דרוש מידע חרדית במקום עבודה חילוני-אשמח לעיצה

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
לגבי שם פרטי, את צריכה להבין שרק אצל החרדים יש מושג של שמות חיבה, מבחינתם מירי זה לא שם חיבה של מרים אלא 2 שמות שונים, אם תציגי את עצמך מרים ואחרי חודש הם ישמעו חברה שקוראת לך מירי זה הרבה יותר יבלבל אותם, הרבה יותר פשוט זה להציג את עצמך בשם חיבה שלך אבל אפשר להשאר ענינים, אני לא ראיתי הבדל בהתיחסות לבחורה שהציגה את עצמה בהתחלה בשם חני ונשארה עם זה רשמי אבל כן ראיתי הבדל לבחורה שהתעקשה שיקראו לה רבקה ולא רבקי
אותנו לימדו שלאפשר לגברים זרים לקרוא בשם פרטי זו בעיה גדולה (גם חיבה וגם לא חיבה)
שכל אחת תברר אצל הסמכות ההלכתית שלה לפני שאתם כ"כ נחרצות שזה בסדר.

המיינסטרימית

משתמש חדש
חשוב לשים לב לא לעורר ענין.
נניח ואת מגיעה עם מטפחת- אל תבואי פתאום עם פאה ותפתחי מלא זוגות עינים.
ואם את כן מתכננת לגוון- כדאי על ההתחלה.
צודקת לגמרי!
אם את בענין של לגוון עדיף שתתחילי בפאה
כדי שלא יראה מוזר..

לאה צלמת

משתמש חדש
מעניין אותי מתוך המגיבות כמה באמת עובדות במקום חילוני על בסיס יומיומי...
כל הנ"ל הוא לא רק במקום עבודה חילוני ממש
יש גם הרבה מקומות שלא ממש ממש חילוני כמו העבודה שלי למשל ועדיין זה רלוונטי בשבילם

איטי פטיטי

משתמש צעיר
כל מקום עבודה שיש בו גם גברים. אפילו אם הם חרדים
ממש לא!!!
יש דברים שבחברה החרדית אין בכלל צורך להסביר אותם או להתוכח אליהם,
מי שפתחה את האשכול דיברה על מקום חילוני! וההבדל הוא שמים וארץ...
כמובן שגם במקום חרדי יש מה לשמור... אבל אין מה להשוות...

וגם לדבריך -

כל הנ"ל הוא לא רק במקום עבודה חילוני ממש
יש גם הרבה מקומות שלא ממש ממש חילוני כמו העבודה שלי למשל ועדיין זה רלוונטי בשבילם
אני חושבת שאין מה להשוות בין משרד ממשלתי בי-ם שיש המון המון חרדיות לבין חברת הייטק בתל אביב.

אברכית +

משתמש פעיל
בלת"ק
יש חשיבות גדולה למה שתשדרי בהתחלה, אם בהתחלה עושים טעויות אח"כ יותר קשה לתקן
קשה למשל להיות מאוד זורמת וצוחקת ואז פתאום לתפוס את עצמך שטעית ולהפוך לדמות רצינית ומרוחקת מעט
צריך שמההתחלה זו תיהיה ההיכרות שלהם איתך, שיחשבו שזה את וככה האופי שלך, אפילו אם את ההפך..
מניסיון.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
וכשם שאיני רוצה שמישהי פתוחה ממני תוריד אותי ברמה הרוחנית ('תקלקל' בלעז) כך איני מעוניינת לעשות זאת למישהי שהיא שמורה ממני.
מסכימה מאוד.
ומותר להגיד את זה גם לכיוון השני.
לא הייתי רוצה שמישהי שמחמירה יותר ממני (ואשריה!) תבוא ותגיד אנחנו החרדיות צריכות...
באופן כללי זה דבר טוב כשמבקשים - לבקש בשם עצמך. (או עם תיאום ציפיות)

english

משתמש מקצוען
כנ"ל על ערבי גיבוש וארוחות צהריים
צריך לאמר ישר על ההתחלה לא מתאים לי/לא נוח לי/יש לי בעיה עם זה
ואז אחרי שבוע כבר מפסיקים לבקש
ואפילו מכבדים את זה ומעריכים מניסיון!

יש כאלה שמתחילות עם תרוצים של אני בדיאטות/אין לי כוח/לא הבאתי אוכל
ואז הם מסתבכות פתאום לאמר שיש להם בעיה עקרונית עם זה.. כי כמה אפשר לתרץ?

שוקולד עילית

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ממש לא!!!
יש דברים שבחברה החרדית אין בכלל צורך להסביר אותם או להתוכח אליהם,
מי שפתחה את האשכול דיברה על מקום חילוני! וההבדל הוא שמים וארץ...
כמובן שגם במקום חרדי יש מה לשמור... אבל אין מה להשוות...
סליחה שאני אומרת אבל מניסיון שלי, החילונים יותר מכבדים
מדגישה שמהניסיון שלי

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה