שיתוף - לביקורת זכותו תגן על מוש

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בס"ד

הרב'ה שלו נפטר...

"מה? מתי? איפה אני? מה השעה?"

מוש בוטש ברגליו, מנער את הציפה הדקיקה. מנסה לסדר מחשבות, אבל הראש שלו דופק משאריות של אלכוהול ועוד כמה חומרים.
פותח עיניים כבדות. כבר רבע לשתיים. ושלוש מאות הודעות חדשות.

לפני דקה קיבל שיחה מאח שלו, הרב נפתולי שווראץ, המשפיע, "אז אתה שומע מוישי? תתעורר! הרבה שלך נפטר אתמול, המחלה הכריעה אותו. ניסנו להשיג אותך, כרגיל לא הייתה תגובה. בכל אופן ההלויה עוד שעה. בבני ברק".
-"בסדר בסדר לא הערת אותי" שיקר "טוב ביי".
-"שולם שולם. בשורות טובות".

מוש-מוישי מזנק סופית מהמיטה, בוחן את סביבתו. מתבהר לו בזיכרון, שהתחוללה פה אתמול בלילה מסיבה קטנה. הדירה שלו נראית בהתאם, בא לו לסדר ולארגן קצת. אבל הוא צריך להגיע לבני ברק להלוויה.

"יש זמן להתגלח?אין זמן."
"יש גארטעל? איזה גארטעל? נתרם לאחיין."
"יש חליפה? מקומטת. אין מה לעשות".

נכנס למקלחת, ומוצא שם את הארנק של דוידי. זה מה שחסר לו עכשיו. שדוידי ירצה את הארנק בחזרה, מרגיש שחייב לדוידי הרבה, אבל לרב'ה הרבה יותר.
תוך כדי התארגנות, החלו המחשבות לרוץ. היה כיף אתמול. החבר'ה האלה, דוידי ופינטו, יודעים להרים מסיבות. אבל בתוכו נזכר, שכשהוא היה על הקרשים, אף אחד מהם לא היה לידו.

הרב'ה כן היה לידו. הרב'ה לא הפנה גב, לבחור שמזמן כבר לא נראה החסיד הכי אותנטי. לאברך שמאז גירושיו, נתן גט גם להרבה ענייני חסידות ויהדות. ולא, המשפחה שלו לא מוברגת חזק בחסידות, הם חסידים בחצר אחרת. אבל לרב'ה היה אכפת ממנו. זה התחיל בדבש של ראש השנה, ששיגר לו במיוחד לפני כמה שנים. והמשיך עם כמה עצות וברכות שהעמידו אותו על הרגליים . הדרך חזרה נראתה סלולה, עד שמוש התמוטט.

כשהתמוטט, המשפחה שמרה בסוד על מיקום המחלקה שבה אושפז. רק הרב'ה ידע את כל אשר נעשה. הוא שלח חסידים שיעודדו, ועסקנים שיתעתסקנו. ולא וויתר על נשמה טהורה שסובלת ועל נפש מתייסרת.

בזכותו, הוא קם מהקרשים. בזכותו הוא שומר בשיניים על מה שמצליח לשמור. וגם את רעיון החבל שמחכה לו בארון למעלה, למקרה שימאס לו סופית, הוא די זנח. הכל בזכות הרב'ה. כמה בכה, התפלל והתחזק, שהרב'ה יהיה בריא. ועכשיו הוא הסתלק הלך לגן עדן עם כל הצדיקים.. ביחד עם הרב'ה הקודם הזקן זיע"א, עכשיו שניהם זיע"א.

הוא מוציא מהכיס, סיגריה קטנה מגולגלת, ושם בזהירות בארון. זה לא מתאים עכשיו.

כשכמעט יוצא, הטלפון מטרטר. דוידי על הקו, זועם בטירופים.

"תגיד לי! מה הסטורי שלך?! שלחתי מאתיים הודעות.... אני חייב את הארנק שלי. אני יורד היום לאילת".
- טוב תרגיע, תבוא מהר.
- אחי אני בבת ים, עד שאני אגיע אליך יקח לי שעה.
-אז עזוב עוד שעה אני בבני ברק.
-מה חזרת לי לבני ברק פתאום? תישאר בדירה אל תזוז. תעשה טובה לחבר.
- סורי אחי. אבל הרב'ה שלי נפטר, אני חוזר בערב.
-קללה. ניתוק מהיר.

מוש משאיר את הארנק של דוידי, ואת דוידי עצמו בצד.
מוישי מניח תפילין, מנשק את המזוזה, ויוצא ללוות את הרב'ה שלו.

לזכר האדמו"ר ר' ישראל משה פרידמאן זצ"ל מסאדיגורא. זכותו תגן עלינו

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מבחינת הליהוק הגזעני משהו.

מה???????

תלוי באיזה משקפיים קוראים את זה. מה הן מחפשות. ואיך בא להן להבין משמעויות.

יש פה שילוב של מגוון עדות, שנכנסות לתוך סיטואציה קיימת, מוכרת וכואבת.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה

+shira

משתמש סופר מקצוען
מקסים.
מודה ומתוודה שגדלתי רחוק מחצרות החסידות, ומעיישלך מרב'ס הם לא ממש כוס התה של ההשקפה התורנית ממה ינקתי,
אבל הצלחת לחבר אותי.
מבחינת הליהוק הגזעני משהו
רגישות ראויה, נדמה לי שלא במקומה. דוידי מרמז על עדה כלשהיא? זה שם פרטי להבנתי.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מקסים.
מודה ומתוודה שגדלתי רחוק מחצרות החסידות, ומעיישלך מרב'ס הם לא ממש כוס התה של ההשקפה התורנית ממה ינקתי,
אבל הצלחת לחבר אותי.

אודה ואתוודה, שגם אני לא.
אבל זהו סיפור אמיתי שאני מכיר מקרוב.
וגם כוס תה כזאת יוצרת חמימות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה