עזרה חייבת המלצות על ברזל נורמלי!

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
אגב. גם קטניות מלאים בברזל עשיר
וזה מצאתי בויקירפואה - איגוד רופאי המשפחה בישראל

מקורות לברזל במזון​

ברזל יכול להתקבל בצורת Heme מהחי או non-heme מירקות, כאשר בצורת heme הברזל נספג במעי פי-2 עד פי-3 טוב יותר מאשר ברזל non-heme. כיוון שברזל מירקות ופירות פחות נספג בהשוואה לזה ממקורות Heme, צמחונים וטבעונים, חייבים לקבל במזונם רמת ברזל גבוה יותר בהשוואה למקורות ברזל מהחי. קטניות וירקות ירוקי-עלים דוגמת ברוקולי וכרוב עלים, הם מקור עשיר יחסית של ברזל לאלה שאינם אוכלים מזון מהחי. לעומת זאת, תרד ועלי סלק מכילים ריכוז גבוה של אוקסלאט הקושר ברזל ומקטין את ספיגתו במעי. יש לציין שברזל ממקורות non-heme, נספג טוב יותר אם הוא נצרך ביחד עם מזון מהחי, או כזה המכיל ויטמין C. לעומת זאת, סידן, סובין, תה, או גרעיני דגנים מלאים, כגון אלה שנמצא בלחם או דגני בוקר עלולים לחסום ספיגת ברזל, לכן מוצרים אלה מועשרים בארה"ב בברזל להגדיל את תכולתו במזון.

ברזל מצוי הן במזון ממקור בעלי חיים - בשר אדום מבושל (3.6 מ"ג ב-100 גרם), ביצים (בעיקר חלמון), כבד בקר (12 מ"ג ב-100 גרם), טחול בקר, דגים כסלמון וטונה, סרדינים (5.4 מ"ג ב-100 גרם) ובשר עוף. כן נמצא מקור טוב לברזל בסרטנים (3.3 מ"ג ב-100 גרם). צדפות משומרות (27.0 מ"ג ב-100 גרם), צדפות מבושלות (12.0 מ"ג ב-100 גרם), רכיכות.

במזונות מן הצומח מצוי הברזל בקטניות כמו שעועית (8 מ"ג לספל), אפונה (5 מ"ג לספל), עדשים (7 מ"ג לספל), דגנים (לחם מלא), פול, חומוס, עדשים; מוצרי סויה (כטופו, חלב סויה ועוד), אגוזים, לפת, ברוקולי, אבוקדו, כרוב ניצנים, קולרד, דוחן, אספרגוס, אורגנו, תרד (6 מיליגרם לספל), פירות יבשים כצימוקים; קינואה, תימין, פטרוזיליה, נענע, אזובית, זרעי כמון ;סובין, שיבולת שועל, שמיר, זרעי סלרי, דבשה (מלסה)-(3.5 מ"ג לכף), בורגול ושמרי בירה.

קפה ותה מכילים תרכובות פוליפנול שמעכבות ספיגת הברזל בגוף, לכן מומלץ להימנע משתייתם בעת הארוחה אלא לפחות חצי שעה אחריה. ויטמין C מסייע לגוף לספוג ברזל, ולכן אכילת ירקות כמו כרוב ניצנים, פטרוזיליה, ברוקולי, פלפל או כרוב הקלח בזמן הארוחה או אכילת פירות כמו תפוז, תות שדה או פפאיה לקינוח עשוית לסייע לספיגת הברזל בגוף.

מבורכת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
@יש לך כנפי רוח
בלת"ק

אין על הברזל באבקה (כמו תססן) של אלטמן
זה הדבר היחיד שבתי הסכימה לקחת וב"ה הועיל מאד
שווה לנסות
Altman_barzel_packshot_1244x540-0720-1024x445.jpg

מאן-דהיא

משתמש צעיר
בלת"ק
אני חושבת שהספאטון הוכתר בעולם כתוסף הברזל נאמבר 1. כך שמעתי.
לא נספג וטעם נוראי (מה שנכון...) - אם שותים עם מיץ תפוזים טבעי (גם קנוי, אבל טבעי) זה פותר ביעילות אדירה את 2 הבעיות.
מנסיון משפחתי רחב ביותר
לדברי הרב יוסף זריצקי (משגיח כשרות מפורסם) - יש ליטול את הספאטון נטול הטעם (או ב"טעם מעקה...")

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אני חושבת שהספאטון הוכתר בעולם כתוסף הברזל נאמבר 1. כך שמעתי.
שמעתי מ3 רופאים שונים שהספאטון מכיל פחות ברזל (תסתכלי על החבילה) וכן נספג פחות טוב בגוף
הרופאת נשים אמרה לי שהוא טוב למי שיש ברזל ברמה תקינה ורוצה לשמור על המאגרים
מי שחסר לה ברזל זה לא יעזור אלא אם כן תשתה כמה ביום...

3524

משתמש סופר מקצוען
"שושנה שטייף" מייבאת מאנגליה ברזל בטיפות, משהו אדיר, בעל ספיגה מקסימלית וללא טעם כלל. מומלץ מנסיון.

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
כשקניתי את הספאטון המוכר אמר לי שלא טוב לקחת יותר מ1 ביום
נכון
לכן ההמלצה היא לא לקחת בכלל אלא אם כן את רק מנסה לשמור על מאגרים קיימים שאז 1 ביום זה מספיק!

mina

משתמש מקצוען
לי הכי קל לקחת כדור קטן, לבלוע עם מים, לא מספיקים להרגיש טעם.
השאלה באמת מה רמת הספיגה בדם, וכמה זה מעלה.
אני ב"ה עם ברזל יחסית תקין. אז זה מספיק לי.
לקחתי בתקופה האחרונה - פוליפרין, ועכשיו נוטלת פולירון. (מכבי)

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
בלתק
אצלי לא עזר כלום רק עירוי... וגם זה בקושי עזר :(
ניסיתי את הכדורים הרגילים בתחילה
אחכ ספטון באחת הפעמים עזר קצת
אחכ גם הסטיקים של אלטמן כ
כולם לא עזרו...
רק עירוי

אמא ו

משתמש חדש
עירוי זה לא נורא בכלל, היה הכי טוב! מעלה מיד את הברזל, ומרגישים מיד יותר מאוששים. יש גם וינופר, וגם פרינגקט שהוא בבום אחד. אני נהנתי דווקא יותר מהוינופר. כמובן, צריך מרשם רופא

sheli-greenvald

משתמש רשום
היי
מאז ומתמיד הברזל שלי היה ברצפה היות ואני לא אוכלת בשר (לא אוהבת פשוט)
כבר תקופה שאני מחפשת ברזל נורמלי ונודדת בין כל מיני סוגים שונים
צריכה ברזל עדין שייספג בעיקר, וללא טעם של מעקה או של מוט ברזל
אשמח לכל המלצה שלכם!!
המשך יומטוב:)
ספאטון.
מניסיון, שום דבר אחר לא עזר לי. יש טבעי, ויש טעם תפוח (עדיף בעיני)

MyM

משתמש רשום
D I G I T A L
קופצת על האשכול...
ברזל לילדים(שנה ושמונה)
אבל שלא יעשה עצירות וכן יקפיץ את הברזל
הוא לא אוהב בשר ומאכלים עם ברזל
IRON MAX ברזל של אקוסאפ
הילדים אוהבים מאד!
ומעלה את הברזל בטירוףף
ניסיתי לבת שלי שהברזל היה נמוך מאד וזה היחיד שהקפיץ לה,
זה גם למבוגרים וגם לילדים ונספג מעולה ללא תופעות לואי.

אבן שלמה

משתמש מקצוען
יש כדורים של מקסי אלט.
יש להם כזכור לי 2 סוגי
אחד עדין יותר ולא עושה עצירות.
IRON MAX ברזל של אקוסאפ
הילדים אוהבים מאד!
ומעלה את הברזל בטירוףף
ניסיתי לבת שלי שהברזל היה נמוך מאד וזה היחיד שהקפיץ לה,
זה גם למבוגרים וגם לילדים ונספג מעולה ללא תופעות לואי.
מה הטעם?
את הטעם של הפריפל הם לא אוהבים.
האם זה מתוק?
הם לא אוהבים מתוק?

לא לכולם יעזור הכדורים והאבקות למיניהם בד"כ למי שלא עולה הברזל ממליצים עירוי של וונופר מדי שבוע בין מנה לשתים אך אפשר לקחת סוג עירוי אחר שלא מסובסד כמעט ועולה כ400 ש"ח והוא מועיל למשך כמה חודשים מומלץ למי שאין לו זמן כל שבוע לעירוי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה