סיפור הרצף שנקטע - - -

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
היא שמטה את ראשה על השולחן , הוא קיבל חבטה והיא אפילו לא הרגישה בכך, הוא היה כבד כעופרת, מבולבל, היא לא מסוגלת להרים אותו, היא לא יכולה כלום, חלולה אין לה כח לחזור לחיים, מעדיפה לשקוע בשחור הזה, בתהום הזו שלוקחת אותה אליה.

ליבי שלה ילדה מלאת חן, יפת תואר שער ארוך וגולש עד הברכיים, עיניה טהורות ומלאות הבעה,
מוכשרת ליבי שלה, פטפטנית לא קטנה, מדהימה כל אחד שנתקל בה.

על הרצף - -- צמד מילים שמוציא את המחשבות שלה מהרצף השפוי, היא אפילו לא יודעת בכלל מה זה אומר,
בשבילה זה זוג מילים נוראיות ושחורות שלוקחות אותה ואת ליבי למקומות שמעולם לא ביקרה בהם.

היא לא זוכרת כלום, הכל מחוק לה מאותו יום, יומיים לפני שליבי שלה חגגה 5 שנים, העוגה כבר חיכתה מלאת קצפות במקרר, והטרופיות לגן עמדו בפינת המטבח, רגעים שהיא לא מסוגלת לחזור אליהם, שם בקליניקה, דלת חומה, ד''ר עם שער שיבה תלתלים, מילים בחלל , והראש שנשמט...

ליבי בת 7 היא גדלה והקושי מתעצם, כל יום והנסיון החדש שמביא איתו, לרוץ עם ליבי לטיפולים מתישים שסוחטים אותה פיזית ונפשית, לראות את ליבי שלה מתמודדת עם אתגרים שגדולים עליה בכמה מידות, לראות אותה כמעט מתייאשת אך מנסה, מקבלת כח ולא מרפה, והלב של אמא יוצא אליה לליבי שלה, וכל יום שעובר והיא לא נשברת, היא מחייכת לעצמה בסיפוק, וכל קשקוש על הקיר או כיסא שנשבר בסלון והיא שתקה וחבקה נותן לאמא תעצומות, נותן לאמא דמעות חדשות של סיפוק, דמעות של תפילה להלאה.
כל יום על הרצף נותן לאמא עוד כח לתת לליבי שלה כמה שיותר אמא.

בואי ליבי מתוקה שלי, בואי ילדה של אמא נצא קצת ביחד, ליבי צוחקת מחבקת את אמא, לא עונה,
"בואי יקירה שלי, אמא אוהבת אותך כמו שאת", היא מצמידה את ליבי אליה בחיבוק אמיץ ועייף, לאמא יש הרבה כח, לאמא יש אנרגיות להילחם, להביא אותך ליבי, הכי רחוק ששיך!

ליבי לא עונה, היא מסתכלת על אמא בעיניים גדולות ותכולות ונשענת על אמא קלות - - -

היא מאמינה, אין לה ספק,

אימהות הן תמיד חזקות, ואף פעם לא מאכזבות.

נערך לאחרונה ב:

עכביש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
כתוב מצויין. מכניס לאוירה.
עם הקטע הבא חל מעבר לא ברור.
חסר איזה משפט שמספר למשל שאמא וליבי יושבות על הספה, אמא מחבקת את ליבי ואומרת לה:
בואי ליבי מתוקה שלי, בואי ילדה של אמא נצא קצת ביחד, ליבי צוחקת מחבקת את אמא, לא עונה, "בואי יקירה שלי, אמא אוהבת אותך כמו שאת", היא מצמידה את ליבי אליה בחיבוק אמיץ ועייף, לאמא יש הרבה כח, לאמא יש אנרגיות להילחם, להביא אותך ליבי, הכי רחוק ששיך!
כמו כן לא היו מזיקים עוד כמה אנטרים.

יומיים לפני שליבי שלה חגגה 5 שנים
מצוי?
כמדומני בגיל שלוש שנים, מקסימום ארבע, כבר יודעים.

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
כתוב מצויין. מכניס לאוירה.
עם הקטע הבא חל מעבר לא ברור.
חסר איזה משפט שמספר למשל שאמא וליבי יושבות על הספה, אמא מחבקת את ליבי ואומרת לה:

כמו כן לא היו מזיקים עוד כמה אנטרים.
אני אנסה לערוך
מצוי?
יושב על סיפור חיים אמיתי, וכך היה...

anotherית

משתמש סופר מקצוען
איפה הוא חסר לך , למדי אותי.....
זה אולי סוג של חוויה לא בדיוק סיפור .
סוג של חויה זה מעולה, אבל זה צריך להיות אחיד, וזה כן מתחיל כסיפור וממשיך יותר כיומן.
אז או-או.
אבל כאן לדוגמא, כדאי להוסיף עוד משפט תיאור, או קטע, מה קורה בגיל 7:
ליבי בת 7 היא גדלה והקושי מתעצם, כל יום והנסיון החדש שמביא איתו,

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
אבל כאן לדוגמא, כדאי להוסיף עוד משפט תיאור, או קטע, מה קורה בגיל 7:
ליבי בת 7 היא גדלה והקושי מתעצם, כל יום והנסיון החדש שמביא איתו, לרוץ עם ליבי לטיפולים מתישים שסוחטים אותה פיזית ונפשית, לראות את ליבי שלה מתמודדת עם אתגרים שגדולים עליה בכמה מידות, לראות אותה כמעט מתייאשת אך מנסה, מקבלת כח ולא מרפה, והלב של אמא יוצא אליה לליבי שלה, ןכל יום שעובר והיא לא נשברת, היא מחייכת לעצמה בסיפוק, וכל קשקוש על הקיר או כיסא שנשבר בסלון והיא שתקה וחבקה נותן לאמא תעצומות, נותן לאמא דמעות חדשות של סיפוק, דמעות של תיפלה להלאה.
ניסיתי.... שיניתי...

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
שני הדברים האלה ממש בלבלו אותי.
לא ככה הייתי מצפה לקרוא על ילדה שעל רצף האוטיזם.
הייתי מצפה לעיניים טהורות, עמוקות ומלאות סוד. ושתיקה.
תלוי כמה האחוזים שלה על הרצף.... יש גם כאלה, העיניים מביעות והפה לא גומר מלדבר.
עד לנפילות.....

3333ציפי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תראי, את אמרת שאת מכירה ולכן מה שכתבת הוא יתכן.
אבל, מחשבה שלי, אולי בְסיפור צריך לכתוב בצורה קצת יותר מוכרת. כדי שפשוט יזהו ויבינו?
והצורה היותר מוכרת היא:
עיניים טהורות, עמוקות ומלאות סוד. ושתיקה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
הרצף הוא רחב מאד
היום כלולים בו גם כאלו שבעבר אובחנו כבעלי תסמונת אספרגר, לשם משל.
יש בהחלט מאובחני רצף וורבליים, חכמים ומתקשרים. ואכן לרוב הם מאובחנים בגיל בוגר, בגלל מצבם המתעתע. הם אפילו מישירים מבט והוא לא כומס שום סוד. הם נקראים על הרצף בתפקוד גבוה.

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
הרצף הוא רחב מאד
היום כלולים בו גם כאלו שבעבר אובחנו כבעלי תסמונת אספרגר, לשם משל.
יש בהחלט מאובחני רצף וורבליים, חכמים ומתקשרים. ואכן לרוב הם מאובחנים בגיל בוגר, בגלל מצבם המתעתע. הם אפילו מישירים מבט והוא לא כומס שום סוד. הם נקראים על הרצף בתפקוד גבוה.
אז אולי צריכה להופיע איזו התייחסות למצב הזה?
למרות שהמצב הוא כזה... עדיין המתוקונת הטהורה הזו על הרצף.

אני מאמינה שזה מבלבל קוראים נוספים, לא רק אותי.
ולזה למרו תשנאי יודעת שהרצף רחב מאוד

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
אבל, מחשבה שלי, אולי בְסיפור צריך לכתוב בצורה קצת יותר מוכרת. כדי שפשוט יזהו ויבינו?
ויש כל כך הרבה כאלה... מסתובבים בינותינו, וכל כך קשה לזהותם כמיוחדים, ופעמים שההתנהגות שלהם טבעית וכל כך נורמלית שהקהל מתפלא ומלא ביקורת על חריגות בתגובות, ואינו מבין מה קרה? או איפה החינוך של ההורים? ולמה הם לא עוצרים את הילד מלהתנהג כך או כך.
ולפעמים צריך לכתוב על הפחות ידוע כדי שיידע הציבור , ולא ידון התנהגות כזו או אחרת במחי יד או פה.

נערך לאחרונה ב:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
ולפעמים צריך לכתוב על הפחות ידוע כדי שיידע הציבור , ולא ידון התנהגות כזו או אחרת במחי יד או פה.
אולי באמת כדאי לכתוב על ה'מתמיד' של עולם התורה. זה שלא מבזבז רגע. ויושב כל היום מול הסטנדר. ולא מתקשר עם אשתו וילדיו. עד שהופך ל'פרוש' הגדול.
ואכמ"ל וד"ל.

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
ברוכה הבאה! הכתיבה שלך מאד יפה. והנושא כואב.
ויש כל כך הרבה כאלה... מסתובבים בינותינו, וכל כך קשה לזהותם כמיוחדים, ופעמים שההתנהגות שלהם טבעית וכל כך נורמלית שהקהל מתפלא ומלא ביקורת על חריגות בתגובות, ואינו מבין מה קרה? או איפה החינוך של ההורים? ולמה הם לא עוצרים את הילד מלהתנהג כך או כך.
מאה אחוז. הילדים שנראים כרגיל, סובלים פי מאה מאלו שכולם מזהים כחריגים. והם חכמים ומוכשרים לעתים בצורה שלא מאפשרת להסביר את ההתנהגות שלהם בדרך אחרת מלבד התרסה, חוסר טאקט, חוצפה, ועוד שאר מרעין בישין.
רק הקשים.
המתפקדים גבוה יחסית יכולים להגיע לגיל עשר ויותר ללא אבחון, ולגילאים מאוחרים יותר עם אבחונים מוטעים של בעיות נפשיות ואחרות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה