עזרה ראשונה! הקטן שלי בלע ריטלין

saltz

משתמש מקצוען
את לוקחת אחריות שהיא תישאר בבית והכל יהיה בסדר????????
זה בריאות של ילד
לא כתבתי ככה
כתבתי שאולי תבקש מהם להשתחרר אחרי בדיקות
כי הילד ממש לא רגוע ובבית הרבה יותר נח להסתדר איתו מאשר בבי"ח

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
הוא קצת מחורפן.
לא מפסיק להפוך את המוצץ כל אלפית שניה.
לגרד בראש ולהדביק טישו לאף.
סוגר ופותח ללא הפוגה איזה פתק שיש לו ביד.
מידי פעם מרביץ לעצמים שלא קיימים באוויר.
מה אני עושה עם הדבר הזה?
מוזר, כנראה עדיין לא השפיע:)
אמור להיות שקט וחולמני

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
מה יכול להיות הסיבוך? צריכה מישהו שיזרוק אותי מהבית.
לא משחקים עם חיים של הילדים!
קחי את החפצים ועופי למיון! (אם זה עדיין לא קרה...)
אין לך את הכלים בבית לדעת שהוא לא ניזוק

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען

דוּבי

משתמש מקצוען
אצלנו היה מישהו שהתינוק בן השנתיים בלע 3 כדורים מינון 10 מ"ג
והיה גם תופעות כאלה פשוט שיכור בן שנתיים...
אחרי כמה בדיקות בביה"ח, שוחררו .
בתכלס כולנו נלחצנו ושם בביה"ח לא נלחצו בכלל.

saltz

משתמש מקצוען
הוא היה בן שנה וחצי

לנו הרופא הסביר שזה יושב על העצבים כנראה אמור להרגיע אותם.. ובמינון יתר כנראה גורם לעצבנות וחוסר רוגע.. זה היה ממש נורא ולא היה מה לעשות כדי להרגיע אותו
(לא יודעת כמה הרופא יודע בסה"כ רופא במיון.. הוא בעצמו התקשר למרכז ההרעלות כדי לדעת מה לעשות..)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
הוא היה בן שנה וחצי

לנו הרופא הסביר שזה יושב על העצבים כנראה אמור להרגיע אותם.. ובמינון יתר כנראה גורם לעצבנות וחוסר רוגע.. זה היה ממש נורא ולא היה מה לעשות כדי להרגיע אותו
(לא יודעת כמה הרופא יודע בסה"כ רופא במיון.. הוא בעצמו התקשר למרכז ההרעלות כדי לדעת מה לעשות..)
נשמע שהרופא הבין בכל זאת ...
רק הציטוט קצת פחות מדויק מבחינת ניסוח.
וכל רופא אכן אמור להתקשר למרכז הרעלות במצב כזה. לכן קיים המרכז.

blue eagle

משתמש מקצוען
הוא היה בן שנה וחצי

מקווה שהם כבר בבית
משלימים שעות שינה של הלילה....

דוּבי

משתמש מקצוען
כדור אחד אין מצב שקרה משהו חוץ מפורים קטן (וכמו ההסבר של @saltz )
אפשר להירגע

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בסוף הלכנו.
אבל ממש בסוף כי ממש לא היה לי כח.
והמסקנות שלי הן כאלו:
ראשית צריך לעשות מה שהמרכז להרעלות אומרים.
אף אחד לא יקח סיכון על הילד שלכם.
אבל יש נתונים שחשוב להביא לידיעת הקהל.
כדור אחד או 2 בד"כ לא אמורים להביא לתוצאה טראגית.
כל מה שאומרים ועושים גם במיון זה ליתר ביטחון.
במיון: מודדים דופק וסיטורציה, שומעים את הריאות והלב, בוחנים את מצב הילד בכללי, ו...א.ק.ג. - שבעצם בודק את הסיכון העיקרי - הפרעות קצב.
לרוב ילדים שבעלו תרופה ממריצה במינון מוגבר נראים בחוסר שקט.
ובמיון רוצים לראות את הילד נרגע, מה שאומר שהשפעת הכדור והסיכונים הכרוכים בו חלפו.
זה החלק הקשה ביותר.
למה? זהו ראיתי שהילד בסדר, עכשיו תנו לי לנמנם על הספה בבית ושהוא יהפוך את הסלון.
אבל בבי"ח על כיסא או גרוע יותר על ספה במיון חשוך שכולם ישנים והוא רוקד, קופץ, שר, בוכה, מסדר - לא שילוב כ"כ מוצלח.
למעישה, יצאתי איתו מהמיון לספסלים בחוץ כי הרגשתי חנוק בתוך המיון, ולא נתנו לנו להשתחרר למרות שהבדיקות יצאו תקינות עד שירגע.
רק לפנות בוקר אחרי ששכנעתי את הרופאה כמה אני כבר לא מסוגלת, שוחררנו על תנאי, כמו שאומרים.
הילד נרדם בכניסה לבית לחצי שעה, ולאחמ"כ התעורר בצרחות עצבים ומכות, הבנתי את הפרדוקס שמתחולל בתוכו, הוא גמור... אבל השפעת התרופה עדיין לא פגה, נראה לי רק בערב למחרת, כלו' היום הוא נרגע לחלוטין והוסרו השרידים האחרונים.
לסיכום, צריך להיבדק. לא הסטרי, אם זה לא אמצע הלילה ואתם עירניים לידו אולי תשקלו לוותר על מיון.
אם יש סיכוי שתרדמו והוא עדיין בהשפעת התרופה, לא הייתי ממליצה להירדם ללא בדיקת המצב.

חדזי

משתמש מקצוען
בסוף הלכנו.
אבל ממש בסוף כי ממש לא היה לי כח.
והמסקנות שלי הן כאלו:
ראשית צריך לעשות מה שהמרכז להרעלות אומרים.
אף אחד לא יקח סיכון על הילד שלכם.
אבל יש נתונים שחשוב להביא לידיעת הקהל.
כדור אחד או 2 בד"כ לא אמורים להביא לתוצאה טראגית.
כל מה שאומרים ועושים גם במיון זה ליתר ביטחון.
במיון: מודדים דופק וסיטורציה, שומעים את הריאות והלב, בוחנים את מצב הילד בכללי, ו...א.ק.ג. - שבעצם בודק את הסיכון העיקרי - הפרעות קצב.
לרוב ילדים שבעלו תרופה ממריצה במינון מוגבר נראים בחוסר שקט.
ובמיון רוצים לראות את הילד נרגע, מה שאומר שהשפעת הכדור והסיכונים הכרוכים בו חלפו.
זה החלק הקשה ביותר.
למה? זהו ראיתי שהילד בסדר, עכשיו תנו לי לנמנם על הספה בבית ושהוא יהפוך את הסלון.
אבל בבי"ח על כיסא או גרוע יותר על ספה במיון חשוך שכולם ישנים והוא רוקד, קופץ, שר, בוכה, מסדר - לא שילוב כ"כ מוצלח.
למעישה, יצאתי איתו מהמיון לספסלים בחוץ כי הרגשתי חנוק בתוך המיון, ולא נתנו לנו להשתחרר למרות שהבדיקות יצאו תקינות עד שירגע.
רק לפנות בוקר אחרי ששכנעתי את הרופאה כמה אני כבר לא מסוגלת, שוחררנו על תנאי, כמו שאומרים.
הילד נרדם בכניסה לבית לחצי שעה, ולאחמ"כ התעורר בצרחות עצבים ומכות, הבנתי את הפרדוקס שמתחולל בתוכו, הוא גמור... אבל השפעת התרופה עדיין לא פגה, נראה לי רק בערב למחרת, כלו' היום הוא נרגע לחלוטין והוסרו השרידים האחרונים.
לסיכום, צריך להיבדק. לא הסטרי, אם זה לא אמצע הלילה ואתם עירניים לידו אולי תשקלו לוותר על מיון.
אם יש סיכוי שתרדמו והוא עדיין בהשפעת התרופה, לא הייתי ממליצה להירדם ללא בדיקת המצב.
בתור חובשת תני לי לחלוק על חלק מהמסקנות שלך. כדי שאם בעוד זמן תינוק אחר יבלע חלילה כדור ויתכן שהמינון יהיה שונה אבל האמא תקרא כאן ותחליט לפי זה התוצאות יכולות להיות לא טובות. גם אם לא טרגיות חלילה .

צריכים זהירות מרובה בהסקת מסקנות לגבי הכלל ולמה? כי אנחנו לא באמת יודעים איך הילד של השכנה /הבת דודה/ הגברת מהפורם יגיב לנטילת כדור. לא יודעים מה המשקל של התינוק ואם אולי הוא סובל מרקע לבבי שבכלל לא ידוע להורים. או כל רקע רפואי אחר. ויתכן והגוף הקטן יגיב שונה.
לכן כדאי ורצוי לבחון כל מקרה לגופו ולא להסיק מסקנות מהפורום
כמובן שאת בסדר גמור .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה