מידע שימושי חימום תת רצפתי יונקרס או משאבות חום, אשמח לחוות דעת

מציאותי

משתמש פעיל
אני לפני שיפוץ כללי ומתלבטת לגבי חימום תת רצפתי אם בכלל,
ואם כן האם לעשות חימום תת רצפתי על יונקרס - הבנתי שהחסרון הוא העלות החדשית. בכמה יותר יקר באמת ברמה החדשית ממשאבות חום?
למול חימום תת רצפתי על משאבות חום - החסרון: עלות ראשונית גבוהה. האם עלות חדשית היא ממש אפסית או רק נמוכה?
שאלתי לכאלה שיש להם חימום תת רצפתי, כמה זה בשימוש אצלכם (מדובר על ירושלים)? זה הרבה יותר טוב ממזגן אינוורטר ברמה שזה שווה את ההשקעה?
כל חוות דעת בעניין תעזור לי מאד!

נערך לאחרונה ב:

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
ואם כן האם לעשות חימום תת רצפתי על יונקרס - הבנתי שהחסרון הוא העלות החדשית. בכמה יותר יקר באמת ברמה החדשית ממשאבות חום?
למול חימום תת רצפתי על משאבות חום - החסרון: עלות ראשונית גבוהה. האם עלות חדשית היא ממש אפסית או רק נמוכה?
שאלתי לכאלה שיש להם חימום תת רצפתי, כמה זה בשימוש אצלכם (מדובר על ירושלים)? זה הרבה יותר טוב ממזגן אינוורטר ברמה שזה שווה את ההשקעה?
@מציאותי אשמח לשמוע מה עשיתם בסוף ומה גיליתם אחרי כל הבירורים, אנחנו גם באותה התלבטות עכשיו...

!?

משתמש רשום
אנחנו עשינו
ממליצה בחום (תרתי משמע...)
זה מחמם את הבית בצורה אחידה בלי שמרגישים בכלל שיש חימום, פשוט שומר על הבית בחום נעים כל הזמן,
מדליקים בתחילת החורף ומכבים בסופו, זה בהמלצת החברה כי לחמם את הצינורות כל פעם שמדליקים עולה יותר מאשר להשאיר דלוק כל הזמן
@מציאותי אשמח לשמוע מה עשיתם בסוף ומה גיליתם אחרי כל הבירורים, אנחנו גם באותה התלבטות עכשיו...

חיים מירושלים

משתמש פעיל
שמעתי מכמה חברים שיש להם משאבות חום שהעלות היא אפסית.

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אנחנו עשינו
זה מחמם את הבית בצורה אחידה בלי שמרגישים בכלל שיש חימום, פשוט שומר על הבית בחום נעים כל הזמן,
מדליקים בתחילת החורף ומכבים בסופו, זה בהמלצת החברה כי לחמם את הצינורות כל פעם שמדליקים עולה יותר מאשר להשאיר דלוק כל הזמן
עשיתם עם משאבת חום או יונקרס?

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
שמעתי מכמה חברים שיש להם משאבות חום שהעלות היא אפסית.
העלות החודשית, העלות הראשונית יקרה מאוד.
אבל מבירורים שלי הבנתי שלמשאבת חום לוקח מאוד הרבה זמן לחמם את הבית, אז השאלה היא כמה זה עדיין חסכוני, כי אם היא עולה רבע מחיר אבל לוקח לה פי 4 זמן לחמם מה הועלנו?!
אנחנו עשינו
אבל לא כל החורף קר, אנחנו בישראל ולא ברוסיה, ויש פה ימים שמזג האויר נעים ואפילו חם, אז בימים האלה ניצלים מהחימום בבית?

חיים מירושלים

משתמש פעיל
העלות החודשית, העלות הראשונית יקרה מאוד.
אבל מבירורים שלי הבנתי שלמשאבת חום לוקח מאוד הרבה זמן לחמם את הבית, אז השאלה היא כמה זה עדיין חסכוני, כי אם היא עולה רבע מחיר אבל לוקח לה פי 4 זמן לחמם מה הועלנו?!

אבל לא כל החורף קר, אנחנו בישראל ולא ברוסיה, ויש פה ימים שמזג האויר נעים ואפילו חם, אז בימים האלה ניצלים מהחימום בבית?
אני ינסה לברר

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

החימום התת רצפתי עובד על תרמוסטט, מכוונים אותו על 25 מעלות בערך. מעבר לרמת החום הזו, הוא לא יחמם יותר.

כמו שכתבו - מדליקים בנובמבר, מכבים בסוף פברואר.

אין שום השוואה לחימום עם מזגן. התת רצפתי הרבה יותר עדין, נעים, לא מחניק.
המעלה הגדולה היא שהרצפה חמימה ונעימה כל הזמן. זה נוח במיוחד כשיש תינוקות זוחלים וילדים שמשחקים על הרצפה, ונעים גם למבוגרים.

בנוסף, אויר חם עולה למעלה. כך שהתת-רצפתי יוצר חימום אחיד בכל החדר, בניגוד למזגן.

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
החימום התת רצפתי עובד על תרמוסטט, מכוונים אותו על 25 מעלות בערך. מעבר לרמת החום הזו, הוא לא יחמם יותר.

כמו שכתבו - מדליקים בנובמבר, מכבים בסוף פברואר.

אין שום השוואה לחימום עם מזגן. התת רצפתי הרבה יותר עדין, נעים, לא מחניק.
המעלה הגדולה היא שהרצפה חמימה ונעימה כל הזמן. זה נוח במיוחד כשיש תינוקות זוחלים וילדים שמשחקים על הרצפה, ונעים גם למבוגרים.

בנוסף, אויר חם עולה למעלה. כך שהתת-רצפתי יוצר חימום אחיד בכל החדר, בניגוד למזגן.
זה משהו שאני שומעת שוב ושוב באמת, פשוט לי יש נסיון עם תת רצפתי בדירה שגרתי בה בשכירות. לדעתי ההתקנה לא היתה טובה כי לא היה טרמוסטט למערכת, היא פשוט עבדה נון-סטופ, והיינו צריכים כל הזמן לשחק עם המעלות שלא יהיה חם מדי או קר מדי. בנוסף זו היתה מערכת שעבדה על חשמל, מה שגרם שחור לא קטן בכיס, במיוחד שהיו בבניין בעיות של כח חשמל (עוד לא היה טופס 4) והיו הרבה נפילות, מה שגרם למערכת להתכבות ולהידלק הרבה פעמים וייקר עוד יוצר את העלות (בבוף ברחנו משם בגלל הנפילות חשמל).
הפעלה עם יונקרס הרבה יותר נעימה ועולה פחות או יותר כמו הסקות.
השאלה עכשיו היא על המשאבת חום...

!?

משתמש רשום
עשיתם עם משאבת חום או יונקרס?
משאבת חום
מה שהחברה אמרה אז שאחרי בערך 10 שנים כבר מכסים את העליות כי העלות החודשית באמת נמוכה
וכמו שאמרו לפני, החימום עובד על תרמוסטט ובכל חדר יש מסך קטן עם אפשרות להגדיר כמה מעלות רוצים שיהיה בחדר

נערך לאחרונה ב:

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
משאבת חום
מה שהחברה אמרה אז שאחרי בערך 10 שנים כבר מכסים את העליות כי העלות החודשים באמת נמוכה
וכמו שאמרו לפני, החימום עובד על תרמוסטט ובכל חדר יש מסך קטן עם אפשרות להגדיר כמה מעלות רוצים שיהיה בחדר
מרשה לי לשאול כמה חשמל אתם משלמים עכשיו, בחודשי החורף? וכן באיזה איזור אתם גרים ומה גודל הדירה?
עשיתם גם דוד למשאבת חום?
מאוד יעזור לי התשובות. תודה

!?

משתמש רשום
מרשה לי לשאול כמה חשמל אתם משלמים עכשיו, בחודשי החורף? וכן באיזה איזור אתם גרים ומה גודל הדירה?
עשיתם גם דוד למשאבת חום?
מאוד יעזור לי התשובות. תודה
אני יבדוק את החשבון בעז"ה בערב
גרים בירושלים דירה בגודל 160 מ"ר בערך

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני יבדוק את החשבון בעז"ה בערב
גרים בירושלים דירה בגודל 160 מ"ר בערך
תודה, מאוד יעזור לי.
גם אנחנו בירושלים דירה של 155 מ"ר כך שזה ממש אקטואלי

יוניקורן

משתמש מקצוען
נסו לברר על חימום תת רצפתי שעובד על אינפרא אדום.
ממה שלמדנו - אמור להיות הכי זול, וגם ללא קרינה.

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נסו לברר על חימום תת רצפתי שעובד על אינפרא אדום.
ממה שלמדנו - אמור להיות הכי זול, וגם ללא קרינה.
העלות הראשונית זולה, אבל העלות החודשית מאוד מאוד גבוהה והוא גם יכל לגרום לכוויות במידה והולכים יחפים, מה שאומר שהלך כל הכיף של החימום התת רצפתי

rivkiy

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
משאבת חום זה גרושים לתחזק משהו כמו כמה עשרות שקלים לחודש בדירה של 120 מטר פלוס.
עלות ההתקנה גבוה מאד - אזור ה60-70 אלף שקל.
כמו שכתבו זה בערך עשור לכסות את זה השאלה מה קורה אחרי עשור, כמה זמן המערכת עוד עובדת בלי תקלות ומה קורה במקרה תקלה. (כיון שהמערכת יחסית חדשה אין לאי מי תשובה לכל הנ"ל)

יגאל הארוך

משתמש מקצוען
למי שיש גנרטור ומעוניין להשתמש בחימום בשבת צריך לעשות יונקרס ולא משאבת חום.

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מברורים שאני עשיתי אצל כמה וכמה אנשים שיש להם תת רצפתי עלו התובונת הבאות.
חימום מאוד נעים.
עלות לא זולה כמו שזה באופן תאורטי, בגלל שמחממים את כל הבית ולמשך זמן ארוך יותר. (לא משנים תרמוסטט בכל חדר בהתאם לשהייה). צריכת החשמל משמעותית.
מזגן בפועל זול יותר, בגל אופן הצריכה, פחות נעים משמעותית.
לנו יש מזגן מיצובישי, זה מחמם מצוין גם בקור של 0 מעלות, אבל החימום לא נעים.
מפעילים בדרך כלל באזורים הציבוריים במשך היום, ובחדרים בלילה. עלות זולה.
שורה תחתונה, על הנאה משלמים, ולא מעט.

(:chavi:)

משתמש פעיל
יש מספרי טלפון של בעלי מקצוע שעושים זאת כדי לברר מחירים מדויקים?
גם יונקרס וגם משאבות חום

תודה רבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה