התייעצות חרדות - אבחון - דחוף!

וחי בהם!!!!

כל זמן מלעבט זאל זיין גלעבט!!!!
מנוי פרימיום
אחד מקרובי משפחתי שאני מלווה אותו בעניין מסוים יש לו כמה בעיות והייתי השבוע אצל מומחה והוא אמר שכל הבעיות תלויות בשורש שזה חרדה חברתית וביטחון עצמי נמוך, המומחה אמר שצריכים לטפל בזה או בטיפול תרופתי או אצל פסיכיאטר לשיחות בלי נטילת תרופות, והוא המליץ לי על מאבחן גדול שמגיע לקלניקה שלו פעם בשבוע והוא עושה אבחון ממוקד אם צריך טיפול תרופתי או טיפול עם שיחות בפסיכיאטר, והוא מבקש על זה 1800 ש"ח לפגישת אבחון, רציתי לברר כמה דברים
א)אם זה המחיר לאבחון הזה או שיש מומחים שלוקחים פחות מזה?
ב)אם א"א לעשות את זה דרך הקופה ע"י מומחה שמאבחן את זה?
ג)הוא אמר לי שכיום יש הרבה שקוראים לעצמם מומחים בעלי שם אך למעשה הם לא יותר מסנדלרים פשוטים, אך אצלי כל מי שעובד איתי הוא באמת מומחה, אלו דבריו של המומחה המטפל, ורציתי לברר אם זה אמיתי מה שהוא אמר לי או לא?
אני מקווה שהסברתי טוב את הכל ואשמח אם מישהו יודע משהו על זה או איפה אפשר לברר על זה
תודה רבה!

וחי בהם!!!!

מנוי פרימיום

רב פעלים

משתמש מקצוען
מבחינת המחיר זה די מקובל אצל פסיכאטר לפגישה ראשונה, הבאות זולות יותר, לגופו של עניין יתכן שהמעטפת של המומחה חשובה ומועילה, אבל אני הייתי מבררת על הפסיכאטר עצמו.

וחי בהם!!!!

מנוי פרימיום
אני לא יודע אם התור זה אצל פסכיאטר או אצל מאבחן מומחה

אתי פרידלנדר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מאיפה שמעתם עליו ?
יש עליו עדויות ,להצלחה?
בתחום הזה בפרט חובה לברר טוב טוב ...

צבי2

משתמש פעיל
אחד מקרובי משפחתי שאני מלווה אותו בעניין מסוים יש לו כמה בעיות והייתי השבוע אצל מומחה והוא אמר שכל הבעיות תלויות בשורש שזה חרדה חברתית וביטחון עצמי נמוך, המומחה אמר שצריכים לטפל בזה או בטיפול תרופתי או אצל פסיכיאטר לשיחות בלי נטילת תרופות, והוא המליץ לי על מאבחן גדול שמגיע לקלניקה שלו פעם בשבוע והוא עושה אבחון ממוקד אם צריך טיפול תרופתי או טיפול עם שיחות בפסיכיאטר, והוא מבקש על זה 1800 ש"ח לפגישת אבחון, רציתי לברר כמה דברים
ג)הוא אמר לי שכיום יש הרבה שקוראים לעצמם מומחים בעלי שם אך למעשה הם לא יותר מסנדלרים פשוטים, אך אצלי כל מי שעובד איתי הוא באמת מומחה, אלו דבריו של המומחה המטפל, ורציתי לברר אם זה אמיתי מה שהוא אמר לי או לא?
אני מקווה שהסברתי טוב את הכל ואשמח אם מישהו יודע משהו על זה או איפה אפשר לברר על זה
תודה רבה!
זה מומחה עם תעודות רציניות? או מפורסם במיוחד?
המומחה פגש את קרוב המשפחה בעצמו או שזה על בסיס נתונים שאמרת לו?
גם טיפול תרופתי צריך פסיכיאטר, ולהיפך- טיפול בשיחות זה בדרך כלל פסיכולוג....
המומחה אמר לך את השם של המאבחן הגדול?

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ראשית, יש הרבה מאוד ״מומחים״ מטעם עצמם. שנית לגבי המקרה דבר ראשון יש ממש לבדוק במי מדובר ומי המומחה הגדול הזה, שנית האם באמת צריך פסיכיאטר. לענ״ד ממש לא טיפול בחרדה חברתית ובטחון עצמי נמוך לא עניין לפסיכיאטר אלא לפסיכולוג. בנושאים האלו יש הרבה אנשים שנותנים עצות בלי טיפה של אחריות. בנוסף האם האיש יר״ש? טיפול אצל אנשים שאינם יר״ש במיוחד בנושאים כאלו שהם לא טיפול תרופתי אלא טיפול בשיחות בעייתי מאוד, בלשון המעטה.

מאיר גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
תפנו לד"ר ר' מיכאל בונצל ראש מחלקה במעייני הישועה

שיליבי

משתמש מקצוען
אפשר להתייעץ עם עזר מציון
ואפשר הכי פשוט- לפנות לרופא משפחה
אם הוא מפנה לפסיכיאטר אפשר לחכות לתור בקופה שזה כמה חדשים
או לברר על פרטי
למה ללכת לכל מיני מטפלים מטעם לא- יודעת- מי כשיש לנו מערכת בריאות מתפקדת (יחסית) ומפוקחת?

chaia

משתמש מקצוען
תודה רבה!
זה נשמע מוזר שהוא מאבחן את הבעיה בלי לראות את המטופל
לפגישה עם פסיכיאטר פרטי- יש יותר זולים.
אבחון דרך הקופה נעשה אצל פסיכיאטר.
טיפול שיחתי נעשה אצל פסיכולוגים.
מי הוא המומחה הזה? יכול להיות שמי שעובד איתו הוא באמת פסיכיאטר טוב אפשר להתייעץ בבית חם או בעזר מציון ולשמוע עד כמה המומחה הזה מומלץ.

תמרג

משתמש פעיל
עדיף לך לקחת אותו לאבחון אצל פסיכיאטר.
הוא כבר ידע אם הוא צריך שיחות או טיפול תרופתי...בנוסף המחיר של המומחה הזה יקר מאבחון של פסיכיאטר פרטי אז בכלל לא נשמע הגיוני...

וחי בהם!!!!

מנוי פרימיום
זה מומחה עם תעודות רציניות? או מפורסם במיוחד?
המומחה פגש את קרוב המשפחה בעצמו או שזה על בסיס נתונים שאמרת לו?
גם טיפול תרופתי צריך פסיכיאטר, ולהיפך- טיפול בשיחות זה בדרך כלל פסיכולוג....
המומחה אמר לך את השם של המאבחן הגדול?
המטופל הגיע איתי למומחה
והוא מומחה גדול יו"ר הארגון אני לא אנקוב בשמו מחשש שזה יגיע עד איליו
והוא לא אמר לי את השם של המומחה הגדול כי פשוט לא שאלתי אותו

וחי בהם!!!!

מנוי פרימיום

וחי בהם!!!!

מנוי פרימיום

וחי בהם!!!!

מנוי פרימיום
מעולה, אז הכי טוב לספר לעסקן הרפואי מה אמר המומחה ולשאול בעצתו.
העסקן רפואי עסוק כל הזמן ועד שתפסתי אותו לשיחה זה ארך לי לפחות כמה ימים
וחוץ מזה אולי העסקן מקבל אחוזים והוא נוגע בדבר, כי העסקן אמר לי שאגיד להם שבאתי דרכו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה