הרהורי עבודה יוזמה ומה שבינהם

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
מה עושים אחרי הלימודים בסמינר?
זה ברור. מחפשים עבודה!
כל תלמידה בוגרת הופכת להיות בעלת ראש גדול במיוחד, משגרת קורות חיים בהם היא הצטיינה ביותר ומורותיה מהללות ומשבחות אותה וזה רק פלא היאך לא 'חטפו' אותה במקום עבודה אחר עד כה.
מעטות אם בכלל הבנות שיוצרות לעצמן מקום עבודה, ולעיתים גם לחברותיהן. רובן המוחץ יודע שאם מצאת עבודה טובה אז את מסודרת עם משכורת חודשית (טובה או לא זו כבר שאלה אחרת לגמרי) ואמורה להיות המאושרת בתבל!
אם את קופאית, אז ביום אחד יכול להכנס סכום משכורתך החודשית לקופה, אך הכסף הזה יגיע לידיהם של הבעלים. שחלקו מועבר לספקים וחלקו נכנס היישר לכיסם הימני, לא לפני דיווח כראוי לרואה החשבון למדינה ולבנק.
וכשהעסק גדל וסניף נוסף נפתח - רווחיהם גדלים! הספקים נותנים לה סחורה רבה יותר במחיר מוזל יותר
המדינה גובה פחות מיסים כי בעל העסק כבר אינו עוסק מורשה. הוא חברה! עכשיו גם כיסו השמאלי מתחיל להתמלאות ובכלל, הוא כבר פנה לחייט שייצר לו מכנסיים עם כיסים ראויים לשמם. החייט רק מקווה שאותו ברנש המזמין כיסים בגודל המכנסיים עצמם לא יכניס לשם את הרגל בטעות במקום למקום המקורי המיועד לרגל (הוא אמנם יחסוך גרב, אבל שוד ושבר על מה שיקרה אם מה שאמור היה להכנס לכיס יכנס למכנס עצמו יפול החוצה והוא עוד יבוא לתבוע את החייט על כך)
הוא מייצר מקומות עבודה נוספים והמדינה מתחילה לאהוב אותו :) הבנקים רוצים לתת לו הלוואות כי זה דרכם וטבעם של בנקים לתת הלוואות למצליחים ולסרב בתוקף לאלו הנזקקים לכך נואשות. אהבת אדם במיטבה
הוא משלם הרבה פחות מיסים כי מס החברות נמוך, והוצאות הרכב הפרטי שלו נכנסות למאזן כהוצאות העסק. שווה לו להחזיק רכב ויש לו רואה חשבון מצטיין!
באיזשהו שלב הרשת נעשית בס"ד רווחית למדי ופריסתה רחבה. כל מיני מסיימי ומסיימות לימודים למינהם מדפקים על דלתה כדי לקבל משרה כלשהו שתתגמל אותם בסוף חודש בתלוש עם שכר מינימום ולברי המזל (והתעודות והתואר) שכר גבוה קצת יותר.
בעל החברה נהנה לעשות את מה שהוא אוהב, והעובדים עושים את מה שצריך כי אין ברירה. זו העבודה וזה מה יש.
יום אחד העובדים היקרים והמסורים יצאו לפנסיה. או אז יהיה להם זמן לעצמם ולהגשמת חלומותיהם. ונאחל להם בחום שקו הבריאות שלהם יהיה מהמשופרים כדי לאפשר להם לממש את הפנטזיות הישנות מהעבר
עכשיו הם מקדישים את כל זמנם ומרצם לעסק של מישהו אחר.
תכננתי לסיים כאן, אבל לא יכולה בלי סוף אופטימי:
# אחת העובדות בעסק נמצאת שם כי יש לה משפחה לפרנס, ויש לה תוכניות רבות לגבי העתיד. היא אינה מתכוונת להשאר שם עוד הרבה זמן ולכן לומדת במקביל מקצוע כלשהו שהיא אוהבת ומתכננת לעבוד בו בעזרת השם לאחר סיום הלימודים. היא תשאר בעבודה הנוכחית ותשלב את התחלת ישום הלימודים במקביל, עד שתרגיש שהיא מסוגלת לעזוב.
# עובדת אחרת החלה למכור מהבית מוצרים שונים, ונהנית מלעשות גם וגם.
# ועובדת נוספת פשוט אוהבת את העבודה ולא מתכוונת להחליף אותה בשנים הבאות
העיקר שהיא עושה מה שהיא אוהבת ונהנית מלעבוד במקום הזה ובעוד עשרות אלפי הדומים לו

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הטור מתחנן לתגובה פוליטית, לא ביקורת על צורת הכתיבה...
@רותי קפלר לטיפולכם.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
הטור מתחנן לתגובה פוליטית, לא ביקורת על צורת הכתיבה...
@רותי קפלר לטיפולכם.
האמת שמטרת הטור היא לכתוב על הנושא
ויש לי עוד הרבה מה לכתוב עליו :)
אני בד"כ לא כותבת טורים כאלו אז אשמח מאד לביקורת על הכתיבה עצמה

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
האמת שמטרת הטור היא לכתוב על הנושא
ויש לי עוד הרבה מה לכתוב עליו :)
אני בד"כ לא כותבת טורים כאלו אז אשמח מאד לביקורת על הכתיבה עצמה
עד... איש את רעהו היה המקום להודעות כאלו.
וכבר לא.

פורום כתיבה אמור להשאר פורום לכתיבה בלבד.. (למרות שהוא נעשה איש את רעהו 2 ומכאן הצורך לפורום סגור לגברים)

הכתיבה ככתיבה טובה וזורמת, וכהבעת דעה זה מעולה. ברור וחד. (מיותר לציין שיש שם אמת זועקת, אבל שוב, מעדיף לא לפתוח פה דיון פוליטי)
כחומר ספרותי.. שוין, זה לא חומר ספרותי.

הערה אחת על הכתיבה. המקטע הפותח במילים: יום אחד הם יצאו לפנסיה... מנותק מהקשר כלשהו. מי יצא לפנסיה? נשים? גברים? בוגרות הסמינר? מנהלי אושר עד? מנהלי הראל?

מציע לכם לנסות להעלות קטעים סיפוריים, ולקבל פידבק.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עד... איש את רעהו היה המקום להודעות כאלו.
וכבר לא.

הערה אחת על הכתיבה. המקטע הפותח במילים: יום אחד הם יצאו לפנסיה... מנותק מהקשר כלשהו. מי יצא לפנסיה? נשים? גברים? בוגרות הסמינר? מנהלי אושר עד? מנהלי הראל?

מציע לכם לנסות להעלות קטעים סיפוריים, ולקבל פידבק.

גם אם זה היה לפני... לא הייתי כותבת על כך בפורום איש את רעהו
העליתי את זה בתור מאמר
צודקים, אני אתקן.
קטעים סיפוריים אני פחות.. יותר מתחברת לנושאים עסקיים
אבל אולי לכתוב על נושא עסקי בתוך סיפור יכול להיות מעניין הרבה יותר ומעביר מסר באופן אפקטיבי לא פחות
ואולי אף יותר
תודה על הפידבק

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אם זה היה לפני... לא הייתי כותבת על כך בפורום איש את רעהו
העליתי את זה בתור מאמר
צודקים, אני אתקן.
קטעים סיפוריים אני פחות.. יותר מתחברת לנושאים עסקיים
אבל אולי לכתוב על נושא עסקי בתוך סיפור יכול להיות מעניין הרבה יותר ומעביר מסר באופן אפקטיבי לא פחות
ואולי אף יותר
תודה על הפידבק
קדימה. יש לנו אתגר בדיוק כזה...
נסו את כוחכם!
הפרס הגדול מתנת דוראל חברה לביטוח בע"מ- מחכה רק לכם!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
1. מה בעצם הטור אומר? במשפט אחד? לא בטוח שהבנתי.

2. אם זה טור חברתי-כלכלי-פוליטי, לא די ברעיון מצויין ובכתיבה זורמת, אלא חובה להכנס גם לפרטים הקטנים ולדייק בהם.
לדוגמה: "המדינה גובה פחות מיסים כי בעל העסק כבר אינו עוסק מורשה. הוא חברה!"
זה לא נכון. מס חברות - 25%, מס דיבידנד לבעלי שליטה - 30%. יחד 55%, גבוה יותר ממדרגת המס הכי גבוהה של יחידים.
בנוסף: הוצאות רכב נכנסות להוצאות העסק, גם כשמדובר ביחיד, לא צריך להיות חברה בשביל זה. להיפך, ליחיד הן מוכרות יותר בקלות. בחברה, חייבים לזקוף שווי רכב לעובד שהרכב אצלו, מה שהופך לפעמים את כל העניין לבלתי כדאי.
והן בכל מקרה לא נכנסות ל'מאזן העסק', אלא לדוח רווח והפסד (נשמע תיקונים קטנוניים, אבל בתכל'ס, כל מי שמתמצא בתחום ואמור לקרוא את הטור, דברים כאלו יצרמו לו מיידית).

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
העיקר שהיא עושה מה שהיא אוהבת ונהנית מלעבוד במקום הזה ובעוד עשרות אלפי הדומים לו

וזה הכי חשוב!!

ונקודה נוספת: הרבה מאד בנות לומדות מקצוע ומשקיעות בו את כל נשמתן
ואחר כך עובדות בעבודה שהתמחו בה, ולא נהנות.
אבל אין להן את האומץ לקום ולעזוב ולחפש משהו שבאמת יספק אותן.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
1. מה בעצם הטור אומר? במשפט אחד? לא בטוח שהבנתי.

2. אם זה טור חברתי-כלכלי-פוליטי, לא די ברעיון מצויין ובכתיבה זורמת, אלא חובה להכנס גם לפרטים הקטנים ולדייק בהם.
לדוגמה: "המדינה גובה פחות מיסים כי בעל העסק כבר אינו עוסק מורשה. הוא חברה!"
זה לא נכון. מס חברות - 25%, מס דיבידנד לבעלי שליטה - 30%. יחד 55%, גבוה יותר ממדרגת המס הכי גבוהה של יחידים.
בנוסף: הוצאות רכב נכנסות להוצאות העסק, גם כשמדובר ביחיד, לא צריך להיות חברה בשביל זה. להיפך, ליחיד הן מוכרות יותר בקלות. בחברה, חייבים לזקוף שווי רכב לעובד שהרכב אצלו, מה שהופך לפעמים את כל העניין לבלתי כדאי.
והן בכל מקרה לא נכנסות ל'מאזן העסק', אלא לדוח רווח והפסד (נשמע תיקונים קטנוניים, אבל בתכל'ס, כל מי שמתמצא בתחום ואמור לקרוא את הטור, דברים כאלו יצרמו לו מיידית).
אז הוא ימשוך משכורת ולא יקח דיבידנד
צודקת, באמת לא בדקתי פרטים אלא די כתבתי מהשרוול, כי הרעיון שלי לא היה להתמקד בבעל העסק אלא בעובדים.. (ואני גם ממש לא רואת חשבון, ואם הייתי קודם כל חוקרת את הנושא המאמר לא היה נולד כי זמני לאחרונה קצר מאד)
המטרה של המאמר היא לפתוח את הראש לאלו שעובדים, רובנו פשוט מקובעים ברעיון של פרנסה=עבודה וזה לא צריך להיות כך! המשוואה הזו היתה אולי נכונה לשנות השישים
במקביל להאיר שאם העבודה מהנה את העובד זה מצוין.
יש מצב שהמאמר יגרום לעובדים לחוש מנוצלים (במאמר יש הקצנה של רווחי בעל העסק)
לכן הדגשתי את החלק האחרון
לי אישית הראש נפתח בנושא לפני שנים ספורות בעקבות ספר שקראתי, ומאז התחלתי לחשוב לעומק, ולהבין שלא הכל צריך לקבל כמובן מאליו.. בסופו של דבר אלי הנושא דיבר כי החוש היזמי תמיד היה קיים אצלי, רק אף פעם לא 'התעורר', וקריאת הספר עוררה אותו ובסופו של דבר הובילה אותי לכל מיני יוזמות שונות
בתכנית שלי יש מאמר המשך בנושא ושם אני כבר לא מדברת על בעל העסק אלא בעיקר מתיחסת לעובדים.. והמאמר הבא אמור להיות מעודד הרבה יותר ;)

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
וזה הכי חשוב!!

ונקודה נוספת: הרבה מאד בנות לומדות מקצוע ומשקיעות בו את כל נשמתן
ואחר כך עובדות בעבודה שהתמחו בה, ולא נהנות.
אבל אין להן את האומץ לקום ולעזוב ולחפש משהו שבאמת יספק אותן.
כמה נכון.
מצד שני אם מדובר בעבודה מכניסה אין ספק שהעדר האומץ מובן
במצב כזה מומלץ מאד להכניס תחומי עניין נוספים לחיים שיהנו את העובדת ויביאו לה את הסיפוק והעניין החסרים בעבודה
או ללמוד במקביל לעבודה מקצוע שאת יודעת שמדבר אלייך הרבה יותר ואת עשויה להנות ממנו ומהעבודה בו
בסופו של דבר, כל אדם אמור להתפרנס ממה שליבו מושך אותו

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
קדימה. יש לנו אתגר בדיוק כזה...
נסו את כוחכם!
הפרס הגדול מתנת דוראל חברה לביטוח בע"מ- מחכה רק לכם!
איזה אתגר? לא ראיתי..
עורכת - ראיתי
רעיון חמוד מאד

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אז הוא ימשוך משכורת ולא יקח דיבידנד
...
בתכנית שלי יש מאמר המשך בנושא ושם אני כבר לא מדברת על בעל העסק אלא בעיקר מתיחסת לעובדים.. והמאמר הבא אמור להיות מעודד הרבה יותר ;)

כשמושכים משכורת מחברה, המיסוי הוא בדיוק כמו מיסוי של יחיד...

וברצינות- הרעיון מצויין, לעודד יזמות ולעודד פתיחת עסקים.
אם כי חשוב להבהיר ליזמים הפוטנציאליים, שחובה להתייעץ עם בעלי נסיון ועם מומחים מקצועיים.
כי אם לא, הם עלולים חלילה למצוא את עצמם שוב כשכירים - והפעם, כדי לכסות את החובות שנותרו מהעסק הכושל :(

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
כשמושכים משכורת מחברה, המיסוי הוא בדיוק כמו מיסוי של יחיד...

וברצינות- הרעיון מצויין, לעודד יזמות ולעודד פתיחת עסקים.
אם כי חשוב להבהיר ליזמים הפוטנציאליים, שחובה להתייעץ עם בעלי נסיון ועם מומחים מקצועיים.
כי אם לא, הם עלולים חלילה למצוא את עצמם שוב כשכירים - והפעם, כדי לכסות את החובות שנותרו מהעסק הכושל :(
תודה!
בנושא המיסוי את המומחית כאן :)
בנושא היעוץ עם המומחים - כמה שאפשר ללמוד מכשלונות של אחרים יותר טוב
מצד שני, חייבים לקחת באופציה כשלון.. מה לעשות, זה חלק מההצלחה

פתיחת עסק שנכשל יכולה לעלות הון רב
אבל יזמות היא לא בהכרח פתיחת עסק פיזי עם העלויות הללו

נניח ואני תולעת ספרים (זה לא קשור אליך.. אבל עזרת לי למצוא דוגמא ;) ) יום אחד מחליטה שיש לי הרבה ספרים בבית ואני פותחת ספריה
השקעתי כסף? כמעט ולא. אולי בפרסום
לכן אם יום אחד הילדים יפסיקו להופיע זה לא יהיה בשבילי הפסד כמעט.. ואוכל ללמוד מהכשלון ולהבין מה גרם לילדים להפסיק להגיע ובאיזו תדירות זה קרה
ויש הרבה סוגי יוזמות.. החכמה זה לפתוח את הראש ולהתחיל לחשוב כיזם ולשים לב להזדמנויות

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
עם כל הכבוד להגשמת חלומות וכו', ממש לא אהבתי את ההשוואה של העובדת שעושה את העבודה השחורה מול הבוס ה"בטלן" השמן והטחון...
מסיבה פשוטה, שהוא זה שלוקח את הסיכונים, היוזמות, שכירת המקום, האחריות, ובהרבה מקומות גם מביא את הלקוחות ויש עוד... וזה שווה המון כסף העבודה הזאת של לנהל מקום. השכירה עם כל העבודה השחורה שלה, באה למשרד מוכן והולכת לישון בלילה כששרשרת מפותלת של Z עולה לה מהפה.
ולגופו של ענין, עידוד עסקים עצמאיים. הנושא מורכב מהרבה מאד משתנים, ואין מה לרוץ לעודד דבר כזה מצד הבעצם... מה שכן, חשוב לתת למודעות של האנשים את האפשרות לגשת לאדם מקצועי בשביל בדיקת הענין לפרטיו. שמא הם מפספסים את "הפוטנציאל הגלום בהם". [משפט אהוב על הרבה...]
לגבי "תעשי מה שאת אוהבת", כל עוד זה פרקטי, או שזה מכירת טיטולים מהצד, למה לא? איך אמר לי איזה ערבי: "בתפדל"... כי אני לא רואה אברכית שמצליחה לפרנס בעל ושבעה גמדים, מהתחביב האומנותי שלה לקלוע פרחי בר בכובעי סומבררו.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עם כל הכבוד להגשמת חלומות וכו', ממש לא אהבתי את ההשוואה של העובדת שעושה את העבודה השחורה מול הבוס ה"בטלן" השמן והטחון...
מסיבה פשוטה, שהוא זה שלוקח את הסיכונים, היוזמות, שכירת המקום, האחריות, ובהרבה מקומות גם מביא את הלקוחות ויש עוד... וזה שווה המון כסף העבודה הזאת של לנהל מקום. השכירה עם כל העבודה השחורה שלה, באה למשרד מוכן והולכת לישון בלילה כששרשרת מפותלת של Z עולה לה מהפה.
ולגופו של ענין, עידוד עסקים עצמאיים. הנושא מורכב מהרבה מאד משתנים, ואין מה לרוץ לעודד דבר כזה מצד הבעצם... מה שכן, חשוב לתת למודעות של האנשים את האפשרות לגשת לאדם מקצועי בשביל בדיקת הענין לפרטיו. שמא הם מפספסים את "הפוטנציאל הגלום בהם". [משפט אהוב על הרבה...]
לגבי "תעשי מה שאת אוהבת", כל עוד זה פרקטי, או שזה מכירת טיטולים מהצד, למה לא? איך אמר לי איזה ערבי: "בתפדל"... כי אני לא רואה אברכית שמצליחה לפרנס בעל ושבעה גמדים, מהתחביב האומנותי שלה לקלוע פרחי בר בכובעי סומבררו.

אהבתי את שרשרת הZ :)
לא כתבתי והקפדתי על כך, שבעל העסק הוא השמן והבטלן מהסיבה הפשוטה שהוא ממש לא. כן הצגתי אותו כמי שגורף את כל הרווחים
נכון הוא לקח סיכון
נכון הוא בעל העול והאחריות
לא אמרתי לאף אחד לפתוח עסק - פתיחת עסק היא לא מילה נרדפת ליזמות!
אבל כשה' רוצה כובעי סומבררו בפרחי בר יכולים להיות מאד באופנה, ואז זו שתזהה את המגמה ותתחיל לקלוע אותם לפני שכל השוק יוצף עשויה להצליח ומאד.

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
אהבתי את שרשרת הZ :)
לא כתבתי והקפדתי על כך, שבעל העסק הוא השמן והבטלן מהסיבה הפשוטה שהוא ממש לא. כן הצגתי אותו כמי שגורף את כל הרווחים
נכון הוא לקח סיכון
נכון הוא בעל העול והאחריות
לא אמרתי לאף אחד לפתוח עסק - פתיחת עסק היא לא מילה נרדפת ליזמות!
אבל כשה' רוצה כובעי סומבררו בפרחי בר יכולים להיות מאד באופנה, ואז זו שתזהה את המגמה ותתחיל לקלוע אותם לפני שכל השוק יוצף עשויה להצליח ומאד.
לזהות מגמה ציבורית, זה סיכון גדול אם לא ה... [בדוגמא של פרחים זה שטויות, בהרבה מהמקרים זה השקעת סכום כסף ראשוני נכבד].
וכשה' רוצה - אז באמת הכל יכול להיות ואפילו השמים לא הגבול...
וזה לא שאני נגד להיות בעל מעוף ולפרוש כנפיים אלעל ולהגשים חלומות ולפרוץ עכבות ולכבוש עולמות... אני רק מדגיש במארקר צהוב זורחן ומחזיר אור: חייב ללכת צעד צעד, עם ליווי מקצועי כלשהו!

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
וזה לא שאני נגד להיות בעל מעוף ולפרוש כנפיים אלעל ולהגשים חלומות ולפרוץ עכבות ולכבוש עולמות... אני רק מדגיש במארקר צהוב זורחן ומחזיר אור: חייב ללכת צעד צעד, עם ליווי מקצועי כלשהו!
זה וודאי!
ללא כל ספק
ולמען האמת גם יותר מליווי של מישהו מקצועי אחד
וסקר שוק, ומה לא
ובל נשכח שקיים פה הפרדוקס של היועצים ליזמים
שהם מעולם לא יזמו משהו.. למדו יעוץ ועוסקים בייעוץ
כדאי מאד לברר את ההיסטוריה של היועץ והנסיון שלו מול יזמים אמיתיים
יש בית ספר מאד גדול ליזמים בארה"ב (שכחתי את שמו) שהמורים בו הם... שכירים
ובבדיקה לאחר תקופה ארוכה, התברר שרוב התלמידים לא יצאו יזמים. פשוט, לא היה להם ממי ללמוד באמת
והכי חשוב שיש זה להתפלל לס"ד

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
הדיון שנוצר פה מתאים יותר לפורום "איש את רעהו"?
יש לי מאמר נוסף בקנה, שנראה לי כתוב הרבה יותר יפה ואני מתלבטת אם לפרסם..
אשמח לתגובתכם

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
הדיון שנוצר פה מתאים יותר לפורום "איש את רעהו"?
יש לי מאמר נוסף בקנה, שנראה לי כתוב הרבה יותר יפה ואני מתלבטת אם לפרסם..
אשמח לתגובתכם
כבר נכנסנו לשוונג. פרסמי פה. ותדחפי כמה מליצות יפות שיתאים לפורום כתיבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה