התייעצות לגבי מסלולים במשכנתה

להתעמק

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בעז"ה אני הולך לקנות דירה במחיר למשתכן, התוכנית שלי היא למכור את הדירה ברגע שיתאפשר, ולקנות דירה אחרת במקום שאני מעוניין. ולכן חשבתי אם כדאי לקחת מסלול צמוד למדד באחוז המירבי שניתן, ולפרוס אותו לכמה שיותר שנים, וכך לקבל ריבית הכי טובה. ובמכירת הדירה להחזיר את המשכנתה, ולהוציא משכנתה חדשה עם מסלולים נורמליים על הדירה החדשה שאקנה. או שעדיף להוציא עכשיו משכנתה עם מסלולים נורמליים, ולאחר מכן לגרור אותו לדירה החדשה.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
1. בכל מקרה אם יתאפשר לגרור משכנתא, זה כדאי בשביל השליש פריים, כך תוכלו להרוויח שרוב המשכנתא שלכם תהיה פריים.
2. צריך לבדוק את כל הנושא של פירעון מוקדם של משכנתא יש קנסות באם הריבית הממוצעת ירדה מזמן שלקחתם את המשכנתא, כך שהבנק מפסיד כביכול, ויכול לקחת 10% מההפסד שלו, כיום שהריבית גבוהה יחסית יש סיכוי שהריביות ירדו ויהיה קנס.

korot

משתמש מקצוען
בעז"ה אני הולך לקנות דירה במחיר למשתכן, התוכנית שלי היא למכור את הדירה ברגע שיתאפשר, ולקנות דירה אחרת במקום שאני מעוניין. ולכן חשבתי אם כדאי לקחת מסלול צמוד למדד באחוז המירבי שניתן, ולפרוס אותו לכמה שיותר שנים, וכך לקבל ריבית הכי טובה. ובמכירת הדירה להחזיר את המשכנתה, ולהוציא משכנתה חדשה עם מסלולים נורמליים על הדירה החדשה שאקנה. או שעדיף להוציא עכשיו משכנתה עם מסלולים נורמליים, ולאחר מכן לגרור אותו לדירה החדשה.
1. בכל מקרה אם יתאפשר לגרור משכנתא, זה כדאי בשביל השליש פריים, כך תוכלו להרוויח שרוב המשכנתא שלכם תהיה פריים.
2. צריך לבדוק את כל הנושא של פירעון מוקדם של משכנתא יש קנסות באם הריבית הממוצעת ירדה מזמן שלקחתם את המשכנתא, כך שהבנק מפסיד כביכול, ויכול לקחת 10% מההפסד שלו, כיום שהריבית גבוהה יחסית יש סיכוי שהריביות ירדו ויהיה קנס.
ההבדל בין הכיוון ו"לתפוס את הרעיון" לבין ייעוץ מקצועי ברור ומדויק, יכול לבוא לידי ביטוי בעשרות ומאות אלפי ש"ח.

בשביל תכניות מהסוג הזה, שווה לקחת יועץ מקצועי בתשלום מלא שיהיה מחויב וייקח אחריות על הייעוץ על תוצאותיו.

שרילנקה

משתמש פעיל
זה תלוי הרבה בהרבה..כמה כסף. שנים. קנס..
כלומר אם זה מעט כסף זה לא אסון אבל מצד שני הבנק יתן ריבית יותר גבוהה עליה.
ואם זה קצת שנים גם פחות אסון .אבל.. מחיר למשתכן הוא הרבה זמן בפרט שאתה לא יכול למכור בזמן מסוים. ואז כשמגיע הזמן אתה אומר לעצמך אולי נחכה שזה עוד קצת יעלה והמקום יתאכלס וכו' ואז זה עוד שנים.
גם צריך להזהר מקנס שזה גם תלוי בשנים והסכום..

בקיצור אחרי שבלבלתי צריך להתייעץ עוד לבד[אם יש לך כח] או יועץ [אם אתה רחוק מהענין]...

תפילות בשמחה..

ברוגע

משתמש פעיל
אין שום הגיון לקחת עכשיו משכנתא לא מתאימה, זה לכמה שנים טובות קדימה, ומי יודע מה יהיה השוק בעתיד.
קח משכנתא טובה עכשיו, השוק נכון להיום (כפשוטו) הוא מצויין. בבוא העת תחליט אם אתה פורע הכל או פורע חלקית וגורר או גורר הכל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה