מידע שימושי התמודדות עם גמגום (ועם עוד אתגרים)

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
לפעמים יש לי התמודדות עם גמגום, ולפעמים הדיבור שלי רגיל.

הגמגום מגיע דווקא בזמני לחץ, כשמישהו מחכה לדברי, וכמובן מול אנשים לא מוכרים.
במשך שנים רבות נמנעתי משיחות טלפוניות, לא רציתי לעבור את המבוכה הזו.
היו פעמים מעטות שממש הפילו לי את הביטחון העצמי, זה היה שגמגמתי מאוד לנציגי שירות והם... סגרו את הטלפון. ככה טרקו את השפופרת.
זה היה ממש לא נעים.

עברתי תהליך של חיבור לעצמי, כיום אני בסדר עם זה.
למדתי לא להתבייש במי שאני או להעביר על עצמי ביקורת, אלא לאהוב את עצמי כמו שאני.

למה אני מספרת את כל זה?

כי לפני כמה ימים היתה לי שיחה עם נציגה, רציתי לקבוע תור, וקצת התקשיתי לדבר, והיא טרקה את הטלפון בפרצוף שלי...
וזה היה סוג של תיקון עבורי.

כי לא נבהלתי, ולא נעלבתי, ולא הרגשתי רע.
אמרתי לעצמי שמסכנה, בטח היה לה קשה, אולי היא היתה נבוכה, מי יודע?
החלטתי להתקשר שוב.
צלצלתי ולא היה מענה.
התקשרתי שוב, ככל שהמתנתי הרגשתי כיצד הביטחון העצמי שלי בעצמי עולה(!)
כשהיא ענתה לי דיברתי איתה לא בכעס, קצת נתקעתי בדיבור, אמרתי לה שמקודם ניתקו לי את הטלפון באמצע.

"אה.. באמת? אולי לא אני"... אמרה.

"כן, אולי מישהי אחרת" אמרתי..

המשכתי לדבר, קבעתי תור, והיא לא רצתה להפסיק לדבר איתי, ככה זה היה נראה!

פתאום הפכה להיות אדיבה באופן יוצא דופן, הסבירה לי בהרחבה, והשיחה היתה נפלאה למרות הגמגום..
ההסבר שלי לזה - כשאדם אוהב את עצמו באמת ושם את עצמו במרכז לפני הכל
ומבין שלא צריך לחיות את הסביבה אלא להיות נאמן לעצמו, תמיד, הקסם מתחולל והעולם מתחיל לחייך גם.

היחס הזה נכון לא רק לגמגום אלא לכל בעיה.

אני חושבת שראוי שכל אדם ישנן לעצמו שרק הוא חשוב, וגם הסביבה חשובה בגבול מסוים עבור עצמו (כדי להיות מקובל בעיניהם
עבור עצמו) ושרק הוא במרכז.
נשנן את זה לכל מי שרוצה לשמוע (שרק הם חשובים מול עצמם), נסכים לדבר בפתיחות על הבעיות של עצמנו לא מתוך התנצלות אלא מתוך הבנה שזה בריא להיות פתוח, הן בחשיבה כנה והן בשיח אמיתי!

גם כשיש דברים שלא נרצה לדבר עליהם זה בסדר, אבל זה לא מתוך הסתרה ובהלה, אלא מתוך הבנה שהפרטיות חשובה.

לי עצמי, למרות ההתמודדויות שלי, החשיבה הזו מסייעת. אולי לאנשים נוספים גם כן...

שתפו את הפוסט:)

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
@א. פרי
ואוו איזה אישה חזקה!!! מעריצה.
תודה רבה!
האמת שיש פער מאוד גדול בין מי שאני תופסת את עצמי (רגילה מאוד ולא מתמודדת)
לבין הנתונים שקיבלתי. לאט לאט אני לומדת שאפשר להיות במודעות לאתגרים שלי, להתיידד איתם
ולהישאר רגילה לגמרי.
אני לא מסתובבת בתודעה של 'אני מגמגמת', כן יש לי התמודדות ספציפית בנושא הזה במקרים מסוימים,
בהם צריך לדבר.
כמו כן למדתי לחבב ולהעריך את הגמגום מתוך הבנה מסוימת. (לא אפרט אותה...)

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
ואני חושבת שכשנציגת שירות טורקת טלפון בפנים צריך לטפל בה ולא בביטחון העצמי שלי...
זה התנהגות מזעזעת!
זה נכון שנציגי שירות צריכים להגיש שירות מושלם, אבל הם סך הכל בני אנוש, ואי אפשר לצפות שכולם יהיו בסדר כל הזמן!
עדיף לעזור לאדם להתגונן מפני התנהלות חברתית לא תקינה כי בלתי אפשרי לשנות את החברה כולה.

אני חושבת שההתמודדות הכי טובה מול העולם זה ללמוד אהבה עצמית.
כי באמת אין לנו מושג למה הנציג טרק את הטלפון: אולי ממבוכה, חוסר סבלנות או חשב שהקו משובש.
זה לא אמור לעניין אותנו כי רק אנחנו מול עצמנו.

ואסביר את החשיבה הזו:
כל מה שאנחנו עושים בעולם זה כדי לזכות לאהבה עצמית!
אנשים מוכנים לעבוד קשה, ואפילו לוותר על דברים חשובים, כל זה כדי לזכות בטיפת הערכה.
הערכה של מי?
האם באמת מעריכים אותנו?
האם יעריכו אותנו מתי שהוא?
הרי דקה אחרי שנתנו לנו מחמאה המחמיאים עוברים לאובייקט הבא!

ויותר מזה, לפעמים כשהמחמאה מגיעה מאדם שאנחנו לא מעריכים אנחנו לא נשמח כמו לקבל מחמאה מאדם שאנחנו כן מעריכים, וזה כי הכל עובר דרכינו.
אנחנו הכי חשובים, אפילו מול עצמנו.

כשאנחנו מצפים לתשומת לב זה כדי שנצליח לומר לעצמנו: אני מעריך את עצמי!
זה כל הסיפור...
אם ככה למה שלא ניתן לעצמנו הערכה מראש, בלי לעבור דרך התיווך של הזולת; - )
קצת עמוק ומסובך, אבל זה ממש פשוט.
כשנאהב את עצמינו באופן מלא נצליח לשמוח במחמאות אבל זה יהיה רק נחמד, ולא נהיה תלויים בחסדי הסביבה.

אותו דבר גם בתחושת השפלה: אנחנו מחליטים אם להיות מושפלים או לדון את המציאות לטובה.
כמובן לא צריך להסכים עם התנהלות לא נכונה אבל חוסר ההסכמה ייעשה במקביל לזה שאנחנו מבינים שיש הפרדה בינינו לבין העולם.
אנחנו במרכז, אנחנו החשובים! וזה אומר שהבריאות והשמחה שלנו, ותחושת היציבות שמגיעה מאהבה עצמית אמיתית קודמים לכל העולם כולו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה