חלוקת דירה ל2 קומות.

שי1

משתמש מקצוען
ברשותי שתי אופציות, לדירה בת שתי קומות.
או בקומה א' 85 מטר, [סלון מטבח ו2 חדרים] וקומה ב' 30 מ"ר. [שני חדרים]
או בקומה א' 55 מ' [סלון מטבח, וחדרון] וקומה ב' 63 מ"ר. [שלושה חדרים].
בקומה ב' בשתי התוכניות יש לי גג של 50 מ"ר.
כוונת השאלה היא פרקטית, אם יש כאן בעלי ניסיון.
תודה רבה.

מוריה ח

משתמש רשום
לדעתי מניסיון, התוכנית השניה נשמעת יותר טוב. זה נח שהבית מחולק ל2, כשחלק אחד זה הקומה למטה, שהיא בעצם הקומה שחיים בה,והחלק השני זה הקומה למעלה שבה בעצם ישנים....
כמובן שעוד חדרון בקומה למטה יכול להיות מאוד נחמד לאורחים.(ואז בין היתר ניתן לחיות בנח בקומה למעלה כשיש אורחים, בלי הלחץ שיסתובבו פתאום אנשים)

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
דוקא אני הייתי הולכת על האופציה הראשונה
יש לי אחות שגרה בדירה כמו האופציה השניה והיא מאד לא מרוצה

ויש לכך כמה סיבות:

1)בד"כ הילדים (בפרט הקטנים) מסתובבים סביב האמא במשך היום
וזה אומר שכשהאמא למטה (כביסה, בישולים) הם יחד איתה
אם הדירה קטנה אין איפה להושיב אותם לשחק
2) שככל שמתבגרים קשה לעלות ולרדת
ואז אם רק רוצים להניח את הראש למנוחה קצרה חייבים לעלות למעלה לחדרי השינה
ואם כל החדרים למעלה אז איפה יהיו הכביסות?
מצד אחד נח שזה למטה יחד עם המטבח והבישולים
מצד שני קשה לעלות ולרדת כל הזמן
3) התינוקים שזוחלים לאיפה תסחבו אותם כל רגע
זה הרי מסוכן להשאירם לבד באיזור המדרגות
4) אורחים. אם מגיעים אורחים הם יהיו איתכם באותה קומה של חדרי השינה
כך אתם נמצאים ביחידה נפרדת ואת האורחים/חברים וכו' מעלים לגג

בקיצור, האופציה הראשונה הכי פרקטית לדעתי למשפחה
שזה אומר סלון, מטבח, חדר הורים וחדרון תינוקות למטה כולל כביסות
ולמעלה הילדים הגדולים יותר

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
מנסיון שלי כאם לקטנים ללא גדולים.

האופציה השניה נהדרת!!
הבית מחולק לאזורי מגורים,
ולאזורי חיים.

למטה יש לי סלון, מטבח, וחדר עבודה (+מרפסת יפה וכד')
ולמעלה חדרי שינה ומרפסת כביסה (לדעתי זה יותר נח למעלה מנסיון גם כך וגם כך)

המעלות כאחת שיוצא לה להכניס הרבה מחוץ למשפחה הביתה (כגון עובדות ופגישות)
אין לי חשש שמשהו יזלוג פתאום לאזורי המגורים בטעות... או שפתאום הפיג'מות והמכוניות יטיילו...
החלוקה הזו מונעת את הריצות של העליה והירידה כי כל מה שקשור למגורים נמצא למעלה וכל מה שקשור לחיים למטה.

מנסיוני - בכל מקרה החבריה חוגגים סביבי כשאני במטבח הם איתי שם, כשאני משחקת איתם אני איתם במקומם.
אני מאמינה שעוד קצת שהם יגדלו אם הם יחפצו הם יעלו לשחק בעצמם למעלה (מה שהם עושים כבר היום כשמגיעים חברים)
לגבי מנוחה - אם אני נחה איתם הם משחקים בחדרם שע"י מה שאין כן אם זה היה נפרד בקומות...
אם הילדים הלכו לישון - שגרת בני הבית הממשיכה להתרכז למטה לא מפריעה לנמים,
ואם אחד מאיתנו הולך לנוח במהלך היום הרבה יותר קל מבחינת ההתנקות מהבית והרעש כאשר השאר נותרים למטה.

שכנתי הגרה ע"י בדירה כמוני כאשר אחד מחדרי השינה היה למטה - די הסתבכה ועזבה עכשיו לטובת דירה בעלת מפלס אחד.

בקיצור אני ממליצה מאד על פיצול בתנאי שיש הפרדה בתחומי המגורים...
בהצלחה.

(אגב, 55 מ' למטבח סלון וחד זה לא כ"כ קטן למחיה)

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי, כמו שכתבה מיג בפירוט רב, האופציה השנייה יותר פרקטית מבחינת מגורים ומשפחה.
את החדרון הקטן בקומת הכניסה ניתן להסב לחדר משחקים - כך שהילדים יוכלו מצד אחד לשחק בסביבת האם בלי להפוך את כל הבית ומצד שני ניתן יהיה להציב שם מיטת ספה נפתחת וכדו' שתאפשר לחדר להפוך לחדר אורחים כשאלו מגיעים.
לדעתי בסידור כזה גם החדרים למעלה נשארים חפים מצעצועים והכל מרוכז בשידת/ארון צעצועים בחדר המשחקים - מה שתורם גם מבחינת מקום נוסף בחדרים וגם מבחינת סדר, גם הילדים משחקים קרוב לאמא וברגע שעולים קומה הבית נכנס למצב שינה.

בקשר לכביסות, לדעתי יותר נוח שכל ההתעסקות סביב זה תהיה בקומה העליונה בה ממוקמים גם חדרי הרחצה. תראה לי את הילד שיפשוט בגדים באמבטיה בקומה העליונה ואחרי האמבטיה ירד קומה בשביל לשים אותם בסל הכביסה שבקומה התחתונה... :).

מה שכן, כמה דברים שלדעתי כדאי לשים לב אליהם:
1. שיהיו שירותי אורחים בקומה התחתונה.
2. שיהיה מספיק מקום לכביסה בקומה העליונה - כדי שלא יווצר מצב שסלסלאות כביסה עומדות במסדרון או בחדרים "כי עוד לא יצא להגיע אליהם"...
3. אם יש אפשרות לדאוג למקרר קטן (מיני בר) בקומה העליונה - כדי שלא כל ילד צמא יצטרך לשוטט בין הקומות - זה מצויין...

אני חושבת שכדאי לכם לשים לב יותר להתנהלות שלכם בבית ולחשוב מה היה קורה אילו הדברים היו בקומות שונות. זה יספק לכם הרבה תשובות שרק אתם יכולים לתת לעצמכם - בשל אורח החיים המשתנה בין משפחה למשפחה.
בהצלחה.

טורקיז

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני גרתי בדירה כמו באופציה הראשונה ולדעתי זה הכי נח.
סלון מטבח ו-2 חדרים למטה- חדר הורים ופעוטות ושני חדרים למעלה - לגדולים יותר. גם יש פרטיות ואפשר בכיף לשכן למעלה אורחים (עם מטבחון קטן, שרותים ואמבטיה)
באופציה השניה- מה תעשי כשהילדים רוצים לשחק? תשלחי אותם למעלה? אלא א"כ החדרון למטה יהיה חדר משחקים ואז האופציה השניה יכולה ג"כ להיות נוחה.

שי1

משתמש מקצוען
אם לא יהיה מצב לחדרון למטה באופציה השניה זה משנה את כל התמונה?

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אם בעתיד תרצי להצטמצם מבחינת מטראז' ולבנות יח"ד, האופציה הראשונה טובה יותר (כמובן שצריך לתכנן תחילה את מיקום המדרגות בהתאם לתוכניות עתידיות).

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שי1;728084:
אם לא יהיה מצב לחדרון למטה באופציה השניה זה משנה את כל התמונה?
לדעתי כל אופציה שעושה הפרדה בין חלל ציבורי לחלל פרטי היא טובה.
ז"א - אם יש אפשרות למצוא פתרונות בקומה התחתונה לכל הדברים ההכרחיים לחיי ום-יום במשפחה (למעט שינה ורחצה) - אזי האופציה היא עדיים טובה.
מבחינתי למשל - מה שנצרך בקומה כזו זה חדר משפחה/משחקים וחדר עבודה (לא חייב סגור לגמרי, דרך אגב) - אבל אני מניחה שזה אינדווידואלי לכל משפחה והרגליה ולכן כל אחד צריך לבחון את צרכי המשפחה שלו.
אני מניחה שאם לא יהיה מקום כלל לחלל משפחה בקומה התחתונה זה יהיה מאוד לא נוח עבור הילדים ועבורכם ותמצאו את עצמכם מטיילים בין משחקים שפזורים בשני הקומות כשהסלון יהפוך לחזדר משחקים הנגלה לעיל כל...

יפה_פה

משתמש פעיל
אנחנו גרנו בבית 2 קומות ומנסיון-עדיף שכל חדרי השינה יהיו למעלה (או לחלופין באותה קומה)
תחשבו על ילד שבוכה באמצע הלילה-ההורים צריכים לעלות קומה בשביל להרגיע אותו-אלא אם כן מדובר על ילדים גדולים.
למטה היה לנו חדר אחד עם חדר משחקים וספרים ושיעורי בית וכו' וגם מיטה. זה הה מאד נוח ככה-
למרות ששני קומות תמיד פחות נוח מקומה אחת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  30  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה