חוק צחוק!!!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י pr;1840772:
לי גבו 70 ש"ח במקום 10!...
אמיתי.
והתברר שהיה איזה באג בברקוד הספציפי הזה,
והיה מדובר על מוצר שמהבוקר אזל המלאי.. לקחתי את האחרון,
ורק אני שמתי לב.
תחשבו כמה אנשים שלמו פלוס 60 ש"ח מיותרים בגיהוץ אשראי בלי לשים לב בכלל.

אבל יש גם באגים הפוכים ואז זה יותר מעצבן- כי ברגע ששמת לב לזה -אז באחריותך להשיב את הכסף. בגלל טעות שלהם.

חוה זילבר

משתמש רשום
נכתב ע"י pr;1840773:
אאאאהההה... אם אנ"ש מתעללות בנעליים כדי לקבל חדשות -
יש מצב שאני מתחילה להבין את בעלי החנויות...
:eek:

הם היו אלפיות טיפשות....
לא שזה מצדיק,
אח"כ הם הפסיקו,
ואולי גם שילמו לחנות,

חוה זילבר

משתמש רשום
נכתב ע"י סא;1840765:
לבדוק חשבונית במקום
לבדוק חשבונית במקום
לבדוק חשבונית במקום
לבדוק חשבונית במקום

לכתוב עוד פעם?
בכל חנות ובכל קניה.
3 דקות שחוסכות הרבה עוגמת נפש.

זה לא עזר לי...
המוכרת פשוט ניפנפה אותי,
ועוד הוציאה אותי חצופה וכו'...

שוש12

משתמש פעיל
נכתב ע"י צילומנציה;1840778:
אבל יש גם באגים הפוכים ואז זה יותר מעצבן- כי ברגע ששמת לב לזה -אז באחריותך להשיב את הכסף. בגלל טעות שלהם.

לא בטוח
כל מקרה לגופו וצריך לשאול רב

כמו השאלה הידועה: אם המכונה של התשלום באוטובוס לא עובדת - האם יש חובה להחזיר את תשלום הנסיעה?
(תשובה: רק מהרב שלכם)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חוה זילבר;1840208:
לפעמים אני מרגישה
שהחנויות, וכל נותני השרותים בציבור שלנו,
מזלזלים בשרות לצרכן,
נורמלי והגיוני כמו שמחייב החוק,

רק לפעמים?
אם כך, המצב שלך נפלא!

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
יש לכם עצה באמת מה לעשות עם הנושא הנ"ל?
גם לי יש דוגמא, קניתי חולצת בסיס במידה 36
סגורה בשקית מחירה היה כפול מהמחיר המקובל, כי האמנתי שהיא יותר אייכותית,
בחמש דקות שיצאתי מהחנות, התחרטתי, מיד התקשרתי לחנות והמוכרת אמרה לי שאין החזרות של חולצות בסיס! (סגורה בשקית עם הנייר , חמש דקות אחרי) וזה כתוב בחנות. איפה יש חוק כזה?
לא היה לי כוח לריב איתה,

הגעתי לביתי, פתחתי את השקית וגיליתי שהחולצה היא לפחות במידה 40+ (כתוב 36)
דבר שלישי, החולצה (הכשרה! היקרה פי שניים!) כמעט שקופה... בשונה מכל החולצות (הזולות!Q) שקניתי תמיד שהיו אטומות כנדרש,
מה יש לעשות?
זה היה ערב חג, ואחי"כ התברר לי שמבחינתה עברו 2 ימי עסקים

זה רק דוגמא, יש לכן מה לעשות במקרה כזה?...

נדנדה

משתמש מקצוען
האם זה חוקי לכתוב על דף קטן (או אפילו גדול)אין החזרות בכלל.
לא מדובר במבצע/ סוף עונה וכד' רק בתמיד, ובמקרא הטוב תוך 24 שעות את יכולה להחליף ומי מדבר על זיכיו וכסף בחזרה אין מושג כזה למרות שהחוק מחייב.
אני בחנות אם יחס כזה משתדלת לא להיכנס שוב או בכלל(במידה וזה כתוב בגדול) וגם אומרת למוכרת שאני לא קונה אצל חנויות שאין להם יחס ללקוח

יוסף צבי

משתמש פעיל
סיפר לי חבר לאחרונה קנה מוצר מסוים בחנות,
המוכר אמר לו שהמחיר 1000 ש"ח ונותן לו הנחה של 30 ש"ח
כשהגיע הביתה הוא ראה באתר של החנות שהמחיר על המוצר הוא 699 ש"ח
הוא התקשר מיד, ואמר לו שלפי החוק הוא חייב לתת במחיר שמופיע באתר
אחרי דין ודברים הוא החזיר לו את ההפרש

Eli-7

משתמש מקצוען
D I G I T A L
חברה שלי קנתה חצאית בחנות גאולה והתחרטה יום אח"כ,
היא הגיעה לחנות ובקשה להחזיר, והחנות לא הסכימה להחזיר לה כסף
היא פנתה למועצה הישראלית לצרכנות ותבעה את החנות
והחנות כמו ילדים טובים... החזירו לה את הכסף, החנות קבלה גם איום שפעם הבאה שזה קורה להם הם יקבלו קנס.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אפשר לפנות למועצה לצרכנות
פניה אינטרנטית פשוטה
להסביר את כל הפרטים -
והם כבר עושים את השאר
פונים לבית העסק ודורשים ממנו לעמוד בחוק
באם יש להם כמה תלונות על בית העסק - הם יחמירו בתביעה נגדם.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י נדיה;1840546:
לי קרה שבוע שעבר גם מקרה מעצבן
קניתי בגד והגעתי להחליף אותו יום לאחר הקניה
אמרו לי שהיו מחזירים לי את הסכום (פחות 5 אחוז), הבעיה שקניתי בכרטיס אשראי דיירקט (יורד מיידי)
אז אין אפשרות להחזיר לי לכן נתנו לי זיכוי. בדקתי בחוק והם אמורים להחזיר במזומן במקרה כזה.

לא. הם נהגו כחוק . תבררי שוב.
זיכוי - 5% מזומן-7%.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
שימו לב-
לא כל מה שלפי חוק הוא גם לפי דין תורה!!!!!!!!!
יש לשאול רב\ מורה הוראה לפני כל כזה דבר!!!!!!!!

23

משתמש מקצוען
סיפור אמיתי!
בקיץ (זוכרים שהיה חם גיהינום?) נסענו ליומיים לצפון עם הילדים, ביום השני בבוקר ראינו שהולך להיגמר הקרם הגנה, נכנס בעלי לאחת הרתות הגדולות שמפוזרות בכל רכוזי הציבור החרדי (הפרייר), לקח קרם הגנה של דר' פישר מקדם הגנה 45.
ניגש לקופה, והקופאי העביר בקוד וביקש 90 ש"ח!!!
היינו לחוצים מאד בזמן אבל בכ"ז בעלי אומר לקופאי זה לא יקר?? הקופאי אומר לו מה פיתאום, במקומות אחרים תשלם יותר יקר!!!
חזרנו הביתה ולמחרת אני רואה במכולת שלנו שהיא חנות יקרה, את אותו קרם במחיר 49 ש"ח!!
בעלי התעצבן מאד, בפרט שזה היה נראה לו יקר והוא שאל את הקופאי.
הוא ברר ב בזק את מס' הטלפון, והתקשר לשם,
הוא דיבר עם הקופאית הראשית וכעס והתעצבן והיא אומרת לו כך:
המחיר הרגיל הוא 45 אבל בדיוק באותם 3 ימים (להזכירם בשיא החם המטורף)
העלו ל90!!
באיזשהו שלב בעלי אמר לה אני פונה לתקשורת לספר את זה,
אז היא העבירה אותו למנהל הסניף המנהל התעצבן שכך אמרה הקופאית לבעלי והוא
אמר לו מה פתאום זה היה טעות ונזכה אותך.
ואכן זיכו אותנו.
תתארו לכם כמה אנשים לא שמו לב למחיר המופקע ולא ביקשו זיכוי וכך עשו עליהם סיבוב!!

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י 23;1841377:
סיפור אמיתי!
בקיץ (זוכרים שהיה חם גיהינום?) נסענו ליומיים לצפון עם הילדים, ביום השני בבוקר ראינו שהולך להיגמר הקרם הגנה, נכנס בעלי לאחת הרתות הגדולות שמפוזרות בכל רכוזי הציבור החרדי (הפרייר), לקח קרם הגנה של דר' פישר מקדם הגנה 45.
ניגש לקופה, והקופאי העביר בקוד וביקש 90 ש"ח!!!
היינו לחוצים מאד בזמן אבל בכ"ז בעלי אומר לקופאי זה לא יקר?? הקופאי אומר לו מה פיתאום, במקומות אחרים תשלם יותר יקר!!!
חזרנו הביתה ולמחרת אני רואה במכולת שלנו שהיא חנות יקרה, את אותו קרם במחיר 49 ש"ח!!
בעלי התעצבן מאד, בפרט שזה היה נראה לו יקר והוא שאל את הקופאי.
הוא ברר ב בזק את מס' הטלפון, והתקשר לשם,
הוא דיבר עם הקופאית הראשית וכעס והתעצבן והיא אומרת לו כך:
המחיר הרגיל הוא 45 אבל בדיוק באותם 3 ימים (להזכירם בשיא החם המטורף)
העלו ל90!!
באיזשהו שלב בעלי אמר לה אני פונה לתקשורת לספר את זה,
אז היא העבירה אותו למנהל הסניף המנהל התעצבן שכך אמרה הקופאית לבעלי והוא
אמר לו מה פתאום זה היה טעות ונזכה אותך.
ואכן זיכו אותנו.
תתארו לכם כמה אנשים לא שמו לב למחיר המופקע ולא ביקשו זיכוי וכך עשו עליהם סיבוב!!

לא היה מחיר על המדף של הקרם הגנה ? אז זה עבירה על החוק (סימון מוצרים)

אם היה מחיר ובכל זאת החלטתם לקנות, ברוב המקרים בעל החנות צודק (יש מקרים מסוימים מאד שזה נקרא בהלכה הונאה ואפשר לדרוש להחזיר את ההפרש/את המוצר)

bason1661

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
קרה לי בשילב, ביקשו 30 שקל יותר על הקניה בגלל שהקופה לא היתה מעודכנת.... מזל ששמתי לב, ועוד יותר מזה הקופאית היתה ערביה אז מה הפלא...

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י bason1661;1842148:
קרה לי בשילב, ביקשו 30 שקל יותר על הקניה בגלל שהקופה לא היתה מעודכנת.... מזל ששמתי לב, ועוד יותר מזה הקופאית היתה ערביה אז מה הפלא...

אם הקופה לא היתה מעודכנת- מה הקשר שהקופאית ערביה?

וידאו פלוס

משתמש צעיר
היה היה סיפור נחמד... נסעתי לבני ברק לקניות... נכנסתי לחנויות וחיפשתי בגדים...
מצאתי משהו שמצא חן בעיני, כששאלתי את הקופאית אם אוכל להחליף, היא ענתה ש"אין החלפות ואין החזרות בשום פנים ואופן" וזה לא קשור אליה, אלא לבעלת החנות.
אוקיי, לא קניתי.

נכנסתי לחנות שניה, אותו סיפור. אוקיי, לא קניתי.

אבל בחנות השניה נמאס לי, והעזתי להגיד ש: "יש חוק במדינה הזו" אז המוכרת ענתה לי ש: "יש גם חוק ללכת לצבא... לא קשור..." (מצוטט)
:mad::confused::eek:

זוית חדה

משתמש רשום
זה לא רק בחנויות, לא רק משלנו. אלא גם בחברות הגדולות.
ביטלתי לפני כמה חודשים כרטיס אשראי בטלפון.
לאחר כמה חודשים שלא בדקתי את דפי החשבון, אני מגלה פתאום שהם ממשיכים לחייב אותי בדמי כרטיס. (יש לנו כרטיס נוסף מאותה חברה ודף החשבון ממשיך להגיע כרגיל. שני הכרטיסים היו תמיד באותו דף חשבון)
התקשרתי אליהם שוב ואמרתי להם שהם ממשיכים לחיב אותי בדמי כרטיס למרות שכבר ביטלתי לפני כמה חודשים. הנציג אומר לי, "רגע, אני בודק". הוא חוזר אלי אחרי כמה דקות.
"נכון, את צודקת, הקשבתי לשיחה שביצעת בתאריך... ובאמת ביקשת כבר אז לבטל. אבל קרתה תקלה טכנית בלה בלה בלה... אז תזוכי בחשבון הקרוב בדמי הכרטיס שנגבו מאז".
מה תאמרו?
בדיוק שיטת מצליח.
אחד בודק בחשבון ומוצא את הטעות, ואלף לא עושים כך.
חוצפנים!

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י וידאו פלוס;1842192:
היה היה סיפור נחמד... נסעתי לבני ברק לקניות... נכנסתי לחנויות וחיפשתי בגדים...
מצאתי משהו שמצא חן בעיני, כששאלתי את הקופאית אם אוכל להחליף, היא ענתה ש"אין החלפות ואין החזרות בשום פנים ואופן" וזה לא קשור אליה, אלא לבעלת החנות.
אוקיי, לא קניתי.

נכנסתי לחנות שניה, אותו סיפור. אוקיי, לא קניתי.

אבל בחנות השניה נמאס לי, והעזתי להגיד ש: "יש חוק במדינה הזו" אז המוכרת ענתה לי ש: "יש גם חוק ללכת לצבא... לא קשור..." (מצוטט)
:mad::confused::eek:

בני ברקים הם מעל החוק:):):)

חוה זילבר

משתמש רשום
נכתב ע"י שוש12;1840292:
במיוחד אם זו חנות מכובדת וגדולה
תכתבי תלונה יפה לשרות הלקוחות שלהם
עם צילום התויית והקבלה
תדרשי גם פיצוי על עוגמת הנפש.

תרשמי למטה שאם לא תקבלי פיצוי נאות תעבירי את התלונה למועצה לצרכנות
הם כבר ירוצו לפצות אותך...

לא בדיוק,
השרות לקוחות שלהם לא עונים בטלפון,
ובנוגע לפניה מהאתר הם לא מצאו לנכון להתייחס :cool:

נכתב ע"י מנוחהלה;1841222:
שימו לב-
לא כל מה שלפי חוק הוא גם לפי דין תורה!!!!!!!!!
יש לשאול רב\ מורה הוראה לפני כל כזה דבר!!!!!!!!

על פי דיני תורה המחיר שאמרו(כתבו) הוא המחיר,
כך ידוע לי ...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה