כללי חיקוי או דיכוי

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
העלתי אתמול לפה את הכריכה הזו:
צפה בקובץ המצורף 8364
וזה אימייל שקיבלתי בתגובה:
ב"ה.

אינני מכיר את מר נקי_כפים,
אך ברור לי שאתה מעצב מקצועי ואמן בתחומך.

כשראיתי את הכריכה של הספר של הרגוצ'ובי, ראה את הספר שותפי למשרד וממש התרגז, בטענה שזה ממש חיקוי של הספר שלו.

לא ראיתי את הספר שלו, אבל אני בטוח שמוכשר כמוך לא ילך ויעתיק עיצובים.

אם זה נכון וזה ממש דומה - אז חבל שכך כי הוא רוצה ללכת לבי"ד וכו' וכו' (לא עלה בידי להרגיעו).

אבל אם לא, אל תבהל.
תלך עם האמת.

צפה בקובץ המצורף 8365

וזה מה שעניתי לו:
שלום!
קודם כל תודה על תשומת הלב והרצון הטוב.
עכשיו לגופו של ענין:
א. מעבר לאלמנטים המשותפים - התמונה שהיא התמונה הידועה של הרוגוטשובי ולכת"י אין כל דבר משותף בעיצוב.
ב. לא ראיתי מימי את הספר המדובר ואת העיצוב עשיתי לפי נטיית ליבי לאחר סקיצות רבות שונות ומגוונות. אמנם, מחבר הספר שנתן לי את התמנוה וביקש לשלב את כת"י יתכן והכיר את הספר המדובר ורצה משהו בסגנון.
כדי להסיר לזות שפתים מינמאלית אני מוכן בשמחה לעשות כמה שינויים כדי שהדבר לא ייראה אפילו למתבונן כחיקוי ח"ו.

לסיום אעלה את תגובתך ואת התמונה לאתר ונראה מה יגידו החברים.

בברכה
יוסי

ומה דעתכם? האם אכן יש פה חיקוי? או שמא רק נסיון לדיכוי?!!!

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 119 · צפיות: 12
  • 2005_01_nf_E-02_44767.jpg
    KB 27.5 · צפיות: 9

עמודי שש

משתמש פעיל
עימוד ספרים
אין פה שום חיקוי.

קודם כל ניכרים דברי אמת!

שנית, זכותך המלאה לעצב כבחירת ליבך. וגם אם יש מוטיבים דומים בעיצוב אין על זה שום בעלות, וזה פשוט לא יפה להתנהג כך, צרות עין ורשעות - (אני מרשה לעצמי להתבטא כך היות ואיני יודע מיהו הצד השני).

אני רק יכול לספר לך שלפני כמה שנים, מצאתי שחסידות גדולה ומפוארת מאוד בירושלים העתיקה עימוד של זמירות שעשיתי, ממש בצלמו כתבניתו. הם אפילו לא התביישו בזה ולא ניסו להסתיר את זה ע"י שינויים קטנים, הם פשוט העתיקו מ-א' ועד ת'.

באו אלי כמה אנשים ואמרו לי: היתכן?! אתה שותק להם?! איך אתה לא תובע אותם?!

אמרתי להם: אם הם העתיקו ממני - כנראה שאני עושה עבודה יפה - מודל לחיכוי. אז על מה אני יתבע אותם, על המחמאה שהם העניקו לי?!

ודפח"ח. (פליז שאני מחמיא לעצמי - - -)

גרפוטו

משתמש מקצוען
גם אני חושבת שאין בזה חיקוי,
המשותף: אותה דמות, אותו נושא, אותו אבייקט מרכזי (אולי הוא רוצה שתשים דמות אחרת...)
השונה: העיצוב, הצבעים, הטיפוגרפיה, הגרפיקה....
תבקש ממנו שיגיד לך מה דומה בין 2 העבודות חוץ מהדמות והכתב, שינסה למצוא....

מוישי הלר

משתמש צעיר
זה לא חיקוי, זה ברור כי כל מעצבי הספרים של גדולי הדורות, משלבים כתי"ק של אותו גדול הדור כרקע, אין כאן אפילו צל צילו של חיקוי, ואדרבה, שילך לדין תורה ויתברר האמת.
קח ארון ספרים סטנדרטי ותראה שהעיצובים הם דומים להפליא בתחום המוגדר של ספרים של גדולי הדורות הקודמים.
בהצלחה, לך עם האמת. היא מנצחת.

איזה ארגון חסד ותיק, לקח גרפיקאי מתחיל שהוא במקרה היה על המחשב שלי כמה שעות, בקיצור, מה נורא היה המראה שהעלון והפרוספקט, בלנק ולוגו מתחילתו ועד סופו באלמנטים שאני עמלתי עליהם שעות ע"ג שעות. וזה במקרה אחותי הגדולה ראתה, היא מיד התקשרה אליי בהיסטריה, "תראה מה זה השתמשו בעיצוב שלך בול".
אמרתי לו משהו? לא!!! לא צריך להיות זבל.

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
ברור שזה חיקוי!

התמונה היא בדיוק אותה תמונה!

הכת"י הוא גם אותו כתב יד בדיוק!

איפה הבושה?

;););)

התמונה של החפץ חיים בכריכת ספר גם כן נחשבת לחיקוי ספר קיים?

יש זכויות יוצרים על התמונה והכת"י???

הרי מעבר לתמונה ולכת"י אין שום דבר זהה!

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
להוציא מליבן, הייתי עושה FLIP לתמונה, ושלום על ישראל. (ממילא לא רואים את הכיתוב).
הייתי מגיב בצורה אחרת, אבל היות והחבר של החבר נמצא כאן (:)), עדיף לשתוק.

moty777

משתמש רשום
כמו שכבר נאמר כאן.
החומרים הגולמיים של העיצוב מפורסמים ופתוחים לכל ללא זכויות יוצרים.

אין יסוד לאיזו תביעה.
הרי העיצוב שונה בתכלית.

גם אם תעשה איזה שינוי הרי זה ממש לפנים משורת הדין.

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
כבר התחיל לשעמם פה - - -

אם אתה מחפש טוען רבני, אני פה לשרותך - - -

באלמעלה

משתמש פעיל
האלמנטים דומים , העיצוב שונה לחלוטין,
חברה אין כמו פירגון,לא מפסידים מזה אף פעם

שלמה

משתמש מקצוען
בבית דין תצא זכאי.
הזכויות שלך על התמונה והמלל, הם שלך בדיוק כמו שהם שלו. (אלא אם קנה התמונה המצלם..)
יש כאן שילוב של תמונה עם טקסט כת"י שזה דבר מאוד מקובל בספרים.
הרעיון של שילוב הטקסט יחד עם התמונה בכלל לא דומה במיקום ובטיפוגרפיה.

אגב, בתמונת ההגדה, התמונה בכלל ופרטי הלבוש בפרט. ייצאו מאוד כהים

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ונתנו10;85832:
להוציא מליבן, הייתי עושה FLIP לתמונה, ושלום על ישראל. (ממילא לא רואים את הכיתוב).
הייתי מגיב בצורה אחרת, אבל היות והחבר של החבר נמצא כאן (:)), עדיף לשתוק.

לא מקובל לבצע היפוך על אנשים ובטח שלא על צדיקים.
הטקסט, תתפלא לשמוע שיש שיודעים לקרוא את הכתב.
אגב, מספיק שהגזירה הלא מוצלחת של שערות הראש בכדי להעיד שהתמונה לא סרוקה.

רמיS

משתמש צעיר
הביצוע של הכריכה שהוצגה היא כריכה שזכיתי לעשות, אותי זה בכלל לא מרגיז.
וחוצמזה, אני חושב שהביצוע של 'נקי_כפים' הוא לא פחות יפה. ובטח יותר מתאים להגדה.
אני גם מאמין בנקיות הכפיים ומאחל לך הרבה הצלחה!
יש מקום לכל יצירה העולם הקטן שלנו.
אני גם בהחלט יכול להבין את ההתרגזות של הלקוח/חבר שלי, בעל הספר.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י שלמה;85883:
לא מקובל לבצע היפוך על אנשים ובטח שלא על צדיקים.
הטקסט, תתפלא לשמוע שיש שיודעים לקרוא את הכתב.
אגב, מספיק שהגזירה הלא מוצלחת של שערות הראש בכדי להעיד שהתמונה לא סרוקה.
1. לא מקובל מטעם מה? קבלה?
2. הטקסט התכוונתי הטקסט של הספרים, לא של הכתב יד שבהחלט קריא.

eli_7

משתמש צעיר
אגב, יש קונטרס שלם שיצא על תמונות של אדמו"רי בית רוז'ין שהודפסו במקומות שונים, בהם יש כל מיני קושיות - אין הלכו עם הביגוד שמאל על ימין, ואיך יתכן שבין המלווים, החשוב יותר הולך בצד שמאל וכו' - והתשובה המשותפת לכולם: הפכו את התמונה... (כאשר עוד השתמשו בפילמים ליצור פלטות, זו היתה טעות נפוצה, שמו את הפילם הפוך...).

רמיS

משתמש צעיר
חבר'ה, שימו לב! הצד הימני של הפנים שלנו לא דומה לצד השמאלי, אמנם בדקות אבל זה מספיק כדי לעוות את הפנים של האדם. תנסו, קחו תמונה של מישהו שאת ממש מכירים תהפכו אותה ותראו.
אני ממש אבל ממש נגד הפיכת תמונות פנים של אנשים. יש לי מלא סיפורים מצחיקים ומביכים בעניין.
בכל מקרה לעניות דעתי, אם זה אדמור וכד' בחיים לא להפוך.

שלמה

משתמש מקצוען
מה שרמי כתב נכון בהחלט.
קח חצי ימני של אדם והוסף אותו בהיפוך כחצי שמאל של האדם, ראה עד כמה ישתנה.
תן לאחרים נסות ללזהות.

לא תאמינו עד כמה שעין ימנית שונה מעין שמאל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה