חסד למורה מתחילה: איך לא להרוס את הקול?

esti11

משתמש רשום
התחלתי הוראה לבנות בסמינר לתקופה, ואני חוששת שאני מדברת לא נכון כי משיעור לשיעור אני מאבדת את הקול.
למי יש טיפים איך לדבר נכון ואיך למנוע את הצרידות הזאת?

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
יש דברים שקשורים אלייך ויש למבנה
את צריכה לבדוק אצל רופא אאג את מיתרי הקול (משרד החינוך מבקש אישור מעובדים אצלו לפני שמתחילים כדי למנוע תביעות בהמשך)
או ללכת לקורס פיתוח קול ותכשירים מסויימים לצרידות וכדו'
או לבקש את חכמת ההמונים

בקשר למבנה
הרבה פעמים זה בעיות אקוסטיקה או שאין בכלל או שיש מידי טוב וזה בולע את הקול של המורה עד שהוא נאלץ לצעוק וזה גורם לבעיות אבל זה לא בשליטתך
(מורים ותיקים שכבר שנה + באותו מבנה מתרגלים ופחות שמים לב לכך, אם זה טוב או לא זה שאלה אחרת?)

בהצלחה

קרעפט

משתמש מקצוען
בד''כ התקרות שיש בכיתות (הריבועים) נותנות אקוסטיקה טובה
אם יש הרבה וילונות סגורים זה מהווה בעיה כי הוילון 'בולע' את הקול ולא נותן תהודה

חשוב,
לא להפעיל לחץ על מיתרי הקול שתפקידם הוא רק לתת את הקול ולא את העוצמה

עוצמת הקול משתפרת ככל שהמיתרים קרובים אחד לשני (בקול קרוב לבכי ניתן להרגיש את זה) וככל שאנו נושפים יותר אויר מהבטן לכיוון ממיתרי הקול (וגוגל יעזור לתרגילים בזה)

את האויר שיוצא בזמן הדיבור לנסות להכוין אותו לכיוון החיך העליון (כמובן, לא יותר מדי כדי שלא ישמע דיבור מהאף) ולא כלפי הפה הפתוח זה נותן עוצמה נוספת לקול.

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
שתיה היא גם פתרון טוב, להיכנס עם כוס מים ומדי פעם ללגום

100 אחוז

משתמש צעיר
מבינה אותך כל כך טוב.
אני בהתחלה הייתי מוציאה את הגרון.
עד שקלטתי שיטה:
אני מתחילה את השיעור בטון גבוה (כדי להתגבר על הקולות של הבנות...) לאט לאט יורדת בטונים.
תנסי ותראי שגם הקולות של הבנות יורדות בהתאם.
המון המון המון הצלחות.

esti11

משתמש רשום
מבינה אותך כל כך טוב.
אני בהתחלה הייתי מוציאה את הגרון.
עד שקלטתי שיטה:
אני מתחילה את השיעור בטון גבוה (כדי להתגבר על הקולות של הבנות...) לאט לאט יורדת בטונים.
תנסי ותראי שגם הקולות של הבנות יורדות בהתאם.
המון המון המון הצלחות.
נשמע הפוך ממה שהייתי מצפה שיעבוד אבל ננסה:)
תודה רבה!!!

80108

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ברור שפיתוח קול, זה המענה הכי טוב לשאלה שבכותרת

TEHILA1234

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לדבר בשקט
הרבה פעמים מורה צורחת = תלמידות צורחות
מורה מדברת בשקט= תלמידות מדברות בשקט...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה