זהירות! במיוחד לבעלי תשתית שנוידה מ"בזק".

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

NIVDFB

משתמש פעיל
ישנה כידוע החל מלפני כ8 חודשים אפשרות לנייד את תשתית האינטרנט מבזק ולקבל שירותי ספק + תשתית מחברה אחת בחשבונית אחת. ("השוק הסיטונאי")
לי היתה השבוע תקלה נדירה, כאשר עשיתי באתר של בזק אופציה שנקראת "בדיקת מהירות ללא ספק" בכתובת הזו http://speed-illustrate.bezeq.co.il הבדיקה לא צלחה, והדבר גרם לתשתית שלי להינעל על ספק של נטויז'ן בלבד היות ומבחינת מערכות בזק אני לקוח של נטויז'ן וכך הספק של RL לא עבד על התשתית הזו.
טכנאי נטויז'ן לא יכלו לעזור גם לאחר כמה שיחות שארכו יותר משעה! ורק לאחר שעשיתי כעצתו של רונן מRL וניידתי חזרה את התשתית לבזק, באותה שנייה הקו נויד ובאותה שנייה התקלה הסתדרה.
כך שאם יש לכם תשתית מנוידת אל תשתמשו לעולם בבדיקה הזו כדלעיל.

elad ph

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לא מבין מה הקשר הבדיקה אינה משנה כלום בהגדרות
אין לה הרשאות מתאימות לצורך זה

NIVDFB

משתמש פעיל
במציאות הבדיקה גרמה למערכות בזק לנתק אותי מאפשרות חיבור לאראל.

זה אכן הזוי, אבל זה מה שהיה.

עיצובN

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני מבחינת בזק לקוח של 018, ובלי לעשות שום דבר לפתע הספק של RL הפסיק לעבוד דרך התשתית של בזק.
רונן (השותף של ישי) בירר את הענין, גם עקב התקלה של NIVDFB וגם של עוד כמה לקוחות, ולפי מה שיצא מהבירור, בזק טוענים שמשרד התקשורת נתן להם הוראה לחסום לקוחות שמתמשים בשוק סיטונאי להשתמש ב'יוזר' שהוא לא 'שוק סיטונאי'.
הדבר הזה עדיין לא 'חל' בכל הארץ.
אגב, הטלפון שלי פועל עם 'יוזר' של נטויז'ן ולשם כן אפשר להתחבר, כנראה בגלל שיש להם את ה'אופציה' לשוק סיטונאי ורק מי שאינו ב'תורת' בכלל כמו RL חסום.

עיצובN

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אצלנו זה קרה אתמול על הבוקר, כך שיכול להיות שלכולם זה קרה באותו זמן, וצרוף מקרים שבדיוק NIVDFB ניסה לבדוק את מהירות התשתית שלו...

עיצובN

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
טוב, אבל זה לא שולל את זה שיכול להיות שבמקרה זה קרה בעת ביצוע בדיקה ולא שזו הסיבה לחסימה.
אצל קרוב משפחה שלי (בית חלקיה) עדיין לא נחסם...

NIVDFB

משתמש פעיל
וקרה בדיוק באותה דקה של הבדיקה...

אבל בכל מקרה ההסבר של רונן עכשיו נשמע לא כ"כ חוקי, אני פניתי היום לחברת בזק לקבל תשובה רשמית על העניין ונראה מה הם יגיבו.

עיצובN

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
רונן הגיש תלונה למשרד התקשורת, באמת מעניין מה יהיה...
יכול להיות שRL גם יעשו אפשרות לשכור מהם את התשתית.
אגב, מה שיגיבו לבן אדם הפרטי לא מחייב שזה יהיה האמת...

yosi7708

משתמש רשום
נכתב ע"י עיצובN;1987615:
אני מבחינת בזק לקוח של 018, ובלי לעשות שום דבר לפתע הספק של RL הפסיק לעבוד דרך התשתית של בזק.
רונן (השותף של ישי) בירר את הענין, גם עקב התקלה של NIVDFB וגם של עוד כמה לקוחות, ולפי מה שיצא מהבירור, בזק טוענים שמשרד התקשורת נתן להם הוראה לחסום לקוחות שמתמשים בשוק סיטונאי להשתמש ב'יוזר' שהוא לא 'שוק סיטונאי'.
הדבר הזה עדיין לא 'חל' בכל הארץ.
אגב, הטלפון שלי פועל עם 'יוזר' של נטויז'ן ולשם כן אפשר להתחבר, כנראה בגלל שיש להם את ה'אופציה' לשוק סיטונאי ורק מי שאינו ב'תורת' בכלל כמו RL חסום.
אני בחבילת שוק סיטונאי תשתית+ספק+טלפון בנטויזן, אך בפועל משתמש בספק רימון.
האם זה ינעל בימים הקרובים?

עיצובN

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכון למצב העכשווי בזק חוסמים רק ספקים שאין להם בכלל אופציה לשוק סיטונאי כדוגמת RL שכרגע אין להם, בשונה מרימון שיש להם אופציה כזו גם מצד עצמם.

yosi7708

משתמש רשום
נכתב ע"י עיצובN;1993936:
נכון למצב העכשווי בזק חוסמים רק ספקים שאין להם בכלל אופציה לשוק סיטונאי כדוגמת RL שכרגע אין להם, בשונה מרימון שיש להם אופציה כזו גם מצד עצמם.
אתה אומר את זה מידע ? זה נשמע דבר מופרח , יותר כמו סיפור כיסוי כזה מצד RL ...
איזה אינטרס יהיה למשרד התקשורת\בזק לחסום משתמש שבא לו לשלם על 2 ספקים???
למישהו זה קרה עם ספק אחר שאינו RL ???

עיצובN

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
יודע.
איזה ענין יש בדיוק לRL?
איזה ספק אין לו תכנית כזו של שוק סיטונאי? רק ספקים קטנים כך שקשה למצוא מישהו כזה.

NIVDFB

משתמש פעיל
הבטחתי לעדכן...

נכתב ע"י NIVDFB;1988682:
אבל בכל מקרה ההסבר של רונן עכשיו נשמע לא כ"כ חוקי, אני פניתי היום לחברת בזק לקבל תשובה רשמית על העניין ונראה מה הם יגיבו.

וזו תשובתה הרשמית של חברת בזק כאשר כל מילה נוספת מיותרת;

במענה לפנייתך שבנדון אני מבקשת להשיבך כדלקמן:
בהתאם לכללים שנקבעו בתיקי השירות, כאשר לקוח בוחר להצטרף לשוק הסיטונאי, הוא מופנה ישירות לספק השירות הסיטונאי שבחר, במקרה זה לחברת נטוויז'ן שאחראית למתן פתרון שלם ללקוח, הכולל, בין היתר את הניתוב לרשת האינטרנט (כלומר תשתית ו - ISP).
לעומת זאת, בשוק הקמעונאי, בזק מספקת את תשתית הגישה בלבד, כאשר הלקוח יכול לבחור באמצעות איזה ספק (ISP) הוא מעוניין להתחבר לרשת האינטרנט (כיום מתאפשר החיבור לעשרות ספקיות אינטרנט). בשוק הקמעונאי, המעבר של הלקוח מספק אינטרנט אחד למשנהו מתבצע באמצעות הגדרה בציוד הקצה שבבית הלקוח.
ולכן, כשבוצע חיבור סיטונאי לחברת נטוויז'ן לא ניתן היה לגלוש באמצעות ספק (ISP) אחר.
לאחר שבוצע מעבר לשוק הקמעונאי ניתן היה לגלוש באמצעות ספק (ISP) אחר.
לשירותכם בכל עת,
בברכה,
פרץ דבי
אחראית פניות הציבור

כלומר "בזק" מאשרת בפירוש שהיא נועלת תשתית שנויידה לחברה המקבלת בלבד.

ואכן רונן מRL אישר לי את העניין באופן סופי, ואמר שמשרד התקשורת מאפשר זאת לבזק, ואין מה לעשות מלבד להמתין לחברת RL שתיכנס בשבועות הקרובים לשוק הסיטונאי גם כן.

עיצובN

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
תגובת משרד התקשורת:

שלום רב,

במענה לפנייתך ברצוני להבהיר כי במסגרת רפורמת השוק הסיטונאי באפשרותך להיות מחובר רק לספק ISP אחד.
כלומר במידה ואתה מחובר לספק אקספון, לא תוכל להתחבר לספק נוסף.

בברכה
תיאור: אמיר בירן פניות

עיצובN

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מישהו מבין מה התשובה? ואיך משרד התקשורת מאפשר כזה דבר? זה דבר שבכלל לא מתקבל על הדעת!

NIVDFB

משתמש פעיל
רצוי לכאורה לפנות לגופים נוספים

ע"מ שיטפלו בנושא לעומק, כיצד משרד התקשורת מצד אחד מתחיל תחרות ומהצד השני מבטל אותה.

כמו חברי כנסת, ועדות בכנסת (פניו"צ כלכלה), ואולי אפילו למבקר המדינה.

g2035

משתמש פעיל
D I G I T A L
זה קורה אגב, לא רק בחברת RL אלא גם לחברות סינון אחרות.
למשל נט צח

שג

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גם לי קרה..
חברת נטוויז'ן הציעו לי לעבור לתשתית שלהם (במחיר יותר זול וכו'), ואחר שעברתי לנטוויז'ן, הספק של חברת הסינון הפסיק לעבוד.
ואחר כמה ימים חזרתי לתשתית של בזק, ומאז הכל עובד חלק.
[רק יש לזכור לבטל את מנוי התשתית אצל נטוויז'ן!!]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה