התייעצות | האם הביטוי "מכל מקום" מוכר לכל אדם מהרחוב ?

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
או שהוא מוכר לי רק מספרי הקודש ?
האם אוכל להשתמש בו בטקטס שמיועד למי שעדיין לא נפתחו עיניו למאורות ?
אגב מישהו יודע מה מקור הביטוי "למרות זאת". בחיפוש בספרי מקורותינו הישנים לא מצאתי ביטוי זה. מענין כיצד הוא נוצר.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תלוי באיזה רחוב:
בחרדי חושבני שכן, מכל מקום בחפשי, נדמה שהוא איננו מוכר.
למרות זאת לא מן הנמנע להשתמש בו, מה יש? שילמדו מילים תורניות...

זה מזכיר לי שפעם ניסיתי להסביר משהו לאדם לא דתי, והשתמשתי במונח "לו יצויר" הוא לא הצליח להבין מה אמרתי גם כשחזרתי לו בפעם החמישית, עד שאמרתי לו נתאר לעצמנו, וליהודים היתה אורה...

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
במקום למרות ה...
אכתוב אף ש....
אך לאחר מכן בפתיחת המשפט הבא האומר מה למרות כן, נדרשת פתיחה להבנת הקשר בין המשפטים.
למה למרות זאת (או למרות כן) אינו תקני ?

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
ליסוע למפרע.... :D (אה, אני לא עובר שם)

גרפולוג

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אם מדובר בצרכן תקשורת וחדשות / משפטן / אקדמאי, אז מכל מקום הוא כבר שמע את צמד המילים הללו.

ואם מדובר ב'עמך כולם צדיקים', איך שלא יהיה תצטרכו להוסיף מילה נרדפת (/ אחרת ;)...) לכל משפט שתאמרו.

גרפולוג

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
על מנהל חברת אוטובוסים ידועה, שהיה דובר אידיש במקורו, סופר שכשהוא רצה לומר לנהג ל"עשות רוורס" הוא הורה לו: סע אדרבא!
כמדומני שהוא אמר; תעשה אדרבה...

ומגאולה ועד מירון היינו מחייכים....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה