חיפוש גרש בודד בתוך מילה בוורד

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בדרך כלל זו טעות [אא"כ זה ציטוט שלא מתחיל מתחילת המילה].
איך מחפשים דבר כזה?
תודה.

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
תחפש בהחלפה (יש כפתור מיוחד) אות כלשהי גרש אות כלשהי

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
האמת לא הבנתי לא השאלה ולא התשובה.
מה השאלה, שים גרש ב'חפש' ותמצא כל הגרש במסמך (ואם אתה עושה 'סימון' תקבל גם סימון על כל גרש). ואם כוונתך לשאול איך לחפש רק גרש בתוך מילה, לא הבנתי מה ענה לך 2u2.

נ.ב. אם הבעיה שלך נפתרה אתה לא צריך להגיב, פשוט חשבתי שיש כאן אי הבנה.

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
האמת לא הבנתי לא השאלה ולא התשובה.
מה השאלה, שים גרש ב'חפש' ותמצא כל הגרש במסמך (ואם אתה עושה 'סימון' תקבל גם סימון על כל גרש). ואם כוונתך לשאול איך לחפש רק גרש בתוך מילה, לא הבנתי מה ענה לך 2u2.

נ.ב. אם הבעיה שלך נפתרה אתה לא צריך להגיב, פשוט חשבתי שיש כאן אי הבנה.
לחפש כל גרש זה המון מאמץ וזמן מיותר. יש בקובץ אלפי ציטוטים המוקפים בגרש מימינם ומשמאלם, ואין לי ענין בהם.
חיפשתי רק את אלו שבתוך מילה, לראות אם הם שם בטעות, ומה שענה לי 2u2 אכן נכון.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לחפש כל גרש זה המון מאמץ וזמן מיותר. יש בקובץ אלפי ציטוטים המוקפים בגרש מימינם ומשמאלם, ואין לי ענין בהם.
חיפשתי רק את אלו שבתוך מילה, לראות אם הם שם בטעות, ומה שענה לי 2u2 אכן נכון.
הבנתי שזה מה שחיפשת, אבל לא הבנתי מה ענו לך. עכשיו התעמקתי יותר בדבריו של 2u2 והבנתי. אלא שעדיין אין זה פתרון מושלם, כי בנוסחה שלו זה ימצא לך כל הגרשים שיש בסוף מילה, וזה לא מה שאתה מחפש.
אתה צריך להוסיף התו ^$ גם אחרי הגרש, כך זה ימצא לך רק באמצע המילה.

נ.ב. אני כותב את זה בעיקר להמעיינים שיבואו אחרינו, למצוא פתרון לבעיה זו. כי מן הסתם אתה כבר הסתדרת.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ואם אתה רוצה להשתדרג יותר. אז אתה יכול גם למחוק גרשים שאתה מוצא לא במקום, בלי לעבור אחד אחד.
רק שאתה צריך לכתוב איזה סוג שגיאות אתה מוצא לגרש ואז נוכל להתאים נוסחה לחיפוש והחלפה.
כלומר, אם יש גרש אחרי שלש אותיות במילה, זו בדרך כלל טעות (ולפעמים גם אחרי 2 אותיות), אתה יכול למחוק גרש אחרי שתי אותיות או שלש אותיות באמצע המילה. או אם אתה מוצא הגרש אחרי אותיות מסוימות שלא מתאים שהם יהיו ההקדמה להגרש, לדוגמה אות 'צ', אתה יכול למחוק כל גרש אחרי אות צ' באמצע מילה.

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ואם אתה רוצה להשתדרג יותר. אז אתה יכול גם למחוק גרשים שאתה מוצא לא במקום, בלי לעבור אחד אחד.
רק שאתה צריך לכתוב איזה סוג שגיאות אתה מוצא לגרש ואז נוכל להתאים נוסחה לחיפוש והחלפה.
כלומר, אם יש גרש אחרי שלש אותיות במילה, זו בדרך כלל טעות (ולפעמים גם אחרי 2 אותיות), אתה יכול למחוק גרש אחרי שתי אותיות או שלש אותיות באמצע המילה. או אם אתה מוצא הגרש אחרי אותיות מסוימות שלא מתאים שהם יהיו ההקדמה להגרש, לדוגמה אות 'צ', אתה יכול למחוק כל גרש אחרי אות צ' באמצע מילה.
אשמח אם תכתוב מחרוזת חיפוש להנ"ל [גם אחרי אות מסויימת וגם אחרי 2/3 אותיות]
תודה!

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אשמח אם תכתוב מחרוזת חיפוש להנ"ל [גם אחרי אות
פשוט תוסיף שוב 'אות כלשהי' לפני הגרש ועוד אחת עם תרצה דוקא אחרי 3 אותיות.
יש כמה דרכים למחוק באופן אוטומטי, לדוגמא: בהחלף ב: תשאיר ריק ותוסיף בעיצוב הזרחה, החלף הכל.
אחר כך תחפש גרש מוזרח ותחליף בכלום.
תבחר את כל המסמך ותבטל את ההזרחה.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
במקום שאמרו לקצר אינו רשאי להאריך...

כדי למחוק הגרש אחרי 2 ויותר אותיות תכניס הנוסחה כך (סמן תווים כלליים):
חפש:
([א-ת]{2,})(')([א-ת])
החלף:
\1\3

כדי למחוק הגרש אחרי אותיות מסוימות תכניס את האות או האותיות בסוגריים המרובעות הראשונות, ותמחוק את הסוגריים המסולסלות. לדוגמה:
חפש:
([גטיצרת])(')([א-ת])
החלף:
\1\3

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
[א-ת]{2,})(')([א-ת])
חסר סוגריים בפתיחה, או שאפשר לוותר על הסוגר אחרי הסוגר המסולסל. ובכלל מה הצורך בסוגריים העגולים?

באופן כללי צריך להזהר עם החלפות אוטומטית גורפות, וכדי בזיון וקצת.
במקרה הזה התוצאה לא תהיה כל כך גרועה אבל יכול לצאת רבי חיים פלאגי, פוניבז, וולוזין וכדו'

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
חסר סוגריים בפתיחה, או שאפשר לוותר על הסוגר אחרי הסוגר המסולסל. ובכלל מה הצורך בסוגריים העגולים?
לא חסר, וצריך את זה.

בשעה שכתבתי התגובה הכנסתי את זה. רק המערכת האוטומטית של תכנות הפורום מחליף כל סוגר פותח עם נקודתיים לסמיילי, כמו בשיש תכונה כזו בוורד, וכל פעם אני נתקע בזה, שבשעת הכתיבה זה עדיין לא מוחלף, ורק אחרי שאני שומר התגובה, פתאום אני רואה שזה הוחלף, וכך זה היה גם עכשיו (לתשומת לב של @ניהול האתר, זה ממש מיותר בפורום לענ"ד, ועכ"פ זה מקשה ולא מיקל). אז ערכתי את ההודעה, ואז נפל בטעות לכמה דקות את הסוגר פותח, ומיד תיקנתי את זה.

ובודאי צריכים את זה, כי זה מה שעושה את מחרוזת מסויימת לקבוצה אחת כדי שנוכל אח"כ בהחלף למחקו או לשנות מיקומו.

הסוגר המסולסל אין לו קשר לסוגר עגול. הוא בא להורות כמה פעמים צריכים למצוא את מה שהכנסנו בסוגריים מרובעות. כאשר 2 מורה על 2 פעמים, והפסיק אח"כ מורה שיכול להיות גם יותר, כלומר 2 ומעלה.

באופן כללי צריך להזהר עם החלפות אוטומטית גורפות, וכדי בזיון וקצת.
במקרה הזה התוצאה לא תהיה כל כך גרועה אבל יכול לצאת רבי חיים פלאגי, פוניבז, וולוזין וכדו'
כמובן, זה כלל ברזל לכל מי שעוסק ועובד עם וורד, צריך תמיד לשמור קובץ גיבוי, בכל שלב ושלב מהעבודה. וכ"ש כל פעם שהולכים לעשות איזה שינוי רוחבי במסמך, כמו החלפות וכדו', צריך לפני כן לשמור עותק נוסף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה