חידה חידות מסובכות ביותר!

זלמן שטארק

משתמש צעיר
1]מה העיקרון של רצף המספרים הבא:

17 23 32 44 62

זה טיפל'ה מתחכם, אבל הפיתרון מדהים!

_________________________________________________________________________________________________________

2] וזו חידה ממש משוגעת:

מה הקשר בין שנה מעוברת לתאוריה של המוזיקה?

(קשר הגיוני לגמרי! לא התחכמות או בדיחידה!)

_________________________________________________________________________________________________________

3] השלם את המשפט על פי כללי ההיגיון:

____ ____ ____... ואין סגנו זה"ב

המשפט הוא הרכבה שלי (ככל הידוע לי) אבל תחלתו הוא משפט ידוע מאוד בן שלוש מילים. ההגיון מחבר אותם למשפט אחד!

נערך לאחרונה ב:
הפיתרון
טוב...
סליחה על היעדרות הארוכה
אז ככה:
לגבי החידה של המספרים...
@חד וחלק , מאד נהנתי מהכיוון שלך ומהחישבה היצירתית והחריפה... אבל לא זו התשובה
@עטרת בן חמו , נכון מאוד, קשור לספירת העומר.
נראה לי שגם @החכם מכולם החלופי פיצח את האתגר והבין שהמספר הבא (ללמטה) הוא 14
אז שניכם בכיוון.

אריקליד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

17 23 32 44 62

2] וזו חידה ממש משוגעת:

המשפט הוא הרכבה שלי (ככל הידוע לי) אבל תחלתו הוא משפט ידוע מאוד בן שלוש מילים. ההגיון מחבר אותם למשפט אחד!
נראה לי 6 - 2 =4 ,4 כפול 4 =16 כפול 2 =32 ואז הופכים ל23 -6 (הספרה הראשונה) =17 , גאוני או אידיוטי?........

זלמן שטארק

משתמש צעיר
נראה לי 6 - 2 =4 ,4 כפול 4 =16 כפול 2 =32 ואז הופכים ל23 -6 (הספרה הראשונה) =17 , גאוני או אידיוטי?........
חחח... גאוני,
אבל אין פה עיקרון אחיד מאחורי הרצף.. מחסירים, מכפילים, מוסיפים.. איפה העיקרון?
ארמוז שהשאלה מיועדת לשומרי תומ"צ...!

זלמן שטארק

משתמש צעיר
חחח... גאוני, אבל אין פה עיקרון אחיד מאחורי הרצף.. מחסירים, מכפילים, מוסיפים.. איפה העיקרון?
ארמוז שהשאלה מיעדת לשומרי תומ"צ
המספר הבא הוא 89?
לא
הרשימה לא יכולה להתרחב ללמעלה. אולי ללמטה, וגם זה ייצר מחלוקת סוערת בין הפותרים.

navnavnav

משתמש רשום
מנוי פרימיום

17 23 32 44 62

2] וזו חידה ממש משוגעת:

86

כל השרירים תפוסים

משתמש מקצוען
יוצרי ai

לא אד"ו ראש?

עטרת בן חמו

משתמש פעיל
וואי אני לא מצליחה למצוא שום רצף שמתאים למספרים שכתבת אולי:
23-17 שווה 6
32-23 שווה 9
44-32 שווה 12
62-44 שווה 18
כך מתקבל שהרצף הוא התשובות של חיסור המספרים הצמודים הקטן פחות הגדול והמספר ההבא הוא 18 וזה לא עיקבי כי ההפרש בין 12 ל18 אינו זהה להפרש בין 9 ל12 אבל אני לא מוצאת משהו אחר אז אמרתי ננסה.

17 23 32 44 62

עטרת בן חמו

משתמש פעיל

אין כל חדש?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה