התייעצות חוקי בית משותף

מוטי זילבר

משתמש צעיר
אני דייר שגר בבנין שכל הדירות בו שייכים לאדם אחד חוץ מהדירה שלי
כך שאותו אדם יכול להעביר איזה החלטת ועד שהוא רוצה, השאלה האם אני חייב לקבל כל החלטה שהוא מחליט שהרי יש לו רוב
או שכיון שכל הדירות שייכות לו לא יתכן שרוב כזה (של אדם אחד) יוכל לדרוס את המיעוט ולעשות ככל העולה על רוחו?
אשמח לכל מידע
תודה רבה

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
מנסיון,
אני גרה (בשכירות) בבנין כזה
וגם אם מבחינה חוקית זה לא תקף כי זה רוב דירות אבל באצבע הוא רק בנ"א אחד
מה זה יעזור?
תתבע אותו כל פעם שהוא יחליט לבנות, לשנות, להוסיף, לסגור, לתקן וכו'?

מוטי זילבר

משתמש צעיר
לפי החוק יש לו כמה אצבעות לפי הדירות שיש לו כך שיש לו תמיד את הרוב לעשות הכל, אפי' לכתוב מחדש תקנון בית משותף ולכאורה זה דבר הזוי, וחייב להיות שיש בזה איזה שהוא חוק שאומר משהו

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
תשאלו את המרכז לוועדי בתים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה