השאלמר של חיים ולדר אמיתי?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

יש לי שאלה: האם הסיפורים של הירושלמי המופיעים בסדרה הכובשת "אנשים מספרים על עצמם" אמיתיים?
אין שאלתי אם חיים המציא אותם. בהנחה שאם הוא פרסם אותם הוא באמת קיבל אותם, האם השולח סיפר דברים שאכן היו על כדורנו?
כי קראתי שם דבר שמבחינה לוגית היה נראה לי מוזר מאד.

soomsum

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אין מה להסתפק ... ברור שאת הכל הוא המציא...
גם אם יש שם תשתיות של סיפורים אמיתיים , השאר,על דעתו האישית בלבד

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י חגי פאהן;2419355:
בעזהי"ת

יש לי שאלה: האם הסיפורים של הירושלמי המופיעים בסדרה הכובשת "אנשים מספרים על עצמם" אמיתיים?
אין שאלתי אם חיים המציא אותם. בהנחה שאם הוא פרסם אותם הוא באמת קיבל אותם, האם השולח סיפר דברים שאכן היו על כדורנו?
כי קראתי שם דבר שמבחינה לוגית היה נראה לי מוזר מאד.

הוא לא יכול לקבל אותם מחיים ולדר?

ביד הלשון

משתמש מקצוען
ראיינתי אותו פעם והוא סיפר שאת הסיפורים הוא אכן מקבל
מאדם ירושלמי אמתי בהחלט שמתהלך בינותינו, כך שהבסיס אמתי.
כמובן שהשינויים, ההוספות והניפוחים על חשבון הבית;)

לצו

משתמש פעיל
לא מזמן היה בתוכנית של חיים ולדר בקול חי תוכנית על הצ'אלמר,
הוא אמר שזה היה דוד שלו שקראו לו נראה לי זכריה והסיפורים אמיתיים...
(הוא סיפר סיפור על חנות תכשיטים - אם משהו מכיר...)

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כן, גם את הפגישה עם ראש הממשלה....

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
חיים ולדר אמר לקרוב משפחתי, שבכל הסיפורים שלו יש בסיס אמיתי.
כמובן שהוא מוסיף קצת מסביב.
התפרסם לאחרונה ב"קטיפה" סיפור על אירוסין, פרחים ששולמו ולא הגיעו, לוויה ושבעה, מי שקרא כנראה זוכר.
בעיתון זה היה נראה צירוף מקרים בלתי סביר, אבל מי ששמע את זה ברדיו קול חי שמע איך מראיינים אח"כ את הרב שהיה מוזכר בסיפור, וברדיו הוזכר בשמו המלא, והוא חזר על הסיפור מנקודת מבטו ושחזר את כל מהלכו.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

תודה רבה לעונים. כך חשבתי, שהבסיס אמיתי עם שיפורים, אך לא כתוב עד היכן לשון המחבר.
למי שמסתקרן, הקטע המדובר הוא שהוזמנה כספת למשרדי הישיבה במאה שערים ולאחר שבועיים פרצו לשם חמושים ואיימו על המנהל שיגלה את הקוד. הם התקשרו לביתו ואמרו לאשתו את המצב והיא ניסתה לשכנע אותו לגלות והוא סירב, ואז היא שלחה את הבן שלו למשרד כדי ש...ישכנע אותו לגלות להם את הקוד. אז הם תפסו גם אותו וזה מה שגרם למנהל לפתוח את הכספת. היה נראה לי כשל עלילתי שאֵם תשלח את בנה למקום שיש חמושים שכבר מאיימים על חיי בעלה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
כל סיפור בעולם מבוסס על אמת.
פעם כתבתי סיפור 'אמיתי' שהיה עשוי מפסיפס של סיפורים שהתרחשו במציאות.
רק שהצירוף של כולם יחד, היה קצת סיפורי מידי..

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
חיים ולדר היה ידוע כילד עם דמיון פורה, ברור שכמבוגר כישרון זה בא לו לעזר רב.
אישית אני מוצא את עניין ההתעשרות שלו מחינוך אובססיבי של כל הסביבה דוחה למדי, אבל זה רק אני.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

לא פגשתי את הבן אדם, אבל אני אוהב מאד סיפורים; ואפילו אשתי שלא מתה על המילה הכתובה, כשהשגתי ספר אחד שלו היא כמעט לא עזבה אותו לרגע עד שסיימה.
וגם משה רבינו התעשר מחינוך אובססיבי של כל הסביבה, ואני מניח שזה לא דוחה אותך. לפעמים אין לנו בעיה עם העושר, ולפעמים יפריע לנו העושר. אישית אני לא ממהר להתקרב לספרים שהכותרת של הם היא "חינוך ילדים נכון" או "זוגיות נכונה" אם אין לי הערכה והערצה לכותב. יש לי קרובת משפחה גרושה שראיתי שבאתר שלה היא מציעה שירותי ייעוץ זוגיות. שיהיה לה לבריאות, אבל לא. לענייננו, על הסטים של הסיפורים אין מה לדבר, הם סוף הדרך.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חגי פאהן;2428779:
בעזהי"ת

לא פגשתי את הבן אדם, אבל אני אוהב מאד סיפורים; ואפילו אשתי שלא מתה על המילה הכתובה, כשהשגתי ספר אחד שלו היא כמעט לא עזבה אותו לרגע עד שסיימה.
וגם משה רבינו התעשר מחינוך אובססיבי של כל הסביבה, ואני מניח שזה לא דוחה אותך. לפעמים אין לנו בעיה עם העושר, ולפעמים יפריע לנו העושר. אישית אני לא ממהר להתקרב לספרים שהכותרת של הם היא "חינוך ילדים נכון" או "זוגיות נכונה" אם אין לי הערכה והערצה לכותב. יש לי קרובת משפחה גרושה שראיתי שבאתר שלה היא מציעה שירותי ייעוץ זוגיות. שיהיה לה לבריאות, אבל לא. לענייננו, על הסטים של הסיפורים אין מה לדבר, הם סוף הדרך.

כפי שכתבתם- יש לאיש הרבה מה למכור, וצורת הגשה נדירה.
עם זאת, התחושה שלי היא שאדם כמוהו פותח את הבוקר יום יום בתפילה להקב"ה שיהיו כמה שיותר בעיות חינוכיות כך שיהיה לו כנגד מה להטיף, וממילא להתפרנס מזה.
כל סיפור שלו, כל אמריה שלו, הכל תמיד נובע ממקום מאוד חזק של 'לחנך'.
אני כקורא מחפש להנות מספיור טוב, ולמצוא בעצמי ממה ללמוד בסיפור.
אני לא מחפש לקרוא ספר כדי להתחנך.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אני מוחה על נסיון ההשוואה של חיים ולדר ומ"ר ע"ה.
אחד מי"ג העיקרים שלנו הוא האמונה במשה רבינו כשנביאו של ה'.
וצריך קצת ענווה לפני שמנסים באותה שורה לעשות השוואת לאנשים בני ימינו.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י בפוטנציאל;2431863:
אני מוחה על נסיון ההשוואה של חיים ולדר ומ"ר ע"ה.
אחד מי"ג העיקרים שלנו הוא האמונה במשה רבינו כשנביאו של ה'.
וצריך קצת ענווה לפני שמנסים באותה שורה לעשות השוואת לאנשים בני ימינו.

אם מגדולינו לא נלמד איך להתנהג, אז ממי??? אולי גם לא נתפלל כי אנחנו לא מתקרבים למעלת דוד המלך?

אם הבנתי נכון, מה שאת אומרת בעצם זה שמשה עשה את כל מעשיו על פי הדיבור, ולכן אנחנו לא יכולים ללמוד ממעשיו כלום לגבינו. ולכאורה חז"ל מלמדים שהתורה כתבה לנו גם את ה"מסביב" כדי שנלמד מכל פרט ופרט בהתנהגותם.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י חגי פאהן;2431904:
אם מגדולינו לא נלמד איך להתנהג, אז ממי??? אולי גם לא נתפלל כי אנחנו לא מתקרבים למעלת דוד המלך?

השיפוטיות היא זו שהבחילה אותי-

וגם משה רבינו התעשר מחינוך אובססיבי של כל הסביבה,

ארליך

משתמש חדש
זו פעם ראשונה כמדומני שאני מגיב כאן בפורום, ובפרוג בכלל.
אין לי מושג מה אתם חושבים. אבל אני חושב שאם מישהו יכול להגיד שחיים ולדר מתפלל שיהיו כמה שיותר בעיות, העיקר שהוא יוכל להתפרנס [כאילו שחסר... אבל לא זה הנושא] אז אנחנו במצב בעייתי.
ניתן להגיד את זה בעצם כמעט על כל תחום ועניין. על כל יועצי החינוך, כל הצוותים של חינוך מיוחד, כל הרופאים, וחלילה על הדיינים. כי אם אנשים לא יתגרשו, או יריבו על כסף, אז ממה יתפרנסו. והס מלהזכיר אבל גם על גדולי ישראל, כי אם אנשים לא יצטרכו ישועות, והשלום והשלווה תשרור, אז מי יבוא אליהם בכלל.
אני חושב שזה שיח רדוד למדי לפורום מכובד כזה.

איפור כלות

משתמש צעיר
בקשר למשה רבינו, גם לבני דורו היתה ביקורת דומה, ע"ע והביטו אחרי משה, אבל הדוגמא לא מתאימה מעוד כמה סיבות.
לא חייבים לאהוב כל דבר, אבל גם לדבר שלא אוהבים יש מקום בעולם ויש אחרים שאוהבים אותו, וכדאי להתייחס יותר ברכות והבנה גם לדברים האלה. יש למשל כאלה שהספרים של מיה קינן גורמים להם תחושה דומה, ואם תנסה לכתוב את זה, תקים עליך את כל פרוג...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה