דרוש מידע הקיר הרביעי/דבורי רנד

תהילושש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מישהו יכול להעלות את הפרק של השבוע האחרון
צריכה לראות בתקומתה של בקה
נשארתי ללא מילים שבוע שעבר
אני אשמח לשבוע שעבר,
ואווו אין לי מילים על הסיפור הזה.
כל כך נוגע בכל המקומות הפנימיים של הנפש.
בא לי לנער את יסכה, פעם אומרת שהן החברות הכי, ופעם מצטרפת למשפחה שלה,

למה בקה נכנסה לבית של ההורים שלה שוב?
למה היא חזרה אחרי כל מה שקרה עם הבן של יסכה?
היא חשבה שיקבלו אותה בזרועות פתוחות?
למה אבא שלה לא מוקיר אותה?
למה אבא שלה לא הודה לה שהבת שלו הלכה לגור אצל בקה?

מקווה שהספר יצא לפני פסח! אני חייבת להשלים כמה פרקים שלא קראתי

שמש שוקעת

משתמש צעיר
זה מה שגם אני שואלת!!
למישהי יש תשובות?!!

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
כי אחרי הכל זה ההורים שלה, המשפחה שלה, והיא מחפשת את אהבתם
גם אדם שמתנתק מהורים בגלל כל מיני דברים (למשל הורים נרקסיסטים) לא עושה את זה מיד
אלא אחרי תהליך ארוך

לא יודעת האם זה כוונת דבורי
כותבת ממחשבות ליבי

עט נובע 2

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
דווקא אני חושבת שזה אחד הפרקים העצובים
לבקה יש אילמות סלקטיבית- זה לא תהליך קצר לצאת מזה.....
ואבי עצבן אותי
בחלק מהפרקים הוא בעל טוב כ"כ עיין ערך - אני השני שבחרתי בך..
והפרק הזה הוא- אמרתי לך לספר ליסכה אם היית מספרת זה לא היה קורה....
אני חושבת שזה הכי אנושי ומציאותי שיש
(התגובה של אבי)

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
התגובה של יסכה הגיעה מקנאה (לעניות דעתי)
זה אפילו קצת הודגש, המשפט שהיא אמרה היה בסגנון אבל למה הוא אמר לך?
אמא שמגלה שהילד שלה מעדיף לספר למישהיא או מישהוא אחרת ולא לה זה כואב

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
מה קורה בפרק של השבוע?
מישהי יכולה לספלייר?
(עוד לא קיבלתי ואני ממש במתח)

שמש שוקעת

משתמש צעיר
מה קורה בפרק של השבוע?
מישהי יכולה לספלייר?
(עוד לא קיבלתי ואני ממש במתח)
בקה ניזכרת במקרה מהעבר שהיא שיחקה אם אמא שלה(!) וניצחה, אבל אמא שלה לא אמרה מילה(והיא חושבת על זה שעכשיו היא ניצחה ניצחון מר).ומקשקשת בינה לבין עצמה , יסכה שולחת גלידה אם אמונה ומתקיים שיח שלא הבנתי בין אמונה לבקה לסיום אבא של בקה דופק בדלת ואנחנו סופרות את הימים עד לקבלת הפרק הבא.

יעל.ב.

משתמש פעיל
בקה ניזכרת במקרה מהעבר שהיא שיחקה אם אמא שלה(!) וניצחה, אבל אמא שלה לא אמרה מילה(והיא חושבת על זה שעכשיו היא ניצחה ניצחון מר).ומקשקשת בינה לבין עצמה , יסכה שולחת גלידה אם אמונה ומתקיים שיח שלא הבנתי בין אמונה לבקה לסיום אבא של בקה דופק בדלת ואנחנו סופרות את הימים עד לקבלת הפרק הבא.

אמא שלה רצתה שהיא תשתוק, לכן הציעה לה "לשחק" במשחק השקט, ואז עזבה את החדר .
ובקה התאמצה להיות בשקט כל אותו היום, כדי לנצח במשחק.
ואף אחד לא שם לב שהיא לא מדברת .

לבכות מלחשוב על זה ..........

השיח בין אמונה לבקה, מה עדיף : לא לדעת שיש טוב ולא לצפות ולא להתאכזב,
או לדעת שיש טוב, אבל הוא לא בר השגה .
כמו תינוק שטועם גלידה ואז מביאים לו בקבוק....

כל זה מזכרוני ומקריאה של פעם אחת (בינתיים :p )
מקווה שאני מפרשת נכון :)

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה