התעלמות הנהלה מפגיעה מ. בילד קטן

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

ריבי כהן

משתמש חדש
האמת שבשביל הספורט, רציתי לפתוח אשכול בפרג שהכותרת שלו
"ברח אריה מגן החיות התנכי בירושלים"
כיון שאיננו יודעים היכן הוא כל ההורים מתבקשים לשמור על הילדים,
רק נסי לדמיין את ההיסטריה שהיתה כאן בפורום וכמה דקות וזה היה בכל האתרים כבר.....
אוקי, זה לא פחות גרוע!
מסתובבים בינותינו אנשים שיצרם גדול עליהם!
נכון זה לא אשמתם שהם חולים בבעיה, אבל זה אשמתם שהם לא מטפלים בה,
הם מתעללים בלידים קטנים - גדולים לא לכל דבר יש גיל,
והפגיעה בנפש היא לכל החיים! אם לא מטפלים בזה!
לא כאן הבמה לפרט את התעללויותיהם, אבל הם פוגעים בילדים ובילדות נפשית!
גוזלים מהם את תמימות! הורגים להם את הנפש! רוצחים להם את החיים!
אני כותבת את זה מדם ליבי! מכירה מקרוב ילד שהחיים שלו נגמרו כמעט מהיפור הזה.
נלחמים על החיים שלו כפשוטו.
הוא נכנס לסיפור שאת הסוף של זה הוא לא רואה! מרווה שיראה יום אחד, וכל זה למה? כי אנשים לא העיזו להלשין.....
אז תמשיכו לשתוק... זה בטח יעזור.
ואיה היקרה אני שמחה בשבילך שאת לא יודעת מהזה ושלעולם לא תדעי,
רק תדעי לשמור על הילדים! ולהתפללל!!! כי זה באמת הדבר היחיד שיש מה לעשות!

BATELCAP

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
קודם כל- אם ההודעה שלי לא לעניין אז תכתבו ואני אעיף אותה.
דבר שני- שימו לב לענות בצורה שלא "תסמן" את הפורום...

אז ככה, בתמימותי כי רבה...
אם תואילו בבקשה לענות לי, אני שומעת המון על כל הנזקים האיומים שיש לילדים שעברו התעללות ופגיעה וכל זה.
האם מישהו יכול קצת יותר לפרט על הסיכונים מבחינה נפשית לילד שעבר דבר כזה? מבחינה נפשית בלבד בבקשה.
ומידע מוסמך, לא משמועות.
אני אמא למספר ילדים וחשוב שאהיה מודעת.

אם מתיעצים עם אנשי מקצוע ומטפלים כמו שצריך מבלי לדחות וודאי שממזערים את הנזקים.
צריך המון הכלה ולא להדחיק את הרגשות של הילד. תלוי גם באיזה רמה הוא עבר מה שעבר.
וכמובן,תפילות...

DasiB

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ללכת למשטרה צריך להיות אך ורק האופצייה האחרונה
אני מכירה מקרוב משפחות שהאבא יושב בכלא והמשפחה סובלת שלא באשמתם

אסתי בראון

משתמש מקצוען
בס"ד
שלום רב
כעובדת סוציאלית קלינית צד את עיני האשכול הנ"ל ונכנסתי לקרא בשביל לראות מה אנשים , אשר אינם עוסקים ישירות עם התחום, מגיבים, היות ואני נתקלת בהכחשה ובורות רבה.
שימח אותי לראות כי ישנה מודעות רבה לנושא וחוסר הסכמה לטאטוא העניין.
כמי שחקרה את התחום רבות אסור! אסור! אסור ! לשתוק
האם אותה אם היתה יודעת כי הרבה בחיידר הגיע עם סכין ודקר את בנה, האם היתה שותקת? האם היתה מאפשרת לאותו רבה להמשיך להגיע עם הסכין בידיעה כי הרב ממשיך לדקור את בנה ויכול לפצוע ילדים נוספים?
צדקה הכותבת שהתיחסה למשפחתו של הפוגע- אנשים לעיתים ממהרים לגנות את המתלוננים וחושבים כי הם הרסו את משפחתו של הפוגע.
ובכן, מי שפוגע בילדים זרים הינו פצצה מתקתקת לילדיו שבבית, הם הכי זמינים עבורו. אילו חיי זוגיות ישנם לרעיה ואם שבעלה פוגע בילדים?
מצווה גדולה לא לשתוק, לטפל, להתלונן ובעיקר למגן את ילדינו.
כינוייה של בני ברק בסלנג המשטרתי הינו עיר הפדופיליה, כמות הפגיעות בעירנו נובעת מכמה מאפיינים מיוחדים.
1- הבנים נמצאים שעות ארוכות מחוץ לבית
2- אין שיח הורי עם הילדים על הנושאים אלא החינוך מתמקד בעיקר להיזהר מזרים כשהפגיעות מלמדות כי הפוגעים רובם הם דמויות המוכרות לנפגע.
3- הילדים אצלנו מתחנכים עם כבוד וציות למבוגרים מה שגורם להם לא לא לספר להורים ולציית לפוגע.
ילד/ה שנפגעו הם פגועים לכל החיים! הטיפול ילמד אותם לחיות לצד הפגיעה אך זה לעולם יוותר בהם כצלקת. ואם לא מטפלים זוהי בכיה לדורות.
נתקלתי בכל כך הרבה מקרים שטויחו, הושתקו, הוכחשו והנפגעים לעלום לא יכלו לשוב ולחיות חיים תקינים ונורמטיביים גם אם כלפי חוץ הם נשאו והקימו משפחה.
פגיעה שכזו גוררת פגיעות נפשיות, טריגר להפרעות גופניות ונפשיות ואף יכולה להוביל פגיעה עתידית.
לגבי העיניין סביב מחלת הנפש של הפוגע, לא תמיד הפוגעים מאובחנים כמתמודדים עם מחלת נפש, לרב הם כשירים, עם בוחן מציאות תקין ומודעים למה שקורה סביבם, לא תמיד זה מגיע מחסכי ילדות ומתנאי חיים קשים.
המעניין הוא כי פוגעים רבים יכולים לעסוק במשרות תורניות שנראות הכי לא משתלבות לפגיעה ( וזה לא רק בעולם שלנו אלא מתבטא גם בעולם הנוצרי והמוסלמי כשהפוגעים הינם אנשי דת) משהו בנפש של הפוגע דווקא נאחז בעולם הדתי בשביל לחפות על הזעזוע שהוא חש בפגיעה. ( נתקלתי באב שפגע בבנותיו אך יכל להכותן כשהן הלכו ללא גרביים בבית, נשמע הזוי, אך אמיתי)
תפקידנו הוא לא לטייח פגיעה, לגשת למשטרה לפתוח תלונה מסודרת ( תחשבו איך מרגיש ילד שסיפר על פגיעה והפוגע מסתובב חופשי.. )
לקחת את הילד לאנשי טיפול ומקצוע
לחנך את ילדינו למוגנות
והכי חשוב להתפלל לס"ד
בברכה
אסתי בראון- עו"ס קלינית

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ללכת למשטרה צריך להיות אך ורק האופצייה האחרונה
אני מכירה מקרוב משפחות שהאבא יושב בכלא והמשפחה סובלת שלא באשמתם

חלילה אני לא קובע.. אבל אם לא היו הולכים למשטרה אולי המשפחה לא הייתה סובלת אבל הרבה בתים וילדים אחרים היו סובלים?

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai
אסתי -
אכן הרבה מדברים מלמעלה על לא לדבר עם זרים , וכו'
חייבת לשתף - אולי יהיה לתועלת,
בדור של היום זה פשוט חובה.
לא מזמן דיברנו בעקבות איזה חשש, עם הבן שלי
והסברנו לו שיש אנשים לא בריאים שעושים כל מיני דברים לא ראויים בגוף של ילדים או ילדות,
נוגעים להם במקומות לא צנועים , מדברים דברים לא צנועים , וכו' וכו'
אומרים להם כל מיני מילים טובות , קונים מתנות , אומרים לא לספר
הארכנו בנושא והעיקר - דיברנו פתוח (בלי להסביר יותר מידי אלא לתאר את המציאות ולא לומר באופן כללי ובלתי ברור. זה חשוב מאד היום שהילד ידע מה אסור! ולא רק באופן כללי לא ללכת לזרים וכו')

יום אחד הילד בא וסיפר לנו על אחד (האיש הזה ידוע ככזה שפוגע בילדים ) שליטף אותו והביא לו כסף וקרא לו.
כמובן ששוב ישבנו ודיברנו איתו ע"כ והסברנו לו שככה הוא "קונה" את הילדים ובדינו איזה סיפור על ילד שהתפתה והאיש ההוא לקח אותו לבית וכו' והחמאנו לו מאד על כך שהוא בוגר ומיד סיפר.

מה שאני באה להגיד זה שחשוב לומר בפירוש מה האנשים האלו רוצים , אין פה מה להחביא, בהתחלה כשלא ידעתי מה לומר דיברתי איתם ואמרתי בערך , מלמעלה , מילה כן ושלוש לא , וראיתי שהם בכלל לא הבינו מה אני רוצה. והילדה סיפרה בחשש על השומר בגן שמחייך לה, והילד על המלמד שצבט לו בלחי והחבר של אבא שאולי יקרא לו לאוטו, וראיתי שזה לא מובן אצלם.
כשעברנו לשיחה פתוחה הם הרבה יותר הבינו איפה אסור ומה הגבול.

חשוב לשאול מידי פעם , להזכיר את הנושא, לראות הבעות פנים , כי תמיד יש ילדים פתוחים פחות וחוששים יותר...

ומה בכלל יש לדון פה על המשפחה הסובלת.
עדיף שעשרות משפחות יסבלו , המשפחה של הילד הנפגע, והמשפחה שלו שיקים בעתיד וכו'?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בס"ד
שלום רב
כעובדת סוציאלית קלינית צד את עיני האשכול הנ"ל ונכנסתי לקרא בשביל לראות מה אנשים , אשר אינם עוסקים ישירות עם התחום, מגיבים, היות ואני נתקלת בהכחשה ובורות רבה.
שימח אותי לראות כי ישנה מודעות רבה לנושא וחוסר הסכמה לטאטוא העניין.
כמי שחקרה את התחום רבות אסור! אסור! אסור ! לשתוק
האם אותה אם היתה יודעת כי הרבה בחיידר הגיע עם סכין ודקר את בנה, האם היתה שותקת? האם היתה מאפשרת לאותו רבה להמשיך להגיע עם הסכין בידיעה כי הרב ממשיך לדקור את בנה ויכול לפצוע ילדים נוספים?
צדקה הכותבת שהתיחסה למשפחתו של הפוגע- אנשים לעיתים ממהרים לגנות את המתלוננים וחושבים כי הם הרסו את משפחתו של הפוגע.
ובכן, מי שפוגע בילדים זרים הינו פצצה מתקתקת לילדיו שבבית, הם הכי זמינים עבורו. אילו חיי זוגיות ישנם לרעיה ואם שבעלה פוגע בילדים?
מצווה גדולה לא לשתוק, לטפל, להתלונן ובעיקר למגן את ילדינו.
כינוייה של בני ברק בסלנג המשטרתי הינו עיר הפדופיליה, כמות הפגיעות בעירנו נובעת מכמה מאפיינים מיוחדים.
1- הבנים נמצאים שעות ארוכות מחוץ לבית
2- אין שיח הורי עם הילדים על הנושאים אלא החינוך מתמקד בעיקר להיזהר מזרים כשהפגיעות מלמדות כי הפוגעים רובם הם דמויות המוכרות לנפגע.
3- הילדים אצלנו מתחנכים עם כבוד וציות למבוגרים מה שגורם להם לא לא לספר להורים ולציית לפוגע.
ילד/ה שנפגעו הם פגועים לכל החיים! הטיפול ילמד אותם לחיות לצד הפגיעה אך זה לעולם יוותר בהם כצלקת. ואם לא מטפלים זוהי בכיה לדורות.
נתקלתי בכל כך הרבה מקרים שטויחו, הושתקו, הוכחשו והנפגעים לעלום לא יכלו לשוב ולחיות חיים תקינים ונורמטיביים גם אם כלפי חוץ הם נשאו והקימו משפחה.
פגיעה שכזו גוררת פגיעות נפשיות, טריגר להפרעות גופניות ונפשיות ואף יכולה להוביל פגיעה עתידית.
לגבי העיניין סביב מחלת הנפש של הפוגע, לא תמיד הפוגעים מאובחנים כמתמודדים עם מחלת נפש, לרב הם כשירים, עם בוחן מציאות תקין ומודעים למה שקורה סביבם, לא תמיד זה מגיע מחסכי ילדות ומתנאי חיים קשים.
המעניין הוא כי פוגעים רבים יכולים לעסוק במשרות תורניות שנראות הכי לא משתלבות לפגיעה ( וזה לא רק בעולם שלנו אלא מתבטא גם בעולם הנוצרי והמוסלמי כשהפוגעים הינם אנשי דת) משהו בנפש של הפוגע דווקא נאחז בעולם הדתי בשביל לחפות על הזעזוע שהוא חש בפגיעה. ( נתקלתי באב שפגע בבנותיו אך יכל להכותן כשהן הלכו ללא גרביים בבית, נשמע הזוי, אך אמיתי)
תפקידנו הוא לא לטייח פגיעה, לגשת למשטרה לפתוח תלונה מסודרת ( תחשבו איך מרגיש ילד שסיפר על פגיעה והפוגע מסתובב חופשי.. )
לקחת את הילד לאנשי טיפול ומקצוע
לחנך את ילדינו למוגנות
והכי חשוב להתפלל לס"ד
בברכה
אסתי בראון- עו"ס קלינית

מעריך מאוד את המקצועיות והידע שלך. רק להבין.. לדעתך לא לשאול רבנים? ואם רב אומר לא ללכת כרגע למשטרה לא לשמוע לו?
כי ככה לא לימדו אותנו.. אותנו לימדו לשמוע לרבנים.. ואל תשאלי אותי על הסכין.. נכון שזה נראה ממש אותו דבר .. אבל על הסכין הרב היה אומר לרוץ למשטרה ולזה לא לרוץ. כנראה שזה טיפה שונה < לא יודע להסביר למה> אבל אני אמון על שמאל שהוא ימין וימין שהוא שמאל
<כמובן שאני הייתי שואל רב שהוא מוסמך עלי ומוסמך על הדור, יש לי שאלות שאני שואל את רב בית הכנסת ויש שאלות שאני הולך לגדולי הדור ברור שבסיפור כזה הייתי הולך לגדולי הדור שעליהם וודאי נאמר שמאל שהוא ימין וימין שהוא שמאל>

הקיפוד המיקרוביוטי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
עימוד ספרים
הרב לא מאשר להתלונן..
לא נעים לי לומר את זה אבל צריך להתלונן לא רק על המלמד אלא גם על הרב שמשתיק את הסיפור

מי יודע כמה ילדים עוד נפגעו בחסות ההשתקה הזו ו"הטיפול הפנימי"

הקיפוד המיקרוביוטי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
עימוד ספרים
מעריך מאוד את המקצועיות והידע שלך. רק להבין.. לדעתך לא לשאול רבנים? ואם רב אומר לא ללכת כרגע למשטרה לא לשמוע לו?
כי ככה לא לימדו אותנו.. אותנו לימדו לשמוע לרבנים.. ואל תשאלי אותי על הסכין.. נכון שזה נראה ממש אותו דבר .. אבל על הסכין הרב היה אומר לרוץ למשטרה ולזה לא לרוץ. כנראה שזה טיפה שונה < לא יודע להסביר למה> אבל אני אמון על שמאל שהוא ימין וימין שהוא שמאל
<כמובן שאני הייתי שואל רב שהוא מוסמך עלי ומוסמך על הדור, יש לי שאלות שאני שואל את רב בית הכנסת ויש שאלות שאני הולך לגדולי הדור ברור שבסיפור כזה הייתי הולך לגדולי הדור שעליהם וודאי נאמר שמאל שהוא ימין וימין שהוא שמאל>
כשרב אומר על שמאל שהוא ימין ועל ימין שהוא שמאל - תשמע לו
אך כשהוא אומר על טמא שהוא טהור ועל פסול שהוא כשר - אל תשמע לו!

שרית ו

משתמש מקצוען
בס"ד

אסתי בראון- עו"ס קלינית

קצת הרבה צרמה לי השורה הזו,
באמת???? רק בבני ברק? יצא לך פעם לשמוע חדשות?
נשמע כמו משפט אנטי חרדי על גבול האנטישמי,
נכון שבציבור שלנו כשמתפוצצת כזו פרשה זה בסדר גודל מטורף בגלל ההשתקות,
פשוט לפוגע יש הרבה זמן והרבה "מבחר" ל"ע

אבל את משווה למה שקורה בחוץ? שאישה לא יכולה לצאת מהבית?
שכמעט כולן מסתובבות עם גז פלפל??

נערך לאחרונה ב:

איה איה

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני חושבת, ותקנו אותי אם אני טועה,
שברור לכולם- שלא פונים למו"צ השכונתי עם שאלה על ניתוח לב בחו"ל, (ואין הדבר פוגע כלל וכלל במעמדו כתלמיד חכם ופוסק הלכה!) יש פוסקים גדולים שיכולים לפסוק גם מהבחינה ההלכתית וגם מכירים את הנושא הרפואי, ואליהם נפנה.
וכמו שמאד מודעים היום- שאם יש למישהו שאלה בנוגע לסינון אינטרנט- יש לפנות לפוסק שמתמצא בעיניינים האלו,
כך בנושא הזה-
צריך להיות ברור לכולם ששאלה כזו צריך להפנות למי שמוסמך לענות עליה מבחינה הלכתית כמובן, גם מכיר את הנושא מבחינה מקצועית, וכמובן-
עם "כתפיים רחבות" לקחת עליו את האחריות לכאן או לכאן.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נשמע כמו משפט אני חרדי על גבול האנטישמי,

זה על אותו משקל ש..
חילוני עושה משהו אז אדם תקף ילד.. או אשה וכווו
חרדי? חרדי תקף חרדי עשה .....
אדם נשך כלב מכירים את זה?
איסתרא בלגינה קיש קיש קריא

דורהלה

משתמש פעיל
אני אומר משהו מקווה שלא אחטוף,

אין הבדל בין זה לבין סכין,
אבל לא בטוח שכל רב יודע את זה,
אסביר-
לרבנים יש דעת תורה, דהיינו כשמגיע סיפור הם יאמרו מה התורה אומרת בסיטואציה כזו,
כל אחד מבין שאם הוא לא יספר לרב את כל הסיפור, אין לתשובת הרב כל משמעות,
כי כדי לומר מה דעת התורה על מצב מסויים חייבים להבין את המצב לאשורו,

יש רבנים שברוך ה' לא מתמצאים בנבכי הסטיות למיניהם ולא יודעים את השפעתם על הילד,
אולי כשאתם שואלים תגידו גם מה דעת אנשי המקצוע על המקרה הזה,
כמובן שאם אותו רב יאמר שאעפ''כ אסור ללכת למשטרה - אז ברור שאסור,
רק חשוב שהשאלה תהיה ברורה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לו שיש אנשים לא בריאים שעושים כל מיני דברים לא ראויים

OR
זו טעות לומר ככה
כשאתה אומר להם אנשים לא בריאים, אתה מכוון בדמיונך למשוגע מהאוטובוס,
הם בטח לא יחשבו שאתה מתכוון לדוד הנורמלי והבריא , נכון?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני רק יוסיף משפט אחד על העניין כן ללכת לשאול רב לא ללכת. אנחנו מבינים יותר מהרב.. הרב לא מספיק מבין בזה .וכו וכו וכו
דעת תורה שונה מדעת בעלי בתים ככה שדעתינו לא ממש חשובה < למי ששומע בקול חכמים כמובן>

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
נשמע כמו משפט אנטי חרדי על גבול האנטישמי,

מאיפה הבאת את זה?אף אחת לא מסתובבת עם גז פלפל...
וכן, אני משווה למה שקורה בחוץ
אין אף מחקר על הנתונים בציבור הכללי לעומת הציבור החרדי,
ולכן , אני מניחה שכשהשוטרים מכנים אותה ככה, זה בגלל הציפיה שלהם למצוא קצת פחות פדופילים
ובמציאות יש אותו הדבר, והם רק מושתקים פחות (דבר שגורם ליותר פעילות שלהם ופחות טיפול)

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai
OR
זו טעות לומר ככה
כשאתה אומר להם אנשים לא בריאים, אתה מכוון בדמיונך למשוגע מהאוטובוס,
הם בטח לא יחשבו שאתה מתכוון לדוד הנורמלי והבריא , נכון?

לא, הדגשנו לו שזה יכול להיות כל אחד
אפילו המלמד או חבר של אבא
וזה בעיה מסוימת של אנשים שהם לא בריאים אפילו שהם נראים נורמלים
כאן רשמתי רק בקצרה..
היה לי חשוב שהוא יבין שזה לא משהו בריא או נרמלי מי שעושה דבר כזה.
והדגשתי שזה יכול להיות לגמרי לגמרי כל אחד.

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai
מאיפה הבאת את זה?אף אחת לא מסתובבת עם גז פלפל...
וכן, אני משווה למה שקורה בחוץ
אין אף מחקר על הנתונים בציבור הכללי לעומת הציבור החרדי,
ולכן , אני מניחה שכשהשוטרים מכנים אותה ככה, זה בגלל הציפיה שלהם למצוא קצת פחות פדופילים
ובמציאות יש אותו הדבר, והם רק מושתקים פחות (דבר שגורם ליותר פעילות שלהם ופחות טיפול)

במציאות יש אותו דבר?
אצל החרדים יש המון , המון פוגעים. מה שיודעים זה רק מיעוט שבמיעוט.

ולמה?
אוהו. יש הרבה סיבות שלא כאן המקום לפרטם.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
הדור שלנו ביחד עם המשטרה והתקשורת יוצרים את המציאות הזו.
אין יצר הרע. אין נסיונות . אין התמודדויות. אין נפילות ואין אופציה לחזור בתשובה.
או שתהיה צדיק מושלם. שקברת את היצר הרע או שאתה חולה נפש שצריך לשמור אותך בכלוב כי אתה לא יודע לשמור על עצמך.

אם אדם נפל ליצרו פעם אחת . זהו הוא מחוק לעולם.

והמשטרה?
מה הועילה לפוגע?
מה הועילה בכלל לנפגע??
רק מזיקה מכל מקום.
רק מזיקה
מזיקה צורת הטיפול שלהם.
מזיקה הפרסום וכל ההתעסקות עם זה.

אני יודעת שיקפצו עלי כאן כולם זה בסדר.
ואני כמותכם לא אתן לאף רבה או מורה לפגוע בילדי.
אבל כדאי שתהיו מודעים אילו מטרות אתם באמת רוצים להשיג.

לפרסם את שם הרבה זה רצח שלו ושל משפחתו!!
ומי אמר שהתורה התירה לנו?

להגן על הילד? ללמד אותו לשמור על עצמו זה ודאי אבל נושא אחר .
הכי קל זה לשים את הרבה בבית סוהר ולקבור את העתיד שלו ושל כל המשפחה שלו שלא חטאו.

לרומם חזרה כנראה שרק הקבה יכול לעשות .

ועצם המאסר לא פותר את הבעיה כי תמיד צצים חדשים. ומאסר לא מרתיע ולא מחנך
המציאות מוכיחה שגם בצאתם הם נשארו אותו דבר

ולמזהיר ולנזהר שלומים תן. כמי נהר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה