זיהוי חורים בצילומי שיניים

R100

משתמש חדש
שלום,
לבן שלי היה חור בשיניים אחד בחייו עד לפני כמה חודשים ברוך ה'!
לאחרונה עשינו ביקורת במרפאת שיניים פרטית שעובדת עם קופת החולים, ולהפתעתי, רופא השיניים (ערבי) עשה צילומים וטען שיש לו 10 חורים! (שנוצרו תוך כמה חודשים)
הוא אמר שבין כל 2 שיניים טוחנות, יש חור אחד בכל שן. וציין שהרבה הורים מופתעים לשמוע זאת.
זה יתכן ויכול לקרות לכל ילד, אני לא אומרת שלא.
השאלה היא איך אפשר לדעת שהוא לא "עובד עלינו". הרי הוא רופא פרטי ומקבל כסף מהקופה על כל טיפול שהוא מדווח (ממנו הוא לוקח סכום לפי התקרה של הקופה לכל מפגש)
כמה סיפרו לי שהיו אצל רופאי שיניים שקרנים, סליחה על הביטוי. שסתם עשו להם סתימות, על חורים לא קיימים. הבנתי שזה מצוי שרופאי שיניים לא אמינים...
והוא נחשב לרופא שיניים "מומחה"
ניסיתי להשיג רופאי שיניים שרק יביטו בצילומים ויגידו רק אם הגיוני ורואים כמה חורים, או שלא סביר, אבל לצערי לא הצלחתי זמן רב.
משהו יכול לייעץ איך לבדוק זאת? איך אפשר לזהות בצילומים לפחות כמה חורים?
יש לי את צילומי השיניים סרוקים במייל.
תודה!!

R100

משתמש חדש
רק לציין שהילד מצחצח שיניים יומית, וזה לא שיש הזנחה אפילו לא קטנה, שיכולה להוות עילה למלא חורים...

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מכירים סיפור מאחת הקופות חולים ששילחו רופא מצוין בגלל שלא דאג למספיק טיפולים
הסיפור הוא אמיתי
המלצה שלי תלכו לעוד רופא פתאום צמחו 10 חורים? נשמע קצת מוזר

R100

משתמש חדש
רופא אחר זה לחכות בערך חודשיים. קודם פגישה לבדיקה חדשה, ושוב צילומים, ואז קובעים עוד תורים. וגם במרחק יחסית מהבית.
בקיצור נשמע שכדאי.
משהו יודע איך מזהים חורים בצילומים? הרופא אומר שבין כל 2 שיניים יש חורים...
שוב תודה!
1634761948315.png
1634761983328.png

חינוך ברמה

משתמש צעיר
אפשר לשאול בפורומים הבאים:

animator

משתמש פעיל
רופא אחר זה לחכות בערך חודשיים. קודם פגישה לבדיקה חדשה, ושוב צילומים, ואז קובעים עוד תורים. וגם במרחק יחסית מהבית.
בקיצור נשמע שכדאי.
שוב תודה!
צפה בקובץ המצורף 986955צפה בקובץ המצורף 986961

מנסיון ממש אל תסמכו עליו, תבדקו עם עוד רופא

מה שאני

משתמש מקצוען
הייתי השבוע עם ילד אצל רופא ערבי שעובד בהסדר עם כללית והוא אמר שהוא רואה חור קטנטן ולא כדאי לטפל כרגע יש גם כאלו...

R100

משתמש חדש
משהו יכול להמליץ מניסיון על רופא שיניים מקצועי וישר לילדים שעובד עם כללית בירושלים?(בקופה/פרטי בהסדר)
עדיף באזור רמות. אבל גם רחוק יותר, שווה אם מומלץ.

ברוכי בלומינג

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש רופאה מדהימה שעובדת במרפאה של "חסדי יצחק" קוראים לה ד"ר לוביש. אני במעקב אצלה עם ילד שקבל מכה בשן קידמית. בררתי המון וקבלתי המלצות חמות. המרפאה היא בהסדר עם קופת חולים כללית.
התורים אצלה ארוכים אבל את יכולה לבקש להיכנס לרשימת המתנה לביטולים בד"כ זמן ההמתנה מתקצר באופן משמעותי.

yehudam

משתמש מקצוען
משהו יכול להמליץ מניסיון על רופא שיניים מקצועי וישר לילדים שעובד עם כללית בירושלים?(בקופה/פרטי בהסדר)
עדיף באזור רמות. אבל גם רחוק יותר, שווה אם מומלץ.
אפשר ללכת לעוד רופא פרטי רק בשביל בדיקה שוה גם לשלם עליה. (רק לבדיקה)
אני מכיר מקרה שרופא אמר למשהו שיש 7 חורים הלכו לרופא מקצועי ונאמן (ואני אומר זאת באחריות מקצועי ונאמן בלי פקפוק) ואמר להם שיש 2 חורים בלבד
לצערנו זה תחום שאדם פרטי לא מבין כלל ולכן תמיד כדאי ללכת לעוד חוות דעת
יש היום מרפאות שלצערנו השניים זה כמו ברקוד במוצרים שן 33 חור, שן 15 טיפול שורש, שן 10 סתימה עמוקה על גבול טיפול שורש.
כאילו נמצאים בסופר לשניים.
שווה עוד בדיקה אפי' שתיים אם פחות או יותר כולם אותו עיקרון שיש 10 חורים או קצת שינוי לכאן או לכאן מסתבר שזה עניין כמה הרופא מקצועי.

חבל על הזמן

משתמש צעיר
זה דבר פשוט מאוד ללכת למרפאת שיניים אפילו לא לרופא מסוים במרפאה
שיתן חוות דעת נוספת
עלות של כ50 שקלים כולל צילומים
ובדרך כלל אם זה רק בדיקה יש תור מיידי תוך יום יומיים

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בקיצור נשמע שכדאי.
שוב תודה!
צפה בקובץ המצורף 986955צפה בקובץ המצורף 986961
אפשר ללכת לכל רופא שאתם סומכים עליו ומקסימום לשלם על הבדיקה.
אצל רופא פרטי תשיגו בדיקה למחר או מחרתיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה