קורונה חוש ריח וקורונה

חיה37

משתמש רשום
נדבקים, לא נבדקים, מדביקים חפים מפשע, גורמים לאנשים עם מחלות רקע להיות במעצר בית בלי שום מידע על תאריך שחרור, ומרגישים שמצילים את החרדים, את השכונה, את כל עולם התורה!!!!!!
תגידו חלק מהעם השתבש טוטלית?
ומה עם מצוות התורה? איך תדעו ממי לבקש סליחה בערב יום כיפור אחרי שפגעתם בכ"כ אנשים? ואולי גם מישהו נפטר חלילה בסבב ההדבקה הבלתי אחראי הזה ?
לא התכוונתי באשכול הזה להיכנס לפולמוס, שאלתי עניינית האם איבוד חוש ריח למספר שעות נחשב תסמין, אבל מה שכתבת זאת הסיבה שמכריעה, וכן נעשה בדיקה. קשה לקחת אחריות על תוצאות שאין לנו שליטה, על אנשים בקבוצות סיכון שייחשפו לאנשים שנחשפו אלינו. וכן היתה התלבטות, כי מנסיון העבר אצל קרוב משפחה הבדיקות לא היו זמינות, וכן התוצאות ערך זמן רב עד שהגיעו, ובנתיים, כל אלו שצריכים בידוד, אם התשובה חיובית, מסתובבים..
אבל המצפון עובד!

מצליחה

משתמש מקצוען
א. שמענו על הרבה שאיבדו חוש ריח ויצאו שליליים.
ב. סינוסיטוס לא חייב להיות עם אף סתום (מנסיון...)

חשבת מלי

משתמש פעיל
יישר כוח!
הלוואי שתשמעו בעז"ה בשורות טובות,
לפחות תדעו בוודאות שעשיתם את רצון השם, ולא הזקתם לאיש,
נ.ב.
לכותב "שהציע" לא להיבדק: אני מרגישה שכתבת מנהמת לבך וניכר שאכן עברתם חוויה לא פשוטה, אך עליכם להתנחם בעובדה שבוודאות לא הזקתם לאיש ! התקופה הקשה תשכח , אך נזק/צער או חלילה גרוע מכך הנגרם לחברך על ידך לא ישכח לעולם!

דבר סתר

משתמש פעיל
נדבקים, לא נבדקים, מדביקים חפים מפשע, גורמים לאנשים עם מחלות רקע להיות במעצר בית בלי שום מידע על תאריך שחרור, ומרגישים שמצילים את החרדים, את השכונה, את כל עולם התורה!!!!!!
תגידו חלק מהעם השתבש טוטלית?
ומה עם מצוות התורה? איך תדעו ממי לבקש סליחה בערב יום כיפור אחרי שפגעתם בכ"כ אנשים? ואולי גם מישהו נפטר חלילה בסבב ההדבקה הבלתי אחראי הזה ?
כיהודים כשרים זה ענין לשאלת רב
ידוע לי על מקרים שבהם רבנים פסקו שאם אתה אחראיעל עצמך לשמור בידוד לא חייבים להיבדק

מרחבית

משתמש מקצוען
ידוע לי על מקרים שבהם רבנים פסקו שאם אתה אחראיעל עצמך לשמור בידוד לא חייבים להיבדק
זו השאלה הגדולה, האם כל מי שלא נבדק, וכל מי שמציע כאן לרבים לא להיבדק, זוכר את התנאי הזה, של שמירה בבידוד.
בצורה מלאה, עם טווח מספק. לא כדי לסמן איזה וי, וזהו.
האם כולנו נוהגים באחריות? או שחלקנו משחקים 'ראש קטן', עם סיבות וכעסים בלי סוף (צודקים אולי כשלעצמם), שלא מותירים מקום לאחריות וזהירות אמיתיים.

נערך לאחרונה ב:

רינהרינה

משתמש מקצוען
גם בעלי איבד את חוש הריח לכיומיים והיה חלש מאד במשך כמה ימים,
אתמול החלטנו באבירות לקחת אחריות ולבקש בדיקת קורונה למרות הקושי הגדול שעלול להיגרם בעקבות כך
ו.... הרופא אמר לחכות... בינתיים לא הסכים לשחרר את הבדיקה.
בעלי לא יוצא מהבית אבל את הילדים אנחנו כן שולחים, לא שייך שכל המשפחה תיכנס לבידוד בשביל ספק קל.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
לא התכוונתי באשכול הזה להיכנס לפולמוס, שאלתי עניינית האם איבוד חוש ריח למספר שעות נחשב תסמין, אבל מה שכתבת זאת הסיבה שמכריעה, וכן נעשה בדיקה. קשה לקחת אחריות על תוצאות שאין לנו שליטה, על אנשים בקבוצות סיכון שייחשפו לאנשים שנחשפו אלינו. וכן היתה התלבטות, כי מנסיון העבר אצל קרוב משפחה הבדיקות לא היו זמינות, וכן התוצאות ערך זמן רב עד שהגיעו, ובנתיים, כל אלו שצריכים בידוד, אם התשובה חיובית, מסתובבים..
אבל המצפון עובד!
אם תצאו לבדיקה, אסור לצאת ברגל, מותר לצאת רק עם רכב פרטי, (גם עם מונית אסור).

אתם חייבים בידוד עד 48 מחלוף התסמינים.

זה החוק.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מעניין איך תדעו ממי לבקש סליחה על נזקים כלכלייים וכלל ההשלכות הנפשיות ושלום בית אחרי סגר נוסף.

מדהים אותי תמיד דרכי הזקן כסיל אבל בסופו של דבר מתוחכם, שם מצפון על מה שבא לו ומתעלם ממה שלטובתו..

הנה עוד סיבה למה צריך רב שיורה מה לעשות ולא לעשות מה שאתם חושבים שזה מצפון ואבירות רוח.

נעמי

לעיצוב שמעיף גבוה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הנה עוד סיבה למה צריך רב שיורה מה לעשות ולא לעשות מה שאתם חושבים שזה מצפון ואבירות רוח.
נכון ולכן שכל אחד ישאל את הרב שלו, ולא להעלות פה דעות שנאמרות מניסיון אישי כואב. שעם כל הכאב הוא לא דעת תורה... או אולי דעת תורה של הרב שלכם ולכן לא נכון להעלות רעיונות כאלו בפומבי.

חשבת מלי

משתמש פעיל
מעניין איך תדעו ממי לבקש סליחה על נזקים כלכלייים וכלל ההשלכות הנפשיות ושלום בית אחרי סגר נוסף.

מדהים אותי תמיד דרכי הזקן כסיל אבל בסופו של דבר מתוחכם, שם מצפון על מה שבא לו ומתעלם ממה שלטובתו..

...........אולי כדאי שתתחיל ללמוד את ספר המצוות!
אני ציטטתי דעת תורה, שום רב ושום גדול לא יפסוק שמותר לרצוח!
"מדהים אותי תמיד דרכי הזקן כסיל אבל בסופו של דבר מתוחכם" התכוונת למי שמדבר מגרונך?

מ גולד

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אם תצאו לבדיקה, אסור לצאת ברגל, מותר לצאת רק עם רכב פרטי, (גם עם מונית אסור).

אתם חייבים בידוד עד 48 מחלוף התסמינים.

זה החוק.
ציטוט מאתר מכבי:
כל חבר שהופנה לבדיקה בשל תסמינים, מתבקש להישאר בבידוד החל מרגע קבלת ההפנייה ועד לקבלת התשובה על הבדיקה למעט היציאה לביצוע הבדיקה.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
ציטוט מאתר מכבי:
כל חבר שהופנה לבדיקה בשל תסמינים, מתבקש להישאר בבידוד החל מרגע קבלת ההפנייה ועד לקבלת התשובה על הבדיקה למעט היציאה לביצוע הבדיקה.
רק עם רכב פרטי (לא מונית).
אסור להגיע ברגל.
ציטוט מאתר מכבי:
חברים שנמצאים בבידוד וחברים שחולים בקורונה ייבדקו בבית או במעבדות מכבי דרייב (הגעה ברכב פרטי).

מ גולד

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
רק עם רכב פרטי (לא מונית).
אסור להגיע ברגל.
ציטוט מאתר מכבי:
חברים שנמצאים בבידוד וחברים שחולים בקורונה ייבדקו בבית או במעבדות מכבי דרייב (הגעה ברכב פרטי).
הם לא בבידוד, הם התלוננו על תסמין אחד, וזה מה שנקרא "חבר שהופנה לבדיקה בשל תסמינים",

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכון ולכן שכל אחד ישאל את הרב שלו, ולא להעלות פה דעות שנאמרות מניסיון אישי כואב. שעם כל הכאב הוא לא דעת תורה... או אולי דעת תורה של הרב שלכם ולכן לא נכון להעלות רעיונות כאלו בפומבי.
הרעיונות שאתם מצדדים בהם הם רעיון של הרב האישי שלכם?
אז למה את זה להעלות בפומבי?

Dvs

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בערב פסח איבדתי את חוש הריח טוטאלית בלי צינון או משהו,
לא נבדקתי, במדא לא הסכימו לעשות אז בדיקות רק עם כזה תסמין,
ליתר ביטחון נשארתי בבית.
שבוע אחר כך זה עבר לי,
עד היום אין לי מושג אם זה היה קורונה או לא...;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה