חוק צחוק!!!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אגב, בטלתי מנוי של עיתון, פניתי אליהם גם טלפונית וגם במייל ואמרו לי שמבטלים, לאחר 8 חודשים אני קולטת שהעיתון (חודשי) עדין נשלח והכסף עדין יורד. תאמינו לי שלא היתה לי שום הנאה מהעתון באותו זמן (לכן בטלתי אותו) לא העפתי לעברו מבט אפילו.

האם הם אמורים לזכות אותי על כל החודשים שגבו לאחר הביטול?

חוה זילבר

משתמש רשום
נכתב ע"י רעמית;1842256:
אגב, בטלתי מנוי של עיתון, פניתי אליהם גם טלפונית וגם במייל ואמרו לי שמבטלים, לאחר 8 חודשים אני קולטת שהעיתון (חודשי) עדין נשלח והכסף עדין יורד. תאמינו לי שלא היתה לי שום הנאה מהעתון באותו זמן (לכן בטלתי אותו) לא העפתי לעברו מבט אפילו.

האם הם אמורים לזכות אותי על כל החודשים שגבו לאחר הביטול?

ברור, את רק צריכה לדעת לדרוש,

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י nc;1842233:
בני ברקים הם מעל החוק:):):)

כל עם ישראל מעל חוקי המדינה.

החוקים שנחקקים בכנסת הם תמיד נחקקים על ידי אינשי דלא מעלי ולא כל חלום של שלי יחימוביץ או של לפיד אנחנו צריכים להגשים.

יש חוקים שהם כן נכונים וכן אמורים להתייחס אליהם. אבל לא כל חוק.

צבא - כל אחד מבין שאם יחקק חוק שיחייב בחורי ישיבות ללכת לצבא רח"ל לא חייבים לשמוע בקול החוק הזה.
המתות חסד - כל אחד מבין שאם על פי ההלכה זה אסור אז החוק לא קובע.

אותו דבר יש גם בדיני גזל ובדיני בין אדם לחבירו. לא כל חוק אמור לחייב. חוק החזרת מוצרים הוא דבר שנוי במחלוקת אם הוא אמור להיות חוק וזה שמישהו החליט להעביר את זה כחוק זה לא אומר שאנחנו מחויבים לשמוע בקולו.

חוה זילבר

משתמש רשום
לסבא של בעלי יהודי ירא שמים של פעם
היה עסק של שמיכות פוך,
והיו שתי גדלים
מחיר אחד ומחיר השני כפול מהראשון...
ואם הוא טעה ואמר על היקר את המחיר הזול (חצי מחיר)
היה נותן במחיר הזול,
למרות שהיה לו בזה הפסד מרובה,
כי כך ההלכה אומרת...

שדכנית

משתמש רשום
אם לבדוק חשבונית במקום לא תמיד עוזר

אז במקרה שיש לך 2 מוצרים פשוט לחשב רגע בראש או במחשבון כמה זה אמור לצאת.
אחד רשום 100
והשני 60.
את באה לקופה עם ידיעה שאת משלמת 160 ולא מוציאה את האשראי או הכסף לפני שאומרים לך את הסכום, ואם אומרים לך יותר- אז להתווכח ולהסביר.

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מיכל123;1842398:
כל עם ישראל מעל חוקי המדינה.

החוקים שנחקקים בכנסת הם תמיד נחקקים על ידי אינשי דלא מעלי ולא כל חלום של שלי יחימוביץ או של לפיד אנחנו צריכים להגשים.

יש חוקים שהם כן נכונים וכן אמורים להתייחס אליהם. אבל לא כל חוק.

צבא - כל אחד מבין שאם יחקק חוק שיחייב בחורי ישיבות ללכת לצבא רח"ל לא חייבים לשמוע בקול החוק הזה.
המתות חסד - כל אחד מבין שאם על פי ההלכה זה אסור אז החוק לא קובע.

אותו דבר יש גם בדיני גזל ובדיני בין אדם לחבירו. לא כל חוק אמור לחייב. חוק החזרת מוצרים הוא דבר שנוי במחלוקת אם הוא אמור להיות חוק וזה שמישהו החליט להעביר את זה כחוק זה לא אומר שאנחנו מחויבים לשמוע בקולו.

"דינא דמלכותא דינא". לא כל חוק אמור לחייב, חלק מהחוקים , בעיקר בנושאי מיסוי, מקרקעין וכדו', מחייבים.
יש גם את הבחינה של חילול ה' מצד קונים שאינם אנ"ש.
זו שאלה לרב ובכלל לא פשוט שמותר למוכרים לעשות כרצונם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה