דרוש מידע חובת דיווח

גדי שלומוביץ

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בעקבות האשכול שננעל- "סיפור הזוי"
אני רוצה להבין בפן המקצועי בלבד
מהי חובת דיווח ומתי חלה

איש חריש

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חד משמעית לדווח!!! אם אתה לא בטוח בזה אז תשאל רב.
למי לדווח זו כבר שאלה אחרת. אם אתה בעיר חרדית אתה יכול בראש שקט לדווח למח' רווחה בעירייה יש להם את הגורמים המוסמכים לטפל בזה וגם רבנים שמייעצים.
בעיר לא חרדית זה קצת יותר בעייה, ולכן הייתי ממליץ לפנות לרב השכונה או מישהו בסגנון.
לשתוק זה ממש לא תעמוד על דם רעיך.

גדי שלומוביץ

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
חד משמעית לדווח!!! אם אתה לא בטוח בזה אז תשאל רב.
למי לדווח זו כבר שאלה אחרת. אם אתה בעיר חרדית אתה יכול בראש שקט לדווח למח' רווחה בעירייה יש להם את הגורמים המוסמכים לטפל בזה וגם רבנים שמייעצים.
בעיר לא חרדית זה קצת יותר בעייה, ולכן הייתי ממליץ לפנות לרב השכונה או מישהו בסגנון.
לשתוק זה ממש לא תעמוד על דם רעיך.
לא שאלתי על נושא ספציפי דווקא
תענו לי מקצועית-
מהי חובת דיווח ועל מי חלה ובאיזה מקרים אני חייב ולמי לדווח וכו

איש חריש

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה לא ספציפי זה ממש כוללני.
לנו כציבור חרדי יש ריאקציה כשלהי מכביכול לדווח לרשויות (יש המון סופרות שעשו על זה קריירה) ועם כל ההבנה שהרבה פעמים יש בזה קצת או אפילו הרבה צדק זה לא תמיד הדרך הנכונה.
אם אתה רואה הורה או מחנך או כל אדם אחר שמתנהג בצורה כזאת בראש כל חוצות ועוד לא מתבייש להסתיר את זה, וזה לא חייב להיות מקרה כזה או אחר, כל מקרה חריג מאד ברמה כזאת חייב טיפול מקצועי.
וחד משמעית אין צורך לדאוג או להפעיל את סעיף המצפון כי אני יכול להבטיח לך שמחר בבוקר לא תראה את האמא בכלא ואת הילד אצל משפחת אומנה והעלוני צדקה בבית כנסת יעשו לך שחור בעיניים, אולי בסיפורים זה כך, במציאות לא.
ואם הגעת למסקנה שדבר כזה לא יכול לקרות אתה חייב לדווח לרשויות המתאימות בשביל שיטפלו בזה, וגם אם חלילה קרתה כאן אי הבנה או שזה מקרה חד פעמי ונדיר מאד אני מאמין שהם ידעו ג"כ לסגור את התיק במקרה הצורך.

אני כמובן מוציא מהכלל רשויות חילוניות שבטח יקפצו על המציאה 'לחנך' את החרדים ובמקרה כזה כדאי להתייעץ עם רב.

ק'סניק

משתמש מקצוען
הכל אפשר לסדר דרך רבנים
רק לא ע"י יועצים!!!
זה נכון בכל דבר ביועצי נישואין ברווחה בפסיכולוגים וכו'
הכל צריך לבוא מהרבנים
נקוט כלל בידך "מח ולב"

tzivya7

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אם באמת אכפת מהילד
אפשר לפנות-
לרב הקהילה, רווחה, רבה בחיידר וכו
המשטרה משום כיוון לא תיתן מענה.

מרים כהן 123

משתמש צעיר
בעקבות האשכול שננעל- "סיפור הזוי"
אני רוצה להבין בפן המקצועי בלבד
מהי חובת דיווח ומתי חלה
אם שאלתך היא בפן המקצועי-
זה החוק

חובת דיווח המחייבת את האזרח - ”היה לאדם יסוד סביר לחשוב כי זה מקרוב נעברה עבירה בקטין או בחסר ישע בידי האחראי עליו, חובה על האדם לדווח על כך בהקדם האפשרי לפקיד סעד או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר שלושה חדשים” (חוק העונשין, סעיף 368ד(א

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אם שאלתך היא בפן המקצועי-
זה החוק

חובת דיווח המחייבת את האזרח - ”היה לאדם יסוד סביר לחשוב כי זה מקרוב נעברה עבירה בקטין או בחסר ישע בידי האחראי עליו, חובה על האדם לדווח על כך בהקדם האפשרי לפקיד סעד או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר שלושה חדשים” (חוק העונשין, סעיף 368ד(א
מה זה קשור לכאן?
כאן זה לא "יסוד סביר"
האדון ראה בעינו התעללות בקטין חסר ישע
פזית+נפשית+מילולית

מרים כהן 123

משתמש צעיר
מה זה קשור לכאן?
כאן זה לא "יסוד סביר"
האדון ראה בעינו התעללות בקטין חסר ישע
פזית+נפשית+מילולית
מבקשים ממך הוכחה ברמת יסוד סביר ומעלה,
היינו אפילו אם יש יסוד סביר חלה עליו חובת דיווח.
ק"ו אם ראה בעינו את הנעשה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה