שיתוף - לביקורת ועוד קצת לאזן

anotherית

משתמש סופר מקצוען
שוב פעם הוא בכה, ובלי לומר מילה, הסתובב והלך לחדר, והיא, מה כבר אמרה?

אף פעם לא לימדו אותה מה עושים בכזה מקרה. אמרו לה שהיא תיזהר שלא לבכות מדי, כי זה ילחיץ אותו. אבל מה לעשות כשהוא בוכה? זה מעולם לא סיפרו לה.

ובכלל, איזה מוזר זה גבר שבוכה כל כך הרבה, אפילו היא לא בוכה בכזו כמות.

מעניין, אולי יש לו חסכים שהיא לא מכירה? כאילו, הרבה היא כבר זכתה להכיר, ישתבח שמו, די בכורח, אבל אולי יש משהו יותר מזה, פיווו, מה שהיא מגלה בתקופה כזו קצרה. כבר ככה זה מקח טעות. היא לא ידעה כלום על ההורים שלו. והוא, בכלל אדם אחר מאז החתונה.

והם כולה נשואים ארבעה חודשים.

היא מנסה לשחזר מה היה פה היום, מבולבל לה.

מה כבר ביקשה ממנו?

בסדר, אז הזכירה אחר כך שעכשיו היא מבינה למה ההורים שלו נפרדו, ברור שאמא שלו ברחה אם אבא שלו דומה לבעלה אפילו קצת. והיא, לא הייתה נוהגת אחרת.
בסדר, אז היא רמזה לו קצת שהיא לא מבסוטה ממנו, אז מה? מה כבר קרה? אף אחד לא מושלם בעולם הזה. גם היא לא. ובכלל, מושלמות זה הפך הטוב.

והוא, כמו נקבה, ברח לחדר שינה וננעל בה.

היי, רגע, מי אמר בכלל שבכה? הרי דמעה אחת שברחה לו, לא באמת נחשבת בכי. באמת. והוא עוד גבר, אז כנראה סתם היה נראה לה שהוא בכה.

ובכלל, בא לה נורא נורא נקטרינה, ובמצב שלה, מותר לה, ויאללה, שיתבגר קצת, לא יזיק לאף אחד, אם לא יהיה תינוק עכשיו, גם ככה הוא כל כולו ילד.

היא פונה לחדר. הדלת נעולה, אויש. נו, מה יהיה איתו? וככה היא צריכה להסתדר עוד מאה שנה? אין מצב, היא לא תשרוד. נס שאמרה לו קודם שהיא לא הולכת לסחוב עוד הרבה ככה ושיעשה משהו עם עצמו. ארבע חודשים כאלו הספיקו לה כדי לקלוט שצריך לעשות לזה סוף.

היא דופקת, משחקת עם הידית. הוא לא פותח, נאחס.

"אתה מוכן לפתוח לי בבקשה? אתה לא באמת מתכוון להשאיר אותי בחוץ, נכון?"

קולות התארגנות בפנים, הוא פותח. יאוו. עיניים אדומות! לא הגזים, אה?

"כמו ווייבעלע אתה".

הוא שותק.

"אם כבר היית מדבר גם כמו אישה ולא רק בוכה כמוה, היה לשנינו טוב יותר".

הוא עדיין שותק.

"טוב, חמש דקות ותתאושש, אוקיי?" תמיד אמרו לה שהיא מעשית. "ואחר כך תרד לקנות לי כמה פירות, עדיף נקטרינה. תהיה גבר, פעם אחת כמו שצריך, יש? ותעשה את זה מהר. כי ממש בא לי. סבבה?"

וי שלוק

מהמשתמשים המובילים!
מוזיקה ונגינה
שוב פעם הוא בכה, ובלי לומר מילה, הסתובב והלך לחדר, והיא, מה כבר אמרה?

אף פעם לא לימדו אותה מה עושים בכזה מקרה. אמרו לה שהיא תיזהר שלא לבכות מדי, כי זה ילחיץ אותו. אבל מה לעשות כשהוא בוכה? זה מעולם לא סיפרו לה.

ובכלל, איזה מוזר זה גבר שבוכה כל כך הרבה, אפילו היא לא בוכה בכזו כמות.

מעניין, אולי יש לו חסכים שהיא לא מכירה? כאילו, הרבה היא כבר זכתה להכיר, ישתבח שמו, די בכורח, אבל אולי יש משהו יותר מזה, פיווו, מה שהיא מגלה בתקופה כזו קצרה. כבר ככה זה מקח טעות. היא לא ידעה כלום על ההורים שלו. והוא, בכלל אדם אחר מאז החתונה.

והם כולה נשואים ארבעה חודשים.

היא מנסה לשחזר מה היה פה היום, מבולבל לה.

מה כבר ביקשה ממנו?

בסדר, אז הזכירה אחר כך שעכשיו היא מבינה למה ההורים שלו נפרדו, ברור שאמא שלו ברחה אם אבא שלו דומה לבעלה אפילו קצת. והיא, לא הייתה נוהגת אחרת.
בסדר, אז היא רמזה לו קצת שהיא לא מבסוטה ממנו, אז מה? מה כבר קרה? אף אחד לא מושלם בעולם הזה. גם היא לא. ובכלל, מושלמות זה הפך הטוב.

והוא, כמו נקבה, ברח לחדר שינה וננעל בה.

היי, רגע, מי אמר בכלל שבכה? הרי דמעה אחת שברחה לו, לא באמת נחשבת בכי. באמת. והוא עוד גבר, אז כנראה סתם היה נראה לה שהוא בכה.

ובכלל, בא לה נורא נורא נקטרינה, ובמצב שלה, מותר לה, ויאללה, שיתבגר קצת, לא יזיק לאף אחד, אם לא יהיה תינוק עכשיו, גם ככה הוא כל כולו ילד.

היא פונה לחדר. הדלת נעולה, אויש. נו, מה יהיה איתו? וככה היא צריכה להסתדר עוד מאה שנה? אין מצב, היא לא תשרוד. נס שאמרה לו קודם שהיא לא הולכת לסחוב עוד הרבה ככה ושיעשה משהו עם עצמו. ארבע חודשים כאלו הספיקו לה כדי לקלוט שצריך לעשות לזה סוף.

היא דופקת, משחקת עם הידית. הוא לא פותח, נאחס.

"אתה מוכן לפתוח לי בבקשה? אתה לא באמת מתכוון להשאיר אותי בחוץ, נכון?"

קולות התארגנות בפנים, הוא פותח. יאוו. עיניים אדומות! לא הגזים, אה?

"כמו ווייבעלע אתה".

הוא שותק.

"אם כבר היית מדבר גם כמו אישה ולא רק בוכה כמוה, היה לשנינו טוב יותר".

הוא עדיין שותק.

"טוב, חמש דקות ותתאושש, אוקיי?" תמיד אמרו לה שהיא מעשית. "ואחר כך תרד לקנות לי כמה פירות, עדיף נקטרינה. תהיה גבר, פעם אחת כמו שצריך, יש? ותעשה את זה מהר. כי ממש בא לי. סבבה?"
האיזון מדי חזקקק
איייי

(והתגיות, ללקק את האצבעות).

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
מה זה??
ולמה 'איזבל'?

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
למה רק אני לא מכירה את כל הבוטות האלה והבוטים האלה שעולים כאן בתדירות גבוהה מתמיד בזמן האחרון?
וברצינות... הקטע כתוב ממש סבבה וסוחף, אבל @anotherית את מכירה מישי כזאת'י?
וטעות פיצית: (הפעם כמעט ולא היו פספוסים...)
בו

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כתיבה יפה.
מתחיל להשמע כבר כמו הקלאפט'ע מהאגדות.
מהסלנגים הללו נשמע שהיא שייכת יותר לכיוון של עדות המזרח -
שהיא לא מבסוטה ממנו
ולכן צרם לי הביטוי האידישאי הזה -
"כמו ווייבעלע אתה".

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
מתחיל להשמע כבר כמו הקלאפט'ע מהאגדות.
משום מה היא נתפסה לי כדמות מסכנה שמתמודדת עם הריון + בעל מכוכב נוגה שמתנהג כמו תינוק, מתוסכלת מהתיק המוזר שנפל עליה.
הוא - צריך לקבל שלילה דחוף ולהישלח לשנת חפיפה בפנימיה קשוחה (ווקשה לא להתחיל לדון האם זו הדרך לטפל בבעיה שלו...)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
משום מה היא נתפסה לי כדמות מסכנה שמתמודדת עם הריון + בעל מכוכב נוגה שמתנהג כמו תינוק, מתוסכלת מהתיק המוזר שנפל עליה.
מעניין באמת משום מה.
כי מי שלא מבינה למה בעלה נפגע, אחרי שהיא אומרת לו 'אם אתה לא מוכן להביא לי נקטרינה ברגע זה, אתה דומה לאבא שלך, שאני מבינה למה הוא התגרש, וגם אני אעשה זאת', היא קלאפטע.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מעניין באמת משום מה.
כי מי שלא מבינה למה בעלה נפגע, אחרי שהיא אומרת לו 'אם אתה לא מוכן להביא לי נקטרינה ברגע זה, אתה דומה לאבא שלך, שאני מבינה למה הוא התגרש, וגם אני אעשה זאת', היא קלאפטע.
היא לא קלפטע. היא כנראה סובלת מהפרעה כלשהי.
ובכלל, גם כשמאפיינים דמות נשית "קשה", מניפולטיבית ככל שתהיה, לרוב הדיבור יהיה פחות בוטה. יותר סחיטה רגשית ודיבורים מתוחכמים ופחות אמירות קצרות ובוטות וציוויים.

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
אני אוהבת לקרוא אותך.
לא יודעת עדיין מה אני מרגישה כלפי הקטע הזה.

Yiskah Goteherer

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
איזה סיפור יפההה
לא הצלחתי להפסיק לקרוא.
אהבתי שלא הצמדת לדמויות תגיות של הוא "הרע" והיא "המסכנה" או היא "הרעה" והוא "המסכן". לשניהם יש איזושהי בעיה, וזה יוצר מצב מעניין.
בקיצור, סיפור יפיפה.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
מעניין באמת משום מה.
עכשיו כשאתה מדברר את זה היא באמת קלאפטע.
כוונתי היתה שנתפס לי הפוקוס דווקא על הבעל המרגיז והמתסכל.
סיכמה זאת היטב @Yiskah Goteherer
לשניהם יש איזושהי בעיה,

anotherית

משתמש סופר מקצוען
למה רק אני לא מכירה את כל הבוטות האלה והבוטים האלה שעולים כאן בתדירות גבוהה מתמיד בזמן האחרון?
וברצינות... הקטע כתוב ממש סבבה וסוחף, אבל @anotherית את מכירה מישי כזאת'י?
ואולי זו ההגזמה עליה דובר באשכול השכן?
לא אמין כל כך עבור דמות של אשה ובטח לא זו"צית שנשואה ארבעה חודשים.
לייק על התגיות והכתיבה היפה. מידי קיצוני
זה פשוט מקסים!
במשך חודשים ארוכים, עולים כאן סיפורים אחד אחרי השני, על בעלים מתעללים, רעים, מכים, או אטומים עד כדי רשעות. וגם סתם, בעל לא מבין, וקצת פחות טוב וקשוב.
ואין פוצה פה.

מגיע סיפור אחד, (אחד!) שבו האישה היא פתלוגית, אהההההה, זה לא אמין! זה לא יכול להיות! זה קיצוני! בוטה! וזה לא הדרך להציג מציאות! או כמו שאמרו באשכול אחר, אצל נשים זה פשוט לא קורה. עובדה.
מקסים. פשוט מקסים.

ולא, אני לא חושבת שזה הרגיל, הנורמלי. ההגיוני שקורה בכל בית. אבל גם בעל רשע אין בכל בית, אבל קורה.

אז תדעו שגם נשים!
קיים, כן. יש נשים עם בעיות, כן! תאמינו או שלא!
יש נשים מרשעות, ורעות, שתלטניות, רודניות ואפילו אכזריות. ופתלוגיות.

אולי זה קיצוני, אולי. אבל לא יותר מהרבה סיפורים כאן על גברים, ושם זרם. מעניין לבדוק את זה.

חוץ מזה:
ובכלל, גם כשמאפיינים דמות נשית "קשה", מניפולטיבית ככל שתהיה, לרוב הדיבור יהיה פחות בוטה. יותר סחיטה רגשית ודיבורים מתוחכמים ופחות אמירות קצרות ובוטות וציוויים.
מקבלת. באמת נשים פתלוגיות, שונות מגברים כאלו, למרות, שאני מאמינה שגם כזה דבר יש.
אני לדוגמא, נפגשתי באישה מכה, ובגבר מוכה.

ככה, שכמו שכתבתי באשכול מקביל.
יש מקרים לא הגיוניים, בהקצנתם, (כמו יפור על אישה בגובה 4 מטר עם בעל בגובה 20 ס"מ)
ויש מקרים קיצונים, שנדירים, כמו כל קיצונות, ונמצאים על קצה הפעמון, אבל קורה.

ואולי לא נכון לכתוב על מקרי קצה בכמות שנשמע שזה הנורמלי, (כמו בעל רע ואטום)
אבל מקרה קצה זה, של אישה קלפתע, נכתב לראשונה לפחות מאז שאני כאן, ככה שבאחוזים, זה הגיוני, וקיים, והרבה יותר.

וזה נכון לא רק כלפי בן או בת הזוג. אלא גם כלפי הילדים. נשים וגברים כאחד.

ואיך אמר שלמה המלך, אשר עוד בקשה נפשי ולא מצאתי, אדם אחד מאלף מצאתי, ואשה, בכל אלה לא מצאתי.
ורחמי האב גדולים משל האם.

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
במשך חודשים ארוכים, עולים אן סיפורים אחד אחרי השני, על בעלים מתעללים, רעים, או אטומים עד כדי רשעות.
ואין פוצה פה.
היו מי שפצו ואף התקיימו דיונים על הכיוון והתועלת של סיפורים מהסוג הזה.
ולענ"ד סיפורים על הקצה השני של הסקאלה לא מאזנים.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
היו מי שפצו ואף היו דיונים על הכיוון והתועלת של סיפורים מהסוג הזה.
היחיד שפצה ומחה על כבוד הגברים היה @yonatanr לאורך כל הדרך.
בסיפור אחר, בו האשה לא הייתה מרשעת אמיתית, אלא קצת קצת אטומה, קצת! אז כבר החלו הזעקות, שאצל נשים, אה. לא קורה. גם @רייזי אש עזרה קצת לאזן לטובה, אבל זהו. דממה מהכיוון הגברי.

אולי זה הקַש?
ברור שזה הקש, כי כאן האשה בעייתית.

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היחיד שפצה ומחה על כבוד הגברים היה @yonatanr לאורך כל הדרך.
בסיפור אחר, בו האשה לא הייתה מרשעת אמיתית, אלא קצת קצת אטומה, קצת! אז כבר החלו הזעקות, שאצל נשים, אה. לא קורה. גם @רייזי אש עזרה קצת לאזן לטובה, אבל זהו. דממה מהכיוון הגברי
כבוד הגברים הוא לא הדיון בעיני וזה גם מושג אמורפי למדי.
ובכל הנוגע לאלימות אני לא חושבת שאנחנו אמורים לשאוף לאיזון מקודש בספרות אלא להבין שלא כל אחד יכול לכתוב עליה.
היו מי שמחו ולא מהיום (מציעה לך לעיין באשכולות) על אינפלצית סיפורים שמתארים אלימות רגשית או אף יותר ובצדק.
דרושה מידה רבה של מקצועיות, ענווה ולימוד רב כדי לכתוב על סוגיות בנושא וגם אז מבצעים זאת ברפרוף עדין, רמיזות, בלי לפרק הגנות וכמובן עם ליווי מקצועי רציף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה