עיצוב הפרדה/ תיחום של סלון מטבח

ריש לקיש0

משתמש חדש
אודה מעוד לעיצה איך להפריד/לתחום בין סלון למטבח
מצד אחד חשוב לי לשמור על סלון מרווח
אך מצד שני חשוב לי ליצור פינת אוכל מתוחמת
ושהתחומים יהיו מוגדרים יותר ולא חדר אחד גדול לשניהם
מצ,ב שרטוט של הכניסה והסלון מטבח המקורי (יש מחסן כרגע לא בתקציב להכניס אותו לבית)
וכן שרטוטים עם אפשרות לחלוקה, (קיר גבס בגובה 2 מטר)שמסתיר את פינת האוכל מהסלון
כמו כן יש נישה למקרר בשרטוט המקורי אך זה גמיש מבחינתי להעביר אותו לאן שיידרש

אני אודה לכל עיצה להארות ולרעיונות נוספים

1720982342002.png

קבצים מצורפים

• שרטוט  1.png
    שרטוט 1.png
    KB 8.5 · צפיות: 52
  • שרטוט 3.pdf
    KB 12 · צפיות: 46

zuz

משתמש חדש
היי
אני לא מהתחום
אבל ממבט מלמעלה לא הייתי ממש מפרידה כי ככה יצא לך סלון קטן(אלא אם זה לא אכפת לך)
מה שכן אולי הייתי שמה דלפק שיהיה שולחן מפריד בין הסלון למטבח
בכל אופן שיהיה לך בהצלחה

MoriyaK

עיצוב ואדריכלות פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר להעמיד ספריה פתוחה שתשמש כמו מחיצה בין המטבח לסלון
לא הייתי סוגרת עם קיר כי השטח גם ככה לא מאוד גדול וקיר יתן תחושה חנוקה עוד יותר..

yaelfreiman

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
1721075383597.png

אפשר היה גם לתכנן מטבח 2 פסים כמו שהרבה עושים היום אבל זה היה יוצר מהכניסה לבית כעין מסדרון , התכנון שהראיתי יוצר לך הפרדה ומשאיר את האזור מהכניסה לבית עד לסלון כמה שיותר מרווחת
בהצלחה :)

קבצים מצורפים

• 1721075247306.png
    1721075247306.png
    KB 297.5 · צפיות: 30

MoriyaK

עיצוב ואדריכלות פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
צפה בקובץ המצורף 1709146

אפשר היה גם לתכנן מטבח 2 פסים כמו שהרבה עושים היום אבל זה היה יוצר מהכניסה לבית כעין מסדרון , התכנון שהראיתי יוצר לך הפרדה ומשאיר את האזור מהכניסה לבית עד לסלון כמה שיותר מרווחת
בהצלחה :)
אני חושבת שדווקא העמדה הפוכה-לאורך , שהדלפק בתוך המטבח והספריה פונה לכיוון הספה תתן תחושה יותר מרווחת.

MoriyaK

עיצוב ואדריכלות פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני גם חושבת שהפרדה תקטין לך מאד את הסלון.
אני מציעה לחשוב במקום זה מה בדיוק המטרה של ההפרדה ואיך אפשר להשיג אותה בדרך אחרת.
נניח, לנסות לסדר את הריהוט כך שמפינת הישיבה בסלון לא רואים את החלקים הכי מבולגנים ומלוכלכים של המטבח, או שיהיה קצת מרחק בין שולחן האוכל לריהוט של הסלון כך שהלכלוך שהילדים מפזרים לא יגיע לכל פינה.
אני יודעת שזו לא האופנה פה, אבל אני דווקא אוהבת מטבח וסלון מחוברים. אצלנו הסלון הוא מרכז הבית וזה נחמד שגם בזמן שנמצאים במטבח יש אינטראקציה עם שאר המשפחה. רק צריך ליצור קצת שבירה כדי לא להרגיש שהכלים המלוכלכים נמצאים איתך בספה.
(אני לא מהתחום)

ריש לקיש0

משתמש חדש
אני גם חושבת שהפרדה תקטין לך מאד את הסלון.
אני מציעה לחשוב במקום זה מה בדיוק המטרה של ההפרדה ואיך אפשר להשיג אותה בדרך אחרת.
נניח, לנסות לסדר את הריהוט כך שמפינת הישיבה בסלון לא רואים את החלקים הכי מבולגנים ומלוכלכים של המטבח, או שיהיה קצת מרחק בין שולחן האוכל לריהוט של הסלון כך שהלכלוך שהילדים מפזרים לא יגיע לכל פינה.
אני יודעת שזו לא האופנה פה, אבל אני דווקא אוהבת מטבח וסלון מחוברים. אצלנו הסלון הוא מרכז הבית וזה נחמד שגם בזמן שנמצאים במטבח יש אינטראקציה עם שאר המשפחה. רק צריך ליצור קצת שבירה כדי לא להרגיש שהכלים המלוכלכים נמצאים איתך בספה.
(אני לא מהתחום)
זו גם אפשרות מבחינתי, להשאיר פתוח וליצור שבירה , אבל לא הצלחתי לביינתים להגיע לרעיון מעשי איך ליצור אותה

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
יש מצב לשינויים בחלון שמוביל למרפסת?
הייתי שוקלת לשים את הספה איפה שהיציאה למרפסת, או ספה פינתית שחלקה על הקיר הקרוב למטבח. ככה לא יושבים עם הפנים לכיור וזה יוצר את השבירה.
אפשר לעשות שם חלון על כל הקיר ולחסום את חלקו עם הספה, או לשנות כך שחלק חלון (ומתחתיו ספה) והדלת זזה קצת לכיוון הרחוק מהמטבח.
אפשר אפילו להשאיר את החלון כמות שהוא ולחסום רק את הכנף של הדלת שקרובה למטבח, ראיתי אנשים ששמים ככה ספה וזה סביר מבחינת המראה. אפשר לשים וילון על הקיר כדי לטשטש.
אפשר להוסיף לזה מחיצה קלילה וקצרה (בעומק הספה) שממשיכה את קיר המטבח.
אני אנסה לצרף בהמשך שרטוט כדי להסביר יותר טוב.

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אודה מעוד לעיצה איך להפריד/לתחום בין סלון למטבח
מצד אחד חשוב לי לשמור על סלון מרווח
אך מצד שני חשוב לי ליצור פינת אוכל מתוחמת
אני אודה לכל עיצה להארות ולרעיונות נוספים
מבין את הבעיה שלכם שברגע שתוחמים את המטבח --המטבח כאילו משתטלט על כל המרחב הציבורי
מציע משהו קצת מחוץ לקופסא לשיקולכם ---אם המחסן שלכם אולי אפשר לגנוב ממנו נישה לטובת המקרר ומזווה
ולא נכון לדעתי לבנות קיר או לתחום את המטבח בפינה הימנית איפה שהחלון
מצוב סקיצה רעיונית -- חשיבה קצת מקורית מקווה שגם מעשית

קבצים מצורפים

• 1720982342002.png
    1720982342002.png
    KB 248.9 · צפיות: 26

ריש לקיש0

משתמש חדש
מבין את הבעיה שלכם שברגע שתוחמים את המטבח --המטבח כאילו משתטלט על כל המרחב הציבורי
מציע משהו קצת מחוץ לקופסא לשיקולכם ---אם המחסן שלכם אולי אפשר לגנוב ממנו נישה לטובת המקרר ומזווה
ולא נכון לדעתי לבנות קיר או לתחום את המטבח בפינה הימנית איפה שהחלון
מצוב סקיצה רעיונית -- חשיבה קצת מקורית מקווה שגם מעשית
זה נראה ממש טוב מחינת המרחב, הרעיון באמצע הוא לבנות אי שמוסתר ע"י ארון ספרים בתוך קיר גבס?
כרגע המטבח כבר מוכן- מטבח קבלן של מחיר למשתכן כולל ארונות בקיר של המחסן ,
אבל הרעיון נראה ממש מצוין ושומר על המרחב
אפשרי ליצור כזה אי גם בלי להכניס את המקרר לנישה ?

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה נראה ממש טוב מחינת המרחב, הרעיון באמצע הוא לבנות אי שמוסתר ע"י ארון ספרים בתוך קיר גבס?
כרגע המטבח כבר מוכן- מטבח קבלן של מחיר למשתכן כולל ארונות בקיר של המחסן ,
אבל הרעיון נראה ממש מצוין ושומר על המרחב
אפשרי ליצור כזה אי גם בלי להכניס את המקרר לנישה ?
מאחר והאופציה נראתה לכם --אז הרגשתי קצת אחריות לשרטט את זה בפרופורציה נכונה -מתקבל משהו קצת שונה
אבל זה מה יש -- ואין לי אופציה אחרת בנתונים הקיימים
השולחן סטנדט למשפחה --200*110 --וכורסאות עומק 90
אם אי אפשר לגנוב מהמחסן אז לדעתי האי במטבח מיותר -- לא נותן כלום בחלל הנתון
בכל מקרה סימנתי אופציה לאי בקו מרוסק עם מידות תקינות של מרחק 120 מהשיש ומהמקרר
מקווה שעזרתי

קבצים מצורפים

• 1720982342002 - עותק.png
    1720982342002 - עותק.png
    KB 247.8 · צפיות: 28

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
תודה רבה על הרעיון ,
השאלה איך זה יראה בשטח כשאני יוסיף פינת אוכל נוספת למטבח
אפשר לכפור בהכרחיות של פינת אוכל נוספת?
אפשר לאכול את כל הארוחות על אותו שולחן.
אם הוא נגיש למטבח אז זה לא טרחה לאכול עליו, ואין בעיה להושיב ילד לאכול שם בזמן שמתעסקים במטבח. אצלנו זה ככה, וזה מאד נוח. ככה היה גם בבית הורי למרות שהיה מספיק מקום לעוד פינת אוכל.
לדעתי פינת אוכל נוספת, לא משנה איפה, תגזול לך לא מעט שטח ותחושת מרחב.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר לכפור בהכרחיות של פינת אוכל נוספת?
אפשר לאכול את כל הארוחות על אותו שולחן.
אם הוא נגיש למטבח אז זה לא טרחה לאכול עליו, ואין בעיה להושיב ילד לאכול שם בזמן שמתעסקים במטבח. אצלנו זה ככה, וזה מאד נוח. ככה היה גם בבית הורי למרות שהיה מספיק מקום לעוד פינת אוכל.
לדעתי פינת אוכל נוספת, לא משנה איפה, תגזול לך לא מעט

אין לך מושג כמה זה עוזר שיש איזשהו בר קטן, אפשר לערוך שולחן ביום שישי לשבת, הסלון תמיד נקי ולא מלוכלך בזמן האוכל וצריך נקיון תמידי אחרי כל ארוחה
פשוט קשה עם פינת אוכל יחידה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה