בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

nan si

משתמש רשום
אני יכול להמליץ רק על דבר אחד, אל תעבדו עם מזומן כלל, הכל בהעברות בנקאיות וגביה דרך חברה בהוראות קבע ואשראי.
המזומן תמיד מסבך את כל החשבונות, כל השאר הרי רשום ממילא בבנק/בחברת גביה, ככה שלא יכול להתפספס שמה כסף.
במידה וצריך משהו קטן אז לשלם מכיסכם ולהעביר מדויק מיד לחשבון שלכם.
מי שמכיר טוב אקסל יסתדר עם אקסל מצוין, כמובן יש תוכנות ואתרים.
אנו מעדיפים תוכנה כדי לנהל את ההוצאות וההכנסות של מס' בנינים בצורה יעילה ביותר.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בבניין שלנו מבקשים 300 ש"ח ועד בית האם זה הגיוני? (לי נראה שלא).
אתה יכול לשאול את ועד הבית בצורה מכובדת למה זה יוצא 300.
דבר חשוב להבין, ועד הבית לא קובע את המחיר, התפקיד של ועד הבית הוא סך הכל לחשב כמה הוצאות יש ולחלק את העלות בין כל הדיירים, יש בניינים שהעלות היא 300 ויש בניינים שהעלות היא 50.
בניינים חדשים בריכוזים חרדיים זה בדרך כלל 150-300 כי יש הרבה מאוד חשמל משותף, יש מעלית, יש חדר משאבות לפעמים, יש חניון שצריך לתחזק, לפעמים יש גינון, לפעמים יש ביטוח, וככה שההוצאות יותר גבוהות.
יש גם בניינים שיש חברת ניהול או גביה שזה גם כן עלות של כמה עשרות שקלים לדייר לחודש.

חיים שתקן

משתמש רשום
אתה יכול לשאול את ועד הבית בצורה מכובדת למה זה יוצא 300.
דבר חשוב להבין, ועד הבית לא קובע את המחיר, התפקיד של ועד הבית הוא סך הכל לחשב כמה הוצאות יש ולחלק את העלות בין כל הדיירים, יש בניינים שהעלות היא 300 ויש בניינים שהעלות היא 50.
בניינים חדשים בריכוזים חרדיים זה בדרך כלל 150-300 כי יש הרבה מאוד חשמל משותף, יש מעלית, יש חדר משאבות לפעמים, יש חניון שצריך לתחזק, לפעמים יש גינון, לפעמים יש ביטוח, וככה שההוצאות יותר גבוהות.
יש גם בניינים שיש חברת ניהול או גביה שזה גם כן עלות של כמה עשרות שקלים לדייר לחודש.
אצלינו זה בנין חדש עם שמונה דייריים בשכירות, בינתיים הבעלים מנהלים את הועד, השאלה הוא אם להוריד את זה ל150-200 לחודש הוא מציאותי, כי אם כן אנחנו מוכנים לנהל את זה, לא נראה לי שיהיה להם בעיה עם זה.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אצלינו זה בנין חדש עם שמונה דייריים בשכירות, בינתיים הבעלים מנהלים את הועד, השאלה הוא אם להוריד את זה ל150-200 לחודש הוא מציאותי, כי אם כן אנחנו מוכנים לנהל את זה, לא נראה לי שיהיה להם בעיה עם זה.
אין בזה מציאותי ולא מציאותי, כמו שכתבתי כל בניין זה צרכים אחרים,
הגישה פה היא לא נכונה,
צריך לבדוק לאיפה יוצא כל הכסף של הועד ולפי זה לראות אם יש דברים שאפשר לחסוך, וממילא זה ייצא פחות לכל דייר,
הגישה של כמה כל דייר אמור לשלם ולפי זה זה חייב להספיק לוועד היא פשוט לא הגיונית, זה כמו שאני יחליט בבית שההוצאות הם סכום X לפי ההחלטה שלי ולא לפי הצרכים שיש. (הלוואי וזה היה עובד)

האם זה מציאותי להוריד את החשבון חשמל של הבית ל100 שקל לחודש? יש אנשים שכן ויש אנשים שלא, כל בית והצרכים והמאפיינים שלו.

חיים שתקן

משתמש רשום
נכון מאד, רק שעד היום שילמתי 130 לחודש ועכשיו 300 ואני לא רואה הבדל בין הבניינים חוץ מזה שבזה יש שמונה דיירים ובזה יש 11.

גולש בנט

משתמש מקצוען
בבני ברק, אני ממליץ מאוד על מנחם שכטר ניהול ואחזקת ועד הבית טל': 054-4330050.

כסא נח

משתמש מקצוען
בעניינים הללו אין כמו אור השמש..
צריך לבקש מראש מכל מי שלוקח את זה על עצמו
בין חב' ניהול או שכן מהבניין וכדו'
שפעם בחודש ישלח מייל או ישים מודעה במעלית וכדו'
עם דו''ח הוצאות והכנסות מעודכן
כולל יתרה בקופת הועד וכו'
כך כל שכן יכול לבדוק בעצמו
האם הסכום הגיוני או מופקע וכו'

במקרה ששכן לוקח על עצמו את העול
חשוב לתגמל אותו באיזושהיא דרך
שמעתי שבהרבה מקומות נהוג
לפטור אותו לגמרי מתשלום ועד בית
ובדר''כ גם לשלם לו את הסכום שהיה לוקח חב' ניהול
כך מרוויחים גם מוטיבציה ומחוייבות גבוהה שלו,
וגם הוא מהבניין ואכפת לו יותר
הוא גם נגיש יותר לשכנים ולטיפול מיידי
וחוץ מזה שהוא לא לוקח מאות ש''ח על כל ביקור
כמו שבדר''כ לוקחת חב' ניהול.
ועוד יתרונות.

nan si

משתמש רשום
נפתחה קבוצת מייל לייעוץ, עזרה, שיתופים ושאלות בנושא ועד בית
לא למטרות פרסום
לבקשת הצטרפות יש לשלוח מייל
vaadb0123 שטרודל gmail.com
תעבירו הלאה..

נעמה (:

משתמש חדש
אם בענייני ועד בית עסקינן,
מישהו מכיר אולי מנקה או חברת נקיון (למס' בנינים בירושלים) אמינים, עם מחירים סבירים שעובדים בלבן?

ayelet

משתמש מקצוען
אשמח לקבל המלצות על חברות ניהול בירושלים.
תודה

ר.א

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אשמח לשמוע איזה הוצאות שוטפות צריך לכלול בהוצאות של הבנין חוץ-
*חשמל אחת לחודשיים
* ניקיון אחת לחודש
* תשלום למעלית אחת לחודש

קובילה

משתמש צעיר
אשמח לשמוע איזה הוצאות שוטפות צריך לכלול בהוצאות של הבנין חוץ-
*חשמל אחת לחודשיים
* ניקיון אחת לחודש
* תשלום למעלית אחת לחודש
בדיקה תקופתית למעלית פעמיים בשנה
קוי בזק למעלית ולרכזת גילוי אש (במידה וקיים)
ביטוח מבנה (במידה וקיים)
חומרי ניקיון למנקה
כמו כן מומלץ תמיד לגבות כמה שקלים יותר שיהיה לכל מיני הוצאות אחזקה כמו להחליף מנורת ותיקונים קטנים בבניין

ר.א

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קוי בזק למעלית ולרכזת גילוי אש (במידה וקיים)

מה זה? ואיפה ניתן לברר אם זה קשור אלינו (בנין חדש)
ביטוח מבנה (במידה וקיים)

מומלץ? עלויות? אשמח למידע מבעלי ניסיון
כמו כן מומלץ תמיד לגבות כמה שקלים יותר שיהיה לכל מיני הוצאות אחזקה כמו להחליף מנורת ותיקונים קטנים בבניין

כמה מומלץ לקחת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה