חצאיות דהויות...

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

Chagit Weksler

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
למישהי יש אולי פתרון לחצאיות כהות שדוהות בכביסה?
שמעתי שיש איזושהי אבקה המחזירה את הצבע, מישהי שמעה על זה משהו?

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
מישהי אמרה לי פעם לשים חומץ בכביסה כדי שהצבע לא ידהה

צל

משתמש צעיר
מקבץ עצות "סבתא":) שנתנו לי:

*לתלות ולכבס חצאיות הפוך. תמיד.(כנ"ל גם גרביים כהות)
*אכן מרכך כביסה יש אומרים שגורם לדהית הבגד.
*לא לתלות כביסה כהה בשמש החזקה אלא החל משעות בין הערביים ואילך ולהוריד בלילה/מיד בבוקר.
*חומץ בפעם הראשונה בשקונים חדש,עוזר מאד(לא ניסיתי. שמעתי ע"כ הרבה) להשרות את הבגד.
*גם באבקות הכביסה יש סוגים פשוטים ויש טובים יותר וצריך לשים לב למה מתאים כל סוג.
*שמעתי משהו הזוי (אני לא לוקחת אחריות על זה...:D)מישהי ששמה את הבגדים שקנתה ב--- ד-ב-ק פ-ל-ס-ט-י!!! עם מים. לבחירה:;):rolleyes:

שמתי לב בהשוואת מצעים שנקנו לפני שנתיים בערך וכעת, שהם לא דהו כמעט כי לא תליתי בשמש כלל או בתוך הבית או בלילה.ועם מעט מאד מרכך. והפוך.

בהצלחה

תשובה כהלכה

משתמש רשום
לכבס עם שביבי סבון! טיפ עצום לכל עקרות הבית! הכביסה לא מורידה צבעים! והלבן בוהק!!

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש בטמבור צבע מיוחד לבגדים/ בדים, אבקה שממיסים במים, ומשרים את הבגד (יש הוראות באריזה)
אבל, שימי לב- מהניסיון שלי הצבע ירד בכביסה הבאה או אחרי כמה בודדות.

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י צל;888550:
*שמעתי משהו הזוי (אני לא לוקחת אחריות על זה...:D)מישהי ששמה את הבגדים שקנתה ב--- ד-ב-ק פ-ל-ס-ט-י!!! עם מים. לבחירה:;):rolleyes:

מנסיון!!!

מוהלים חומץ מים ודבק (מינון בהמשך)!

דסי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י למען דעת;888557:
מנסיון!!!

מוהלים חומץ מים ודבק (מינון בהמשך)!
אכן, מומלץ ויעיל מאד!
רק להקפיד לערבב היטב לפני ההשריה, הדבק חייב להיות מומס לחלוטין

chanichen

משתמש רשום
דהיה

נכתב ע"י תקוה;888545:
מישהי אמרה לי פעם לשים חומץ בכביסה כדי שהצבע לא ידהה
אבל זה לא מחזיר את הצבע שדהה אלא רק כמניעה

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
למניעה:

יש אבקת כביסה של סנו מקסימה black - שמיועדת לכביסה לבגדים שחורים (יש גם מרכך בסדרה נדמה לי...) - אני ניסיתי את אבקת הכביסה ובאמת חצאיות שחורות וג'ינסים (של הילדים...) לא דהו.

חוץ מזה יש אבקת כביסה די חדשה של אריאל (ראיתי פרסום לפני מס' חודשים) - שטוענת שהבגדים נשארים עם אותו הצבע גם אחרי 50 כביסות (לא ניסיתי).

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אנדי;888534:
למישהי יש אולי פתרון לחצאיות כהות שדוהות בכביסה?
שמעתי שיש איזושהי אבקה המחזירה את הצבע, מישהי שמעה על זה משהו?

אנחנו משתמשים באבקה הזאת בד"כ לצביעת סוודרים / קפוצ'ונים או קורדרוי טוב שדהה - יוצא כמו חדש
אפשר לצבוע הרבה פריטים ביחד, את הצבע קונים בחנויות הטמבור, אבקה בקופסא קטנה ועגולה (כמו מבחנה) בשביל צבע כחול יפה שמים גם צבע כחול NEVY וגם שחור
צובעים במכונה ע"פ ההוראות.
הצבע קצת יקר אבל אם יש כמה בגדים טובים שזה יציל אותם זה שווה.
לא נשאר צבע במכונה, אבל אחרי הצביעה כדאי לכבס סמרטוטים ליתר בטחון.

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני באופן קבוע שופכת קצת חומץ בכל כביסה כהה, הבגדים אצלי דוהים אחרי המון זמן.
תועלת נוספת שאני מרוויחה, אין לי אבנית במכונה.
אציין ששמעתי ממשהי שהתחילה לכבס עם חומץ באופן קבוע כשהמכונה שלה כבר לא היתה חדשה, ואז יצאו לה אבנים והרסו לה משהו במכונה. אז זהירות במכונה לא חדשה. ולמי שיש מכונה חדשה זה פשוט מומלץ!

efratrutti

משתמש פעיל
מישהו יודע את המינון של החומץ ודבק ששמים בשביל שלא ירד הצבע?

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
2 ליטר מים
6 כפות דבק
6 כפות חומץ
2 כפות מלח גס
לערבב היטב לפני שמכניסים את הבגד!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה