הקלטה באירוע

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש כל מיני מנהגים. ממה שאני מכיר בפשטות, יש מיקסרים שיש להם יציאת usb ואפשר לחבר למחשב להקליט בתוכנה. קניתי לפני יותר משנה בעולם הסאונד בראשלצ מיקסר באיזור 1600 שקל שיש לו יציאה כזאת ומאז יש לי שקט נפשי שההקלטה לא תצא עם דיסטורשן ותישמע יפה, זה מקליט רק עם audacity נראה לי אבל זה יוצא נקי ויפה.
אפשר גם לחבר מהמיקסר לכרטיס קול ואז להקליט בקיובייס, ובזה כדאי להקשיב תוך כדי שזה נשמע סביר ונעים לאוזן. אפשר גם עם כבל aux לחבר למחשב ולהקליט, אבל זה בטח פחות איכותי. ברוב מוחלט של המיקסרים יש יציאת rca (וגם כניסה) להקלטה, ואז אתה יכול לחבר משם למחשב עם כבל שצד אחד שלו rca (האדום לבן הזה..) והצד השני aux.
יש כאלה שקונים מכשיר הקלטה ומחברים למיקסר, או דרך האדום לבן, או יציאה כפולה של pl, או xlr או היציאה של האזניות עם כבל סטריאו. ראיתי כמה שעובדים עם מכשיר הקלטה של zoom והוא מקליט להם מעולה ואפשר לחבר אליו כבלים עם חיבורים עבים. בטח יש עוד דגמים מעולים..
יש כמובן מכשירים יותר גדולים שאנשי סאונד משתמשין בהגברות גדולות וכו'

שלמה בלושטיין

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
להקליט למחשב צריך תוכנה מיוחדת או שאפשר להשיג בחינם וא"כ תוכל להעלות לי?
במיקסר שלי יש יציאה של usb אבל אני לא יודע בדיוק למה אני רק יודע שאפשר לחבר שם נגן, זה אומר שגם אפשר להקליט משם ואיך אני יכול לדעת?

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ראיתי כמה שעובדים עם מכשיר הקלטה של zoom והוא מקליט להם מעולה ואפשר לחבר אליו כבלים עם חיבורים עבים. בטח יש עוד דגמים מעולים..
היה לי כזה לתקופה ועשה עבודה מצויינת, פחות מקום ופחות בלאגן ומקליט מצויין [בוודאי באיכות שתספק את בעלי השמחה אם הם רוצים הקלטה].
להקליט למחשב צריך תוכנה מיוחדת או שאפשר להשיג בחינם וא"כ תוכל להעלות לי?
במיקסר שלי יש יציאה של usb אבל אני לא יודע בדיוק למה אני רק יודע שאפשר לחבר שם נגן, זה אומר שגם אפשר להקליט משם ואיך אני יכול לדעת?
יש תוכנות חינמיות, לא ידוע לי על נגן שאפשר לחבר אותו למיקסר בUSB ויקליט

שלמה בלושטיין

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לא הבנת אותי נכון, לא התכונתי שאפשר לחבר נגן ולהקליט אליו אלא להשמיע דרכו שירים.בנוסף לכך האם דרך הusb הזה אפשר גם להקליט (לא דרך נגן)?
וכן, איפה מחברים את מכשיר הקלטה?

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם יש לך אפשרות להביא מאמריקה תביא של חברת זום,המכשיר לא תופס הרבה מקום והוא עולה סביבות 100$

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
איך שאני מכיר זה לא usb רגיל שטוח כזה, אלא מרובע כמו של מדפסות ויש כאלה גם באורגנים מאחורה.
התוכנה audacity היא בחינם אפשר להוריד אותה..
אתה יכול גם לחבר כבל מהמיקסר לחור של המיקרופון במחשב ולהקליט בתוכנה
או באמת במכשיר הקלטה שיש לו חיבור למיקרופון, הכי מומלץ זה זום אבל בטח יש עוד חברות..

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
או דרך היציאה של phones עם מתאם וכבל aux למחשב.
או מהיציאה אדום לבן שכתוב לידה out עם כבל מתאים (צד 1 rca - אדום לבן, או צהוב או שחור, והצד השני aux)
או מעוד יציאות מהמיקסר שאפשר להוציא 2 pl
ואז תלוי אם אתה מחבר למחשב אז זה חיבור של אוזניות ואם זה לכרטיס קול או מכשיר הקלטה זה 2 pl או xlr.

החיבור usb שהתכוונתי בצד של המיקסר הוא מרובע והצד השני של הכבל מתחבר למחשב, ואז המחשב יכול להקליט וגם להשמיע מוזיקה למכשיר אם רוצים.
נראה לי שבמיקסר שדוד מרדכי מפרסם למכירה יש כזו אופציה

מאושרים

משתמש רשום
מוזיקה ונגינה
מי יכול לעזור לי בבקשה? זה קצת דחוף לי.

בתוכנת 'אודיו סיטי' במחשב אני מקליט באירוע.

מה שאני עושה כיום, כבל rca (אדום ולבן) שמחובר למיקסר (איפה שכתוב out), והצד השני של הכבל (aux) מחובר לכניסת המיקרופון של המחשב.

אבל אם אני מגביה/מנמיך את הווליום לקהל הרוקדים דרך המיקסר או האורגן, גם בהקלטה בתוכנה מוגבה/מונמך הווליום.
אני רוצה שלא יושפע הווליום בהקלטה אלא שהכל יהיה מאוזן תמיד. (ורק לקהל באירוע יוגבה/יונמך הווליום).

מקווה שהובנתי נכון.

תודה מראש לעונים.

'אלקנה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
כמה רעיונות שאני סתם זורק
אם יש אפשרות להקליט דרך יציאה של מוניטור או כל יצאיה שהיא לא קשורה למיין ואז כשאתה מגביע למיין זה לא ישפיע.
פשוט לעשות אוטומציה של הגיין

מאושרים

משתמש רשום
מוזיקה ונגינה
כמה רעיונות שאני סתם זורק
אם יש אפשרות להקליט דרך יציאה של מוניטור או כל יצאיה שהיא לא קשורה למיין ואז כשאתה מגביע למיין זה לא ישפיע.
פשוט לעשות אוטומציה של הגיין
תודה רבה, אנסה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה