חו"ד על שינוי מיקום המטבח מהתוכנית המקורית

חיה באושר

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אם אני יזיז את המטבח שיהיה ממול הסלון במקום המיקום המקורי, האם אני מרויחה משהו?

קבצים מצורפים

• תוכנית.PNG
    תוכנית.PNG
    KB 14.7 · צפיות: 116

s sari

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תעלי תכנית מלאה של הדירה

s sari

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי לא תרויחי כלום חוץ ממטבח יותר קטן
במיקום שלו כרגע מוגדר לך הבית לחלל ציבורי וחלל פרטי
וכן יש לך אפשרות לשחק עם חיבור והמטבח של הסלון וכד'

אילה זייברט

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תוכנית יפהפיה אין שום סיבה להחליף את מיקום המטבח אלא אם צריך להוריד מהדירה יחידה נפרדת
אם רוצים לשתף את המטבח עם הסלון יש לכך אפשרויות שונות במצב הקיים כמו לעשות חלון הגשה ביניהם
או לקצר מעט את הקיר המפריד בינם כך שהכניסה תגדל ותהיה משותפת לשניהם

צפש

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין סיבה. נראה יותר נכון ככה.
אם את אוהבת אפשר לפתוח תמטבח לסלון בחלקו או להפריד ביניהם עם אי
זה כבר תלוי בתכנון המטבח

חיה באושר

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
השיקול שלי הוא נטו בגלל הפתח של המטבח שהוא צדדי ואין אופציה למרכז אותו.
וזה תוקע לי את כל תכנון המטבח...
ואני לא רוצה ליגוע בקיר המפריד בין המטבח לסלון...
יש לכם רעיון אחר?

חיה באושר

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
זה ל
תוכנית יפהפיה אין שום סיבה להחליף את מיקום המטבח אלא אם צריך להוריד מהדירה יחידה נפרדת
אם רוצים לשתף את המטבח עם הסלון יש לכך אפשרויות שונות במצב הקיים כמו לעשות חלון הגשה ביניהם
או לקצר מעט את הקיר המפריד בינם כך שהכניסה תגדל ותהיה משותפת לשניהם
זה לא יפתור לי את בעיית המטבח עם הפתח הצר והצדדי שא"א לשנות? כי אני צריכה סלון סגור....

חיה באושר

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מעלה לכם סקיצה שעשיתי ככה מלמעלה, מה אומרות?

קבצים מצורפים

• שינוי מחדר למטבח.pdf
    KB 205.6 · צפיות: 31

styehoshua

משתמש מקצוען
הבעיה שהחדר בכניסה תקוע.
אם הוא לא בשימוש רק לאורחים זה דווקא נח שלא כל אחד שנכנס הביתה מגיע לעומק החדרים.
אבל אם זה לשימוש שלכם אז תמיד צריך לעבור דרך הסלון/מיטבח אחרי אמבטיה?!
לי אישית יש חדר כזה בכניסה לבית עם מיקלחת ושירותים צמודים זה מאד נח, בעיקרון זה לאורחים אבל אין לי כל היום אורחים אז הבנות לומדות שם עם חברות למבחנים ולא כל אחד שמגיע נכנס לכל הבית ונימצא בתוך השיחות הדיבורים והאווירה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם את עושה את זה. אל תתני את הכניסה דרך הסלון.
תשאירי את השרותים איפה שהוא. הם יושבים מאד טוב ותעשי כניסה לחדר מכוון המבואה. לידה תעשי ארון תליה קטן לתיקים אולי יכנס גם מעילים.
1609824747563.png

מבחינת הענין שהחדר לא באזור החדרים בעיני זה לא חסרון בדירת חמישה חדרים. אלא להפך זה נח שיש חדר אחד מרוחק יותר. יכול לשמש לארוח. למתבגרים שערים עד שעות מאוחרות. אבל לא טוב להכנס אליו מהסלון.

חיה באושר

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אם את עושה את זה. אל תתני את הכניסה דרך הסלון.
תשאירי את השרותים איפה שהוא. הם יושבים מאד טוב ותעשי כניסה לחדר מכוון המבואה. לידה תעשי ארון תליה קטן לתיקים אולי יכנס גם מעילים.
צפה בקובץ המצורף 798898

מבחינת הענין שהחדר לא באזור החדרים בעיני זה לא חסרון בדירת חמישה חדרים. אלא להפך זה נח שיש חדר אחד מרוחק יותר. יכול לשמש לארוח. למתבגרים שערים עד שעות מאוחרות. אבל לא טוב להכנס אליו מהסלון.
וזה עדיף על התוכנית המקורית?
או שהמקורית עדיפה?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
וזה עדיף על התוכנית המקורית?
או שהמקורית עדיפה?
זו שאלה ממש קשה. וזה תלוי כמה את מרוצה/ לא מרוצה מהמטבח המקורי. ראיתי שחשבת עליו רבות אבל לא זוכרת לאיזו תכנית הגעת.
אין ספק שהפרופורציות המרובעות יותר נעימות לתכנון.
אני חשובת שתנסי להגיע למיטב בכל אופציה ואז להשוות כמה גדל משטחי עבודה, כמה מגרות, כמה מקומות בפינת אוכל וכו'.
אם בתכנית של המטבח המרובע היתרונות יהיו ברורים, וזה מסתדר לכם תקציבים כי זה בהחלט עלויות. אז לדעתי החדר הוא לא שיקול. הוא בסדר גמור גם במקום החדש.

אגב, במצב הקיים בשלב שמארחים זוגות הייתי ממליצה לפתוח פתח ליד שרותי אורחים, כלות מאד לקום בבקר ממש ליד השרותים ולא לצאת למסדרון ולאמבטיה של כל בני המשפחה. זה מקסים שאפשר לעשות את החדר כל כך צמוד לשרותי אורחים.

אילה זייברט

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מעלה לכם סקיצה שעשיתי ככה מלמעלה, מה אומרות?

יש בסקיצה חוסר פורפורציה בין השולחן ומשטחי העבודה ולכן המטבח נראה יחסית מרווח עם משטחים גדולים
למעשה זה לא מטבח גדול שיכול להכיל שולחן גדול עם 7 מקומות ישיבה

חיה באושר

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יש בסקיצה חוסר פורפורציה בין השולחן ומשטחי העבודה ולכן המטבח נראה יחסית מרווח עם משטחים גדולים
למעשה זה לא מטבח גדול שיכול להכיל שולחן גדול עם 7 מקומות ישיבה
ולפי מה שאת אומרת עדיף לי להשאר עם התוכנית המקורית?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה