנוגע לאותיות סופיות:
ההסבר הוא כאשר עושים בתיקון שגיאות החלף ",ך" ב"ך" שוב א"א לעשות החלף ",כ" ב"כ", הוא נותן רק אופציה של "ך", ולכן צריך בתחילה להגדיר החלף ",כ" ב""כ", ולאחר מכן החלף ",ככ", ב"ך", וכן על זה הדרך בשאר האותיות הסופיות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה