הרחקת ייתושים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא רולר
לא טבליות או נוזל
למישהו יש עצה איך להיפטר מהם בלילה בצורה בטוחה בחדר הילדים, או להימנע מעקיצות?

חברה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
בהחלט!
שמן ציטרולינה - טיפה על היד/על הכרית וכד'

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י חברה;1651170:
בהחלט!
שמן ציטרולינה - טיפה על היד/על הכרית וכד'

שו אהדה? (מה זה?)
יש משהו יותר ביתי?
מישהי "זרקה" לי משהו על חומץ. אבל איך? אין לי מושג.
אני צריכה הפתרון ללילה הנוכחי...
תודה

טלית

משתמש פעיל
D I G I T A L
העתקתי לך:

מניעה טבעית נגד יתושים :
1. הכלל הראשון הוא מניעה: עציץ עם בזיליקום בכניסה לבית הוא כמו שלט עופו מכאן" ליתושות אכזריות, ובשבילכם זה גם מצוין לפסטו.

2. אני אוהבת לפזר קעריות חרס עם ציפורן שעליה אני מטפטפת ציטרונלה במרכז הבית. מסתבר שיתושים שונאים את ניחוח הציפורן ועוד יותר את זה של הציטרונלה, אנחנו בינתיים רק נהנים מהריח.

3. חומץ, בתוך הגוף ומחוץ אליו. הוסיפו לכל מאכל וסלט חומץ, או הכניסו חומץ לבקבוק מתז ( למי שיש בקבוק מתז 'דאורדורנט של ערוגות' יכול למחזר אותו) ורססו את החדר לפני השינה, לילה שקט מובטח לכם!
4. יתושים מנווטים את דרכם אליכם בעזרת חיישני ריח, כל מה שיכסה את ריח הגוף שלכם, יקשה עליהם. בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם סבון גוף טבעי של מליסה בעל שמנים מרחיקי חרקים.
5. אם עוד אין לכם מבער להפצת ניחוחות שמנים אתריים, זה הזמן להשיג אחד. אפשר להדליק נר קטן ולטפטף בעדינות שלוש טיפות של עשב לימון, ציטרונלה, לבנדר, מנדרינה
כולם נפלאים לקיץ ולהרחקת חרקים.
6. חפצים: כילה (לתינוקות בעיקר) יעילה באופן מדהים, אל תתעצלו, תלו אחת כזו מעל המיטה, זה גם נראה יפה וגם עושה עבודה מצוינת. מאוורר, בגדים דקים וארוכים,רשתות יתושים לחלונות, כולם יתמכו בלוחמה הכללית.
7. צ י ט ר ו נ ל ה . שמן אתרי שלא מאפשר ליתושה לעקוץ ערבבו 30 מ"ל שמן נשא כלשהו עם 20 טיפות ציטרונלה והרי לכם תכשיר להרחקת יתושים. אורגני, אפקטיבי, וזול!

טיפול בעקיצות
1. משחות על בסיס דונג (כמו משחת הקלנדולה שלנו) מרגיעות את הגירוד באופן מיידי.
2. חצי שן שום על העקיצה, מנטרלת את החומר המגרד.
3.משחת סודה לשתיה עם מעט מים גם היא מנטרלת מיידית את עקיצות.
4.בזיליקום: פשוט לשפשף כמה עלים על העקיצה והיא תרגע מיד, את אותה ההשפעה תקבלו גם באמצעות עלי מנטה.
''
עלי מנטה להרגעת העור
מה עוד? מעט חומץ על צמר גפן.
5.הניחו קוביית קרח לפרק הזמן הארוך ביותר שתוכלו לסבול (לא להגזים!)
6.חתיכת אלוורה טריה, למרוח ולתת לזה להישאר על העור.
7. שמן אובליפיחה האדום המקורי, אשחר רוסי. למרוח מעט על העקיצה.

מה עוד ?
פזרו בבית צמחים נגד יתושים אנחנו מניחים בסלסלות -גרניום, עשב לימון, ציטרונלה,בזיליקום.

sari93

משתמש צעיר
כן
אני קניתי קיץ שעבר בחנות הוס בבני ברק

ONE1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י טלית;1651221:
5. אם עוד אין לכם מבער להפצת ניחוחות שמנים אתריים, זה הזמן להשיג אחד. אפשר להדליק נר קטן ולטפטף בעדינות שלוש טיפות של עשב לימון, ציטרונלה, לבנדר, מנדרינה
כולם נפלאים לקיץ ולהרחקת חרקים.
.

איפה משיגים את המבער הזה? ואת השמנים?

מאנטרטיקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
קופצת על האשכול (מותר לי?!)
גם ילדי סובלים קשות מיתושים, שנה שעברה קיבלתי עצה לשים כוס חומץ בחדר (לא משנה איפה) והיה לי קיץ שלם שקט מיתושים! זה היה ממש לא יאומן!
אבל השנה, התחלתי שוב עם כוס החומץ, והיתושים כאילו לא מתייחסים אל החומץ (אולי הם התרגלו לריח??) מה יכולה להיות הסיבה? אולי החומץ לא מספיק חזק?
אשמח אם תענו לי דחוף, בינתיים כל בוקר הילדים שלי קמים עקוצים בכל הגוף, וזה ממש לא נעים:(

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני משתמשת בשמן לבנדר בד"כ
או בציטרונלה(פחות אוהבת את הריח שלה)
קונים בחנות טבע עולה ממש זול

tttsarattt

משתמש רשום
אני שמה לב שכולם הולכים פה על הטבעי...
לי יש ילד שמאוד רגיש לעקיצות (מתנפח לו כל עקיצה) ואני משתמשת כבר כמה שנים עם מכשיר נוזלי של ספירה. לילה אחד שאני לא שמה, הילד נעקץ...

CS Design

עיצוב | מיתוג | בניית אתרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י רוח סערה;1651210:
שו אהדה? (מה זה?)
יש משהו יותר ביתי?
מישהי "זרקה" לי משהו על חומץ. אבל איך? אין לי מושג.
אני צריכה הפתרון ללילה הנוכחי...
תודה

אצלי גם נעקצים יחד עם רולר ואור כחול ו... ו...

מה שראיתי שהכי מפחית את העקיצות זה החומץ!!!!!
אני שמה בתוך כוס ומניחה על המדף בחדרים
וזה פשוט מבריח אותם.. (אל האור הכחול)
כמובן שאם לא יהיה להם לאן לברוח הם ישארו בחדר ויעקצו...
אז או שיהיה חלון פתוח או קוטל יתושים

גם מזגן/ מאוור עוזר

CS Design

עיצוב | מיתוג | בניית אתרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י tttsarattt;1651669:
אני שמה לב שכולם הולכים פה על הטבעי...
לי יש ילד שמאוד רגיש לעקיצות (מתנפח לו כל עקיצה) ואני משתמשת כבר כמה שנים עם מכשיר נוזלי של ספירה. לילה אחד שאני לא שמה, הילד נעקץ...

אצלי הסיפרה גם לא עזר.

sari93

משתמש צעיר
כנראה שזה תלוי בסוג היתושים... :rolleyes:
הבן שלי רגיש נוראות לעקיצות והחומץ לא מזיז להם, ניסיתי הכל והדבר היחיד שעזר לנו זה המכשיר עם הטבליות של סנו, זה הישן שאנחנו השתמשנו בתור ילדים...

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י sari93;1651688:
כנראה שזה תלוי בסוג היתושים... :rolleyes:
הבן שלי רגיש נוראות לעקיצות והחומץ לא מזיז להם, ניסיתי הכל והדבר היחיד שעזר לנו זה המכשיר עם הטבליות של סנו, זה הישן שאנחנו השתמשנו בתור ילדים...

האמת, שהסיבה שאני לא רציתי להשתמש בטבליות האלה היא לא ה"טבעי" בדווקא, אלא שמתי לב לכך שהם כבר לא מוכרים טבליות לבד אלא מכשיר+מעט טבליות, ומכיוון שיש לי כבר כמה עשרות מכשירים בבית (ורק שני חדרי שינה) אני לא רוצה להוציא על כל 16 טבליות שנגמרות לי בשבוע סכום פי ארבע ממה שהן שוות. הם עושים על זה כסף טוב. קונים מהסינים מכשיר שעולה להם חצי שקל, מצרפים אותו לטבליות, ומוסיפים למחיר לצרכן 24 ש"ח.

והסיבה שאני לא אוהבת את הנוזל-
קודם כל- צריך לקנות 2 מכלים במקביל בשביל שיספיק לשני החדרים, ובטבליות מספיק לקנות חבילה אחת ולפזר בכמה מכשירים במקביל.
ושנית- יש למכשיר הזה נטייה להישאר שבוע שלם בחשמל. אם מדובר בטבליה -מקסימום היא נהיית לבנה או אפילו חומה, עד שמחליטים להחליף לחדשה, אבל הנוזל- מתבזבז בינתיים וכך זה יוצא הרבה פחות חסכוני.

sari93

משתמש צעיר
נכתב ע"י רוח סערה;1651793:
האמת, שהסיבה שאני לא רציתי להשתמש בטבליות האלה היא לא ה"טבעי" בדווקא, אלא שמתי לב לכך שהם כבר לא מוכרים טבליות לבד אלא מכשיר+מעט טבליות, ומכיוון שיש לי כבר כמה עשרות מכשירים בבית (ורק שני חדרי שינה) אני לא רוצה להוציא על כל 16 טבליות שנגמרות לי בשבוע סכום פי ארבע ממה שהן שוות. הם עושים על זה כסף טוב. קונים מהסינים מכשיר שעולה להם חצי שקל, מצרפים אותו לטבליות, ומוסיפים למחיר לצרכן 24 ש"ח.

והסיבה שאני לא אוהבת את הנוזל-
קודם כל- צריך לקנות 2 מכלים במקביל בשביל שיספיק לשני החדרים, ובטבליות מספיק לקנות חבילה אחת ולפזר בכמה מכשירים במקביל.
ושנית- יש למכשיר הזה נטייה להישאר שבוע שלם בחשמל. אם מדובר בטבליה -מקסימום היא נהיית לבנה או אפילו חומה, עד שמחליטים להחליף לחדשה, אבל הנוזל- מתבזבז בינתיים וכך זה יוצא הרבה פחות חסכוני.

לא יודעת על מה את מדברת,
אני קונה קבוע רק טבליות (קופסא צהובה) ביש חסד וראיתי את זה גם בנתיב החסד.
ובקשר לזה שזה נשאר בחשמל... זה עניין של הרגל, אחרי שבאמת הייתי שוכחת את זה שעות בתקע עשיתי לעצמי כלל שכל בוקר כשאני נכנסת לחדר להעיר את הבן שלי אני ניגשת להוציא את זה

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ראיתם פעם את רשימת האזהרות על הסנו די?
בשביל מה צריך?

חלומי

משתמש פעיל
החומר של סנו די ודומיו עדיף מעקיצת יתוש,
כך אומרת רופאת הילדים שלנו

tttsarattt

משתמש רשום
נכתב ע"י poto12;1652216:
ראיתם פעם את רשימת ההזהרות על הסנו די?
בשביל מה צריך?

האמת על זה אני מאמינה שזה עובד...
אם אני כמעט נחנקת מזה אז קל וחומר כל הג'וקים...

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כמו שכתבתי כבר
לנו עוזר השמנים כבר כמה שנים אז למה להחליף?
ואגב אם מתעוררים לא רגועים בלילה ומתגרדים בלי סיבה / או מיתוש מעצבן אפשר לשים
שמן לבנדר כמו ששמים בושם על נקודות הדופק
וזה משרה רוגע
לדעתי אפקט כמו פניסטיל

stt

משתמש רשום
אני שמתי צלחת עם חומץ וכן לא היו עקיצות אבל באותה תקופה הבת שלי התחילה להשתעל, אחרי תקופה היה כתוב בפטנט רשום שהחומץ יכול לגרום לשיעול כי זה עושה גירוי, הפסקתי לשים חומץ ותוך פחות משבוע השיעול הפסיק אבל היתושים חזרו,
מכשיר שקניתי בשילב מאד עוזר אבל לא מספיק

איך משתמשים בשמן?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה