הקפאת תשלומי משכנתא-כדאי?

חחח

משתמש סופר מקצוען
אם דחיתם ב-3 חודשים - תשלמו כמעט כמו הסכום שדחיתם
נניח ואתם משלמים משכנתא של 2000 ש"ח בחודש, תשלמו ריבית עד סוף התקופה כ- 5000 ש"ח

אם תדחו את המשכנתא ב- 4 חודשים תשלמו ריבית יותר מהסכום שדחיתם
כמו בדוג' הקודמת 2000*4 = 8000 ש"ח הסכום שתשלמו ריבית קצת יותר מ8000 ש"ח עד סוף התקופה
מאיפה הבאת את החישוב הזה?

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
התשלום כן ישתנה,
כי בעצם קיצרתם את התקופה של המשכנתא, זה כמו לקחת משכנתא ל-20 שנה במקום לשנה ו-4 חודשים.
אבל השינוי פחות משמעותי, היות ואת הריביות שילמתם כך שקרן ההלוואה לא גדל.
התשלום החודשי ישתנה, כי הסכום של הקרן שלא שולמה מתווסף ליתרת החודשים. אבל הסכום הכולל לא משתנה, אם שילמתי את הריבית ודחיתי רק את הקרן?
לדוגמה. אני משלמת 5000 ש"ח כל חודש משכנתא, מתוך זה 1000 זה ריבית. נשארו לי 15 חודשי תשלום.
אני דוחה ב3 חודשים את הקרן, ומשלם רק את הריבית-1000 ש"ח כל חודש בלבד.
הקרן של ה3 חודשי דחיה זה 3*4000=12000 נפרסת על יתרת התקופה, שהיא 12 חודשים (15 פחות 3)
ולכן נוסף לי 1000 ש"ח לחיוב החודשי, דהיינו שאשלם 6000 במקום 5000 כל חודש.
הבנתי נכון?

לולק

משתמש פעיל
כמעט...
יהיה כן תוספת קטנה בריבית היות שבעוד 3 חודשים הקרן שלך היה אמור להיות קטן יותר וכנגזרת ממנו גם הריבית, כעת הקפאת את תשלומי הקרן כך שיתרת המשכנתא בעוד 3 חודשים גבוהה יותר היות ולא 'נגעת' בקרן במשך 3 חודשים וממילא תשלמי את הריבית על קרן גדולה יותר,

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כמעט...
יהיה כן תוספת קטנה בריבית היות שבעוד 3 חודשים הקרן שלך היה אמור להיות קטן יותר וכנגזרת ממנו גם הריבית, כעת הקפאת את תשלומי הקרן כך שיתרת המשכנתא בעוד 3 חודשים גבוהה יותר היות ולא 'נגעת' בקרן במשך 3 חודשים וממילא תשלמי את הריבית על קרן גדולה יותר,
מה זה תוספת קטנה? כמה קטנה? אני מדברת על משכנתא שיש לה יתרת תשלומים ארוכה מאד עדיין, מעל 20 שנה. ומן הסתם זה ריבית דריבית.

לולק

משתמש פעיל
הכל יחסי למס' התשלומים הנותר, הסכום, והריבית הנקובה בהלוואה.
ניתן להכניס נתונים בכל מחשבון משכנתא בכדי לקבל תוצאה מדוייקת.

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
בהמודיע היה כתוב שזה עלול לפגוע בדרוג האשראי האישי
בררתי את העניין וזה שטויות. זה פוגע בדירוג רק אם יש בעיות עם ההחזר.
מוריד את הדירוג הפנימי בבנק.
יש לי לקוח מעולה - הכנסות גבוהות, שסורב לקבל משכנתא לשיפוצים בבנק שלו, אך ורק בגלל שהקפיא את המשכנתא בקורונה.
מה נשאר איתו בסוף? אל תדאגו, הכל בסדר.
אבל זהירות!! [*מאמין גם שתלוי בכל בנק לגופו - 'מדיניות הבנק']

מומי גואטה

משתמש פעיל
לא עברתי על כל האשכול ואני לא יודע אם מישהו שאל את זה
אבל רציתי לשאול
אני הקפאתי את המשכנתא לשלוש חודשים ומה שקרה שעבר שלוש חודשים וגם בחודש הרביעי
לא גבו לי משכנתא
זה קרה לעוד ?

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
יש לי לקוח מעולה - הכנסות גבוהות, שסורב לקבל משכנתא לשיפוצים בבנק שלו, אך ורק בגלל שהקפיא את המשכנתא בקורונה.
באיזה בנק זה היה ?
איך יודעים שזה רק בגלל ההקפאה ?

חחח

משתמש סופר מקצוען
כן? אמרו לך בבנק שזה נובע מזה?
א"כ באיזה בנק? כי לפי בירור שלי בשתי בנקים. זה לא פוגע בכלום.

ברוגע

משתמש פעיל
הקפאת תשלומים בשל הקורונה איננה מורידה את הדירוג בבנק. ולא מונעת לקחת משכנתא.
במקרה שהבאת הבנק לא רצה לתת משכנתא אולי מסיבות נוספות והשתמש בזה כתירוץ או כחיזוק

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
הקפאת תשלומים בשל הקורונה איננה מורידה את הדירוג בבנק. ולא מונעת לקחת משכנתא.
במקרה שהבאת הבנק לא רצה לתת משכנתא אולי מסיבות נוספות והשתמש בזה כתירוץ או כחיזוק
כנראה שתלוי באיזה בנק. - מדיניות.
ללקוח הנ"ל היה עוד בעיה קטנה, אבל בבנק טענו שדחייתם בגלל שהלקוח הקפיא את המשכנתא. ישלם חודש, ואז יאשרו.
טענתם היא: אין לו לשלם עכשיו, אז להגדיל את החוב?!
אשמח לדעת מקור הקביעה החד משמעית, ללא זכות עירעור, שההקפאה אינה מורידה בדירוג בבנק.

נערך לאחרונה ב:

חחח

משתמש סופר מקצוען
בבנק הבינלאומי.
מעניין לדעת באיזה בנקים זה לא מפריע. (אגב: בירור או נסיון בפועל בשטח, של דחית לקוח?)
אני אישית במרכנתיל. כששקלתי אם לעשות את זה התייעצתי עם מנהלת מחלקת ההלוואות בסניף. היא אמרה לי שברור. היא בעצמה עשתה את זה וזה לא פוגע/יפגע בדירוג.

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
כמו שכתבתי בהודעה הראשונה שלי בעניין
[*מאמין גם שתלוי בכל בנק לגופו - 'מדיניות הבנק']
לא מפתיע לראות שהבינלאומי מקשה היכן שרק ניתן על לקוחותיו, ומרכנתיל לא! - עסקים כרגיל.
שמחתי להחכים יותר ולהבין באיזה בנק זה לא פוגע. (בכל זאת ממליץ לברר. יתכן שלמרות מה שהמנהלת אמרה לך, כבודה במקומה מונח והיא צודקת, אבל אחרי חודשיים מהקורונה ותחילת ההקפאות בבנקים, החליט איזה מנהל בכיר בבנק שזה לא נראה לו שלקוח מתקשה לעמוד בהחזרים והוא מבקש עוד כסף... מעניין לדעת שבאמת זה כך. אשמח לעידכון)
יועצים, ידוע לכם משהו? תעדכנו.

אפיפית

משתמש פעיל
אתה במפורש כותב שהבנק אמר שאחרי שישלם חודש אז הוא יקבל
זאת אומרת שלא פגע לו בדירוג באופן קבוע
רק לתקופת ההלוואה
רוב האנשים לא יקחו הלוואה נוספת בזמן שמקפיאים את הקודמת
ע"כ לא יתקלו בבעיה שציינת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה